מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

מישהו מחפש יין? יש לי כמה שאני מעוניין למכור.

• נושא נעול נושא זה נעול
10 replies to this topic

#1 מיכאל אידן

מיכאל אידן

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 200 הודעות:

פורסם 28/01/2012 - 17:30

אני מקווה שאין בעיה לכתוב זאת כאן ואם יש, סליחה מראש (אם צריך למחוק, אבין וכו').

יש ברשותי כמה יינות של יקבי כרמל מסדרות שונות. אלו היינות המדוברים:

מרלו, בציר 2007 - הסדרה האזורית, התיישן שנה בחביות עץ אלון צרפתיות ועוד כשנה בשכיבה אצלי במקלט. יש ברשותי 3 בקבוקים כאלו ואני מוכר כל אחד ב-60 ש"ח. לפרטים מאתר היקב על יין זה: http://www.carmelwin...inot.aspx?id=11

קברה סובניון - מרלו, בציר 2009, מסדרת Priavte Collection. התיישן במשך 8 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות ועוד כחצי שנה בשכיבה אצלי במקלט. יש ברשותי 4 בקבוקים כאלו ואני מוכר כל אחד ב-40 ש"ח. לפרטים מאתר היקב על יין זה: http://www.carmelwin...inot.aspx?id=39

מרלו, בציר 2010, מסדרת Selected. לא עבר התיישנות כלשהי ביקב, נשמר בטמפרטורת החדר (בארגז המצעים של המיטה) בשכיבה במשך חודשיים. יש ברשותי 4 בקבוקים כאלו ואני מוכר כל אחד ב- 25 ש"ח לפרטים מאתר היקב על יין זה: http://www.carmelwin...inot.aspx?id=49

יין נתזים לבן, סלקטד ספרקלינג, בקבוק אחד בעלות של 30 ש"ח. לפרטים מאתר היקב על יין זה: http://www.carmelwin...not.aspx?id=129

מי שמעוניין יכול לפנות אליי במייל ל 8hithead@gmail.com

#2 אורח - כפריניה

אורח - כפריניה
  • אורחים

פורסם 30/01/2012 - 00:05

המינימום שאתה יכול לעשות זה להציע מחירים יותר זולים מסופרמרקט. באמת בנאדם, לא הבנתי את הקטע. באותה מידה אתה יכול פשוט להחזיר לסופר שבו קנית...

#3 מיכאל אידן

מיכאל אידן

• רשומים
  • 200 הודעות:

פורסם 30/01/2012 - 01:11

המינימום שאתה יכול לעשות זה להציע מחירים יותר זולים מסופרמרקט. באמת בנאדם, לא הבנתי את הקטע. באותה מידה אתה יכול פשוט להחזיר לסופר שבו קנית...

לא ידעתי שהמחירים כאלו זולים בסופר... ממה שאני בדקתי לפני שפירסמתי המחיר של הסדרה האזורית הוא סביב ה75 ש"ח, הקברנה-מרלו של הפרייבט עולה כ-50 שקלים ואילו הסלקטד עולה 35 ש"ח.

ועוד בדקתי גם בשופרסל וגם במגה. איפה יש יותר זול?

#4 אורח - כפריניה

אורח - כפריניה
  • אורחים

פורסם 30/01/2012 - 23:08

באותם סופרים, רק במבצעי סופ"ש/ ערב חג, תלוי מתי אנחנו מדברים.
המחיר של הסדרה האזורית הוא אכן בסביבות 75 ש"ח ברגיל אבל לפני כל אירוע שקצת דומה לחג הסופרים וחנויות היין מציעים אותם במבצעים של 2 ב- 120 או 110.
פרייבט בד"כ הולך במבצעים של 2 ב-90 או פחות וגם במבצעים של 3 ב-120 וכד'.
סלקטד עולה 25-30 ש"ח בפיצוציה הקרובה לביתך ואילו בסופר בטח יעלה 22.99. במבצעים הוא נמכר בד"כ 5 ב-100 ולפעמים גם 6 ב-100 (מחסני השוק).
סלקטד ספרקלינג יעלה כ-35 ש"ח ביום רגיל ויימכר במבצעים בסביבות 20-25, תלוי כמה בקבוקים במבצע.

מעבר לכך, חלק גדול מהיינות המוזכרים לעיל אינם שווים את זמן ההקלדה שלי ובודאי לא את הכסף ששילמת עליהם, אבל זו כבר דעתי הפלצנית והאישית בלבד :P

#5 אורח - bari

אורח - bari
  • אורחים

פורסם 01/02/2012 - 18:16

אני מקווה שאין בעיה לכתוב זאת כאן ואם יש, סליחה מראש (אם צריך למחוק, אבין וכו').

יש ברשותי כמה יינות של יקבי כרמל מסדרות שונות. אלו היינות המדוברים:

מרלו, בציר 2007 - הסדרה האזורית, התיישן שנה בחביות עץ אלון צרפתיות ועוד כשנה בשכיבה אצלי במקלט. יש ברשותי 3 בקבוקים כאלו ואני מוכר כל אחד ב-60 ש"ח. לפרטים מאתר היקב על יין זה: http://www.carmelwin...inot.aspx?id=11

קברה סובניון - מרלו, בציר 2009, מסדרת Priavte Collection. התיישן במשך 8 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות ועוד כחצי שנה בשכיבה אצלי במקלט. יש ברשותי 4 בקבוקים כאלו ואני מוכר כל אחד ב-40 ש"ח. לפרטים מאתר היקב על יין זה: http://www.carmelwin...inot.aspx?id=39

מרלו, בציר 2010, מסדרת Selected. לא עבר התיישנות כלשהי ביקב, נשמר בטמפרטורת החדר (בארגז המצעים של המיטה) בשכיבה במשך חודשיים. יש ברשותי 4 בקבוקים כאלו ואני מוכר כל אחד ב- 25 ש"ח לפרטים מאתר היקב על יין זה: http://www.carmelwin...inot.aspx?id=49

יין נתזים לבן, סלקטד ספרקלינג, בקבוק אחד בעלות של 30 ש"ח. לפרטים מאתר היקב על יין זה: http://www.carmelwin...not.aspx?id=129

מי שמעוניין יכול לפנות אליי במייל ל 8hithead@gmail.com

שאף אחד לא יחשוב אפילו בצחוק לקנות את היינות!!!!
בואו נעזוב את הקטע השולי שהוא מציע אותם במחירי סופר (אחי אני חושב שאני אישית קונה אפילו בפחות כמה שקלים בסוכנות יין - אבל נעזוב את זה)

היינות שעליהם הוא מדבר - כמו כל היינות שכולנו קונים בסופר הם יינות של "לפתוח ולשתות"
יין לא מתיישן אצלינו בבית - הוא מתקלקל.
היינות שקונים עד טווח של 70-80 שח הם לא היינות עליהם כולם שומעים בתור יין מיושן. יין מיושן או יין שמיועד להתיישנות הוא יין איכותי מאוד ועליו להתיישן בתנאים מאוד ספציפיים
הביטוי משתבח עם השנים כמו יין אינו תופס כל על היינות אותם אנחנו מכירים (אלא אם כן יש פה מליונרים שקונים בקבוקים ב200 שח )

אז לכולם - אם יש לכם יינות מ2011 / 2010 או חלילה לא עלינו יינות ישנים יותר - שתו אותם בהקדם (אני אישית הייתי זורק או מנסה למכור באינטרנט :lol: )

עוד טיפ קטן - יין לבן בן יותר משנה הופך לחומץ ( אם יש למישהו יין כזה אין אפילו טעם לנסות לפתוח אותו) שוב ברמות המחירים של עד 80 שח +/-
יין אדום מתקלקל/ מתחמצן/טעמו משתנה מאוד אחרי יומיים שלושה אפילו אם סגרתם חזרה אם הפקק (שימו לב שלבקבוק יין שנפתח לפני שבוע יש טעם מאוד חזק של אלכוהול - זה סימן שהיין התקלקל.

תקנו יין ותשתו - לשמור או ליישן יין את זה נעשה כשנסיים את התואר ונהייה מלייאנים

בהצלחה לכולם בבחינות!

#6 מיכאל אידן

מיכאל אידן

• רשומים
  • 200 הודעות:

פורסם 01/02/2012 - 22:47

בואו נעזוב את הקטע השולי שהוא מציע אותם במחירי סופר (אחי אני חושב שאני אישית קונה אפילו בפחות כמה שקלים בסוכנות יין - אבל נעזוב את זה)

היינות שעליהם הוא מדבר - כמו כל היינות שכולנו קונים בסופר הם יינות של "לפתוח ולשתות"
היינות שקונים עד טווח של 70-80 שח הם לא היינות עליהם כולם שומעים בתור יין מיושן. יין מיושן או יין שמיועד להתיישנות הוא יין איכותי מאוד ועליו להתיישן בתנאים מאוד ספציפיים
הביטוי משתבח עם השנים כמו יין אינו תופס כל על היינות אותם אנחנו מכירים (אלא אם כן יש פה מליונרים שקונים בקבוקים ב200 שח )

אז לכולם - אם יש לכם יינות מ2011 / 2010 או חלילה לא עלינו יינות ישנים יותר - שתו אותם בהקדם (אני אישית הייתי זורק או מנסה למכור באינטרנט :lol: )

עוד טיפ קטן - יין לבן בן יותר משנה הופך לחומץ ( אם יש למישהו יין כזה אין אפילו טעם לנסות לפתוח אותו) שוב ברמות המחירים של עד 80 שח +/-
יין אדום מתקלקל/ מתחמצן/טעמו משתנה מאוד אחרי יומיים שלושה אפילו אם סגרתם חזרה אם הפקק (שימו לב שלבקבוק יין שנפתח לפני שבוע יש טעם מאוד חזק של אלכוהול - זה סימן שהיין התקלקל.

בהצלחה לכולם בבחינות!

הסדרה האזורית מיועד להתיישנות, הפרייבט קולקשן ניתן ליישון עד שנה וזהו (אחרי זה אבד הקלח), זה אכן יין של לקנות ולשתות אבל אין בעיה שיישכב עד שנה. על הסדרה האזורית אני מתפלא עליך, לא תמצא באף מקום בציר 2008 אפילו, רק 2007 ונדיר 2006. לגבי המחירים, אני אשמח שתרשום לי מה המחירים שאתה קונה (עכשיו ולא בחגים וכו'). אני לא מצאתי בשום מקום מחירים כפי שציינו כאן מעליי, אז אשמח לדעת מאיפה בדיוק כדי שאגש לשם ואראה בעצמי. ולגבי 2010, זה מה שמוכרים בסופרים היום (מבחינת האדומים), לא תמצא 2011 כמעט, רק עכשיו הם יוצאים לשווקים ויושבים בעיקר במחסנים עד שייגמר ה2010.

#7 אורח - bari

אורח - bari
  • אורחים

פורסם 02/02/2012 - 15:18

הסדרה האזורית מיועד להתיישנות, הפרייבט קולקשן ניתן ליישון עד שנה וזהו (אחרי זה אבד הקלח), זה אכן יין של לקנות ולשתות אבל אין בעיה שיישכב עד שנה. על הסדרה האזורית אני מתפלא עליך, לא תמצא באף מקום בציר 2008 אפילו, רק 2007 ונדיר 2006. לגבי המחירים, אני אשמח שתרשום לי מה המחירים שאתה קונה (עכשיו ולא בחגים וכו'). אני לא מצאתי בשום מקום מחירים כפי שציינו כאן מעליי, אז אשמח לדעת מאיפה בדיוק כדי שאגש לשם ואראה בעצמי. ולגבי 2010, זה מה שמוכרים בסופרים היום (מבחינת האדומים), לא תמצא 2011 כמעט, רק עכשיו הם יוצאים לשווקים ויושבים בעיקר במחסנים עד שייגמר ה2010.

ממש לא
פרייבט קולקשן אפשר לשמור עד שנה (אולי..) והדגש על אפשר. לא רצוי. לא מומלץ!
לגבי הסדרה האזורית - תקנה בחנויות יין מתמחות או בייקב עצמו (אני הבאתי ארגז מזכרון יעקב)
ברור שבמגה ימכרו לך בציר 2007....הם ימכרו לך גם בציר 1800 אם היה להם.

עכשיו - רק לשם החידוד
אני אישית שתיתי אצל חברים בקבוק של הסדרה האזורית השבוע מ2007
אני מכיר את הטעם שאמור להיות ליין ועל כן חשתי בהבדל
אפשר לשתות2007
אין בעיה אם זה - רק שלא זו היתה כוונת המשורר והיין הרבה פחות איכותי

#8 אורח - כפריניה

אורח - כפריניה
  • אורחים

פורסם 03/02/2012 - 02:36

בהצלחה לכולם בבחינות!

ממש לא
פרייבט קולקשן אפשר לשמור עד שנה (אולי..) והדגש על אפשר. לא רצוי. לא מומלץ!
לגבי הסדרה האזורית - תקנה בחנויות יין מתמחות או בייקב עצמו (אני הבאתי ארגז מזכרון יעקב)
ברור שבמגה ימכרו לך בציר 2007....הם ימכרו לך גם בציר 1800 אם היה להם.

עכשיו - רק לשם החידוד
אני אישית שתיתי אצל חברים בקבוק של הסדרה האזורית השבוע מ2007
אני מכיר את הטעם שאמור להיות ליין ועל כן חשתי בהבדל
אפשר לשתות2007
אין בעיה אם זה - רק שלא זו היתה כוונת המשורר והיין הרבה פחות איכותי

אני מצטערת אבל אהיה חריפה. אתה אומר כאן דברים שבסיסם נכון (לא כל היינות נועדו להתיישנות) אך הפירוט שלך לוקה בחסר עד מאוד.
דבר ראשון, יין שנבצר ב-2011 ויושן בחבית - סביר להניח שעדיין לא בוקבק. נא לזכור שגם אחרי הביקבוק היין מחכה קצת ביקב "לנוח מהטראומה" לפני שהוא הולך לחנות. לכן, בלתי ניתן להשיג בצירים של 2011 כרגע (אלא אם כן זה יין שלא עבר יישון כלל). בציר 2010 ניתן להשיג רק של יינות שעברו יישון בן פחות משנה (= לא הסדרה האזורית בד"כ).
דבר שני, חשוב לזכור שכל בציר הוא שונה וכל יין הוא אחר. לכן, בקבוק של יין X מבציר 2003 שיושן שנה בלבד יכול להתיישן יותר זמן מיין "זהה" (אין כזה דבר) מבציר 2005 שיושן שנה וחצי. להגיד בצורה גורפת שכל הסדרה האזורית של כרמל הם בעלי יכולת התיישנות מסויימת זו לא רק הטעיית הציבור אלא הפגנת בורות מביכה.
אז מה אמרתי? אה - צריך לבחון כל בקבוק לגופו ולהתייעץ עם אנשים שבאמת מבינים, לא עם האנשים בפורום.

באופן כללי - יינות אדומים שלא נועדו להתיישנות (לפתוח ולשתות שהוזכר לעיל) יכולים להחזיק מעמד בצורה סבירה גם שנתיים אחרי ששוחררו לשוק. זה לא אומר שהם הכי טעימים אז אבל הם עדיין ראויים לשתיה למי ששותה ברמות המחירים האלו ולכן אין איתם בעיה.
בנוסף - יינות לבנים מסויימים יכולים להתיישן ולכן אי אפשר להגיד שיין לבן הופך אחרי שנה לחומץ. זו לא רק בורות. זה כבר שקר גס. נכון שיינות לבנים רבים מיועדים לשתיה מיידית אבל שתייה מיידית בעולם היין יכול להיות בין שנה עד 5 שנים לאחר שחרור הבקבוק מהיקב. תבדקו מה אתם קונים עם אנשי מקצוע.

מי שרוצה להשקיע ביין איכותי, שיילך לחנות איכותית. שם יהיו אנשים שיידעו לייעץ לו. מי שלא רוצה להשקיע סכומים גדולים - שיילך לסופר ויקנה יינות צעירים וזולים (2009-2010-2011 לאדומים ו-2011 ללבנים). הם מיועדים לשתיה מיידית ולא להתיישנות אז אל תקנו כמות גדולה אפילו אם המחיר מפתה.

אני חייבת להגיב לעוד משהו שנאמר מעלי. הבחור הצעיר הזכיר את "הטעם שאמור להיות ליין". אני מבקשת להדגיש - יין זה דבר חי שמשתנה ומתפתח. לכל אחד מאיתנו יש טעם משלו ולכן "על טעם וריח אין מה להתווכח". יש שאוהבים את היין כשהוא צעיר ופירותי ומלא טעמים מתפרצים ויש שאוהבים אותו כשהוא רגוע, אלגנטי והטאנינים פחות מאסיביים. לכן יש שייהנו מיין בצעירותו אפילו שיש לו פוטנציאל התיישנות ויש שייהנו מיין רק לאחר ששכב כמה שנים. זה לחלוטין עניין של טעם וסגנון היין שאנו אוהבים. להבין למה התכוון המשורר זו גדולה שהמשורר בעצמו אינו תמיד מתיימר להשיג אותה. קל וחומר היינן.

בארי - בדוק את עצמך היטב לפני שאתה מזהיר אנשים בצורה כה נחרצת. וגם אם אתה עושה זאת, ניתן להיות נחמד יותר אל הבחור שהפסיק לשתות יין. גם ככה הולך להיות לו קשה בלי בקבוק לרפואה בבית.

מיכאל - כוונותיך טובות, אני בטוחה. עם זאת, אני מציעה שבפעם הבאה תעשה סקר שוק של מחירים ולא רק במקום אחד. הפערים בין הסופרים בארץ יכולים להגיע לממדים מדאיגים.

#9 אורח - bari

אורח - bari
  • אורחים

פורסם 04/02/2012 - 11:51

אני מצטערת אבל אהיה חריפה. אתה אומר כאן דברים שבסיסם נכון (לא כל היינות נועדו להתיישנות) אך הפירוט שלך לוקה בחסר עד מאוד.
דבר ראשון, יין שנבצר ב-2011 ויושן בחבית - סביר להניח שעדיין לא בוקבק. נא לזכור שגם אחרי הביקבוק היין מחכה קצת ביקב "לנוח מהטראומה" לפני שהוא הולך לחנות. לכן, בלתי ניתן להשיג בצירים של 2011 כרגע (אלא אם כן זה יין שלא עבר יישון כלל). בציר 2010 ניתן להשיג רק של יינות שעברו יישון בן פחות משנה (= לא הסדרה האזורית בד"כ).
דבר שני, חשוב לזכור שכל בציר הוא שונה וכל יין הוא אחר. לכן, בקבוק של יין X מבציר 2003 שיושן שנה בלבד יכול להתיישן יותר זמן מיין "זהה" (אין כזה דבר) מבציר 2005 שיושן שנה וחצי. להגיד בצורה גורפת שכל הסדרה האזורית של כרמל הם בעלי יכולת התיישנות מסויימת זו לא רק הטעיית הציבור אלא הפגנת בורות מביכה.
אז מה אמרתי? אה - צריך לבחון כל בקבוק לגופו ולהתייעץ עם אנשים שבאמת מבינים, לא עם האנשים בפורום.

באופן כללי - יינות אדומים שלא נועדו להתיישנות (לפתוח ולשתות שהוזכר לעיל) יכולים להחזיק מעמד בצורה סבירה גם שנתיים אחרי ששוחררו לשוק. זה לא אומר שהם הכי טעימים אז אבל הם עדיין ראויים לשתיה למי ששותה ברמות המחירים האלו ולכן אין איתם בעיה.
בנוסף - יינות לבנים מסויימים יכולים להתיישן ולכן אי אפשר להגיד שיין לבן הופך אחרי שנה לחומץ. זו לא רק בורות. זה כבר שקר גס. נכון שיינות לבנים רבים מיועדים לשתיה מיידית אבל שתייה מיידית בעולם היין יכול להיות בין שנה עד 5 שנים לאחר שחרור הבקבוק מהיקב. תבדקו מה אתם קונים עם אנשי מקצוע.

מי שרוצה להשקיע ביין איכותי, שיילך לחנות איכותית. שם יהיו אנשים שיידעו לייעץ לו. מי שלא רוצה להשקיע סכומים גדולים - שיילך לסופר ויקנה יינות צעירים וזולים (2009-2010-2011 לאדומים ו-2011 ללבנים). הם מיועדים לשתיה מיידית ולא להתיישנות אז אל תקנו כמות גדולה אפילו אם המחיר מפתה.

אני חייבת להגיב לעוד משהו שנאמר מעלי. הבחור הצעיר הזכיר את "הטעם שאמור להיות ליין". אני מבקשת להדגיש - יין זה דבר חי שמשתנה ומתפתח. לכל אחד מאיתנו יש טעם משלו ולכן "על טעם וריח אין מה להתווכח". יש שאוהבים את היין כשהוא צעיר ופירותי ומלא טעמים מתפרצים ויש שאוהבים אותו כשהוא רגוע, אלגנטי והטאנינים פחות מאסיביים. לכן יש שייהנו מיין בצעירותו אפילו שיש לו פוטנציאל התיישנות ויש שייהנו מיין רק לאחר ששכב כמה שנים. זה לחלוטין עניין של טעם וסגנון היין שאנו אוהבים. להבין למה התכוון המשורר זו גדולה שהמשורר בעצמו אינו תמיד מתיימר להשיג אותה. קל וחומר היינן.

בארי - בדוק את עצמך היטב לפני שאתה מזהיר אנשים בצורה כה נחרצת. וגם אם אתה עושה זאת, ניתן להיות נחמד יותר אל הבחור שהפסיק לשתות יין. גם ככה הולך להיות לו קשה בלי בקבוק לרפואה בבית.

מיכאל - כוונותיך טובות, אני בטוחה. עם זאת, אני מציעה שבפעם הבאה תעשה סקר שוק של מחירים ולא רק במקום אחד. הפערים בין הסופרים בארץ יכולים להגיע לממדים מדאיגים.

היי
אני יכול להיות נחרץ וחריף באותה מידה
כפיריניה - או שאת לא יודעת עברית, או שאל לא יודעת חשבון (או שניהם..)
אני עומד לחלוטין מאחורי דברי:
1. המחירים זהים/יקרים למחיר הבקבוקים בסופר (במגה מוכרים בקבוק מהסדרה האיזורית ב55 מרלו וב50 קברנה..) על סוכנויות יין אני לא מדבר
2.אמרתי שלמי שיש יין צעיר 2010-2011 (שכמו שאת אומרת ממש לא נועד ליישון כנראה..) עליו לשתות אותו בהקדם. דהיינו "לפתוח ולשתות"
3.לנושא הבנתך הלקויה במתמטיקה - יין מבציר 2007 כפי שהוצע הוא יין בן 4-5 שנים כיום
לנושא הבנתך הלקויה ביינות - הסדרה האיזורית מיושנת כשנה בחביות ועוד פרק זמן קצר בייקב בבקבוק
לנושא הבנתך הלקויה בעברית - שימי לב שאמרתי שאי אפשר לשים יין בבית ולומר "אני מיישן יין" יין (ופה נחזור להבנתך הלקויה ביינות) מתיישן בתנאים מאוד
ספציפיים (טמפ, אחוזי לחות, מצב פיזי, כמות אור/חושך וכו) להגיד שהיין ישב במקלט ועל כן הוא התיישן (ושוב - המוכר לא אמר זו מכוונה רעה לדעתי, פשוט מחוסר ידע..) זו הטעייה.
לסיכום סעיף זה - היין שוחרר מהייקב לפני 2-3 שנים, הוחזק בתנאים לא ידועים ומוצע למכירה במחיר שאינו אטרקטיבי (שוב.. לא מרוע - פשוט מחוסר ידיעה כנראה..)
אין מה לקנות את הבקבוקים.

4. ליין שהוחזק בתנאים לא נכונים ועבר המועד לפתיחתו (הזמן המומלץ לפחות..) יש טעם פחות טוב. את יכולה לרשום טאנינים ולהשתמש בשפה גבוהה עד מחר אבל אני אשוב ואומר - יין שעבר את הזמן שבו הוא בשיאו יחוש כאילו אחוזי האלכוהול בו גבוהים וכאילו "קשה" לבלוע אותו.. מין תחושה פחות נעימה בגרון (וכל מי שקורא מכיר את התחושה.. כולנו שתינו יין שאינו בשיאו מטבע הדברים)

5. יין זה אכן עניין של טעם ולסיכומו של עניין אם תקראי שוב תראי שאמרתי כי אין בעיה לשתות יין מ2007 - רק שהיין אינו בשיא.

הכל כתוב.
התגובה שלך היתה עקרה מתוכן.
לזכותך יאמר - יין לבן אכן ניתן לשמור יותר משנה , אך שוב, ברמת מחירים של 30-50 שח הצניחה באיכות היין הלבן מורגשת משמעותית יותר מזו של היין האדום
בואי נסכים שיין לבן בן מעל שנתיים שנקנה ב30 שח - טוב יעשה אם יקנה האדם יין לבן חדש וישתה אותו.

#10 אורח - כפריניה

אורח - כפריניה
  • אורחים

פורסם 04/02/2012 - 16:12

:lol: אתה ממש מחזיק מעצמך, לא נורא, אני בטוחה שזה יעבור...

#11 אורח - bari

אורח - bari
  • אורחים

פורסם 05/02/2012 - 00:14

:lol: אתה ממש מחזיק מעצמך, לא נורא, אני בטוחה שזה יעבור...

לא יודע... נראה לי שעניתי בחריפות למי שדיברה בחריפות
אני אפילו חושב שפירטתי בדיוק מה אני אומר באיזה הקשר ולמה...

אבל לתת תשובה שהיא בין מלגלגת למתנשאת - לא יודע.. טיפה ילדותי

שיהיה אחלה שבוע

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים