מעבר לתוכן

הכלב שלי הורס לי את הבית!

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#16 קריימר

קריימר

סתמנכ"ל הפורום בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 23743 הודעות:

פורסם 20/12/2007 - 16:09

אוקיי, פאנטה גילתה את מנעמי הספה. זה התחיל אולי בגלל טעות שלי כשיצאתי ל-10 דקות מהבית והשארתי את הכלוב שלה סגור (היא נהנית לישון ולשהות שם מיוזמתה), היה די קר אז היא טיפסה על כורסא (לא של הסלון, לא משהו יקר במיוחד), היה לה קר מדי על הרצפה ואולי זה היה הטריגר.
אחר כך גיליתי אותה על הספה של הסלון (אותו סלון חדש ויקר שהגיע לכאן יום לפניה ואני חרד לגורלו). היא ישבה שם רגועה ולא עשתה כלום. נזפתי בה והורדתי אותה משם.
היום יצאתי לכה שעות הבית, ידעתי שיהיה קר ולא רק שדאגתי שהכלוב שלה יהיה פתוח וחמים בפנים, גם הוספתי לה מיטה חמימה נוספת על הרצפה שתוכל לרבוץ עליה. חזרתי הביתה עם הפחד הזה כשפתחתי את הדלת והיא חיכתה ליד הכלוב שלה, אבל מאוחר יותר ראינו סימנים של שריטות מאוד מאוד עדינות על הסלון, עושה הרושם שהיא פשוט הלכה שם או אולי קצת שיחקה, לא משהו מהותי, אבל בהחלט סימן מדאיג לעתיד.
שמעתי שהרבה משאירים את הכלבה שלהם סגורה בחדר מסוים, אבל היא לא ממש מתה על זה, חדר של 3 על 2 מטר מספיק לכלבה? איך אפשר להרגיל אותה לדבר כזה? :(

נ.ב
הכלוב הטסה שלי זה לא כמו מה שאתם מכירים, זה כלוב שבאת נועד לטיסות אבל לא מהסוג שמוכרים, אלא כזה שעשוי מעץ וטיפה יותר קטן. אני בספק אם יהיה לה נוח לשהות בו ביחד עם האוכל והשתיה, בעית מקום.
תמונה מצורפת
"I'm out there Jerry and loving every minute of it."

קינמונים להמונים

:מסמיק:
קריימר, אתה מספר 1!!!!

#17 Shirsha

Shirsha

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 170 הודעות:

פורסם 24/12/2007 - 17:04

נ.ב
הכלוב הטסה שלי זה לא כמו מה שאתם מכירים, זה כלוב שבאת נועד לטיסות אבל לא מהסוג שמוכרים, אלא כזה שעשוי מעץ וטיפה יותר קטן. אני בספק אם יהיה לה נוח לשהות בו ביחד עם האוכל והשתיה, בעית מקום.

לא כדאי לשים לה אוכל ומים בתוך הכלוב - היא תהפוך אותם. את האוכל גם ככה אמורים בעקרון להגיש ואז לקחת, אז כשמגישים עושים את זה בכלוב, וכשלוקחים מוציאים מהכלוב. לכלבה שלי יש אוכל חופשי כי היא מווסתת לבד את הכמויות, אז אם למשך כמה שעות אין לה גישה אליו לא יקרה כלום - כשתצא מהכלוב תאכל כמה שהיא רוצה. כנ"ל לגבי המים (רק שמים הרבה יותר חשובים להם, לכן אני קצת מכריחה אותה לשתות לפני שאני יוצאת. אבל זה רק כי אני פולניה).
מבחינת תיחום, כמה שיותר קטן יותר טוב. הם לא אמורים לשחק ולהשתולל כשהאנשים לא בבית - הכלבה שלי לא נוגעת בעצמות וצעצועים כשהיא נשארת לבד. כלב שנשאר בבית - אם הוא מרגיש רגוע ושליו הוא אמור פשוט ללכת לישון. יש זמן למשחקים והשתוללויות כשהבעלים חוזרים. אם יש לך כלוב, למה לא להרגיל אותה לבלות בו זמן עם הדלת סגורה? אם אתה מעדיף את החדר הקטן, לא נראה לי שצריכה להיות עם זה בעיה. אין לי פשוט ניסיון עם כלבים שמתנגדים לתחימה ובוכים (אני מנחשת שאולי ככה היא תגיב כי היא גורה, אבל אולי לא...), אז פה אולי מאלף יוכל לענות לך על "איך לשים אותה בחדר כך שהיא תהיה מרוצה מזה".
"...כולנו תקועים בזבל, אבל חלק מאיתנו מביטים לכוכבים..." (אוסקר ווילד)
* * *

:Oh hell, let's do the Homer lines anyway

!Operator, give me the number for nine-one-one
!It's like David and Goliath, only this time David won
!Hey, just because I don't care doesn't mean I don't understand
.Marge, it takes two to lie. One to lie and one to listen
!In this house, we obey the laws of thermodynamics
.You don't win friends with salad
.You can't keep blaming yourself. Just blame yourself once, and move on
.Why get out of the house? We're just gonna end up back here anyway
.Trying is the first step towards failure
?They have the Internet on computers now
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer
.Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try
!Bart, with $10,000, we'd be millionaires! We could buy all kinds of useful things like...love
!Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true
?Do I know what rhetorical means

#18 קריימר

קריימר

סתמנכ"ל הפורום בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 23743 הודעות:

פורסם 24/12/2007 - 18:10

לא כדאי לשים לה אוכל ומים בתוך הכלוב - היא תהפוך אותם. את האוכל גם ככה אמורים בעקרון להגיש ואז לקחת, אז כשמגישים עושים את זה בכלוב, וכשלוקחים מוציאים מהכלוב. לכלבה שלי יש אוכל חופשי כי היא מווסתת לבד את הכמויות, אז אם למשך כמה שעות אין לה גישה אליו לא יקרה כלום - כשתצא מהכלוב תאכל כמה שהיא רוצה. כנ"ל לגבי המים (רק שמים הרבה יותר חשובים להם, לכן אני קצת מכריחה אותה לשתות לפני שאני יוצאת. אבל זה רק כי אני פולניה).
מבחינת תיחום, כמה שיותר קטן יותר טוב. הם לא אמורים לשחק ולהשתולל כשהאנשים לא בבית - הכלבה שלי לא נוגעת בעצמות וצעצועים כשהיא נשארת לבד. כלב שנשאר בבית - אם הוא מרגיש רגוע ושליו הוא אמור פשוט ללכת לישון. יש זמן למשחקים והשתוללויות כשהבעלים חוזרים. אם יש לך כלוב, למה לא להרגיל אותה לבלות בו זמן עם הדלת סגורה? אם אתה מעדיף את החדר הקטן, לא נראה לי שצריכה להיות עם זה בעיה. אין לי פשוט ניסיון עם כלבים שמתנגדים לתחימה ובוכים (אני מנחשת שאולי ככה היא תגיב כי היא גורה, אבל אולי לא...), אז פה אולי מאלף יוכל לענות לך על "איך לשים אותה בחדר כך שהיא תהיה מרוצה מזה".

נסיון לתחם אותה בחדר תחום הגיב בבכי מדוד למשך 2-3 דקות ובשלולית פיפי במרכז החדר, אחרי לא הרבה זמן מאז הטיול האחרון (כשהיא חופשיה בבית ואני נמצא היא מתאפקת עד שאנחנו יוצאים, היא היתה אמורה "להחזיק מעמד" עוד שעה בערך)
אני חושב שמחר בהעדרי משך רוב שעות היום אני אשאיר אותה שם לבד, נראה לי שהיא תוכל להתרגל לזה. לגבי פיפי - אין לי ספק שהיא תעשה כי אעדר קצת יותר מ-4 שעות והדוגיסיטר יגיע רק אחרי 6-8 שעות. נחיה עם זה :)
עוד שבועיים אני מתחיל עבודה חדשה, לא עוד "עובד מהבית", הרבה שעות מחוץ לבית, מקווה שתתרגל עד אז (וגם למצוא דוגיסיטר קבוע)
תמונה מצורפת

קינמונים להמונים

קריימר, אתה מספר 1!!!!

#19 adorable song princess

adorable song princess

כסף

• רשומים+
  • 2753 הודעות:

פורסם 24/12/2007 - 23:03

אוקיי... בקשר להרס. על כלוב הטסה שמעת?

הכלבה שלי התחילה להרוס דברים חודש וחצי אחרי שהגיעה אלי מצב"ח, וברגע שהיא התחילה, ברגע שהיא קלטה שהיא יכולה, זה רק הלך והחמיר. הייתי בדיוק כמוך - רועדת כל פעם שמכניסה את המפתח לדלת מפחד מה אני אגלה הפעם. יש קאץ', אתה לא יכול לתפוס אותה על חם אם אתה לא בבית.
כלוב הטסה מדמה מאורה, זה המקום הבטוח של הכלב (ולא עונש), הרבה אוהבים לישון בו, את הארוחות הם מקבלים בתוכו, והוא פשוט הופך להיות "החדר" שלהם. כמובן שזה לא אומר שאתה תוקע את הכלב בכלוב והולך - חייבים לקחת שיעור או שניים עם מאלף (לא חייבים מסלול טיפול שלם, שיעורים בודדים לא אמורים להיות יקרים מדי, ויכולים מאוד מאוד מאוד לעזור לך להבין אותה ולתקשר איתה יותר טוב), כדי להרגיל את הכלב נכון ובהדרגה.
ולסוף הסיפור אצלי - הכלבה הייתה בפנסיון אצל מאלף מסיבות שלא תלויות בי, ו"על הדרך" עברה שם הרגלה לכלוב הטסה. היא הפנימה מעולה את החיבה למקום ואת הפקודות להכנס ולצאת, והיא כבר חודשים ארוכים נמצאת בכלוב כשאני לא בבית, ישנה, כמו שהיא אמורה. בשבועות האחרונים התחלתי להשאיר אותה שם עם דלת פתוחה, והיא עדיין נשארת בפנים מרצונה, לא הורסת, רגועה ושלווה (בעבר היא הייתה נכנסת להיסטריה כל פעם שהייתי משאירה אותה לבד, מתוסכלת שהיא לא יכולה לבוא איתי).

בהצלחה...

מגיבה לשירה כי היא הזכירה את זה, אבל מיועד לכולם.

הטיפ המאוד מפורסם של "אל תעשו כלום אם לא תפסתם אותם על חם" (שוב, לא מייחסת אותו דווקא לשירה) הוא טיפ טיפשי, מאוד טיפשי, וכל מי שהיה לו כלב מספיק זמן יודע ש"לכלב אין זכרון" זה שטויות במיץ. נכון הוא, שככל שעובר הזמן מאז ביצוע המעשה כך גדל מרחב האפשרויות של הדברים אליהם הכלב יקשר את התגובה שלכם, אבל זה לא אומר שהוא לא ילמד - זה אומר שהוא ילמד יותר לאט. בסיטואציה הזו, אין שום הבדל בין כלב לבין בן אדם.
עזרו להם למצוא בית!
http://bgu.facebook....gid=21547925647

כלבים זה אנחנו
http://klavim.us

גודווין או לא גודווין, את מתייחסת לאנשים כאל עבדים נחותים שנועדו לשרת אותך.
תקראי לזה איך שאת רוצה.

#20 ~קוצי~

~קוצי~

לא קוּצ'י ולא קוֹצי, זה קוּצִי!! תודה :)

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 25/12/2007 - 01:18

מגיבה לשירה כי היא הזכירה את זה, אבל מיועד לכולם.

הטיפ המאוד מפורסם של "אל תעשו כלום אם לא תפסתם אותם על חם" (שוב, לא מייחסת אותו דווקא לשירה) הוא טיפ טיפשי, מאוד טיפשי, וכל מי שהיה לו כלב מספיק זמן יודע ש"לכלב אין זכרון" זה שטויות במיץ. נכון הוא, שככל שעובר הזמן מאז ביצוע המעשה כך גדל מרחב האפשרויות של הדברים אליהם הכלב יקשר את התגובה שלכם, אבל זה לא אומר שהוא לא ילמד - זה אומר שהוא ילמד יותר לאט. בסיטואציה הזו, אין שום הבדל בין כלב לבין בן אדם.

אבל בסיטואציה שהם מתארים, של לחזור הביתה אחרי כמה שעות ולגלות שהכלב השתין על השטיח/לעס את הספה/הפך עציצים... ואז לכעוס עליו זה באמת בעיה, כי אין לך שום דרך לדעת מתי הכלב עשה מה שעשה.
סיטואציה אפשרית: עוזבים את הבית בשמונה בבוקר, הכלב מסתכל על הדלת שתי דקות, מילל קצת, מתגרד, מסתובב, משעמם לו, הולך ללעוס את הרגל של הספה, שותה ואז ישן במשך חמש שעות (או חצי שעה, זה לא משנה). חוזרים לדירה והכלב כולו מאושר, קופץ מסביב בהתלהבות ומה שהוא מקבל מבעליו בתגובה זה צעקות ועונשים. אין שום סיכוי בעולם שהכלב יקשר בין הלעיסה שקרתה שעות קודם לכן (ושוב, בכלב ובעיקר בגור, גם חצי שעה זה המון זמן) לבין הגערות שהוא חוטף, יותר סביר שהוא יקשר את זה לשמחה שלו לקראת בעליו ולקפיצות שליוו את השמחה הזו.

גור שהשתין בבית ומיד אח"כ חזר ללעוס את הצעצוע שלו, ודקה ורבע אחרי, הבעלים שלו מצאו את הפיפי והם כועסים עליו - אין לו דרך להבין שהפיפי הזה הוא שלו, הוא לא מבין על מה כועסים עליו וסתם הופך לגור מפוחד.
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#21 קריימר

קריימר

סתמנכ"ל הפורום בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 23743 הודעות:

פורסם 25/12/2007 - 01:57

גור שהשתין בבית ומיד אח"כ חזר ללעוס את הצעצוע שלו, ודקה ורבע אחרי, הבעלים שלו מצאו את הפיפי והם כועסים עליו - אין לו דרך להבין שהפיפי הזה הוא שלו, הוא לא מבין על מה כועסים עליו וסתם הופך לגור מפוחד.

מה עם גור שנמצא כבר כמה שבועות בבית? הוא כבר אמור לדעת שזו הטריטוריה שלו ושאין גורים אחרים בשטח. מה לגבי ריח השתן שלו?
פאנטה אגב יודעת טוב מאוד לזהות מתי אני כועס, ולא רק לפי טון הדיבור שלי. היום נכנסתי לחדר והיא היתה במקום אחר יושבת רגועה. פתאום ראיתי אותה נעה לכיוון הכלוב שלה במהירות ולא הבנתי למה (ולא נתקדמתי לכיוון פאנטה), כשנכנסתי לחדר וראיתי את השלולית הבנתי, היא גם הבינה שעוד רגע אראה את מה שהיא עשתה. ודברים כאלה קורים לא רק פעם, וקרו לי לא רק עם פאנטה שכלבים מבינים שהם עשו משהו לא טוב ומגיבים בהתאם.
תמונה מצורפת

קינמונים להמונים

קריימר, אתה מספר 1!!!!

#22 TheXmaN

TheXmaN

סוג של נזיר חשמלי

• רשומים+
  • 1205 הודעות:

פורסם 25/12/2007 - 15:46

אבל בסיטואציה שהם מתארים, של לחזור הביתה אחרי כמה שעות ולגלות שהכלב השתין על השטיח/לעס את הספה/הפך עציצים... ואז לכעוס עליו זה באמת בעיה, כי אין לך שום דרך לדעת מתי הכלב עשה מה שעשה.
סיטואציה אפשרית: עוזבים את הבית בשמונה בבוקר, הכלב מסתכל על הדלת שתי דקות, מילל קצת, מתגרד, מסתובב, משעמם לו, הולך ללעוס את הרגל של הספה, שותה ואז ישן במשך חמש שעות (או חצי שעה, זה לא משנה). חוזרים לדירה והכלב כולו מאושר, קופץ מסביב בהתלהבות ומה שהוא מקבל מבעליו בתגובה זה צעקות ועונשים. אין שום סיכוי בעולם שהכלב יקשר בין הלעיסה שקרתה שעות קודם לכן (ושוב, בכלב ובעיקר בגור, גם חצי שעה זה המון זמן) לבין הגערות שהוא חוטף, יותר סביר שהוא יקשר את זה לשמחה שלו לקראת בעליו ולקפיצות שליוו את השמחה הזו.

אני לא בטוח שזה לגמרי נכון

היתה לי כלבה, רועה גרמני כמובן, שהיתה זוכרת אכן זוכרת ושהיא היתה עושה משהו שהיא ידעה שאנחנו לא אוהבים כמו לעשות את צרכיה בבית (בד"כ זה לא היה קורה אבל לפעמים...) או לאכול משהו בבית היא היתה בצורה אוטומטית מפנה את האזניים שלה לאחור כשמישהו היה בא הביתה, מה שהיה מעלה את השאלה "מה עשית" וריצה בכל הבית לגלות מה נשבר\איפה צריך לנקות. לפעמים לפי ההתנהגות היה אפשר לדעת מה קרה כי היא לא היתה ניגשת לאיזור או מושכת בכוונה לצד השני.
פיקחות זה דבר שונה מכלב לכלב וכל כלב הוא שונה בגישה לחינוך, כמובן שעדיף לתפוס דברים שהם קורים אבל אפשר לחנך בדיאבד. מה גם שלא תמיד אפשר להיות איתם בבית
יש סיכוי גדול שכל הדבר הזה נובע מכך שהכלב לבד. הוא בסוף יתרגל.אפשר אולי לתת צעצועים עם ריח שמושכים יותר מהציוד בבית, אם לא עשיתם את זה עד עכשיו. הכלבה שלי היתה אוהבת את העצמות צעצוע היא היתה מפרקת להם את הצורה.
If I can't be my own, I'd feel better dead

#23 adorable song princess

adorable song princess

כסף

• רשומים+
  • 2753 הודעות:

פורסם 25/12/2007 - 15:52

שטות במיץ עגבניות. היו לך רק גורי נחיה, הא?
לוקחים את הגור אל הפיפי (או מושא ההרס), אומרים "מה זה" בטון כועס, והוא מבין יפה יפה. ולא, לא הופך לגור מפוחד.
עזרו להם למצוא בית!

כלבים זה אנחנו

תקראי לזה איך שאת רוצה.

#24 adorable song princess

adorable song princess

כסף

• רשומים+
  • 2753 הודעות:

פורסם 25/12/2007 - 15:53

מה עם גור שנמצא כבר כמה שבועות בבית? הוא כבר אמור לדעת שזו הטריטוריה שלו ושאין גורים אחרים בשטח. מה לגבי ריח השתן שלו?
פאנטה אגב יודעת טוב מאוד לזהות מתי אני כועס, ולא רק לפי טון הדיבור שלי. היום נכנסתי לחדר והיא היתה במקום אחר יושבת רגועה. פתאום ראיתי אותה נעה לכיוון הכלוב שלה במהירות ולא הבנתי למה (ולא נתקדמתי לכיוון פאנטה), כשנכנסתי לחדר וראיתי את השלולית הבנתי, היא גם הבינה שעוד רגע אראה את מה שהיא עשתה. ודברים כאלה קורים לא רק פעם, וקרו לי לא רק עם פאנטה שכלבים מבינים שהם עשו משהו לא טוב ומגיבים בהתאם.

אל תבלבל אותה עם עובדות עת הפצת משנה יפת נפש מצדה.
עזרו להם למצוא בית!

כלבים זה אנחנו

תקראי לזה איך שאת רוצה.

#25 adorable song princess

adorable song princess

כסף

• רשומים+
  • 2753 הודעות:

פורסם 25/12/2007 - 15:54

היתה לי כלבה, רועה גרמני כמובן, שהיתה זוכרת אכן זוכרת ושהיא היתה עושה משהו שהיא ידעה שאנחנו לא אוהבים כמו לעשות את צרכיה בבית (בד"כ זה לא היה קורה אבל לפעמים...) או לאכול משהו בבית היא היתה בצורה אוטומטית מפנה את האזניים שלה לאחור כשמישהו היה בא הביתה, מה שהיה מעלה את השאלה "מה עשית" וריצה בכל הבית לגלות מה נשבר\איפה צריך לנקות. לפעמים לפי ההתנהגות היה אפשר לדעת מה קרה כי היא לא היתה ניגשת לאיזור או מושכת בכוונה לצד השני.
פיקחות זה דבר שונה מכלב לכלב וכל כלב הוא שונה בגישה לחינוך, כמובן שעדיף לתפוס דברים שהם קורים אבל אפשר לחנך בדיאבד. מה גם שלא תמיד אפשר להיות איתם בבית
יש סיכוי גדול שכל הדבר הזה נובע מכך שהכלב לבד. הוא בסוף יתרגל.אפשר אולי לתת צעצועים עם ריח שמושכים יותר מהציוד בבית, אם לא עשיתם את זה עד עכשיו. הכלבה שלי היתה אוהבת את העצמות צעצוע היא היתה מפרקת להם את הצורה.

כל מי שיש לו כלב, והגיון בריא, יודע שזה לא נכון.
עזרו להם למצוא בית!

כלבים זה אנחנו

תקראי לזה איך שאת רוצה.

#26 ~קוצי~

~קוצי~

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 25/12/2007 - 20:50

שטות במיץ עגבניות. היו לך רק גורי נחיה, הא?
לוקחים את הגור אל הפיפי (או מושא ההרס), אומרים "מה זה" בטון כועס, והוא מבין יפה יפה. ולא, לא הופך לגור מפוחד.

א. לא, היו לי כלבים אחרים, שגידלתי כל חייהם וחינכתי בעצמי ובעזרת מאלפים. והיו אצלי הרבה גורים שננטשו ושהו אצלי תקופה עד שמצאו בית. אז מסתבר שאת זאת שאומרת שטויות במיץ של עצמך.
ב. בהצלחה. אני מעדיפה שהאילוף יקח יותר זמן, ידרוש יותר מהבעלים ויהיה בוודאות אפקטיבי ולא הרסני.
ג. תעשי עם הכלבים שלך מה שאת רוצה ותגידי מה שאת רוצה, בחיי שלא אכפת לי.

אל תבלבל אותה עם עובדות עת הפצת משנה יפת נפש מצדה.

אולי די? באמת מיצה את עצמו הריטואל הילדותי הזה:
אנשים לא מסכימים עם אדורובל, אדורובל כותבת את הזבל הקבוע שלה, אדורובל נחסמת, עושה עצמה מסכנה ומותקפת, שולחת ה"פים מאיימים ומתיישרת לשבועיים.

אולי איתך צריך להתחיל לגעור יותר קרוב לנזקים שאת עושה.
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#27 ~קוצי~

~קוצי~

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 25/12/2007 - 20:55

התשובה רלוונטית גם לקריימר.
יש כלבים (בעיקר בוגרים) שמבינים ומקשרים בין הדברים וגם זוכרים. זה מעולה ואחלה ואם הכלב מראש מגיב בצורה שמבהירה לך שהוא יודע שהוא לא בסדר, אז תעשה מה שאתה רוצה, תתקן אותו או לא.
לדעתי עדיף במקרה ולא יודעים מתי הגור עשה את הנזק, לא לקחת את הסיכון ולנזוף בו, כי קיימת האופציה שהוא לא יבין ויתבלבל.
אם לא תנזוף בו, תתעלם ממה שעשה ותנקה/תסדר בשקט, מקסימום יקח יותר זמן ללמד אותו מה אסור, אבל אם תגער בו והוא לא ידע על מה, אתה עלול לגרום לנזק.

זהו, פשוט לאללה, לא מתוך התיפיפות או משהו, רק שיקול דעת וראיה בסיסית לטווח ארוך.
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#28 adorable song princess

adorable song princess

כסף

• רשומים+
  • 2753 הודעות:

פורסם 25/12/2007 - 21:49

הייתי מאמינה שאת פיקטיבית, לצערי כי רב אני יודעת שאת לא (ועוד קוראים לך כמו לאמא שלי :אוי: ). טוב נו, הייתי צריכה לסייג, כל אדם אינטליגנטי שגידל כלב יודע שאלו שטויות במיץ.

אולי די? באמת מיצה את עצמו הריטואל הילדותי הזה:
אנשים לא מסכימים עם אדורובל, אדורובל כותבת את הזבל הקבוע שלה, אדורובל נחסמת, עושה עצמה מסכנה ומותקפת, שולחת ה"פים מאיימים ומתיישרת לשבועיים.

אולי איתך צריך להתחיל לגעור יותר קרוב לנזקים שאת עושה.

eh? מה לקחת?
לא שלחתי ה"פ מאיים לאף אחד אף פעם, ובטח ובטח שלא התיישרתי.
עזרו להם למצוא בית!

כלבים זה אנחנו

תקראי לזה איך שאת רוצה.

#29 adorable song princess

adorable song princess

כסף

• רשומים+
  • 2753 הודעות:

פורסם 25/12/2007 - 21:51

התשובה רלוונטית גם לקריימר.
יש כלבים (בעיקר בוגרים) שמבינים ומקשרים בין הדברים וגם זוכרים. זה מעולה ואחלה ואם הכלב מראש מגיב בצורה שמבהירה לך שהוא יודע שהוא לא בסדר, אז תעשה מה שאתה רוצה, תתקן אותו או לא.
לדעתי עדיף במקרה ולא יודעים מתי הגור עשה את הנזק, לא לקחת את הסיכון ולנזוף בו, כי קיימת האופציה שהוא לא יבין ויתבלבל.
אם לא תנזוף בו, תתעלם ממה שעשה ותנקה/תסדר בשקט, מקסימום יקח יותר זמן ללמד אותו מה אסור, אבל אם תגער בו והוא לא ידע על מה, אתה עלול לגרום לנזק.

זהו, פשוט לאללה, לא מתוך התיפיפות או משהו, רק שיקול דעת וראיה בסיסית לטווח ארוך.

כן, גור שמתבלבל, נפשו ניזוקה לטווח הארוך והוא יפחד ממך לעד... אין מצב שאם בפעם הראשונה הוא לא קישר, בפעם הבאה או בזו שאחריה הוא כן יקשר.
זה שאנשים מסויימים הם חסרי יכולת היסק בסיסית (שלא לומר שיקול דעת וראיה בסיסית לטווח ארוך), לא אומר שגם כלבים הם כאלה.
עזרו להם למצוא בית!

כלבים זה אנחנו

תקראי לזה איך שאת רוצה.

#30 ~קוצי~

~קוצי~

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 25/12/2007 - 21:58

הייתי מאמינה שאת פיקטיבית, לצערי כי רב אני יודעת שאת לא (ועוד קוראים לך כמו לאמא שלי :אוי: ). טוב נו, הייתי צריכה לסייג, כל אדם אינטליגנטי שגידל כלב יודע שאלו שטויות במיץ.
eh? מה לקחת?
לא שלחתי ה"פ מאיים לאף אחד אף פעם, ובטח ובטח שלא התיישרתי.

ביררת עלי? :מסמיק:
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום