מעבר לתוכן

תמונה

מידע על קורסי צלילה

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Tranquil

Tranquil

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 517 הודעות:

פורסם 28/07/2006 - 11:40

אוקיי... לאור בקשות חוזרות ונשנות וגם לאור התרבות השאלות על קורסי צלילה שונים, החלטתי לעשות קצת סדר.
אני הולך לתת פה סקירה קצרה של מה כדאי לשאול ולברר, אלו ארגוני צלילה יש בארץ וכמו כן ינעץ שרשור של כל ההודעות שפורסמו בפורום בהקשר של המלצות לאלו מועדוני צלילה וקורסים לעשות את הקורס.

גילוי נאות: אני DIVECON של SSI, לכן רוב הידע שלי מגיע על SSI. אין בכך כל כוונה לקדם את SSI או להמליץ על SSI לכל צולל שהו.
אני מזמין כל צולל PADI ,CMAS או כל ארגון אחר לתת את דעתו והמלצותיו על הארגון בו הוסמך.

ראשית, כידוע למי שמעוניין בצלילה ספורטיבית קיימות 2 אופציות מרכזיות להתחלת דרכו:
1. כוכב ראשון (Open Water)
2. כוכב שני (Advanced open water)

קיימים מספר הבדלים הכוללים:
- עומק מירבי (כוכב ראשון עד 18-20 מטר וכוכב שני עד 30).
- כוכב שני בד"כ עושה גם מספר התמחויות (תלוי בארגון) של הצלה, עומק, ניווט, צלילת לילה.
- כוכב ראשון מחויב לצלול עם באדי (שותף לצלילה) שהוא לפחות כוכב שני. בכל מקרה אין לצלול לבד!

אני אישית חושב, ואני מאמין שהרבה יסכימו איתי, כי אם אין לכם הגבלה תקציבית או הגבלת זמן הדבר הנכון הוא לעשות קורס 2 כוכבים.
גם תרוויחו יותר ניסיון וגם לא תגבילו את עצמכם בכל מיני צלילות.
ההבדל בזמן הוא בסה"כ עוד יומיים, לגבי המחיר תצטרכו לברר במועדוני הצלילה השונים, אך גם שם ההפרש הוא לא בשמיים.
(נ.ב. אין כמו צלילת לילה, חוויה מדהימה, גם אם תחליטו לעשות כוכב ראשון, מומלץ ביותר לעשות התמחות לילה!!).

ארגוני צלילה:
קיימים הרבה ארגוני צלילה בארץ ובעולם, אמנה את הנפוצים ביותר בארץ:
- PADI כנראה הארגון הכי נפוץ בעולם (לטענתם הם מהווים כ 75 אחוז מתעשיית הצלילה)
- SSI - ארגון אמריקאי שעובד על בסיס חוקים ותקנות של הצי האמריקאי ומאוד מקפיד על בטיחות ותקנים.
מנהיג שיטה של קורסי התמחות שונים ודרגות התמחות שונות של צלילה (כדאי לדבר עם מועדון של SSI לקבל הסבר מפורט).
לדוגמא קורס ניווט שבד"כ מלומד כחלק אינטרגלי מקורס כוכב שני בארגונים אחרים, תופס פה חשיבות כקורס התמחות הכולל
ספרות מקצועית על הניווט, אופן השימוש במצפן ועוד.
- CMAS - ארגון הצלילה הצרפתי, שבו הוסמכתי ככוכב שני. אני לא כל כך הייתי מרוצה מרמת הקורס ואיכותו אך זה היה לפני יותר מ6 שנים ויכול להיות מאוד שדברים השתנו מאז.
- התאחדות הצלילה הישראלית - הארגון הישראלי לצלילה.
- NAUI

שורה תחתונה, כאשר אתם מתלבטים היכן ואיפה לעשות את קורס הצלילה, הכי חשוב זה איכות המועדון, היחס שלו לבטיחות, האם הציוד שלו טוב ומתוחזק וכמובן איכות המדריכים.
מכיוון שאני מתאר לעצמי שאינכם יכולים באמת לבדוק את הדברים הללו בעצמכם, הדבר הטוב ביותר הוא לשאול אנשים אחרים שעשו את הקורס ויכלו להתרשם מאיכות המועדון.
מידע זה בשילוב סקר קצר בין המועדונים על מחירים, תנאים ומבצעים יכול להוביל אותכם לבחירה הנכונה. (ולצלילה מהנה).

מספר דברים שכדאי לבדוק עם המועדון:

. עלות כמובן, ומה בדיוק היא כוללת:
- לינה (איפה והאם יש הסעה בבוקר מהמקום למועדון).
- מספר צלילות בקורס (האם יש השלמה ל20 צלילות מודרכות כמחויב בחוק וכמה זה עולה).
- הנחות על קניית ציוד במהלך הקורס (כדאי לקנות נעלי צלילה, מסיכה ואם יש כסף אז גם חליפה להגברת הנוחות וכיף הצלילה).
- איזה ספרות מקבלים ואם אפשר לקבל אותה מראש בדואר - הכי טוב ללמוד את החומר בבית לפני הקורס, ככה לא צריך ללמוד חומר יותר
מידי ולהנות מהצלילות...

חלק מהמועדונים נותנים גם כרטיס חבר שנותן הנחות אחר כ ך למילוי אויר וכד'..

אוקיי.. מספיק דיברתי, עכשיו ניתן לאנשים לתת המלצות שהם מכירים.

כולם מוזמנים לשרשר המלצות לקורסים לשרשור המתאים.
TaKE iT eZY ....

jUst Tr@nquil

בואו להתקרר בפורום צלילה....

פורום צלילה

#2 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 06/01/2007 - 14:34

עוד המלצה קטנה אחת (המשך יבוא עוד כמה שעות או מחר..)

מי שאין לו כסף לקניית ציוד, ואין זמן להמשיך לצלול אחרי הקורס, שפשוט לא יעשה את הקורס.
נכון זו לא בדיוק העצה האולטימטיבית למי שכן רוצה ללמוד, אבל הנה יכול להיות שחסכתי פה 1200+- לכמה אנשים. ההגיון פשוט, צלילה היא תחביב שדורש נסיון ושמירה על "כושר" צלילה. מי שאין לו את האמצעים לשמור על רמה מינימלית עדיף שימצא תחביב אחר. כי להבדיל מתחביבים אחרים, כאן יש סכנה גבוהה יותר לחיים, שלכם ושל הבאדי שלכם.
הסינדרום הוא פשוט, יש רשיון צלילה אבל אין ציוד, אין דבר יותר מבעס מלרדת פעם בשנה (או יותר) ולהוציא 300 שקל +- רק על ציוד וביטוח שנתי. ומכאן הדרך לצלילה פעם בעשור היא קצרה.
אגב, זו העצה שאני נותן גם (ובעיקר) לחברים הכי טובים שלי.

אז בנימה אופטימית זו אני אסיים (וכמו שכתבתי כבר למעלה, אני אחזור עוד כמה שעות כי באמת יש לי כמה דברים להוסיף)

#3 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 09/01/2007 - 23:15

טוב, אז אחרי כמה שעות או כמה ימים, ואחרי שהודעה שלמה נמחקה לי בטעות, הנה התוספות שלי לגבי המאמר.

אז גם אני אתחיל עם גילוי נאות, גם אני דייבקון של ssi. אולי קצת יותר משוחד מהכותב המקורי.

אני אישית חושב, ואני מאמין שהרבה יסכימו איתי, כי אם אין לכם הגבלה תקציבית או הגבלת זמן הדבר הנכון הוא לעשות קורס 2 כוכבים.
ההבדל בזמן הוא בסה"כ עוד יומיים, לגבי המחיר תצטרכו לברר במועדוני הצלילה השונים, אך גם שם ההפרש הוא לא בשמיים.
(נ.ב. אין כמו צלילת לילה, חוויה מדהימה, גם אם תחליטו לעשות כוכב ראשון, מומלץ ביותר לעשות התמחות לילה!!).

אני יותר ממסכים עם הציטוט.
כמו שכתבתי בהודעה הקודמת, מי שאין לו את היכולת ההתחלתית להשקיע (כסף וזמן) שפשוט ימצא תחביב אחר.
ההבדל בין דרגה ראשונה לשניה הוא תהומי. מבחינת הגבלת עומק, מבחינת הגבלה בבחירת בני זוג, והכי חשוב מבחינת מוכנות ויכולת צלילה. קורס כוכב שני מקנה עוד 5-6 צלילות מפוקחות תחת השגחת מדריך, בתנאים קצת יותר מסובכים (ומהנים). הצלילות הנוספות האלה למעשה מכפילות את מספר הצלילות שלכם מהקורס הראשון. מעטים האנשים שסיימו את הקורס השני מבלי להרגיש שיפור משמעותי בצלילה.

אז איפה לעשות את הקורס?
בשתי הדרגות הראשונות אין חשיבות לחותמת ההתאחדות כל עוד היא מוכרת ותכובד ע"י המועדונים השונים...
אז מה כן חשוב?
המדריך, והמועדון המסמיך.
מורה טוב מורה לחיים?.... על אחת כמה וכמה פה... מדריך מנוסה, בעל עבר בהדרכת קורסים עם יחסי אנוש טובים הוא ערובה להצלחה והבנה התחלתית של הצלילה.
מועדון?
בין המועדונים קיימים הבדלים רציניים. חלקם עושים קורסים קטנים חלקם קורסים ענקיים, לי אישית יצא לעשות קורס כוכב ראשון בקבוצה של 40-45 אנשים. במילה אחת, נורא.
דבר נוסף שיש לשים לב הוא איכות הציוד, מועדון שיביא לכם, קורסיסטים שפעם ראשונה בחיים שלהם מתפעלים ציוד צלילה, ציוד לא תקין\פגום הוא מועדון שאסור להתקרב אליו (מסיבות ברורות למדי). איך יודעים על רמת התחזוקה? פשוט מעיפים מבט על הציוד המושכר במקום ועל הציוד התלוי מעבר לדלפק ומקבלים רושם ראשוני, שבד"כ גם נכון.
כמות הציוד, בתקופות החמות, לעיתים קיימת בעיה של כמות מיכלים. תבררו מראש שאתם עומדים בראש התור של קבלת הציוד ולא תבזבזו זמן יקר בהמתנה חסרת ערך עבור מיכל בודד שעדיין לא נדחס.

כמובן שחוות דעת של אחרים הן עדין בגדר מומלץ, אבל, גם אותן (כמו את ההמלצה שלי..) קחו בערבון מוגבל. תמיד המדריך הראשון נראה הכי טוב הכי מקצועי והכי תותח. פשוט כי אין למה להשוות... צרו קשר עם צוללים שמכירים פה ושם מדריכים ומועדונים ויודעים על מה להמליץ.

חוק הצלילה.
2 דברים חשובים שעולים לי לראש.
1) אסור לצלול לבד, פרט למקרים מיוחדים, שלא מבוטחים ע"י הביטוח צלילה הסטנדרטי.
2) תקנת ה-20 צלילות. תקנה מוזרה, שדבר חוקיותה עדיין בספק (עד כמה שידוע לי). התקנה פשוטה. עד הצלילה הה-20 חובה לצלול עם מדריך פעיל (!), חבר שהוא במקרה כוכב שלישי ומעלה לא נחשב לצורך העניין.

הטבות מיוחדות.
- כדאי מאוד לסנן מקומות שלא נותנים לכם את ההשלמה הזאת בחינם. מדובר על הוצאה משמעותית של כסף. בד"כ המועדונים הזולים לא יתנו את ההשלמה, ובסופו של דבר הזול הוא היקר.
- נייטרוקס
נייטרוקס הינה תערובת עשירה של אויר-חנקן בה מעלים את אחוזי החמצן ומורידים את החנקן. ברמות הבסיסיות מדובר על דבר שבתנאים מסויימים מעלה את הבטיחות ואת זמן הצלילה. אני אישית היום צולל רק עם נייטרוקס.
ישנם מועדונים שיתנו לכם הכשרה כלשהי בנייטרוקס, קחו גם את זה בחשבון. זה שווה המון, ולא רק בכסף.
- מסכה\נעלי צלילה, חלק מהמועדונים נותנים מתנה את אחד הפריטים הללו ואולי גם את שניהם. שווה לברר את האיכות של הציוד ואם אפשר לשדרג אותו בתוספת תשלום. המלצה - תשקיעו במסכה איכותית, אני עם שלי כבר 8-9 שנים ולא מתכוון להחליפה.

מחיר
הסוגייה הכואבת ביותר.
טווח המחירים נע בין 700 ל 1400 +- תלוי בעונה.
שאתם בוחרים קורס אז קחו בחשבון הרבה מדדים ולא רק את המחיר. תזכרו שתמיד הזול יוצא יקר ולא משתלם. לכו לפורומים אחרים ותציקו להם בשאלות (בתפוז כבר רגילים לענות).
הכי חשוב תזכו להנות.

#4 tamigoren

tamigoren

משתמש טרי

• רשומים
  • 21 הודעות:

פורסם 12/10/2008 - 12:44

עוד המלצה קטנה אחת (המשך יבוא עוד כמה שעות או מחר..)

מי שאין לו כסף לקניית ציוד, ואין זמן להמשיך לצלול אחרי הקורס, שפשוט לא יעשה את הקורס.
נכון זו לא בדיוק העצה האולטימטיבית למי שכן רוצה ללמוד, אבל הנה יכול להיות שחסכתי פה 1200+- לכמה אנשים. ההגיון פשוט, צלילה היא תחביב שדורש נסיון ושמירה על "כושר" צלילה. מי שאין לו את האמצעים לשמור על רמה מינימלית עדיף שימצא תחביב אחר. כי להבדיל מתחביבים אחרים, כאן יש סכנה גבוהה יותר לחיים, שלכם ושל הבאדי שלכם.
הסינדרום הוא פשוט, יש רשיון צלילה אבל אין ציוד, אין דבר יותר מבעס מלרדת פעם בשנה (או יותר) ולהוציא 300 שקל +- רק על ציוד וביטוח שנתי. ומכאן הדרך לצלילה פעם בעשור היא קצרה.
אגב, זו העצה שאני נותן גם (ובעיקר) לחברים הכי טובים שלי.

אז בנימה אופטימית זו אני אסיים (וכמו שכתבתי כבר למעלה, אני אחזור עוד כמה שעות כי באמת יש לי כמה דברים להוסיף)

מצטערת אבל אני לא מסכימה איתך בכלל. צלילה זאת חוויה אדירה, חד פעמית ומרגשת (בעייני אחת החזקות שידעתי) גם אם החוויה לא צולחת את גבולות הקורס היא עדיין שווה כל רגע ותמיד אפשר לחזור אליה על ידי צלילות ריענון וכו'. לגבי ציוד: לי כרגע יש מסיכה, בוטס, חליפה וסנפירים בהמשך אני מניחה שאקנה ציוד נוסף, ככל הנראה משומש או בהנחה (מועדונים שנסגרים, חו"ל, EBAY וכו').

#5 אורח - אופיר פורשט

אורח - אופיר פורשט
  • אורחים

פורסם 18/08/2009 - 13:14

אוקיי... לאור בקשות חוזרות ונשנות וגם לאור התרבות השאלות על קורסי צלילה שונים, החלטתי לעשות קצת סדר.
אני הולך לתת פה סקירה קצרה של מה כדאי לשאול ולברר, אלו ארגוני צלילה יש בארץ וכמו כן ינעץ שרשור של כל ההודעות שפורסמו בפורום בהקשר של המלצות לאלו מועדוני צלילה וקורסים לעשות את הקורס.

גילוי נאות: אני DIVECON של SSI, לכן רוב הידע שלי מגיע על SSI. אין בכך כל כוונה לקדם את SSI או להמליץ על SSI לכל צולל שהו.
אני מזמין כל צולל PADI ,CMAS או כל ארגון אחר לתת את דעתו והמלצותיו על הארגון בו הוסמך.

ראשית, כידוע למי שמעוניין בצלילה ספורטיבית קיימות 2 אופציות מרכזיות להתחלת דרכו:
1. כוכב ראשון (Open Water)
2. כוכב שני (Advanced open water)

קיימים מספר הבדלים הכוללים:
- עומק מירבי (כוכב ראשון עד 18-20 מטר וכוכב שני עד 30).
- כוכב שני בד"כ עושה גם מספר התמחויות (תלוי בארגון) של הצלה, עומק, ניווט, צלילת לילה.
- כוכב ראשון מחויב לצלול עם באדי (שותף לצלילה) שהוא לפחות כוכב שני. בכל מקרה אין לצלול לבד!

ארגוני צלילה:
קיימים הרבה ארגוני צלילה בארץ ובעולם, אמנה את הנפוצים ביותר בארץ:
- PADI כנראה הארגון הכי נפוץ בעולם (לטענתם הם מהווים כ 75 אחוז מתעשיית הצלילה)
- SSI - ארגון אמריקאי שעובד על בסיס חוקים ותקנות של הצי האמריקאי ומאוד מקפיד על בטיחות ותקנים.
מנהיג שיטה של קורסי התמחות שונים ודרגות התמחות שונות של צלילה (כדאי לדבר עם מועדון של SSI לקבל הסבר מפורט).
לדוגמא קורס ניווט שבד"כ מלומד כחלק אינטרגלי מקורס כוכב שני בארגונים אחרים, תופס פה חשיבות כקורס התמחות הכולל
ספרות מקצועית על הניווט, אופן השימוש במצפן ועוד.
- CMAS - ארגון הצלילה הצרפתי, שבו הוסמכתי ככוכב שני. אני לא כל כך הייתי מרוצה מרמת הקורס ואיכותו אך זה היה לפני יותר מ6 שנים ויכול להיות מאוד שדברים השתנו מאז.
- התאחדות הצלילה הישראלית - הארגון הישראלי לצלילה.
- NAUI

שורה תחתונה, כאשר אתם מתלבטים היכן ואיפה לעשות את קורס הצלילה, הכי חשוב זה איכות המועדון, היחס שלו לבטיחות, האם הציוד שלו טוב ומתוחזק וכמובן איכות המדריכים.
מכיוון שאני מתאר לעצמי שאינכם יכולים באמת לבדוק את הדברים הללו בעצמכם, הדבר הטוב ביותר הוא לשאול אנשים אחרים שעשו את הקורס ויכלו להתרשם מאיכות המועדון.
מידע זה בשילוב סקר קצר בין המועדונים על מחירים, תנאים ומבצעים יכול להוביל אותכם לבחירה הנכונה. (ולצלילה מהנה).

מספר דברים שכדאי לבדוק עם המועדון:

. עלות כמובן, ומה בדיוק היא כוללת:
- לינה (איפה והאם יש הסעה בבוקר מהמקום למועדון).
- מספר צלילות בקורס (האם יש השלמה ל20 צלילות מודרכות כמחויב בחוק וכמה זה עולה).
- הנחות על קניית ציוד במהלך הקורס (כדאי לקנות נעלי צלילה, מסיכה ואם יש כסף אז גם חליפה להגברת הנוחות וכיף הצלילה).
- איזה ספרות מקבלים ואם אפשר לקבל אותה מראש בדואר - הכי טוב ללמוד את החומר בבית לפני הקורס, ככה לא צריך ללמוד חומר יותר
מידי ולהנות מהצלילות...

חלק מהמועדונים נותנים גם כרטיס חבר שנותן הנחות אחר כ ך למילוי אויר וכד'..

אוקיי.. מספיק דיברתי, עכשיו ניתן לאנשים לתת המלצות שהם מכירים.

כולם מוזמנים לשרשר המלצות לקורסים לשרשור המתאים.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים