מעבר לתוכן

תמונה

כלבים שמסתובבים ללא רצועה

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#16 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 15/07/2010 - 19:57

כל עוד העיריה איננה מקצה שטח ומגדרת אותו להיות "גינת כלבים", אין לבעלים ברירה אלא לשחרר את הכלב בדשא.

למה כלבים הולכים לאיבוד לבעלים שלהם בדר"כ? לא בגלל שחרור בשטחים פתוחים, שאז הם נמלטים? איך אין את החשש?
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

כותבת ברכות לימי הולדת, חגים ואירועים

#17 adorable song princess

adorable song princess

כסף

• רשומים+
  • 2753 הודעות:

פורסם 15/07/2010 - 20:09

אם אני לא טועה התקשרתי למאלפת שהמלצת אך אחרי שהתקשרתי והתברר לי כי האילוף נעשה עם שוקר חשמלי, אז בחרתי להמשיך עם המאלפת שלי. אני אוהב את הכלבה שלי ולא משנה מה הבעיה ההתנהגותית שלה אני לא מוכן שהיא תעבור את העינוי הזה.
הבעיה הם הבעלים של הכלבים האחרים. כן הכלבה שלי תוקפנית, אבל כאשר היא ברצועה יש לי שליטה מלאה עליה והיא לא יכולה לעשות כלום אם אני לא מרשה לה. אבל כאשר הכלב אחר מזנק עליה אין לי מה לעשות אלא להגן עליה בגופי.
אני מאוד מקווה שהכלבים שלנו אף פעם לא יפגשו, אני באמת חשוב שלא אכפת לך מהכלב שלך, אחרת היית משגיחה עליו באמת והיית דואגת לקשור אותו עם רצועה.
פעם יכולתי לצאת לרוץ עם אוקמי (כאשר היא עם רצועה כמובן) עכשיו אני לא יכול לדמיין את זה בגלל חוסר אחריות שלך ודומים לך.

ממה שאתה מתאר (אבל שוב, רק ממה שאתה מתאר, בשביל אבחון צריך שאיש מקצוע יראה אותה בסביבתה הטבעית) לא נראה שיש סיכוי לשפר את התנהגותה בלי קולר אלקטרוני. אני לא יודעת (או כן יודעת) מה אתה מדמה בראשך כשאתה חושב על קולר אלקטרוני, אבל המעט חוסר נוחות שיגרם לה בשימוש (שוב, בשביל להכחיד את ההתנהגות!) הוא כלום לעומת מה שהבעיה עצמה גורמת לה (ולך). אם לאוקמי לא יוצא לעולם לפרוק אנרגיה כשהיא משוחררת, זה בכלל לא פלא שבעיית האגרסיביות שלה רק מחריפה ומחריפה.

בעלי כלבים כמוך הם באמת אלה שהכי מלחיץ אותי להפגש איתם. גם הכלב תוקפני וגם הבעלים הסטרי (ובאותה העת לא מבין שהבעיה היא אצלו) זו הדרך האופטימלית להדליק את החיה שלי בשטח שהיא החליטה שהוא טריטוריה שלה (כמו הפארק והמגרש ליד הבית). אם יש משהו שיכול לגרום לכלבה שלי להתעלם מהקריאה שלי לחזור אלי - חוץ מנפצים - זה בדיוק כלבה כמו אוקמי עם בעלים כמוך. בגלל שאני לא רוצה לקחת את הצ'אנס, אני משחררת אותה בפארק ובמגרש רק כשריק או כשמי שנמצא שם זה כלבים עם בעלים שאנחנו מכירים ויודעים שזה בסדר, ואת רוב הטיולים הארוכים לפריקת אנרגיה היא עושה בשכונה אחרת. נראה שאצלך זה לא יעבוד, כי בעוד שהכלבה שלי מרשה לעצמה רק במה שהוא מבחינתה הטריטוריה שלך, הכלבה שלך תוקפנית בכל מקום.
עזרו להם למצוא בית!
http://bgu.facebook....gid=21547925647

כלבים זה אנחנו
http://klavim.us

גודווין או לא גודווין, את מתייחסת לאנשים כאל עבדים נחותים שנועדו לשרת אותך.
תקראי לזה איך שאת רוצה.

#18 adorable song princess

adorable song princess

כסף

• רשומים+
  • 2753 הודעות:

פורסם 15/07/2010 - 21:16

למה כלבים הולכים לאיבוד לבעלים שלהם בדר"כ? לא בגלל שחרור בשטחים פתוחים, שאז הם נמלטים? איך אין את החשש?

בדיוק כמו שלך אין חשש תמידי כשאת נוהגת ברכב.
עזרו להם למצוא בית!

כלבים זה אנחנו

תקראי לזה איך שאת רוצה.

