מעבר לתוכן

תמונה

הכלבה שלי סובלת מגזים

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 ~תלתלית~

~תלתלית~

משתמשת עיניינית

• רשומים+
  • 1307 הודעות:

פורסם 12/08/2007 - 01:37

יש לה המון גזים וזה לא כל כך נעים... מה עושים במקרה כזה? היא אוכלת פרופורמס ואני יודעת שזה אוכל בסדר.. אז מה הבעיה? מישהו יודע?

~*~ תלתלית ~*~
תמונה מצורפת

יותר מחלום, הרבה יותר מחלום.

#2 apollo

apollo

משתמש טרי

• רשומים
  • 15 הודעות:

פורסם 12/08/2007 - 10:37

1. חוץ מפרופורמס הכלב אוכל אוד משהו?
2. תנעשי להחליף את הסוג של המזון.

#3 yoavgl

yoavgl

משתמש טרי

• רשומים
  • 14 הודעות:

פורסם 12/08/2007 - 22:05

כמה דברים:
1. לגבי פרופורמנס- "טוב" זה מושג נרחב מאוד אני אישית מגדיר אותו בינוני מינוס יש כמה מזונות עדיפים ואולי
אפילו באותו מחיר.

2. אם הוא גם משלשל אז תעבירי למזון שאורז הוא מרכיב עיקרי בו (פרופלאן/נוטרו צ'ויס)

3. לא ציינת איזה כלב זה- אם יש לך בולדוג, בוקסר או אמסטף את יכולה עם אוכל טוב רק לצמצם את התופעה
כי אלה פשוט פלצנים.

4. לא לתת אוכל בית בכלל!!!!!!!!

5. פעם באה שאת פותחת יין תשמרי את הפקק...

life is short ride hard

#4 ~תלתלית~

~תלתלית~

משתמשת עיניינית

• רשומים+
  • 1307 הודעות:

פורסם 12/08/2007 - 23:46

כמה דברים:
1. לגבי פרופורמנס- "טוב" זה מושג נרחב מאוד אני אישית מגדיר אותו בינוני מינוס יש כמה מזונות עדיפים ואולי
אפילו באותו מחיר. כמו מה? וחוץ מיזה מי שמביא לי את המזון אמר לי שזה אוכל סבבה..

2. אם היא גם משלשלת אז תעבירי למזון שאורז הוא מרכיב עיקרי בו (פרופלאן/נוטרו צ'ויס) - בפרופורמס המרכיב הוא אורז ובשר.

3. לא ציינת איזה כלב זה- אם יש לך בולדוג, בוקסר או אמסטף את יכולה עם אוכל טוב רק לצמצם את התופעה
כי אלה פשוט פלצנים. מעורבת לא ידוע מה, היא בגודל בינוני והיא יפה!! :)

4. לא לתת אוכל בית בכלל!!!!!!!! לא נותנת!!!!!!!!!

5. פעם באה שאת פותחת יין תשמרי את הפקק... הרבה זמן לא פתחתי בקבוק יין :הממ: אבל זה כבר סיפור אחר.. :P

~*~ תלתלית ~*~
תמונה מצורפת

#5 bigson

bigson

ברונזה

• רשומים+
  • 607 הודעות:

פורסם 13/08/2007 - 05:18

לפליצות של כלבים יש ארומה מיוחדת שמסגירה אותם בלי ספק גם אם עושים את עצמם ישנים.

לפני שמתחילים לירות באפלה ,יש כמה שאלות שצריך לשאול

-בת כמה הכלבה וכמה זמן אוכלת את אותו אוכל ?
-אוכלת את הכמות הממולצת או מעבר עד ששבעה?
-איפה גרה בבית או בחצר?
-כמה פעמים ביום אוכלת ובאילו שעות ? בוודאות אוכלת רק את האוכל שלה ? יוצאת לטיולים לבד?
-ממתי התחילה להפליץ?
-הקקי שלה גושי ומצומצם או בוצי ?
-מראה סימני חולי או אך ורק נפיחות של הבטן ? שילשלה הקיאה?

-סבלה מפרעושים לאחרונה ?
-מגרדת או גירדה את הטוסיק ?
-עברה תילוע ? אם כן מתי?

#6 ~תלתלית~

~תלתלית~

משתמשת עיניינית

• רשומים+
  • 1307 הודעות:

פורסם 13/08/2007 - 10:50

לפליצות של כלבים יש ארומה מיוחדת שמסגירה אותם בלי ספק גם אם עושים את עצמם ישנים. מה שנכון.. :)

-בת כמה הכלבה וכמה זמן אוכלת את אותו אוכל ? הכלבה בת 4 חודשים, היא אוכלת את הפרופורמס בחודשיים האחרונים, קודם היא אכלה יוקנובה
-אוכלת את הכמות הממולצת או מעבר עד ששבעה? אוכלת את הכמות מומלצת והיא שובעת מיזה
-איפה גרה בבית או בחצר? בבית ובחצר, הכל חופשי לה
-כמה פעמים ביום אוכלת ובאילו שעות ? 3 פעמים ביום. מוקדם בבוקר.. סביבות 6 6 וחצי, ב13:00 וב20:00
בוודאות אוכלת רק את האוכל שלה ?אוכלת רק את האוכל שלה, אוהבת גם לנשנש נייר טואלט.. וחטיפים שהיא מקבלת ממני. לפעמים אני נותנת לה שאריות בשר ועור אחרי ששטפתי במים והורדתי את התבלינים או פסטרמה.
יוצאת לטיולים לבד? ממש לא
-ממתי התחילה להפליץ? בחודש האחרון
-הקקי שלה גושי ומצומצם או בוצי ? אוו ווה.. איזה תיאור של קקי.. חח.. היום בבוקר הוא היה מעט רך..
-מראה סימני חולי או אך ורק נפיחות של הבטן ? שילשלה הקיאה? לא משהו יותר מדי חריג, אבל לאחרונה היא פחות מתלהבת לאכול והיא קצת אדישה כשבעבר כל ארוחה היתה חגיגה בפני עצמה. דיברתי על כך עם הוטרינרית והיא אמרה לשים לב אם היא נישארת אדישה בימים הקרובים או שהיא תחזור לשיגרה.. בינתיים אני עוקבת אחרי ההתנהגות שלה וניראה שהיא מתאוששת. אבל עדיין מפליצה..! :(
-סבלה מפרעושים לאחרונה ? כן והיא תמיד מטופלת בכל מיני דברים שאני שמה לה נגד פרעושים.
-מגרדת או גירדה את הטוסיק ? כן, היו לה תולעים (גועל נפש של יצור :tu: והיא קיבלה טיפול נגד תולעים)
-עברה תילוע ? אם כן מתי? אכן עברה לפני כחודש וחצי +-

:)

~*~ תלתלית ~*~
תמונה מצורפת

#7 ~קוצי~

~קוצי~

לא קוּצ'י ולא קוֹצי, זה קוּצִי!! תודה :)

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 13/08/2007 - 18:11

לפליצות של כלבים יש ארומה מיוחדת שמסגירה אותם בלי ספק גם אם עושים את עצמם ישנים. מה שנכון.. :)

-בת כמה הכלבה וכמה זמן אוכלת את אותו אוכל ? הכלבה בת 4 חודשים, היא אוכלת את הפרופורמס בחודשיים האחרונים, קודם היא אכלה יוקנובה
-אוכלת את הכמות הממולצת או מעבר עד ששבעה? אוכלת את הכמות מומלצת והיא שובעת מיזה
-איפה גרה בבית או בחצר? בבית ובחצר, הכל חופשי לה
-כמה פעמים ביום אוכלת ובאילו שעות ? 3 פעמים ביום. מוקדם בבוקר.. סביבות 6 6 וחצי, ב13:00 וב20:00
בוודאות אוכלת רק את האוכל שלה ?אוכלת רק את האוכל שלה, אוהבת גם לנשנש נייר טואלט.. וחטיפים שהיא מקבלת ממני. לפעמים אני נותנת לה שאריות בשר ועור אחרי ששטפתי במים והורדתי את התבלינים או פסטרמה.
יוצאת לטיולים לבד? ממש לא
-ממתי התחילה להפליץ? בחודש האחרון
-הקקי שלה גושי ומצומצם או בוצי ? אוו ווה.. איזה תיאור של קקי.. חח.. היום בבוקר הוא היה מעט רך..
-מראה סימני חולי או אך ורק נפיחות של הבטן ? שילשלה הקיאה? לא משהו יותר מדי חריג, אבל לאחרונה היא פחות מתלהבת לאכול והיא קצת אדישה כשבעבר כל ארוחה היתה חגיגה בפני עצמה. דיברתי על כך עם הוטרינרית והיא אמרה לשים לב אם היא נישארת אדישה בימים הקרובים או שהיא תחזור לשיגרה.. בינתיים אני עוקבת אחרי ההתנהגות שלה וניראה שהיא מתאוששת. אבל עדיין מפליצה..! :(
-סבלה מפרעושים לאחרונה ? כן והיא תמיד מטופלת בכל מיני דברים שאני שמה לה נגד פרעושים.
-מגרדת או גירדה את הטוסיק ? כן, היו לה תולעים (גועל נפש של יצור :tu: והיא קיבלה טיפול נגד תולעים)
-עברה תילוע ? אם כן מתי? אכן עברה לפני כחודש וחצי +-

:)

מציעה בתור התחלה להפסיק לתת לה אוכל מעבר למזון הכלבים שלה, שאריות בשר וכיו"ב בטח לא עושות טוב למאזן הגאזים בקיבה הצעירה שלה.
דבר שני, כל הגורים בגיל הזה מפליצים :P
אולי כדאי לתת לה אוכל ספציפי לגורים, עם הגורת נחייה שהיתה לי זה עזר.
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#8 ~תלתלית~

~תלתלית~

משתמשת עיניינית

• רשומים+
  • 1307 הודעות:

פורסם 13/08/2007 - 19:02

מציעה בתור התחלה להפסיק לתת לה אוכל מעבר למזון הכלבים שלה, שאריות בשר וכיו"ב בטח לא עושות טוב למאזן הגאזים בקיבה הצעירה שלה.
דבר שני, כל הגורים בגיל הזה מפליצים :P
אולי כדאי לתת לה אוכל ספציפי לגורים, עם הגורת נחייה שהיתה לי זה עזר.

כמובן שהיא אוכלת מזון גורים...

~*~ תלתלית ~*~
תמונה מצורפת

#9 bigson

bigson

ברונזה

• רשומים+
  • 607 הודעות:

פורסם 13/08/2007 - 21:30

באמת בשלב הראשון זה להמנע לגמרי מלתת לה את החטיפים התעשייתיים לכלבים .הסיגרים למיניהם וכל השטויות שמגולגלות בכל צבעי הקשת וגם העצמות מהעור המגולגל הם המיץ של הזבל.זה בוודאות גורם לגזים אצל כלבים ,מנפח אותם וממאיס עליהם את האוכל הרגיל.
החטיף היחידי שכדאי לתת כצ'ופר או כתוספת למזון הוא עוף מכובס (מבושל במים רותחים בלבד) בלי העור.הם אוהבים את הכנפיים (בלי העצמות הקטנות והעור) וזה מתעכל מצויין.
פסטרמה לא מתובלת זה גם בסדר.
כל דבר שהוא לא אוכל ,לא אמור להכנס לה לפה .נייר טואלט לא מתעכל ,זה דיי ברור שהוא יעשה לה כאבי בטן.
כשהיא משחקת בגינה יכול להיות שהיא טוחנת דשא ועשבים ,יש כל מיני אגדות על זה.לכלב שלי זה היה מרכך את הצואה ועושה גזים.
אז גם את זה להשתדל למנוע.
ואת האוכל שלה אני לא הייתי מחליף בשלב הזה ,כי בחודש הראשון שאכלה אותו לא היתה בעיה.לא חושב שהמזון הוא הבעיה,פרופורמנס נחשב בסדר גמור.

חוץ מזה ממה שרשמת ,אם הכלבה חולה מאיזה שהיא סיבה אחרת מעבר לכאבי בטן מההסיבות שפורטו, אז זו גם סיבה טובה לגזים.
אבל אם לא שישלה או הקיאה אז אין כל כך ממה לדאוג.

סה"כ עושה רושם שהכלבה מטופלת היטב ואם תקפידי אני חושב שיהיה שיפור בולט ,או שיפור שפחות יבלוט איך שלא מסתכלים על זה.

#10 ~תלתלית~

~תלתלית~

משתמשת עיניינית

• רשומים+
  • 1307 הודעות:

פורסם 14/08/2007 - 11:57

באמת בשלב הראשון זה להמנע לגמרי מלתת לה את החטיפים התעשייתיים לכלבים .הסיגרים למיניהם וכל השטויות שמגולגלות בכל צבעי הקשת וגם העצמות מהעור המגולגל הם המיץ של הזבל.זה בוודאות גורם לגזים אצל כלבים ,מנפח אותם וממאיס עליהם את האוכל הרגיל.
החטיף היחידי שכדאי לתת כצ'ופר או כתוספת למזון הוא עוף מכובס (מבושל במים רותחים בלבד) בלי העור.הם אוהבים את הכנפיים (בלי העצמות הקטנות והעור) וזה מתעכל מצויין.
פסטרמה לא מתובלת זה גם בסדר.
כל דבר שהוא לא אוכל ,לא אמור להכנס לה לפה .נייר טואלט לא מתעכל ,זה דיי ברור שהוא יעשה לה כאבי בטן.
כשהיא משחקת בגינה יכול להיות שהיא טוחנת דשא ועשבים ,יש כל מיני אגדות על זה.לכלב שלי זה היה מרכך את הצואה ועושה גזים.
אז גם את זה להשתדל למנוע.
ואת האוכל שלה אני לא הייתי מחליף בשלב הזה ,כי בחודש הראשון שאכלה אותו לא היתה בעיה.לא חושב שהמזון הוא הבעיה,פרופורמנס נחשב בסדר גמור.

חוץ מזה ממה שרשמת ,אם הכלבה חולה מאיזה שהיא סיבה אחרת מעבר לכאבי בטן מההסיבות שפורטו, אז זו גם סיבה טובה לגזים.
אבל אם לא שישלה או הקיאה אז אין כל כך ממה לדאוג.

סה"כ עושה רושם שהכלבה מטופלת היטב ואם תקפידי אני חושב שיהיה שיפור בולט ,או שיפור שפחות יבלוט איך שלא מסתכלים על זה.

לגבי הנייר טואלט..
אתה יודע כמה זה נורא לאכול את הנייר? זה פוגע בה באיזשהי דרך? היא פשוט כל הזמן מצליחה לגנוב נייר, לא משנה כמה אני ארחיק ממנה והיא אוכלת כל הזמן נייר..

~*~ תלתלית ~*~
תמונה מצורפת

#11 bigson

bigson

ברונזה

• רשומים+
  • 607 הודעות:

פורסם 14/08/2007 - 12:46

אני לא יודע כמה זה נורא אבל נייר טואלט סותם שירותים ומעיים של גור הם צרים הרבה יותר מצנרת של שירותים.
אם הכלבה רק מפרקת ולא בולעת את הנייר אז זה לא נורא אבל אם היא מעלימה אותו לתוך הבטן זה ממש לא מעודד.
מצאי את הדרך להשאיר ניירות מכל סוג רק במקומות גבוהים או בתוך ארונות ותקצי לכלבה משחקים אטרקטיבים משלה ,מעכשיו ועד בגרותה זה הזמן להתמודד איתה ולהשריש לה הרגלים נכונים ולגדוע הרגלים לא נכונים.
אכילת נייר צריכה להפסק על ידך בגעירה משמעותית וקצרה באותו הרגע שאת מזהה אותה אוכלת מצד אחד ,מצד שני המשחקים שלה אמורים להיות תחליף שהוא כיף חיים.

#12 Tam

Tam

ברונזה

• רשומים+
  • 637 הודעות:

פורסם 14/08/2007 - 12:59

אצל הכלב שלי הייתי בטוחה שהוא לא אוכל את הנייר טואלט עד שראיתי שהוא כן - כשזה יצא בדרך הטבעית החוצה.
לא ברור מה אטרקטיבי כ"כ בנייר טואלט... הוא גם היה מפורר ואוכל עיתונים אבל זה סיפור אחר. אבל אני לא הצלחתי לגמול אותו מזה אז פשוט אין נייר טואלט בבית - חוץ מבשרותים שסגורים, או במדף גבוה. האמת שהוא כלב קטן אז יש גבול לאיפה שהוא יכול להגיע - וזה טוב.
נראה לי שזה גם קשור לגיל - בת כמה היא? אני חושבת שהיום הוא קצת התבגר ונרגע - נראה לי שכשהם מתבגרים, נעלמים להם כל מני הרגלים משונים.
ולפי מה שאני יודעת, יוקונובה נחשב לאוכל מאוד טוב, לכלב שלי הוא סידר כמה דברים בבטן.

#13 אורח - yamiyami

אורח - yamiyami
  • אורחים

פורסם 17/08/2007 - 13:07

דבר ראשון חשוב לזכור שלכלבים כמו לבני אדם תמיד יהיו גזים, גם גרעפסים

וגם לי קורה שכלבי הגדול והחתיך יושב לידי על הנדנדה שבחצר וככה משוחחים, ופתאום יוצא לו יוסוף (יעני נאד כמו שריקה אך מסריח ברמות של רמת חובב) הוא מביט בי, אני מביטה בו
הוא מביט לכיוון הכלבה השנייה ומאשים אותה בהרמת אף

אני כמובן לא מאמינה

אבל... בנוגע לנייר טואלט וכירסומים שאני בטוחה שיגיעו בהמשך, היא עוד צריכה להחליף שיניים
באמת חשוב להקפיד כבר מהגיל הצעיר של הגורה שלך על סוג של משמעת, לגעור בה, לעולם אל תכי אותה בפרצוף, בכלל לא מומלץ להכות שום חיה זה לא עובד
ותצפרי אותה על התנהגות טובה
כי לכשתגדל יהיה לך יותר קל, ומה לעשות,, כלבים חייבים משמעת, הם בנויים כך, בטבע זו להקה עם מנהיג
מבחינתה את המנהיג שלה
אז אל תזלזלי בעניין הזה, זה גם ייטיב עימך ושאר בני האדם סביבך

ולגבי הגזים, תנסי לעשות לה יותר פעילות, כלומר טיולים ארוכים, משחקים נמרצים, אגב אני מאוד דוגלת בגישה של שני כלבים פחות כאב ראש
מאז שצירפתי לכלבי את הכלבה הקטנה הוא לא משועמם, נמרץ, כי היא מתעללת בו (נשמה טהורה)
הוא חינך אותה, היא גרמה לו להיות מאושר יותר, להרגיש כלב יותר

שימי לב שאם היא בחצר, שהיא לא מנשנשת להנאתה חיפושיות ושאר זוחלים, זה אף פעם לא עושה להם טוב (לא לכלבים ולא לחרקים...)

תהני ממנה, טפלי בה, והם פשוט יצורים מקסימים
אם הייתה לי אפשרות הייתי אוספת את כולם, אבל בינתיים שני שדים בחצר זה די והותר :P

#14 ~תלתלית~

~תלתלית~

משתמשת עיניינית

• רשומים+
  • 1307 הודעות:

פורסם 18/08/2007 - 12:12

אפרופו פלוצים כאלה ואחרים ובהמשך להודעה של yamiyami שהתיאור הצחיק אותי נורא.. חח..
שימו לב לקטע הבא... Jurrasic

~*~ תלתלית ~*~
תמונה מצורפת

#15 אורח - נתנאל

אורח - נתנאל
  • אורחים

פורסם 25/08/2011 - 02:19

שלום. אני נתנאל. אני טיפה מבין בזה אבל שמעתי שאם תיתן לו קופסאות שימורים של בונזו זה יכול לעזור. אני לא חושב שצריך להחליף את המזון כי יש סיכון שהכלבה לא תאכל כלום.

חוץ מהאוכל הרגיל תנסה להוסיף לה שבוע את קופסאות השימורים של בונזו. תשים לה עם האוכל שלה. וזה יעזור. אני כמעט בטוח שזה עזר.

אם זה עזר- תגיב.

תודה.

מיראוש נתנאל

ההודעה נערכה על ידי zivoosh: 25/08/2011 - 14:39
הגהה מסיבית כדי להפוך את הטקסט לברור

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים