מעבר לתוכן

מחפש פרסי לזיווג

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 אורח - אורח_אלון_*

אורח - אורח_אלון_*
  • אורחים

פורסם 31/12/2004 - 17:34

החתולה שלי מיוחמת ואני שוקל לעבר אותה עם פרסי...
אם למישהו יש או מכיר ומעוניין , שיצור איתי קשר.
052-3757325

#2 ifatco

ifatco

כסף

• רשומים+
  • 1128 הודעות:

פורסם 31/12/2004 - 20:48

די, זה כבר ממש משגע אותי.

מה המטרה שלך בלעבר אותה? מה תעשה עם הגורים שיוולדו?

איך שזה לא יהיה, זה נשמע רע: אם עושים את זה עבור הכסף, כדי שיהיה מעניין, בשביל הגורים - פשוט חבל וטיפשי.

יש כל כך הרבה גורי חתולים (וכלבים) שמחפשים בית, שלהוסיף עוד למעגל הזה, בין אם מובטח להם בית או לא, זה לדעתי אכזרי, וגם לא מראה על אהבת חיות.

וכאן זה לא המקום לזה.

#3 לופיטל

לופיטל

progressive lightbulb

• רשומים+
  • 5773 הודעות:

פורסם 02/01/2005 - 03:52

יפעת החביבה !
השיקול העיקרי כאן , הוא טובת החתולה.
היא בת 4 ואף פעם לא הביאה גורים לעולם, ואני חושב שזה יוסיף לה המון לחייה המסכנים
דבר שני , אני רוצה שיהיה לי גור ממנה, וכך לא תשאר בודדה בבית .
3 - אני נותן את הגורים לחברים שרוצים, ואם יהיה עודף, אז כן, אמכור תמורה סכום זעום שיראה על רצינות ודאגה לחתול מאדם זר שאינני מכיר

#4 ifatco

ifatco

כסף

• רשומים+
  • 1128 הודעות:

פורסם 02/01/2005 - 09:59

גם אם הייתי מסכימה איתך שזה יהיה לטובת החתולה (ואני ממש ממש לא, למען הסר כל ספק),

אני עדיין חושבת שזה לרעת כל הגורים שכבר קיימים.

אין שום ערובה שגם הגורים שתמליט החתולה שלך לא יגיעו לרחובות.
הלוואי והעובדות שהחתול יפה / גזעי / עלה הרבה כסף היו משנות את צורת ההתנהגות של האנשים שלוקחים חתול מהסיבות הלא נכונות ואז זורקים אותו לרחוב מהסיבות העוד יותר לא נכונות.

אני לא יודעת כמה אתה מודע למצב החתולים ברחובות, ועד כמה אתה מנסה לשפר את המצב. הייתי רוצה להאמין שאם היית יודע, לא היית מעלה על דל שפתיך את הרעיון להוסיף עוד 3-5 גורים, שאולי בעצמם כן ימצאו בית, אבל יורידו את הסיכויים למציאת בית של 3-5 גורים אחרים, שכבר חיים וקיימים ברחוב, ל-0.
אבל לצערי אני יודעת שאין שום קשר אצל אנשים בין מה שהם רואים ברחוב ומה שהם עושים בפועל.
וזו הסיבה גם שבעמותות ובמקלטים השונים, יש חתולים (וגם כלבים) גזעיים למהדרין, שכל אשמתם היא שהם ייללו/נבחו, שרטו או פשוט לא התאימו לצבע של הספה. ואז מישהו, שחושב הוא ממש אוהב חיות מגיע לשם ומזדעזע ממצבם של אותן חיות אומללות. אבל כשזה נוגע למגרש הביתי, "מה פתאום לעקר?! צריך לפחות המלטה אחת!".

צר לי שעדיין יש אנשים רבים וטובים ששבויים בתפיסות המיושנות הללו, ולא רואים מה קורה מסביבם.

וכמי שהולכת להקים עכשיו עמותה חדשה בדרום למען בע"ח, כאשר הנושא הראשון שלי יהיה דחיפת נושא העיקורים והסירוסים בכל דרך שאני אוכל, אם זאת בהסברה, עשייה בפועל או כל דבר אחר, כאן זה המקום שלי להתחיל, איתך. הלוואי שאני אצליח לשכנע אותך בחשיבות העליונה של העניין הזה.

יפעת

נ.ב. למה חייה של החתולה שלך מסכנים? ואם אתה באמת מאמין בזה, אתה רוצה להביא עוד חתול לאותם חיים מסכנים?

#5 לופיטל

לופיטל

progressive lightbulb

• רשומים+
  • 5773 הודעות:

פורסם 02/01/2005 - 13:33

יפעת.
אני אשמח להצטרף לכל יוזמה הקוראת לסירוס חתולי הרחוב והשבתם לטריטוריה שלהם.
את מוזמנת ליצור איתי קשר בפרטי
נ.ב. אני חושב שהחתולה שלי מסכנה בגלל תקופת הייחום, וגם הבדידות היחסית שלה, בניגוד למצב אצל
חברה שלי שיש לה 2 חתולים שטוב להם יחד.

#6 אורח - אסנת

אורח - אסנת
  • אורחים

פורסם 02/01/2005 - 13:48

אם החתולה מסכנה בגלל ייחום - למה לא לעקר אותה??!! בכל מקרה העיקור יועיל לבריאות התולה וימנע בעיות רפואיות עתידיות כמו סרטן וגידולי רחם...
אם היא מסכנה בגלל שהיא לבד - אז מה הבעייה למצוא לה חבר/חברה. לא חסרים חתולים שמחפשים בית אוהב ברחוב, בעמותות השונות ואצל אנשים נפלאים (שחלקם אף מפרסמים בפורום הזה). שני החתולים שלי מעוקרים ומסורסים ומאושרים יחדיו (ואני יודעת שכך גם אצל יפעת ועוד הרבה בעלי חתולים).

בצורה כזו לא תוסיף עוד גורי חתולים שיחפשו בית חם ואוהב...תאמץ חתול נוסף ואם אתה מכיר עוד אנשים שמחפשים חתולים (אמרת שאתה מתכנן למסור גורים לחברים) תפנה אותם לעמותות וכו'.
רק כך נצליח בסופו של דבר להעניק איכות חיים לכל היצורים המקסימים הללו.

#7 kollwir

kollwir

פינת החי של הפורום

• רשומים+
  • 677 הודעות:

פורסם 02/01/2005 - 14:16

הגורים שיוולדו יאומצו (אם בכלל) במקום שהיום צריכים בית וסובלים ממחלות ורעב.
הסיכוי שתמצא לגורים בית בכלל לא גדול כמו שאתה חושב. ראיתי הרבה חתולים גזעיים סובלים בלי בית.

עיקור מפחית את הסיכוי לחלות במחלות, והריון מגדיל את הסיכוי לחלות במחלות.

אני מסכים מאוד שחברה זה תמיד טוב לבע"ח. תמיד אפשר לאמץ עוד חתול.

דרך אגב - גם אם יוולדו לה גורים שישארו אצלך, אין שום עירבון שהם יהיו חברים טובים.
הקריטריונים העיקריים ליצירת קשר טוב בין חיות הוא משך הזמן שהן ביחד והאופי של כל אחת.

באשר לתקופת הייחום - חתולים הם יצורים מאוד מיניים ומאוד דרמטיים. עד כדי כך שגם הזכר מתייחם ללא קשר לייחום אצל הנקבה (לעומת כלבים אצלם הזכר לא מתייחם בכלל).

מה שאני מנסה לומר זה שלא צריך לקחת את ההתנהגות שלהם בזמן ייחום ברצינות יותר מדי.
מה שכן נכון לשאר ימות השנה זה שחתול, כמו כל חיה שמרגישה, בהחלט יכול להרגיש בודד. ואת זה אפשר לפתור בקלות כאמור ע"י הבאת חיה נוספת.
"ואהבת לרעך כמוך"

#8 ifatco

ifatco

כסף

• רשומים+
  • 1128 הודעות:

פורסם 02/01/2005 - 15:07

נ.ב. אני חושב שהחתולה שלי מסכנה בגלל תקופת הייחום, וגם הבדידות היחסית שלה, בניגוד למצב אצל
חברה שלי שיש לה 2 חתולים שטוב להם יחד.

זה יהיה פתרון ה רבה יותר טוב לאמץ חתול מעמותה או משהו כזה, מאשר להמליט עוד כמה גורים.
יש בפורום חיות מחפשות בית כמה הצעות.
ואגב, אם אתה מעוניין דווקא בחתול גזעי, גם הם נמצאים בעמותות, למשל לעמותה למען החתול יש.

#9 אורח - אורח_יואב_*

אורח - אורח_יואב_*
  • אורחים

פורסם 02/01/2005 - 15:44

למרות שהכל כבר נאמר, אז אני אוסיף משלי:
1. החתולות שלי מעוקרות ומאוד טוב להן. אחת בוודאות לא המליטה מעולם, אספנו אותה מהרחוב כשהיא הייתה בת חודש. היא ליצנית, חמודה ולא מפסיקה לשחק והיא חיונית ביותר. השניה שנאספה בין גיל 4-7 גם משחקת , רגועה וניראת מאוד מרוצה מחייה. חתולות לא צריכות להמליט כדי שירגישו "תחושת אימהות". אין דבר כזה, או יותר נכון , הן לא מפתחות חסך כלשהו בגלל שלא המליטו. למשל, חתולת חצר שעיקרנו מאוחר מידי: בחודשים הראשונים טיפלה יפה בגוריה, ועכשיו - כ 4 חודשים אחרי, היא תוקפנית לגורים הבוגרים שלה (אתמול אפילו שרטה אחת מהן).
2. מאוד עוזר לחתולים / כלבים עוד פרטנר שיוכלו לשחק איתו. מהיום שהבאנו את הקטנה, הפסיק הראשון (שהיה אז בן 1/2 שנה) להציק לנו ואימץ אותה כאחותו (לאחר תקופת כסאח קצרה). כשמביאים חתול נוסף מבחוץ, צריך לעשות זאת בזהירות ולשמור על מס' חוקי הרגלה (אשמח להסביר לך איך - וגם יפעת תשמח).
3. על בריאות החתולה - דובר.
בקיצור, תחסוך לעצמך , לחתולה שלך ולגורים העתידיים סבל. פשוט תעקר אותה.
(אגב, חודשים אנחנו מנסים למצוא בתים לחתולי חצר, חמודים ככל שיהיו, זה ממש לא פשוט).
יואב
cyoav@bgu.ac.il

#10 אורח - ~Angel~

אורח - ~Angel~
  • אורחים

פורסם 02/01/2005 - 15:55

עוד שלוש נקודות לגבי עיבור החתולה:
1) זיווג חתולים הוא אקט שמאוד מכאיב לנקבה, אם תפתח ספר תוכל לראות שאיבר המין של החתול הזכר מוקף ב"קוצים" שמטרתם להכאיב לנקבה עד כדי ריתוקה למקום. בנוסף, בזמן הזיווג הזכר תופס את הנקבה בכוח בעורפה, וברוב הפעמים משאיר אותה עם פצעים קשים. החתולות צורחות מכאב בזמן הזיווג, זו טראומה קשה עבורן.
חתולה לא מרגישה בצורך להביא גורים, ייחום הוא תופעה הורמונלית גרידא, ההורמונים גורמים לה להתנהגות ולהפרשת ריחות והפרשות שמושכים זכרים, היא עצמה איננה מעוניינת בזיווג, ראיתי חתולות מיוחמות שברחו מזכרים שבאו אליהן. אני אנסה למצוא סרט שמראה זיווג ולהעלות אותו, בטוחה שזה יוציא לכל החושבים ש"החתולה רוצה גורים" את הרעיונות מהראש.

2) החתולה מטפלת בגוריה למשך 8-9 שבועות, לאחר מכן היא מתרחקת מהם, עשויה לתקוף אותם, ובאופן כללי, לא רוצה שום קשר איתם. ברגע שרמת ההורמונים בגופה צונחת חזרה לנורמה, היא איננה מביעה כל עניין בגוריה, היא לא תזהה אותם כשלה ולא תנהג כ"אמם". התנהגות זו היא חלק מההתפתחות האבולוציונית של חיות שהן ציידות וניצודות, הגורים גדלים יחסית מהר, הופכים עצמאיים בגיל צעיר והנקבה פנויה להמלטה נוספת.

3) זיווג שאינו מקצועי (כלומר, נערכה התאמה בין הזכר והנקבה עפ"י ספרי גידול והשוואה תורשתית) בין שני חתולים פרסיים יכול להביא להמלטת שגרים בעלי בעיות בריאות והתנהגות חמורות, כגון אף פחוס מדי (גם אם ההורים אינם פחוסים מאוד) שגורם לבעיות נשימה קשות למשך כל חיי החתול, בלי דרך להקל עליו; עיניים דומעות תמידית ונוטות לדלקות; בעיות עור שונות וקשות, המצריכות טיפול במשחות או תספורות תכופות; בעיות במבנה הגוף; קשיים בהמלטה עד כדי מצב של צורך בניתוח קיסרי לחתולה (אלפי שקלים כולל אישפוז).

המלצתי ללופיטל - שקול שנית.

#11 לופיטל

לופיטל

progressive lightbulb

• רשומים+
  • 5773 הודעות:

פורסם 02/01/2005 - 16:08

רות קיבלתי,
אני אשקול זאת בכובד ראש

#12 אורח - ~Angel~

אורח - ~Angel~
  • אורחים

פורסם 02/01/2005 - 16:12

דווח ביצוע (או אי-ביצוע ליתר דיוק) B)

#13 kollwir

kollwir

פינת החי של הפורום

• רשומים+
  • 677 הודעות:

פורסם 08/01/2005 - 01:17

עוד שלוש נקודות לגבי עיבור החתולה:
1) זיווג חתולים הוא אקט שמאוד מכאיב לנקבה, אם תפתח ספר תוכל לראות שאיבר המין של החתול הזכר מוקף ב"קוצים" שמטרתם להכאיב לנקבה עד כדי ריתוקה למקום. בנוסף, בזמן הזיווג הזכר תופס את הנקבה בכוח בעורפה, וברוב הפעמים משאיר אותה עם פצעים קשים. החתולות צורחות מכאב בזמן הזיווג, זו טראומה קשה עבורן.
חתולה לא מרגישה בצורך להביא גורים, ייחום הוא תופעה הורמונלית גרידא, ההורמונים גורמים לה להתנהגות ולהפרשת ריחות והפרשות שמושכים זכרים, היא עצמה איננה מעוניינת בזיווג, ראיתי חתולות מיוחמות שברחו מזכרים שבאו אליהן. אני אנסה למצוא סרט שמראה זיווג ולהעלות אותו, בטוחה שזה יוציא לכל החושבים ש"החתולה רוצה גורים" את הרעיונות מהראש.

2) החתולה מטפלת בגוריה למשך 8-9 שבועות, לאחר מכן היא מתרחקת מהם, עשויה לתקוף אותם, ובאופן כללי, לא רוצה שום קשר איתם. ברגע שרמת ההורמונים בגופה צונחת חזרה לנורמה, היא איננה מביעה כל עניין בגוריה, היא לא תזהה אותם כשלה ולא תנהג כ"אמם". התנהגות זו היא חלק מההתפתחות האבולוציונית של חיות שהן ציידות וניצודות, הגורים גדלים יחסית מהר, הופכים עצמאיים בגיל צעיר והנקבה פנויה להמלטה נוספת.

3) זיווג שאינו מקצועי (כלומר, נערכה התאמה בין הזכר והנקבה עפ"י ספרי גידול והשוואה תורשתית) בין שני חתולים פרסיים יכול להביא להמלטת שגרים בעלי בעיות בריאות והתנהגות חמורות, כגון אף פחוס מדי (גם אם ההורים אינם פחוסים מאוד) שגורם לבעיות נשימה קשות למשך כל חיי החתול, בלי דרך להקל עליו; עיניים דומעות תמידית ונוטות לדלקות; בעיות עור שונות וקשות, המצריכות טיפול במשחות או תספורות תכופות; בעיות במבנה הגוף; קשיים בהמלטה עד כדי מצב של צורך בניתוח קיסרי לחתולה (אלפי שקלים כולל אישפוז).

המלצתי ללופיטל - שקול שנית.

<{POST_SNAPBACK}>

יש לי קצת בעיה עם שני הסעיפים הראשונים. כבר ראיתי חתולות שלמעשה בתנאי מאוד נקשרו לגורים שלהן כבוגרים.

ולגבי אקט האונס בזיווג - אין מה לעשות, זה חלק מתהליך הריבוי הטבעי של גזע החתולים. אנו לא יכולים לשפוט את רגשות האם לפי אמות שלנו. גם הצרחות של החתולה והכאב שנגרם לה הם חלק מהתהליכים הפיזיולוגיים שגוף הנקבה עובר כדי שידע שהוא יכול להתחיל בתהליך גידול העובר לאחר ההתעברות.

להתייחס לריבוי אצל חתולים כאל אונס זה כבר להפוך את זה למשהו שהוא לא.
כמו כן, אונס זה יחסי מין בכפיה - חתול זכר בחיים לא יוכל לגעת ולא להתקרב לנקבה שלא רוצה בו כאבי הגורים שלה כי הוא יודע שהיא תפרק לו את הצורה. זכרים מפחדים מנקבות. אני מאמין שיש יש חריג כאשר מדובר בזכר מיוחם, וגם אז הנקבה תכניס לו מכות נמרצות.

הבהרה - אני כמובן לחלוטין נגד זיווג חתולים ביתיים ככלל מאותם טעמים שצוינו כבר.
"ואהבת לרעך כמוך"

#14 אורח - ~Angel~

אורח - ~Angel~
  • אורחים

פורסם 09/01/2005 - 22:01

יש לי קצת בעיה עם שני הסעיפים הראשונים. כבר ראיתי חתולות שלמעשה בתנאי מאוד נקשרו לגורים שלהן כבוגרים.

ולגבי אקט האונס בזיווג - אין מה לעשות, זה חלק מתהליך הריבוי הטבעי של גזע החתולים. אנו לא יכולים לשפוט את רגשות האם לפי אמות שלנו. גם הצרחות של החתולה והכאב שנגרם לה הם חלק מהתהליכים הפיזיולוגיים שגוף הנקבה עובר כדי שידע שהוא יכול להתחיל בתהליך גידול העובר לאחר ההתעברות.

להתייחס לריבוי אצל חתולים כאל אונס זה כבר להפוך את זה למשהו שהוא לא.
כמו כן, אונס זה יחסי מין בכפיה - חתול זכר בחיים לא יוכל לגעת ולא להתקרב לנקבה שלא רוצה בו כאבי הגורים שלה כי הוא יודע שהיא תפרק לו את הצורה. זכרים מפחדים מנקבות. אני מאמין שיש יש חריג כאשר מדובר בזכר מיוחם, וגם אז הנקבה תכניס לו מכות נמרצות.

הבהרה - אני כמובן לחלוטין נגד זיווג חתולים ביתיים ככלל מאותם טעמים שצוינו כבר.

<{POST_SNAPBACK}>

לא כתבתי בשום מקום "אונס" דברי היו תיאור מדויק ככל האפשר של הפיסיולוגיה של אקט הרבייה, ללא שיוך לתחושות נפשיות, מלבד השימוש במילה טראומה, שניתן לפרשה כתחושה רגשית, אך השתמשתי בה כדי לתאר מצב פיסיולוגי, בו החתולה רועדת, לא אוכלת, מתחבאת, כואבת ומתרחקת ממגע.
ולגבי "יחסי מין בכפיה" גם זה דבר לא מדוייק, אין פה "יחסי מין" כי לא מעורבים פה מערכת יחסים ורגשות, יש פה אקט אבולוציוני, הנעשה בכפייה, גם אם לא מתוך כוונה רעה, כל אחד מהפרטים (הזכר והנקבה) פועלים כתוצאה מהורמונים בגופם, לא כתוצאה של חשיבה לוגית או מצב נפשי.
כתבת שהנקבה היתה מפרקת לזכר את הצורה, כנראה שלא ראית זכר בוגר ומיוחם, הוא כמעט פי שתיים בגודל מהנקבה.

לגבי איזכורך לחתולות שנקשרו לגוריהן, אתה מתייחס למקרים ספציפיים ולא למחקרים וניתוחים מדעיים, אתה מתבסס על פירוש התנהגויות אישי ולא על פרשנות שנעשתה ע"י מומחים בתחום.

שמחה שגם אתה מתנגד לזיווג חתולים ביתיים, הלוואי והיו עוד כמוך :וי:

#15 אורח - אילת אדם

אורח - אילת אדם
  • אורחים

פורסם 25/10/2012 - 20:42

נהנתי מאוד לשמוע לקרוא את דבריכם ולחוש את ריגישותכם למצב החיות היום .שמי אילת יש לי חתול פרסי יפיפה שהגיע ממשפחה דתית כמובן שלראשונה מצאתי עצמי מנקה את צריכיו כמו לתינוק בעוד כלבתי המעורבת פליטה מבית מתעלל דמוית שועל זהובה וחריפה מאוד וכלבתי ברכה בת ה16 לוורדור גולדן שהושלכה בחודש שני לחייה בגלל נחירותיה הגבריות שהיום אנני שומעת משום מה..........וכן חתול רחוב יפיפה ציורית ממש שכל גזרתה נראית כחתולה דוגמנית ולצידה טאקר החתול היפה ןהאצילי מסורס שניתן לי על ידי יאה שגידלה אותו ביבנה בקומה ב של בנין באהבה וטיפוח אמיתי יומים אחרי שפגשתיו
כל אלה בהו ממש בגלוי ובאופן שללוא חסתי על רגשות הפרסי היתי מתגלגלת בצחוק רק הצרכים שחיכו לנקוי של תופ הפרסי האפור שלי מנעו ממני לעשות כן היום אנני יודעת מאחר שתום שלי גדל האם לקלחו? נקיונו אינו משתווה לזכר טאקר ולגבינה חתולת הרחוב לשעבר מותר לספרו?
אשמח לתשובה ואוסיף שאנו בני האדם משליכים על האחר את רצוננו מתוך אמונה שטבענו נכון וזה הן בחיינו והן בבחירות והמחשבות שלנו וזה לא נכון הסירוס מנוגד לטבע אך הטבע כבר איננו טבע ואין מרחבים בריאים בטוחים לחיות לפיכך בחור יקר הבא חתול נעים הליכות לביתך ותן להם להיות יחד יש חתולים מסורסים שהושלכו וגם מרהיבים וטובי אופי אז אין אונס יש בחירה חופשית והכי אהבה ותהיה מאושר כמוני משלל האנרגיות האוהבות שאצלי בין כל החיות אגב יש למישהו צב זכר בדחיפות לצבה שלי???? <:-)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים