מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

מתכון לשקשוקה..

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Copter

Copter

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 244 הודעות:

פורסם 23/12/2007 - 10:57

למישהו יש משהו טוב ?

בדרך כלל יוצא לי נחמד אבל הייתי מעדיף שזה יהיה הרבה יותר נוזלי.. צריך להוסיף מים לעגבניות? לטגן פחות זמן לפני ששמים את הביצים?

תודה :P

#2 mipmip

mipmip

הבחורה עם הציפור

• גנרלים בדימוס
  • 19316 הודעות:

פורסם 23/12/2007 - 18:47

למישהו יש משהו טוב ?

בדרך כלל יוצא לי נחמד אבל הייתי מעדיף שזה יהיה הרבה יותר נוזלי.. צריך להוסיף מים לעגבניות? לטגן פחות זמן לפני ששמים את הביצים?

אני דווקא שמתי לב שככל שאני מטגנת יותר זמן לפני שאני מוסיפה את הביצים זה יוצא יותר נוזלי, אבל זה בהנחה שאתה מכין עם עגבניות אמיתיות. אם אתה מכין עם רסק אז פשוט תדלל אותו במים.
אם אתה מכין גם עם עגבניות אמיתיות וגם עם רסק או שתחכה יותר זמן לפני שאתה שם את הרסק (תטגן את העגבניות והבצל עד שהם נהיים נוזליים כאלה ורק אז תוסיף את הרסק) או שתדלל את הרסק...
בלילות שישי, במוצאי שבת
אוהבים הרבה, מדברים מעט
מנגנים דואט ובבת אחת,
הצלילים עולים והלב נרעד
נישאים הם סחור וסחור
הוא גיטרה היא כינור.

רגע, אז עכשיו אני צריכה לשנות את היוזר לmipBA ?

#3 גרבון

גרבון

כסף

• רשומים+
  • 1006 הודעות:

פורסם 23/12/2007 - 19:43

למישהו יש משהו טוב ?

כמוך , גם אנחנו מאוד אוהבים שקשוקה "נוזלית" ויש לנו כבר מתכון קבוע שהוא אחד הדברים הכי טעימים שיש .

חותכים בצל ומטגנים אותו עד שהוא נהיה שקוף , מוסיפים את העגבניות החתוכות , מכסים את המחבת ומטגנים עד שיוצא מהן המיץ .
לאחר כמה דקות מוסיפים את שאר הדברים שאתה אוהב בשקשוקה (אנחנו אוהבים פלפלים ותפו"א) , כוס מים ומתבלנים (מלח , פלפל , צ'ילי , כמון , פפריקה חריפה/אדומה) .
ממשיכים לבשל עד שהכל נהיה רך (כרבע שעה) ומוסיפים את הביצים ומבשלים עוד כ 5 דקות .

יאם יאם . בא לי עכשיו ...

I'm Not Your Friend, Buddy !

תמונה מצורפת

#4 אורח - מירית

אורח - מירית
  • אורחים

פורסם 10/02/2008 - 16:52

הנה סדנא נחמדה לשקשוקה

http://food.vtop.co..../?Cat=20&Rec=14

#5 amitglazer

amitglazer

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 212 הודעות:

פורסם 19/02/2008 - 02:01

אני מכיר שני טיפים
1. לחלוט את העגבניות. הכוונה היא לקחת קערה, לשפוך אליה מים רותחים ואז לזרוק לשם את העגבניות לכמה שניות. ואז להוציא אותן ולקלף עם היד (החליטה גורמת לפעולת הקילוף להיות קלה יותר וממש תראו את הקליפה נפרדת מהעגבניה).
2. להוסיף פלפלים ירוקים קלויים (לא חריפים אלא ירוקים רגילים). איך עושים את זה? לוקחים את הפלפלים, חוצים לאורך. שמים על רשת התנור שמצופה בנייר כסף כשגב הפלפלים (הקליפה) כלפי מעלה ומכניסים הכי למעלה בתנור על חום גבוה. צריך להשגיח שהפלפלים לא נשרפים כי זה קורה ברגע. כשהם מתחילים להישרף מוציאים אותם ומכניסים לשקית ניילון וסוגרים אותה. כשמתקרר קצת אפשר לקלף את הקליפה של הפלפל.
בסופו של דבר הפלפלים "נמסים" בשקשוקה ומתערבבים עם העגבניות.

#6 אורח - רנית

אורח - רנית
  • אורחים

פורסם 17/10/2011 - 15:58

להלן מתכון מומלץ לשקשוקה - מנסיון אישי
מתכון לשקשוקה

#7 moshech

moshech

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 407 הודעות:

פורסם 02/11/2011 - 22:22