#19 אורח - הגר

אורח - הגר
  • אורחים

פורסם 15/07/2010 - 21:43

אם אני לא טועה התקשרתי למאלפת שהמלצת אך אחרי שהתקשרתי והתברר לי כי האילוף נעשה עם שוקר חשמלי, אז בחרתי להמשיך עם המאלפת שלי. אני אוהב את הכלבה שלי ולא משנה מה הבעיה ההתנהגותית שלה אני לא מוכן שהיא תעבור את העינוי הזה.
הבעיה הם הבעלים של הכלבים האחרים. כן הכלבה שלי תוקפנית, אבל כאשר היא ברצועה יש לי שליטה מלאה עליה והיא לא יכולה לעשות כלום אם אני לא מרשה לה. אבל כאשר הכלב אחר מזנק עליה אין לי מה לעשות אלא להגן עליה בגופי.
אני מאוד מקווה שהכלבים שלנו אף פעם לא יפגשו, אני באמת חשוב שלא אכפת לך מהכלב שלך, אחרת היית משגיחה עליו באמת והיית דואגת לקשור אותו עם רצועה.
פעם יכולתי לצאת לרוץ עם אוקמי (כאשר היא עם רצועה כמובן) עכשיו אני לא יכול לדמיין את זה בגלל חוסר אחריות שלך ודומים לך.

למען הסר ספק... דיברתי איתי בטלפון, לא ראיתי את הכלבה ולא איבחנתי אותה. שאלת אותי מהן דרכי הפתרון האפשריות לטיפול באגרסיות, עניתי שאני חייבת לאבחן את הכלבה. שאלת כיצד פותרים בעיות דומות ותיארתי לך את כל השיטות האפשריות (עבודה עם האלטי, התניות נגד, דה-סנסטיזציה ולעיתים אף קולר אלקטרוני)
שהן כמובן תלויות אבחון. שוב, לא איבחנתי את הכלבה ולכן לא המלצתי על אף אחת מהשיטות הספציפיות עבורה- העובדה שהמילה "קולר אלקטרוני" עלתה בשיחה ממש לא מדייקת עם העובדות, שכן אני באמת לא יודעת מהי דרך הטיפול המתאימה לכלבתך.
אשמח לענות על כל שאלה- הגר רובין מאלפת ומטפלת התנהגותית בכלבים.

#20 bitbit

bitbit

Strong I am with the Force, but not that strong

• מנהלי פורום
  • 1696 הודעות:

פורסם 16/07/2010 - 07:24

למען הסר ספק... דיברתי איתי בטלפון, לא ראיתי את הכלבה ולא איבחנתי אותה. שאלת אותי מהן דרכי הפתרון האפשריות לטיפול באגרסיות, עניתי שאני חייבת לאבחן את הכלבה. שאלת כיצד פותרים בעיות דומות ותיארתי לך את כל השיטות האפשריות (עבודה עם האלטי, התניות נגד, דה-סנסטיזציה ולעיתים אף קולר אלקטרוני)
שהן כמובן תלויות אבחון. שוב, לא איבחנתי את הכלבה ולכן לא המלצתי על אף אחת מהשיטות הספציפיות עבורה- העובדה שהמילה "קולר אלקטרוני" עלתה בשיחה ממש לא מדייקת עם העובדות, שכן אני באמת לא יודעת מהי דרך הטיפול המתאימה לכלבתך.
אשמח לענות על כל שאלה- הגר רובין מאלפת ומטפלת התנהגותית בכלבים.

תראי הגר, אני חייב שהיית בטלפון מאוד מקצועית,חביבה ואני בטוח שאת מאלפת מצוינת.
יחד עם זאת, אני חייב לומר שיש לי בעיה אידאולוגית עם השימוש "בקולר אלקטרוני". גם אם מדובר במידה מאוד נמוכה של חשמל, זה נראה לי כמו שיטה אלימה ואפילו ברברית. רק המחשבה שהכלבה שלי תעבור חוויה כזאת מטריפה אותי ועוד שאני אשלם בכדי שהיא תעבור מה שאני מחשיב כעינוי רק בכדי להתאים את ההתנהגות שלה. אני רחוק מלהיות מאלף אני רק יודע שיש אלטרנטיבות ואני מעדיף להשתמש בהן.

#21 אורח - הגר

אורח - הגר
  • אורחים

פורסם 16/07/2010 - 07:43

יחד עם זאת, אני חייב לומר שיש לי בעיה אידאולוגית עם השימוש "בקולר אלקטרוני". גם אם מדובר במידה מאוד נמוכה של חשמל, זה נראה לי כמו שיטה אלימה ואפילו ברברית. רק המחשבה שהכלבה שלי תעבור חוויה כזאת מטריפה אותי ועוד שאני אשלם בכדי שהיא תעבור מה שאני מחשיב כעינוי רק בכדי להתאים את ההתנהגות שלה. אני רחוק מלהיות מאלף אני רק יודע שיש אלטרנטיבות ואני מעדיף להשתמש בהן.

תודה :-)
אתה רק מפספס את הנקודה, לא אמרתי שכדאי לאלף את הכלבה שלך באמצעות קולר אלקטרוני (ייתכן מאוד שזאת שיטה שאפילו לא מתאימה במקרה שלה ועלולה להיות הרסנית עבורה, לא ראיתי את הכלבה ולכן אני לא יודעת).
אם אתה עדיין מעוניין אשמח לבוא ולבצע אבחון מקיף ומסודר, אתה כמובן לא מחויב להמשיך את תהליך האילוף איתי אח"כ.

אשמח לענות על כל שאלה- הגר רובין מאלפת ומטפלת התנהגותית בכלבים 054-6814885

#22 bitbit

bitbit

• מנהלי פורום
  • 1696 הודעות:

פורסם 16/07/2010 - 08:02

ממה שאתה מתאר (אבל שוב, רק ממה שאתה מתאר, בשביל אבחון צריך שאיש מקצוע יראה אותה בסביבתה הטבעית) לא נראה שיש סיכוי לשפר את התנהגותה בלי קולר אלקטרוני. אני לא יודעת (או כן יודעת) מה אתה מדמה בראשך כשאתה חושב על קולר אלקטרוני, אבל המעט חוסר נוחות שיגרם לה בשימוש (שוב, בשביל להכחיד את ההתנהגות!) הוא כלום לעומת מה שהבעיה עצמה גורמת לה (ולך). אם לאוקמי לא יוצא לעולם לפרוק אנרגיה כשהיא משוחררת, זה בכלל לא פלא שבעיית האגרסיביות שלה רק מחריפה ומחריפה.

בעלי כלבים כמוך הם באמת אלה שהכי מלחיץ אותי להפגש איתם. גם הכלב תוקפני וגם הבעלים הסטרי (ובאותה העת לא מבין שהבעיה היא אצלו) זו הדרך האופטימלית להדליק את החיה שלי בשטח שהיא החליטה שהוא טריטוריה שלה (כמו הפארק והמגרש ליד הבית). אם יש משהו שיכול לגרום לכלבה שלי להתעלם מהקריאה שלי לחזור אלי - חוץ מנפצים - זה בדיוק כלבה כמו אוקמי עם בעלים כמוך. בגלל שאני לא רוצה לקחת את הצ'אנס, אני משחררת אותה בפארק ובמגרש רק כשריק או כשמי שנמצא שם זה כלבים עם בעלים שאנחנו מכירים ויודעים שזה בסדר, ואת רוב הטיולים הארוכים לפריקת אנרגיה היא עושה בשכונה אחרת. נראה שאצלך זה לא יעבוד, כי בעוד שהכלבה שלי מרשה לעצמה רק במה שהוא מבחינתה הטריטוריה שלך, הכלבה שלך תוקפנית בכל מקום.

ברור לי שהרבה מהבעיות של הכלבה שלי הם ממני, אך ברור לי גם שהרבה מהבעיות של הכלבה שלך הם ממך.
כן הלב שלי דופק כל פעם שכלב תוקף את הכלבה שלי - אני מטורף כזה אני מפחד שיפגעו בכלבה שלי. נראה לי שאנו לא חולקים את אותה דאגה לבעלי חיים ובמיוחד לכלבים שהפכו להיות חלק מהמשפחה שלנו. כנראה מבחינתך זה שאת מספקת לכלבה שלך מים ואוכל זה מספיק בשביל לסמן וי על דאגה לבעלי חיים. מבחנתי מה שאת עושה ואפילו מקדמת זאת בתוקפנות יתרה הוא פשוט מסוכן לבעלי החיים ובני אדם.
כאמור הכלבה שלי תוקפנית, אך מאחר ואני מחזיק אותה ברצועה יש לי שליטה מלאה עליה והיא לא תעשה כלום לאף אחד. זאת בניגוד לך שאתה מעידה שאין לך שליטה מלאה על הכלבה שלך בתנאים מסוימים. כך שבתסריט לא כל כך דמיוני, אם אני אחליט לקחת את כלבתי לטיול בפארק ובמקרה זה הפארק שאת לוקחת את הכלבה שלך הסיכוי שהכלבים שלנו לא הלחמו הוא נמוך ביותר. מאחר ואני מגן על הכלבה שלי עם גופי, הסיכוי שאני אחטוף ביס הוא קטן. כך שמעשה בעצם עשית פגעת בכלבה שלך, פגעת בכלבה שלי ובי. כמו כן יש סיכוי ששני הכלבים יכנסו להסגר ואולי יורדמו בשל ההתנהגות התוקפנית. כך שיש סיכוי לא קטן שבחוסר האחריות הנוראי שלך את תרצחי את הכלבים שלנו.

עד עכשיו חשבתי שאת אלימה רק מילולית, אך עכשיו אני רואה שאת אפילו מסוכנת לסביבה שלך בהתנהגות חסרת האחריות שלך שאותה את מקדמת תוקפנות יתרה.

#23 bitbit

bitbit

• מנהלי פורום
  • 1696 הודעות:

פורסם 16/07/2010 - 08:05

תודה :-)
אתה רק מפספס את הנקודה, לא אמרתי שכדאי לאלף את הכלבה שלך באמצעות קולר אלקטרוני (ייתכן מאוד שזאת שיטה שאפילו לא מתאימה במקרה שלה ועלולה להיות הרסנית עבורה, לא ראיתי את הכלבה ולכן אני לא יודעת).
אם אתה עדיין מעוניין אשמח לבוא ולבצע אבחון מקיף ומסודר, אתה כמובן לא מחויב להמשיך את תהליך האילוף איתי אח"כ.

אשמח לענות על כל שאלה- הגר רובין מאלפת ומטפלת התנהגותית בכלבים 054-6814885

תודה על התשובה המהירה.
אני קצת לא מבין למה צריך בכלל להשתמש בשיטה הזאת, לא העדיף להשתמש בחיזוקים חיוביים ?

#24 אורח - הגר

אורח - הגר
  • אורחים

פורסם 16/07/2010 - 08:49

על קצה המזלג...
שלב הלימוד מתבצע (אצלי) תמיד עם מזון או משחק (חיזוק חיובי). לאחר שלב הלימוד ישנן מספר מטודות אפשריות התלויות בכלב ובהשקפת העולם של המאלף.
אתן לך דוג'- כלב בעל סף עוררות נמוך אשר רוצה לתקוף מתוך מוטיבציה דומיננטית (לא תוקפנות חשש) לא יתעניין באוכל ברגע האמת. כעת ובהנחה שהכלב למד לפני כן מה נדרש ממנו (קרי פקודות משמעת בסיסיות) ניתן לתקן את התנהגותו באמצעות מספר אופציות: שימוש בקולר רגיל, שימוש בהאלטי, שימוש בקולר מסוגים אחרים ובמקרים קיצוניים תיקון באמצעות קולר אלקטרוני. יש לשים לב תיקון התנהגות של כלב ללא למידה מוקדמת עלול ליצור בלבול אצל הכלב ואף להחריף את ההתנהגות התוקפנית, הכלב לא מבין מה נדרש ממנו... רבים מבעלי הכלבים מחריפים התנהגויות מסוימות מתוך חוסר ידע ולא חלילה מתוך רצון לפגוע בכלבם.

אשמח לענות על כל שאלה, הגר רובין מאלפת ומטפלת התנהגותית.

#25 adorable song princess

adorable song princess

כסף

• רשומים+
  • 2753 הודעות:

פורסם 16/07/2010 - 17:56

אה, אתה "יודע" שיש אלטרנטיבות? למה, כי יש מאלפת אחרת שמוכנה לקחת את הכסף שלך על שום דבר?
בלא אבחון, ממילא אי אפשר לדעת האם קולר אלקטרוני זו אופציה מתאימה או דרושה. אבל ממה שאתה מתאר כאן בפורום (ושוב, נטו מהתיאורים שלך) - יש לך כלבה מסוכנת (לאנשים, לכלבים אחרים, לעצמה) עם תוקפנות מושרשת שמאוד יכול להיות שקולר אלקטרוני יעשה פלאים עבורה (וכמובן, יכול להיות שהוא לא רלוונטי כלל ולשם כך מתבצע אבחון לא וירטואלי...). ממש לא ברור לי איך אתה, במצבך, במצבה, מרשה לעצמך לשלול את זה. אתה באמת חושב שהחוסר נוחות שיכולה להיגרם לה מהשימוש בקולר היא בכלל באותו סדר גודל לסבל שגם אתה וגם היא עוברים במצב הזה?
המאלפת שלך נכשלה כשלון חרוץ עם אוקמי. אולי לא רק בגללה, אולי גם בגלל חוסר התמדה ודבקות בשיטה מצדך (והגר תעיד שחלק ניכר מאילוף הכלב הוא אילוף הבעלים...), אבל במבחן התוצאה אתה חייב להודות שמשהו כאן מאוד, מאוד, מאוד לא עובד. במצב כזה, הדבר האלמנטרי הוא להזמין איש מקצוע אחר שיתן דעה נוספת. אם אתה כ"כ מתנגד לקולר אלקטרוני אתה תמיד יכול לחזור לאותו המצב בו אתה נמצא עכשיו אם הגר תגיד לך שלדעתה אין טעם להתחיל באילוף איתה מבלי שלוקחים את הקולר האלקטרוני בחשבון, אבל לא לנסות ולא לשמוע?

במאמר מוסגר - אני התאכזבתי ממאלף שאני מכירה (והגר יודעת במי מדובר) שישב שעתיים עם אבא שלי בסלון כשהכלבה שלי שוכבת על הרצפה וכל שעשה היה להרצות לו על כך שרק קולר אלקטרוני יהווה פתרון לבעיה שהיא ממילא לא אקוטית. רציתי שאבא שלי ישמע מאיש מקצוע (כי ממני ומאמא שלי הוא מתעלם... ואף עושה דווקא) שכאשר הכלבה מגלה בפארק סימני התנהגות תוקפנית (שלרוב היא אפילו לא באמת התנהגות תוקפנית, פשוט הכלבה בהמה והכלבים צורחים ואז גם הבעלים צורחים) הוא חייב להגיב בצורה חריפה, להחזיר אותה מיד הבייתה ו*לא* לתת לה חטיף (שמראש נועד לתת לה על התנהגות טובה, אלא שאבא שלי לא מסוגל לא לתת לה גם כשההתנהגות הייתה לא טובה... והוא עוד חשב שאבא שלי יהיה מסוגל להשתמש בקולר אלקטרוני?!). תמיד אפשר גם לדחות המלצות.
עזרו להם למצוא בית!

כלבים זה אנחנו

תקראי לזה איך שאת רוצה.

#26 adorable song princess

adorable song princess

כסף

• רשומים+
  • 2753 הודעות:

פורסם 16/07/2010 - 18:24

ברור לי שהרבה מהבעיות של הכלבה שלי הם ממני, אך ברור לי גם שהרבה מהבעיות של הכלבה שלך הם ממך.
כן הלב שלי דופק כל פעם שכלב תוקף את הכלבה שלי - אני מטורף כזה אני מפחד שיפגעו בכלבה שלי. נראה לי שאנו לא חולקים את אותה דאגה לבעלי חיים ובמיוחד לכלבים שהפכו להיות חלק מהמשפחה שלנו. כנראה מבחינתך זה שאת מספקת לכלבה שלך מים ואוכל זה מספיק בשביל לסמן וי על דאגה לבעלי חיים. מבחנתי מה שאת עושה ואפילו מקדמת זאת בתוקפנות יתרה הוא פשוט מסוכן לבעלי החיים ובני אדם.
כאמור הכלבה שלי תוקפנית, אך מאחר ואני מחזיק אותה ברצועה יש לי שליטה מלאה עליה והיא לא תעשה כלום לאף אחד. זאת בניגוד לך שאתה מעידה שאין לך שליטה מלאה על הכלבה שלך בתנאים מסוימים. כך שבתסריט לא כל כך דמיוני, אם אני אחליט לקחת את כלבתי לטיול בפארק ובמקרה זה הפארק שאת לוקחת את הכלבה שלך הסיכוי שהכלבים שלנו לא הלחמו הוא נמוך ביותר. מאחר ואני מגן על הכלבה שלי עם גופי, הסיכוי שאני אחטוף ביס הוא קטן. כך שמעשה בעצם עשית פגעת בכלבה שלך, פגעת בכלבה שלי ובי. כמו כן יש סיכוי ששני הכלבים יכנסו להסגר ואולי יורדמו בשל ההתנהגות התוקפנית. כך שיש סיכוי לא קטן שבחוסר האחריות הנוראי שלך את תרצחי את הכלבים שלנו.

עד עכשיו חשבתי שאת אלימה רק מילולית, אך עכשיו אני רואה שאת אפילו מסוכנת לסביבה שלך בהתנהגות חסרת האחריות שלך שאותה את מקדמת תוקפנות יתרה.

משעשע. הייתי בטוחה שעם כל הגועל נפש בפורום הזה עדיין לא יגיע היום שבו יאשימו אותי כאן בחוסר דאגה לכלבים. ועוד מבחור שפתח שרשור שכותרתו היא "שוקל להכניס את אוקמי להסגר" (שלא עושה כלום לאף אחד, רק כמעט הורידה לאחותו אצבע).
רק הערה קטנה - בריב בין כלבים הסיכוי ששני הכלבים יכנסו להסגר הוא רק אם אחד מבעלי הכלבים מספיק טיפש בשביל להתלונן לעיריה, מבלי להבין שזה יכניס גם את הכלב שלו להסגר. הכלבה שלי לא תיכנס להסגר מהסיבה הפשוטה - גם אם יעמוד מולי צו הסגרה אני לא אביא אותה, ובמקרה שעל הצו כתוב "כלב נשך כלב" פשוט אזרוק אותו לפח ואפילו לא אטרח לנסוע איתה למקום אחר לעשרה ימים שכן הפקחים לעולם אינם באים במקרים כאלה. אחד כמוך, שכ"כ דואג לכלבה שלו שלא יתן לה טיפול התנהגותי לו היא זקוקה, כמו טטהלה היה מתייצב בכלביה העירונית ומוסר אותה לזוועה הזאת שאמנם לא קיים הסיכוי שירדימו אותה, אבל בכ"ז היא עלולה לא לצאת משם בחיים.

כדאי שתכניס לעצמך טוב טוב למוח - בעלים שמשחררים את הכלבים שלהם בדשא מבלי לחשוש שאולי הם ישרטו כי יתפתח בין שני כלבים איזה ריב - הם הנורמאליים. זה אמנם מאוד חבל שהם צריכים לעשות את זה בשטחים פתוחים כי העיריה לא טורחת לסגור שטחים לצרכי גינת כלבים כמו שנעשה במרכז, אבל הם אלה שנותנים לכלבים שלהם את מה שהם צריכים בזמן שאתה מונע מהכלבה שלך את מה שהיא צריכה ובמקום לטפל בבעיות שלה מעדיף להאשים את כל העולם ולהתמרמר תוך ישיבה בחושך.

אגב, הסיכוי שהכלבה שלי תתקרב לכלבה שלך, גם אם באמת תגיע במקרה לפארק ליד הבית שלי, הוא קלוש, כי היא נשלטת כמעט לחלוטין (ברמה הכי גבוהה שלדעתי ניתן להגיע אליה) ללא רצועה וכי אינני סומכת על שיקול ושפיות דעתם של בעלי כלבים שאינני מכירה.
עזרו להם למצוא בית!

כלבים זה אנחנו

תקראי לזה איך שאת רוצה.

#27 bitbit

bitbit

• מנהלי פורום
  • 1696 הודעות:

פורסם 17/07/2010 - 00:36

משעשע. הייתי בטוחה שעם כל הגועל נפש בפורום הזה עדיין לא יגיע היום שבו יאשימו אותי כאן בחוסר דאגה לכלבים. ועוד מבחור שפתח שרשור שכותרתו היא "שוקל להכניס את אוקמי להסגר" (שלא עושה כלום לאף אחד, רק כמעט הורידה לאחותו אצבע).
רק הערה קטנה - בריב בין כלבים הסיכוי ששני הכלבים יכנסו להסגר הוא רק אם אחד מבעלי הכלבים מספיק טיפש בשביל להתלונן לעיריה, מבלי להבין שזה יכניס גם את הכלב שלו להסגר. הכלבה שלי לא תיכנס להסגר מהסיבה הפשוטה - גם אם יעמוד מולי צו הסגרה אני לא אביא אותה, ובמקרה שעל הצו כתוב "כלב נשך כלב" פשוט אזרוק אותו לפח ואפילו לא אטרח לנסוע איתה למקום אחר לעשרה ימים שכן הפקחים לעולם אינם באים במקרים כאלה. אחד כמוך, שכ"כ דואג לכלבה שלו שלא יתן לה טיפול התנהגותי לו היא זקוקה, כמו טטהלה היה מתייצב בכלביה העירונית ומוסר אותה לזוועה הזאת שאמנם לא קיים הסיכוי שירדימו אותה, אבל בכ"ז היא עלולה לא לצאת משם בחיים.

כדאי שתכניס לעצמך טוב טוב למוח - בעלים שמשחררים את הכלבים שלהם בדשא מבלי לחשוש שאולי הם ישרטו כי יתפתח בין שני כלבים איזה ריב - הם הנורמאליים. זה אמנם מאוד חבל שהם צריכים לעשות את זה בשטחים פתוחים כי העיריה לא טורחת לסגור שטחים לצרכי גינת כלבים כמו שנעשה במרכז, אבל הם אלה שנותנים לכלבים שלהם את מה שהם צריכים בזמן שאתה מונע מהכלבה שלך את מה שהיא צריכה ובמקום לטפל בבעיות שלה מעדיף להאשים את כל העולם ולהתמרמר תוך ישיבה בחושך.

אגב, הסיכוי שהכלבה שלי תתקרב לכלבה שלך, גם אם באמת תגיע במקרה לפארק ליד הבית שלי, הוא קלוש, כי היא נשלטת כמעט לחלוטין (ברמה הכי גבוהה שלדעתי ניתן להגיע אליה) ללא רצועה וכי אינני סומכת על שיקול ושפיות דעתם של בעלי כלבים שאינני מכירה.

אוי את כל כך לא מקושרת למה שאת אומרת שזה מדהים.

ראשית, אני שאלתי שאלה באותו שרשור ברגע שהובהר לי שאין קשר בין הדברים שהצגתי לבין אותו "פתרון", כמובן שפסלתי אותו על הסף. אני משקיע ודואג לאוקמי כמו שמעטים דואגים לכלבים שלהם. כל מי שמכיר אותי יודע עד כמה אני משקיע בכלבה הזאת. אני לא מומחה לכלבים לכן אני מתייעץ עם אנשים ומעלה שאלות, אני לא עושה שום דבר עם הכלבה שלי מבלי להבין את כל ההשלכות האפשריות.
שנית, תגידי את בכלל מודעת לדברים שאת אומרת ?
זה נורמלי שכלבים יתקפו אחד את השני ???!?!?!?!?מה נסגר איתך תגידי !
את ממש ממש לא אוהבת בעלי חיים.
אני לא רוצה ששום דבר יפגע באוקמי ואני אעדיף שאני אפגע הרבה לפני שהיא תפגע. אני חושב שאנשים כמוך צריכים לעבור טיפול בשוקר חשמלי, אה לא סליחה קולר אלקטרוני ! נראה אך זה יסדר את הבעיות ההתנהגותיות שלך. את פשוט דוגלת בחוסר אחריות והתירוץ הזה של העירייה לא מסדר גנים הוא תירוץ עלוב לעצלנות שלך. תקחי אחריות על כלבה שלך, אם אתה לא מסוגלת לדאוג לבעל חיים שלך תמסרי אותו למישהו שבאמת אכפת לו שהכלב שלו לא יפגע.
מהדברים שלך אני מבין שאת פשוט לא מבינה שום דבר בכלבים, וממה שאת מתארת את בטח מארגנת גם קרבות כלבים תוך שימוש בשוקר חשמלי. חביבתי זה שאת שונאת בני אדם לא אומר שאת אוהבת בעלי חיים, את פשוט בן אדם שלא יודע מה זאת דאגה אמתית ליצור חי.
תרשי לי רק להבהיר משהו, אם אני מעלה שאלה כאן בפורום גם אם אני לא מציין זאת מפורשות - אני לא מעוניין לשמוע את דעתך. אין לך מושג בטיפול בבעלי חיים, אך את מתנהגת כאילו יש לך מונופול על הידע הזה. את בת אדם מסוכנת ואלימה. אני באמת חשוב שלא צריך לתת לך להחזיק באף בעל חיים וכמובן חס ושלום ילדים.

#28 adorable song princess

adorable song princess

כסף

• רשומים+
  • 2753 הודעות:

פורסם 17/07/2010 - 01:10

אוי את כל כך לא מקושרת למה שאת אומרת שזה מדהים.

ראשית, אני שאלתי שאלה באותו שרשור ברגע שהובהר לי שאין קשר בין הדברים שהצגתי לבין אותו "פתרון", כמובן שפסלתי אותו על הסף. אני משקיע ודואג לאוקמי כמו שמעטים דואגים לכלבים שלהם. כל מי שמכיר אותי יודע עד כמה אני משקיע בכלבה הזאת. אני לא מומחה לכלבים לכן אני מתייעץ עם אנשים ומעלה שאלות, אני לא עושה שום דבר עם הכלבה שלי מבלי להבין את כל ההשלכות האפשריות.
שנית, תגידי את בכלל מודעת לדברים שאת אומרת ?
זה נורמלי שכלבים יתקפו אחד את השני ???!?!?!?!?מה נסגר איתך תגידי !
את ממש ממש לא אוהבת בעלי חיים.
אני לא רוצה ששום דבר יפגע באוקמי ואני אעדיף שאני אפגע הרבה לפני שהיא תפגע. אני חושב שאנשים כמוך צריכים לעבור טיפול בשוקר חשמלי, אה לא סליחה קולר אלקטרוני ! נראה אך זה יסדר את הבעיות ההתנהגותיות שלך. את פשוט דוגלת בחוסר אחריות והתירוץ הזה של העירייה לא מסדר גנים הוא תירוץ עלוב לעצלנות שלך. תקחי אחריות על כלבה שלך, אם אתה לא מסוגלת לדאוג לבעל חיים שלך תמסרי אותו למישהו שבאמת אכפת לו שהכלב שלו לא יפגע.
מהדברים שלך אני מבין שאת פשוט לא מבינה שום דבר בכלבים, וממה שאת מתארת את בטח מארגנת גם קרבות כלבים תוך שימוש בשוקר חשמלי. חביבתי זה שאת שונאת בני אדם לא אומר שאת אוהבת בעלי חיים, את פשוט בן אדם שלא יודע מה זאת דאגה אמתית ליצור חי.
תרשי לי רק להבהיר משהו, אם אני מעלה שאלה כאן בפורום גם אם אני לא מציין זאת מפורשות - אני לא מעוניין לשמוע את דעתך. אין לך מושג בטיפול בבעלי חיים, אך את מתנהגת כאילו יש לך מונופול על הידע הזה. את בת אדם מסוכנת ואלימה. אני באמת חשוב שלא צריך לתת לך להחזיק באף בעל חיים וכמובן חס ושלום ילדים.

כן, זה נורמאלי שכלבים לפעמים יתקפו אחד את השני כמו שזה נורמאלי שילדים קטנים לפעמים תוקפים אחד את השני. זה קורה, ובכמה שריטות אין שום טרגדיה. עם זאת, כאשר כמעט כל מפגש של כלב עם הכלבה שלך הופך לתוקפנות של ממש - כי הכלבה שלך מגלה כלפי הכלב תוקפנות - לך, ולכלבה שלך, יש בעיה שצריך לפתור אותה. לא לכל הכלבים האחרים שלדבריך אתה - רובם מתקרבים רק בשביל לשחק. הם הנורמאליים - אתם לא.

וכן, זו אני, מארגנת קרבות כלבים להנאתי. אבל במקום לנשוך אחד את השני, הם מחשמלים אחד את השני עם השוקר :מתגלגל:
מיד אני מוסרת את הכלבה האומללה שלי שלא אכפת לי ממנה. אולי אתה רוצה לקחת אותה? שמעתי שאתה ממש משקיע, במיוחד אם רוצים לייצר כלב שממש יתקוף כל יצור חי (ועם כל מאמציי, יש רק שתי כלבות שהיא מוכנה להילחם בהן כמו שצריך, ואחת עברה דירה...). נו אולי תיקח אותה? תראה איזה מסכנה, נראית רע. קובץ מצורף  תמונה001.jpg   473.77K   34 מספר הורדות
עזרו להם למצוא בית!

כלבים זה אנחנו

תקראי לזה איך שאת רוצה.

#29 bitbit

bitbit

• מנהלי פורום
  • 1696 הודעות:

פורסם 17/07/2010 - 01:29

כן, זה נורמאלי שכלבים לפעמים יתקפו אחד את השני כמו שזה נורמאלי שילדים קטנים לפעמים תוקפים אחד את השני. זה קורה, ובכמה שריטות אין שום טרגדיה. עם זאת, כאשר כמעט כל מפגש של כלב עם הכלבה שלך הופך לתוקפנות של ממש - כי הכלבה שלך מגלה כלפי הכלב תוקפנות - לך, ולכלבה שלך, יש בעיה שצריך לפתור אותה. לא לכל הכלבים האחרים שלדבריך אתה - רובם מתקרבים רק בשביל לשחק. הם הנורמאליים - אתם לא.

וכן, זו אני, מארגנת קרבות כלבים להנאתי. אבל במקום לנשוך אחד את השני, הם מחשמלים אחד את השני עם השוקר :מתגלגל:
מיד אני מוסרת את הכלבה האומללה שלי שלא אכפת לי ממנה. אולי אתה רוצה לקחת אותה? שמעתי שאתה ממש משקיע, במיוחד אם רוצים לייצר כלב שממש יתקוף כל יצור חי (ועם כל מאמציי, יש רק שתי כלבות שהיא מוכנה להילחם בהן כמו שצריך, ואחת עברה דירה...). נו אולי תיקח אותה? תראה איזה מסכנה, נראית רע. קובץ מצורף  תמונה001.jpg   473.77K   34 מספר הורדות

אם כמה שעצבנת אותי אני חייב להודות שהתמונה של הכלבה שלך המיסה אותי.
היא באמת חמודה, אם זה אני לא יכול להתווכח.

#30 adorable song princess

adorable song princess

כסף

• רשומים+
  • 2753 הודעות:

פורסם 17/07/2010 - 05:16

אם כמה שעצבנת אותי אני חייב להודות שהתמונה של הכלבה שלך המיסה אותי.
היא באמת חמודה, אם זה אני לא יכול להתווכח.

לא הייתה ברירה, הכרחת אותי להשתמש בנשק יום הדין :-P

ועכשיו ברצינות, אני מתנדבת (ומוציאה הרבה מאוד כסף...) מזה 4 שנים למען בעלי חיים נטושים (ומסרתי רבים מהם לבתים חמים ודואגים, אבל זו בתמונה איננה למסירה), נבירה אחורה בפורום מצדך תעזור לך להיווכח בכך. הגר עוד יותר ותיקה ממני בזה, ובסיום תואר שני בביולוגיה עשתה הסבה מקצועית לאילוף, לאחר שכיהנה גם כיו"ר העמותה באר שבע אוהבת חיות. לא משנה כמה אני עצבנתי אותך, ולא משנה כמה אתה אוהב את צמד המילים "שוקר חשמלי", אתה לא ב-א-מ-ת חושד במישהי מאיתנו בחוסר אכפתיות כלפי בעלי חיים.

אני בטוחה שאכפת לך מאוקמי, אם לא היה אכפת לך כבר היית זורק אותה לצב"ח או להסגר או לגבע צין שהיה שמח למכור אותה לבדואי המרבה במחיר. אני יכולה גם לנחש שנפלת על אחת מאותן כוהנות דת של "שיטות חיוביות בלבד" שבטח נורא הבהילה אותך מכל המאלפים שאינם מצהירים על עצמם ככאלה והציגה אותם כמתעללים. היא בטח גם השתמשה בעובדה שהיא כן שולטת באוקמי ושבידיה היא "ילדה טובה" כטיעון לגישת ה"אפשר גם אחרת" שלה. אזהו, שלא, כי... לא היא הבעלים של אוקמי שמתמודדת איתה ביומיום, כי אם אתה. בידיים המנוסות של המאלפת סביר להניח (גם אם לא בטוח) שבעיות ההתנהגות של אוקמי כלל לא היו מתעוררות או שהיו נבלמות בשלב מוקדם יותר, אבל עבור הידיים שלך אני משערת שאוקמי היא הכלבה הראשונה, והרעיון הוא שאתה תהיה מסוגל להנהיג אותה ולאפשר לה ולך לחיות חיים נורמאליים יחד. זה מבחן התוצאה, וכאן ה"דרך האחרת" נכשלת. ברוב המקרים, אני מאמינה, בהם קולר אלקטרוני רלוונטי (ושוב, אי אפשר לדעת ללא אבחון אם זה המקרה של אוקמי, אבל מהתיאורים שלך כאן - ממש לא כדאי שתפסול), זה לא כי המאלף בשום אופן לא יכול היה להסתדר בלי זה לו זה היה הכלב שלו, אלא כי לבעלים יהיה מאוד מאוד קשה בלי, לרמה שעלולה להוריד את כל תהליך האילוף לטמיון.

אם קשה לך מדי לראות בבעלי הכלבים האחרים אנשים שנמצאים באותה הסירה כמוך, ראה בהם גורם שאתה פשוט לא יכול לשלוט בו. אתה לא יכול לגרום להם להפסיק לשחרר את הכלבים ולכן אתה לא יכול למנוע את זה שאוקמי תפגוש כלב משוחרר ברגע שתצא מרדיוס מסויים. אז נכון שלפי החוק אם לאותו הכלב יגרם נזק מהמפגש הבעלים שלו לא יוכל לתבוע אותך, ואם לאוקמי יגרם נזק אז אתה כן תוכל לתבוע את הבעלים שלו, אבל לא זה מה שחשוב ולא זה מה שעוזר לך כשאתה הולך לטייל עם אוקמי. לכן, אתה יכול וצריך לבחור בין להשאר ממורמר על אותם בעלי כלבים ולהמשיך לסבול מהבעיה, או להכיר בכך שמלכתחילה המפגש בין הכלבים הופך לריב כי אוקמי תוקפת ואתה אינך שולט בזה, ולכן לתת לאוקמי את הטיפול ההתנהגותי שבאמת יענה על הצרכים שלה (תוך האילוץ שאתה הוא הבעלים שלה, ולא מאלף זה או אחר, וזה שהמאלף יוכל לשלוט בה לא שווה את הכסף שלך כל עוד אתה לא יכול). זה נכון גם לבחור השני שהגיב בשרשור הזה.
עזרו להם למצוא בית!

כלבים זה אנחנו

תקראי לזה איך שאת רוצה.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים