מעבר לתוכן

תמונה

איילים - התיישבות סטודנטים ויזמים

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#1 אייל_הכחול

אייל_הכחול

משתמש טרי

• רשומים
  • 25 הודעות:

פורסם 12/04/2004 - 23:26

שלום פורום..

ראיתי היום (12.4) בחדשות 2 כתבה על פרויקט יעלים...
דיברו שם על ישוב סטודנטים לא רחוק מב"ש.

אשמח אם מישהו מאחי ואחיותי הסטודנטים יספק פרטים בעניין או יפנה אותי לגורם מוסמך.....
IF YOU CANT BEAT THEM KICK THEM!!!

#2 נון

נון

כסף

• רשומים+
  • 3798 הודעות:

פורסם 13/04/2004 - 00:49

אולי זה יעזור לך.. יש כאן מספר טלפון...
כפר עדיאל
החלק האינטליגנטי בשיחה מצטמצם ככל שמספר המשתתפים בה עולה

#3 עינת הלוי לוין

עינת הלוי לוין

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים+
  • 128 הודעות:

פורסם 14/04/2004 - 14:48

טוב אז ככה-
כמו שראיתם בכתבה איילים זו עמותה שמתכוונת לעודד אותנו הסטודנטים להתיישב בנגב.
הכוונה היא לבנות מגורי סטודנטים שיגרו בהם סטודנטים (אלה מה?) שמעוניינים לתרום לקהילה. כאמור הבנייה כבר נמצאת בעיצומה.
בקיצור- למיטב הבנתי ישנו גרעין ראשון של סטודנטים שכבר מתנדבים בקהילה מקבלים מלגה ועתידים להתיישב בכפר בשנה הבאה (בעזרת הקב"ה והתרומות ).
בקרוב יפתח אתר אינטרנט של העמותה (שתהיה כתובת קבועה ,אני מבטיחה לכתוב אותה פה) כמו כן היה לא מזמן פרסום בצ'ופצ'יק על הנושא. הדרך לבדוק את העניין- את הפרסום שהיה בצ'ופצ'יק , היא לפנות למשרד הסברה של אגודת הסטודנטים. 08-6472351, יש להם מידע, זה נעשה בשיתוף פעולה עם האגודה ועם היחידה למעורבות חברתית.

אם יהיו לי טלפונים נוספים אני אשמח להעביר
מדרום תיפתח הטובה

#4 אורח - Limor

אורח - Limor
  • אורחים

פורסם 15/04/2004 - 05:09

I heard of project Ayalim from a friend- she says it's a group of students that wants to "revive the Negev", so they're inviting students that study at BGU to come live in a Kibbutz, and get a full scholarship....

Did anyone else hear about this? Can anyone give me more details about this? What's true and what's not?

#5 לובה

לובה

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 429 הודעות:

פורסם 15/04/2004 - 10:49

לפי מה ששמעתי, זה נכון, אבל אתה צריך לתת גם 8-10 שעות שבועיותבפעולות התנדבות... <_<

Posted Image

אתה סתם מקנא כי הקולות מדברים אלי ולא אליך

#6 MayaA

MayaA

מיה, בלי א' !!!!

• רשומים+
  • 7500 הודעות:

פורסם 15/04/2004 - 12:13

לפי מה ששמעתי, זה נכון, אבל אתה צריך לתת גם 8-10 שעות שבועיותבפעולות התנדבות... <_<

לא הכל חינם בחיים.... צריך גם לתת בשביל לקבל...
תמונה מצורפת
"וכאשר ישתרעו לפניך דרכים רבות ולא תדעי באיזו מהן ללכת,

אל תבחרי באחת באקראי, אלא התיישבי על מקומך והמתיני.

נשמי נשימה עמוקה שופעת אמונה, כפי שנשמת ביום צאתך לאוויר העולם,

אל תניחי לדבר להסיח את דעתך, המתיני עוד ועוד.

שבי במקומך, בדממה, והקשיבי לקול ליבך.

וכאשר ידבר איתך, קומי ולכי לאשר יישאך" / סוזאנה תמרו, ללכת בעקבות הלב

הבלוג שלי

#7 אורח - Limor

אורח - Limor
  • אורחים

פורסם 15/04/2004 - 17:19

aren't 8-10 hours a week is pretty acceptable for a full scholarship?

Anyone knows how can I reach it? Do they have a website or something?

#8 MayaA

MayaA

מיה, בלי א' !!!!

• רשומים+
  • 7500 הודעות:

פורסם 15/04/2004 - 18:45

aren't 8-10 hours a week is pretty acceptable for a full scholarship?

Anyone knows how can I reach it? Do they have a website or something?

אני לא יודעת כמה שעות בדיוק צריך לתת ויש גם פרוייקט הבנתי אבל זה אולי יעזזור: היחידה למעורבות חברתית, טל- 086461685
תמונה מצורפת
"וכאשר ישתרעו לפניך דרכים רבות ולא תדעי באיזו מהן ללכת,

אל תבחרי באחת באקראי, אלא התיישבי על מקומך והמתיני.

נשמי נשימה עמוקה שופעת אמונה, כפי שנשמת ביום צאתך לאוויר העולם,

אל תניחי לדבר להסיח את דעתך, המתיני עוד ועוד.

שבי במקומך, בדממה, והקשיבי לקול ליבך.

וכאשר ידבר איתך, קומי ולכי לאשר יישאך" / סוזאנה תמרו, ללכת בעקבות הלב

הבלוג שלי

#9 אורח - Limor

אורח - Limor
  • אורחים

פורסם 15/04/2004 - 20:50

Thanks a lot!

Actually, I was just looking at some of the subjects in this Forum, and I just noticed that someone already started a subject that was named " Amutat Ye'elim and not Ayalim" a few days ago.... sorry!

#10 Salamilimi

Salamilimi

אמריקאית (כבר לא) בכאילו

• רשומים+
  • 4895 הודעות:

פורסם 17/04/2004 - 18:06

Anyone know what kind of scholarship do they give you if you join the project? (I heard that you get a full scholarship, but I'm not really sure if it's true)
How do you join the program?

תמונה מצורפת

#11 pazb

pazb

קרושקה מאיה

• רשומים+
  • 1918 הודעות:

פורסם 17/04/2004 - 19:02

בקשר לכפר עדיאל נשמע לי דווקא מגניב לגמרי..

מצאתי איזה כתבה גם בנושא - http://images.maariv.../ART678567.html
"היא חזרה משם כדי להשלים לה את המעגל שלה
אל המעיין בא גדי בא גדי קטן
היגיון של אגדה היא מרגישה כמו ילדה קטנה
בשדה גדול של הבנה, טהורה"

#12 עינת הלוי לוין

עינת הלוי לוין

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים+
  • 128 הודעות:

פורסם 19/04/2004 - 02:08

בעניין המלגות, אפשר לפנות לאגודת הסטודנטים (כן זו שלנו) ולקבל אולי עוד פרטים דרך משרד הסברה (אני מקווה שיוכלו לעזור שם). בעקרון מדובר על מלגת לימודים מלאה למי שעושה 10 שעות של מעורבות חברתית בשבוע. 10 השעות כוללות גם הכשרה ,סדנאות וימי גיבוש. במקביל למעורבות החברתית שכוללת בעיקר הוראת מדעים בבתי ספר באזור הנגב, גרעין ראשון של חבר'ה שכבר לוקחים חלק בפרויקט המעורבות החברתית יאכלס את הכפר בשנה הקרובה, המגורים יהיו מאד מטופחים ובמחיר מוזל ביותר (סימלי , כמו שאומרים). בכפר יכלו לגור גם חבר'ה צעירים שהם יזמים עסקיים אני ראיתי את התוכניות האדריכליות של הכפר וזה נראה נהדר (ברכה, פאב וכו' וכו').
כתבות נוספות על הכפר יתפרסמו בכלי התקשורת בשבועות הקרובים אז שימו לב, אני אעדכן איפה ומה
למי שיש שאלות ספציפיות אפשר תמיד לפנות אליי במייל ואני אנסה לקשר את מי שרוצה עם ראשי העמותה ,או אם כל גורם רלוונטי אחר.
מדרום תיפתח הטובה

#13 WebMaster

WebMaster

Can't we all live along?

• מנהלים ראשיים
  • 7657 הודעות:

פורסם 19/04/2004 - 03:56

על פי פרסום היום בצופציק

קבצים מצורפים

• קובץ מצורף  ayalim.jpg   127.98K   78 מספר הורדות

#14 אורח - ויקטור - רכז בפרויקט

אורח - ויקטור - רכז בפרויקט
  • אורחים

פורסם 19/04/2004 - 08:36

כדי לקצר את הסיפור ולהבהיר את הנהלים של ההרשמה הנה הסבר קצר על העניין :

1. ישנו מידי שבוע דוכן של איילים בבית הסטודנט בימים שלישי ורביעי , ניתן גם לקבל שם פרטים מלאים וגם להירשם .

2. ההרשמה מכניסה אותכם למאגר ואז בבוא הרגע אתם מזומנים לראיון - כנראה איפהשו ביוני-יולי .

הכפר ברמת העיקרון לא יהיה גמור בתחילת שנת הלימודים הקרובה אלא בזו שאחריה ולכן הסטודנטים שיצטרפו לא יוכלו לגור שם שנה הבאה ( אלא אם כן הם רוצים לישון באהל ... סתם) .

מי שיגורו שם יהיו הרכזים של הפרויקט (אני ועוד כמה) זאת מפני שיש לנו שם כבר 4 מבנים שהעמדנו .

היקף הפרוייקט השנה היה 50 סטודנטים , שנה הבאה נקווה שנהיה 150 .

אז מה כן יעשו החברה של שנה הבאה ?
ככל הנראה אנו נאמץ את העיר דימונה וירוחם וניתן להם יום לימודים ארוך ! , כל סטודנט יפעיל חוג בנושא מסויים (בהתאם לרקע שלו וליכולת ההדרכה שלו) - פעילות שבועית שותפת של כ5 שעות , בנוסף לכך יהיו לנו שעות מרוכזות שניתן - לטובת מרתונים לפני בגרויות בחגים ולפני החופש ובנוסף לכך ישנה הפעילות המגבשת והעיונית - שבעצם הסטודנט עובר במקום להעביר .

סה"כ מדובר על 280 שעות שבעבורן מקבלים מלגת לימודים מלאה .

בברכה ויקטור - לעוד פרטים 054-651257 - תנסו בערב .

#15 ניקו

ניקו

לילה טוב

• רשומים+
  • 1918 הודעות:

פורסם 19/04/2004 - 09:15

תגידו זו רק אני או שיש כאן עוד מישהו שחושב שיש משהו בעייתי עם הפרוייקט הזה? :unsure:

לא נראה לכם שפרוייקט כזה שבו סטודנטים גרים במקום נפרד משלהם ( מטופח עם ברכה ופאב, אלא מה)
ייצור גישה פטרונית ומתנשאת כלפי "הנזקקים"?
אני בטוחה שהפרויקט נובע רק מכוונות טובות אבל לי בכל אופן נראה שההפרדה תגרום לכך שתמיד יהיה איזה מחסום בין הסטודנטים ל"מקומיים". אפילו בב"ש קשה לעבור את המחסום הזה אז על אחת כמה וכמה, כשיש הפרדה גאוגרפית. קשה במצב כזה ליצור שותפות אמיתית וזה ישאר ברמה של מתן חסדים.

קראתי את הכתבה שפזבי צירפה ואני חייבת לציין שכל הפרוייקט מריח ריח של יהוד הנגב( מה לעשות אני שומעת אפי איתם וכל המנורות האדומות שלי נדלקות והפעמוני אזהרה מצלצלים) - אם באמת רוצים למשוך כוחות חזקים וצעירים וליצור יוזמות עסקיות , למה לא בבאר שבע? למה להקים עוד יישובים כשב"ש או דימונה או כל עיר קיימת אחרת כ"כ זקוקה לחיזוק הזה?
ומעבר לכך האם באמת כפר סטודנטים זה מה שייגרום לאנשים להתיישב בנגב? או שזה יהיה מין בית מלון שכזה שאנשים באים והולכים?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים