מעבר לתוכן

כמה שאלות בנושא דגי גופי (השרצה) אני מתחיל

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 אורח - Dj GaL_E

אורח - Dj GaL_E
  • אורחים

פורסם 29/10/2009 - 16:46

שלום לכולם
כפי שאתם רואים אני חדש בפורום הזה וגם חדש לגבי דגי גופי , ובכלל בכל הדגים ..
אתמול אמא שלי קנתה דגי גופי לבית אין לנו אקווריום אנחנו לא שמים אותם באקווריום שמים אותם במין וואזה כזאת כמו של פרחים מזכוכית ..
שמנו מים עם צמחים מיוחדים שנותנים חמצן ומנקים את המים המוכר אמר צמח חסה משו כזה
בקיצור יש לנו שם 4 דגים .. עכשיו יש שם אחת בהריון ואני ממש אבל ממש לא מבין מה צריך לעשות מתי היא משריצה ואם צריך להוציא את שאר הדגים יש לה בלוטה כזאת מתחת לבטן ממש גדולה ונראה כאילו יש לה דג קטן שם זה יכול להיות ? או שהיא משריצה בייצים זה יכול להיות כמה דגים או משו? כי זה ממש נראה כאילו יש דג בפנים לפי צבע האור זוהר כזה צילמתי כמה תמונות הנה:

(ליחצו על התמונות כדי לראות בגדול)
זאת הנקבה:

http://up175.siz.co....jdmczxzd5ed.jpg

http://up177.siz.co....htmod5lljmk.jpg

הנה בכזאת מין וואזה שמנו אותם,(4 דגים אני מזכיר)
http://up177.siz.co....moi4yjtg4zq.jpg

ואלה הצמחים האלה צמחי חסה משו כזה קוראים להם:
http://up174.siz.co....ad4ymyow3ji.jpg

#2 tzaf

tzaf

משתמש באימונים

• רשומים
  • 57 הודעות:

פורסם 31/10/2009 - 14:48

שלום לכולם
כפי שאתם רואים אני חדש בפורום הזה וגם חדש לגבי דגי גופי , ובכלל בכל הדגים ..
אתמול אמא שלי קנתה דגי גופי לבית אין לנו אקווריום אנחנו לא שמים אותם באקווריום שמים אותם במין וואזה כזאת כמו של פרחים מזכוכית ..
שמנו מים עם צמחים מיוחדים שנותנים חמצן ומנקים את המים המוכר אמר צמח חסה משו כזה
בקיצור יש לנו שם 4 דגים .. עכשיו יש שם אחת בהריון ואני ממש אבל ממש לא מבין מה צריך לעשות מתי היא משריצה ואם צריך להוציא את שאר הדגים יש לה בלוטה כזאת מתחת לבטן ממש גדולה ונראה כאילו יש לה דג קטן שם זה יכול להיות ? או שהיא משריצה בייצים זה יכול להיות כמה דגים או משו? כי זה ממש נראה כאילו יש דג בפנים לפי צבע האור זוהר כזה צילמתי כמה תמונות הנה:

(ליחצו על התמונות כדי לראות בגדול)
זאת הנקבה:

http://up175.siz.co....jdmczxzd5ed.jpg

http://up177.siz.co....htmod5lljmk.jpg

הנה בכזאת מין וואזה שמנו אותם,(4 דגים אני מזכיר)
http://up177.siz.co....moi4yjtg4zq.jpg

ואלה הצמחים האלה צמחי חסה משו כזה קוראים להם:
http://up174.siz.co....ad4ymyow3ji.jpg

קודם כל ברוך הבא לעולם הדגים. כמגדל מתחיל יש לך עוד הרבה מה ללמוד על גידול דגים ואני שמגדל דגים כבר 15 שנה עוד ממשיך ללמוד דברים חדשים.
העניין הוא שדגים מגדלים באקוואריום בלבד! לא בכדים/קערות או כל כלי זכוכית אחר ללא התנאים הדרושים. ישנם הרבה מאד אתרים לחובב המחיל אשר מספקים
את כל המידע הדרוש איך לגדל דגים נכון.לצערי מוכרי הדגים ברוב החנויות אינם מעוניינים ברווחת הדגים אלא לסחוט מהלקוח התמים וחסר הידע בנושא כמה שיותר כסף.
זו לא אשמתך או אשמת אמא שלך. בכל זאת אני אתאר את האקוואריום הבסיסי שיש להקים עבור דגי גופי (עד 10 פרטים) כי הם באמת אידיאליים לחובב מתחיל.
שלב ראשון- קונים אקוואריום קטן של 60-80 ליטר. שוטפים אותו במים ללא חומר ניקוי! ומפזרים על קרקעיתו מצע (שנשטף במים בלבד לפחות 4 פעמים עד שכל האבק ירד) רצוי אבנים קטנות,
לא צבועות, שניתן להשיג בכל חנות חיות מקומית.
שלב שני - מיכשור. מציבים שלושה מכשירים: א) פילטר, עבור אקוואריום קטן מספיק פילטר פנימי פשוט קטן המתאים לנפח האקוואריום אותו בחרת. ב) גוף חימום. נכון שהגופים יכולים לשרוד גם ללא חימום את
החורף הישראלי אך הם מעדיפים מים חמימים. כך שאם תרצה לשלב עמם דגים טרופיים פחות עמידים אז זה יהיה אפשרי. את הטמפרטורה בגוף החימום מכוונים לטמפ' הרצוייה בהתאם לאוכלוסיית הדגים שלך.
לאקוואריום מכניסים טרמומטר ("מד-חום") כדי לוודא פעילות גוף החימום ושאינו מחמם יתר על המידה. ג) משאבת אויר. עבור אקוואריום קטן מספיקה משאבה קטנה ופשוטה. אותה מציבים (תמיד) מעל פני המים של האקוואריום
(על המכסה למשל) על מנת למנוע מעבר של מים מהאקוואריום אל תוך המשאבה כאשר איננה פעילה. אל המשאבה מחובר צינור גומי ובקצהו השני אבן ריסוס פשוטה אשר יוצרת מהאוויר שמגיע מהמשאבה בועיות קטנות לאיוורור יותר טוב של המים. שים לב שהמשאבות הקטנות והפשוטות קצת מרעישות קח בחשבון.
שלב שלישי- חומרים ומזון. המים מהברז מכילים חומרים אשר מזיקים לדגים כגון מתכות כבדות, כלור וכלוראמין. ובהמשך עם הכנסת הדגים מצטברים גם אמוניה ניטריט וניטראט. כיום ניתן להשיג בכל חנות נוזל אשר מנטרל חומרים אלו ומסייע לדגים להיקלט היטב ולשרוד באקוואריום. את החומר מכניסים לפי ההוראות של היצרן בהתאם לנפח האקוואריום שלך. קיימים גם חומרים לטיפול במחלות הדגים אבל זה בפעם אחרת, אם תיתקל במחלה כלשהי. לגבי מזון, גופים יכולים להסתפק בדפי מזון קטנים המכונים "פלייקס" רצוי לקנות מתוצרת חברה מוכרת אשר על האריזה מודפס גם התוקף של המזון.
וממש בקצרה לאחר הצבת האקוואריום המצע והמכשירים (שים לב להוראות גובה המים עבור כל מכשיר!!!), ממלאים במים מוסיפים את החומר משלב שלוש ומפעילים את המכשירים. לרוב מריצים את האקוואריום עם מספר דגים מצומצם ורק אח"כ מוכנסת האוכלוסייה הכלילית אך אין צורך בכך אם מדובר בגופים, הם ישרדו. כאשר מוכניסים דגים לאקוואריום צריך להשוות טמפ' בין האקוואריום לזו של המים בשקית עם הדגים. עושים זאת ע"י הכנסת השקית אל תוך האקוואריום והיא צפה שם במשך כ-15 עד 20 דקות. אח"כ בעזרת רשת קטנה מעבירים את הדגים (ללא המים מהחנות!!!) אל תוך האקוואריום ורצוי לכבות את תאורת האקוואריום.
לגבי צמחים, אם לא מטפלים בהם כראוי (דשן,תאורה מתאימה וכו') הם לא ישרדו למשך זמן רב. בנוסף הם תופסים נפח במיכל ומבצעים גם נשימה (צורכים חמצן מהמים!!). כביולוג אני לא מכיר צמח ש"מנקה" את האקוואריום מכל החומרים המזיקים שנמצאים במים, בהפרשות הדגים ובמזון שנרקב על הקרקעית. נשמע לי ממש מופרך, אתה תראה שהמים אצלך יעכירו ממש בקרוב....
לגבי ההריון של הגופים. הגופים הם יולדי חיים . האמא משריצה עשרות וולדות חיים ואיננה מטילה ביצים. כלומר הדגיגון שיוצא ממנה הינו עצמאי ומתחיל לשחות מיד. לא כל הדגיגונים מההשרצה נולדים מפותחים לגמרי ולחלקם שק החלבון עדיין מחובר ועם הזמן הוא נעלם. כשהנקבה במין זה בהריון ניתן לראות כתם הריום שצבעו חום/שחור באזור הבטן, הבטן מתנפחת קשה לפספס את זה. ביולדי החיים הדגיגונים לעיתים נטרפים ע"י הבוגרים וגם ע"י ההורים. לכן רצוי להכניס את האם לתא השרצה מיוחד מפלסטיק שניתן לקנות בחנות. בתא זה שצף על המים האם מופרדת משאר האוכלוסייה ויש רשת פלסטיק אשר מפרידה בין האם לדגיגונים שמתחבאים בקרקעית התא. עם סיום ההשרצה מוציאים את רשת ההפרדה הפנימית והדגיגונים נשארים בתא מוגנים. התא הינו קטן ולא מאפשר גידול של כל הדגיגונים. בנוסף צריך להקפיד על נקיונו שזו משימה לא קלה. לכן אם אתה רוצה להרבות את הדגים שלך יש צורך במיכל נפרד לדגיגונים. עם זאת לעיתים חלק מהדגיגונים מצליחים לשרוד גם כאשר הינם באקוואריום עם שאר האוכלוסייה. בעיקר אם מדובר באוכלוסייה של גופים בלבד. למידע יותר מעמיק בנושא חפש בפורומים הרשמיים של מגדלי הדגים בארץ.

גידול דגים הוא עסק יקר מאוד.
תעשה סקר מידע לפני שאתה מתחיל, כל המידע נמצא באינטרנט.
מקווה שעזרתי, בהצלחה!
תמונה מצורפת

#3 אורח - לי

אורח - לי
  • אורחים

פורסם 21/07/2010 - 11:36

היי... :)
לפני כמה ימים קניתי דגים מסוג רוזיבר. היו לי שלושה. כעבור יום אחד 2 מהם מתו (זכר אחד ונקבה אחת) מההתחלה שמתי אותם באקווריום חדש לא מלוכלך או מזוהם. הוספתי הרבה פריטים כמו אבנים ועצים קטנים.
אני מאוד נבהלתי כשראיתי אותם מתים... (לא שמתי פילטר למרות שהמוכר ניסה למכור לי את זה) אני יודעת שפילטר זה דבר חשוב אבל יש לי המון חברות שמגדלות דגים ללא פילטר והדגים שלהם חיים. אני חושבת שפשוט היה דג אחד חולה והוא הדביק את הדג האחר (כרגע נשאר לי דג אחד רוזיבר מה שאומר שהמוות של 2 הדגים האחרים לא קשור לסיבה שאין לי פילטר)

יום אחר כך קניתי דגים מסוג אחר- גופי. (5 דגים)קראתי הרבה בלוגים באינטרנט עליהם כדיי לזהות בין הזכר לנקבה.. אני יודעת שאפשר גם לזהות עם מסתכלים קרוב לאיבר הרבייה שלהם ורואים שינוי. לא הצלחתי לראות כי הם שחו מהר מידי אז ניסיתי להבדיל בין הצבע של כולם. אני יודעת שהנקבות פחות יפות מהזכרים ויש להם גוון כסוף\שקוף והזנב שלהם עם צבע (זה נכון בכלל?)

לקחתי נקבה אחת וזכר אחד ושמתי את שניהם במקום אחר לא באקווריום על כל הדגים כדיי שהם יזדווגו יותר מהר... אני לא יודעת עם מה שעשיתי זה נכון ואני לא יודעת עם זה יצליח...
אני רק מזכירה : לא קניתי פילטר או משהו שיחמם להם את המים אשמח עם תיתנו לי קצת יותר מידע על הבחנה בין זכר לנקבה ועם כל מה שעשיתי עד עכשיו באקווריום הוא בסדר.
תודה !!! :)

#4 אורח - דנה

אורח - דנה
  • אורחים

פורסם 14/05/2011 - 14:10

שלום יש לי גם 4 דגי גופי שקיבלתי :3 זכרים ונקבה אחת. אני חושבת
שהיא בהריון, ואם לא אז היא בקרוב תיהיה. אין לי תא השרצה, אבל יש
לי באקווריום צמח פלסטיק וכד שבור לנוי. האם אני יכולה לסמוך עליהם
שיהוו מסתור לשרצים הקטנים? בנוסף קראתי שהאמא והדגים האחרים
יכולים לאכול אותם, האם יש סיכוי שכמה ישרדו ? אשמח לתשובה
בהקדם , תודה : )

#5 אורח - khkl100

אורח - khkl100
  • אורחים

פורסם 10/06/2011 - 21:14

שלום יש לי גם 4 דגי גופי שקיבלתי :3 זכרים ונקבה אחת. אני חושבת
שהיא בהריון, ואם לא אז היא בקרוב תיהיה. אין לי תא השרצה, אבל יש
לי באקווריום צמח פלסטיק וכד שבור לנוי. האם אני יכולה לסמוך עליהם
שיהוו מסתור לשרצים הקטנים? בנוסף קראתי שהאמא והדגים האחרים
יכולים לאכול אותם, האם יש סיכוי שכמה ישרדו ? אשמח לתשובה
בהקדם , תודה : )

לדגת גופי בהריון חובה תא השרצה אם את רוצה שהדגיגונים יחיו, הצמח והכד לא יגנו על הדגיגונים מפני שדגי גופי בדרך כלל בחלק העליון של האקוריום והדגיגונים לא יסתתרו למטה.

#6 אורח - גל

אורח - גל
  • אורחים

פורסם 17/10/2012 - 16:38

היי,
כנו לי 3 גופים 2 זכרים ונקבה.
את הנקבה קניתי בהריון מיתקדם וסמתי אותה בתא השרצה,
עד כמה זמן בערך היא תשריץ?
ואיך יודעים מתי הדגיגונים הולכים לצאת,יש איזה סימן?

תודה

#7 אורח - שבי

אורח - שבי
  • אורחים

פורסם 26/02/2013 - 13:34

כמה דגי גופי שמים לממ"ר?

#8 אורח - עמית ליבפלד

אורח - עמית ליבפלד
  • אורחים

פורסם 27/04/2013 - 18:44

היי
אמר לי המוחר שלא צריך תא השרצה ולכן לא קניתי, במקום קניתי צמח מפלסטיק שזה נראה כמו דשה שהמוצר אמר לי שזה ממש טוב ( יש לי גופי בהריון )
רציתי לשאול אם השרצים יהיו מוגנים ככה בתוך הדשה ?
כמה זמן נמשך ההריון ? כמה זמן לוקך להם לגדול ? וגמרו לי שדגי הגופי נשארים בתחתית האקווריום האם זה נכון ????
ואם הם בתחתית האקווריום אך האוכל יגע אלהם

#9 אורח - שי

אורח - שי
  • אורחים

פורסם 08/06/2013 - 14:43

היי
גם לי קנו דגי גופי ויש לי אקווריום קטן עם פילטר וצמח מפלסטיק. קיבלתי את האקווריום עם הדגים במתנה ולא בחרתי. היה לי מראש דג גופי זכר. עם האקווריום קיבלתי 3 זכרים ו-2 נקבות. זכר אחד הפריע לנקבות ולכל שאר הדגים אז הפרדתי אותו. ואת הדג שהיה מראש הבאתי לאקווריום החדש. בהתחלה הוא הפריע לנקבות אבל עכשיו הוא הפסיק. הנקבות גדולות מאוד אבל אין להן סימן של הריון. אני רוצה שהשרצים יחיו אבל אין לי תא השרצה. לפני שנה הייתה לי נקבת גופי וזכר גופי שמת לאחר כמה חודשים. היא השריצה לאחר חודשיים. היו לה הרבה שרצים קטנים אבל היא אכלה את כולם. יש לי אבנים קטנות בקרקעית האקווריום. האם דגי הגופי יכולים לפגוע בנקבות? אני יודעת שהם יכולים לפגוע אחד בשני אבל הזכרים הקטנים יכולים לפגוע בנקבות הגדולות? ואם אחזיר את דג הגופי מהאקווריום בחזרה לצנצנת שהיה בה ויש בה עכשיו דג גופי אחר, הם יפגעו אחד בשני? ואם אני רוצה שדגי הגופי (הנקבות) ישריצו ואין לי תא השרצה, ויש לי צמח מפלסטיק , רוב השרצים ימותו?
אשמח מאוד לקבל תשובה :)
תודה מראש לכולם :)

#10 אורח - רוני

אורח - רוני
  • אורחים

פורסם 26/06/2013 - 13:32

שלום לפני חודש השריצה לי דגת הגופי דגיגון 1  ולא היה לי זכר מאוד הופתעתי ולאחר 3 ימים קנו לי זכר ונקבה.  הנקבה שהשריצה את האחד מתה. נשארו לי השניים הם השריצו בערך 30 דגיגונים שתמיד מסתתרים

ואז אחרי יום  יומיים שני הדגים מתו אשמח נורא אם תענו לי אני כבר שבוע מנסה לשלוח לכם מכתבים ואתם לא עונים.                                                         

:כולם:       אז תודה אם תענו לי       :אוי:              

#11 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 26/06/2013 - 15:25

אני כבר שבוע מנסה לשלוח לכם מכתבים ואתם לא עונים.                                                                   

עזוב אותך מהם... אין עם מי לדבר, תמיד מאבדים לי את הפקסים.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#12 אורח - טל

אורח - טל
  • אורחים

פורסם 09/07/2013 - 15:08

נראלי לי שזה בכלל זכר לא ככה? התמונה קצת מטושטשת...

#13 אורח - DK PR

אורח - DK PR
  • אורחים

פורסם 05/08/2013 - 10:52

דג זהב זה סוג של טורף ?
הוא תמיד תוקף את הגופי והמולי שלי ..

#14 אורח - מאור

אורח - מאור
  • אורחים

פורסם 19/10/2013 - 00:48

שלום לכולם ישליי שאלה מתי אני יכל להעביר את הדגים שנולדו לאקווריום עם גופי הגדולים

#15 אורח - שרה

אורח - שרה
  • אורחים

פורסם 12/01/2014 - 23:34

שלום, יש לי שלושה דגי גופי (שני בנים ובת) ולפני בערך שבועיים הדגה השריצה לי שני דגיגונים חדשים(ושמם סטגוזאורוס וטי-רקס :D ) ועכשיו יש לי כמה שאלות: 1. מתי אני יכולה להוציא את הדגיגונים מתא השרצה בלי שיוכלו אותם...? 2.קראתי שכשהדגה בהריון יש לה נקודה חומה\כתומה על הבטן ובאמת היתה לדגה שלי נקודה כזאת אבל הנקודה לא נעלמה אחרי שהיא השריצה.. זה נורמאלי? 3.כל כמה זמן הדגה נכנסת להריון? 4.אני חושבת שהיא בהריון עוד פעם כי הבטן שלה ניראת לי קצת מנופחת והשאלה היא האם אני צריכה לקנות תא השרצה חדש או שזה בסדר לתת לה להשריץ עוד פעם באותו התא?(אני מפחדת שאם אני אתן לה להשריץ באותו התא של סטגוזאורוס וטי-רקס הם יוכלו את הדגיגונים החדשים...) תודה! אתם מצילי חיים! :)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים