מעבר לתוכן

תמונה

כת דתית פונדמנטליסטית חדשה צמחה בישראל

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 free radical

free radical

רובין הוד

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 12023 הודעות:

פורסם 15/02/2012 - 19:01

מגיניו של בכרי

כת דתית פונדמנטליסטית חדשה צמחה בישראל - כת הפסוודו-ליברלים. אנשיה מסוכנים הרבה יותר מנוער הגבעות ומהסיקריקים

מאת: רונן שובל.

למקור

בישראל צמחה בשנים האחרונות קבוצה דתית פונדמנטליסטית חדשה. מדובר בכת הפסוודו-ליברלית. כת פונדמנטליסטית זו מסוכנת יותר מנוער הגבעות ומהסיקריקים, משום שהיא מרסקת את ערכי הליברליזם בשם הליברליזם. מה שמאפיין יותר מכל את חברי הכת הקיצונית הזאת הוא הצביעות, והפער המבהיל שבין הרטוריקה הליברלית שלהם להתנהגותם הטוטליטרית.

בעוד הסיקריקים פועלים בשם הצניעות, חברי הכת הפסוודו-ליברלית פועלים בשם הפלורליזם. אבל הסיקריקים טורחים לפחות להתלבש בצניעות, ואילו הפסוודו-ליברלים לא מהססים לנהוג בחוסר סובלנות משווע.

דוגמה לכך היא התנהגותו של איש התקשורת גל אוחובסקי, בתוכנית "מה אתם אומרים" ששודרה בערוץ 2 לפני כשלושה שבועות, ושבעקבותיה נאלץ להתנצל.

הוזמנתי להתראיין בתוכנית על הפגנת "אם תרצו" מחוץ לאולם "צוותא" בתל אביב, נגד השתתפותו של מוחמד בכרי בהצגה "בית ברנדה אלבה". אוחובסקי, שמחשיב את עצמו לליברל, התנהג בצורה ילדותית ואלימה. באמצע הריאיון, שאותו ניהל באגרסיוויות מבהילה, ניסה להעליב אותי פעם אחר פעם, וכאשר ביקשתי להשיב לדבריו הפנה את גבו למצלמה. גם השד העדתי קפץ לו (אני גם אשכנזי וגם תומך בחיילי צה"ל - מבהיל!). לא יכולתי שלא לשאול את עצמי האם מתחת לרטוריקה של אהבת הזולת לא מתחבא באוחובסקי גזען קטן.

אני תוהה אם היה שש כל כך להגן על מוחמד בכרי, אם במקום את "ג'נין ג'נין" היה מביים סרט המציג את ההומוסקסואלים כסוטי מין שפלים. נדמה לי שהתשובה ברורה. אגב, אני גם מפקפק אם במקרה כזה בכרי היה זוכה לשחק במועדון צוותא.

מה שמציק במיוחד לציבור הישראלי השפוי הוא כפיות הטובה. אוחובסקי ומועדון צוותא מאמינים כנראה שהצגת חיילי צה"ל כפושעי מלחמה כלולה בהגדרה "חופש אמנותי". הם שוכחים שרק בזכות מסירות הנפש של אלפי חיילים הם יכולים לחיות פה, לא כל שכן להעלות הצגות.

בשנת 2003 הפיק בכרי את סרט התעמולה "ג'נין ג'נין", במימון ועידוד פלסטיני. מדובר בעלילת דם אנטישמית חסרת תקדים בחריפותה. הסרט הציג טענות שצה"ל עשה שימוש בטנקים ונגמ"שים כדי לדרוס פצועים. לכן קבעו שופטי בג"ץ, כי "ג'נין ג'נין" "גדוש שקרים", ואף הוסיפו "שאי האמת שבסרט אינה תוצאה של טעות או של רשלנות מצד בכרי, אלא כוונה מפורשת שלו לעוות את המציאות כדי להכפיש את לוחמי צה"ל", וכי הסרט מציג את חיילי צה"ל כ"אחרון פושעי המלחמה וכאחרון הרוצחים".

בראיון שנערך עם בכרי רק באחרונה הוא הודיע שהוא גאה בסרט שיצר, וסיפר שהוא נוסע עמו למקומות רבים בעולם ומפיץ את דבריו נגד המדינה. הוא לא הסתפק בזה. לאחרונה הציע לשרת החינוך לימור לבנת ללכת לעבוד ברייך השלישי.

הבעיה היא לא בכרי, הוא בסך הכל אויב מתוחכם. הבעיה היא מועדון צוותא בתל אביב ועדר המתלהמים של השמאל האנטי-ציוני שהחליטו לתת במה וגיבוי למסית ולשקרן.

הם כנראה שכחו, כי בין חיילי צה"ל לבין החברה האזרחית יש חוזה. לפי החוזה חיילי צה"ל מוכנים להקריב את חייהם כדי שכל אחד מאזרחי ישראל יוכל לחיות. בתמורה להקרבה זו, המינימום המצופה מהחברה האזרחית הוא לחבק ולהוקיר את מי שמסכן את חייו למענה.

חיילי צה"ל שנהרגו ולחמו בג'נין מילאו את חובתם כלפי אזרחי ישראל שנרצחו באוטובוסים ובמסעדות. כעת חלה על כולנו החובה להגן על חיילי צה"ל, על שמם הטוב ועל שמה הטוב של מדינת ישראל. ההחלטה של "צוותא" להעניק במה לבכרי היא יריקה בפרצופם של חיילי המילואים ושל המשפחות השכולות מקרב ג'נין.

ההתנהגות הבזויה של הכת הפסוודו-ליברלית, אותם "אידיוטים שימושים" המעניקים עידוד וגיבוי מוסרי לחבורת רוצחים שפלים, היא סממן עצוב לאובדן הדרך של חלקים מהאליטה הישראלית.
Posted Image
שלטון החוק

Posted Image

BECAUSE IT'S ALWAYS TITS SEASON

[url="http://forum.bgu.co....showforum=346"][size="3"]הפורום הציוני[/size][/url], כי עוֹד לֹא אָבְדָה תִּקְוָתֵנוּ

[size="4"]

ח... חפ... חפר... חפרן מדופלם

[/size]

name='אורח/ת' post='1628988' date='14/12/07 , 12:22']לא. כל עוד אין לך בעיה עם ערבי אקראי, ואתה מוכן לגור בשכנות אליו, לבלות איתו בפאב השכונתי ולקיים איתו כל אינטראקציה רגילה בין בני אדם, ואתה תפסול אותו רק אם תדע שהוא שונא אותך ורוצה בחורבן מדינתך. במקרה כזה - הכל סבבה איתך, אני מעניק לך בזאת את עיטור יפי הנפש.[/quote]

חיילים אלמונים הננו, בלי מדים,
וסביבנו אימה וצלמות.
כולנו גויסנו לכל החיים:
משורה משחרר רק המוות.

בימים אדומים של פרעות ודמים,
בלילות השחורים של יאוש,
בערים בכפרים את דגלנו נרים
ועליו: הגנה וכיבוש.

I just want you all to notice me and people to see
that somewhere deep down, there's a decent human being in me
It just can't be found, so the reason you've been seeing this me
is cause this is me now, the recent dude who's being this mean