מעבר לתוכן

תמונה

איילים - התיישבות סטודנטים ויזמים

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#31 ניקו

ניקו

לילה טוב

• רשומים+
  • 1918 הודעות:

פורסם 28/04/2004 - 23:55

משפחות מוצלחות וטובות ואנשים נהדרים.
אז לא צריכה להיות כל תחושת התנשאות עליהם.

שביט ( :אוףטופיק: שם פרטי??? סתם סקרנות)
ההתנשאות עליה דיברתי - התנשאות כלפי תושבי דימונה שלהם אמורים לעזור.
לכל השאר
אף אחד לא ענה תשובה אחת רצינית לגבי הטיעונים בעניין הבדואים
שתיקה רועמת...

איילים----נשמע לי חוויה

.

אכן זה באמת נשמע אחלה מגניב וסבבה ואני כמעט רוצה להרשם לתואר שני כאן רק בגלל זה ועדיין הטיעונים כנגד הפרוייקט בעינם עומדים.

#32 אורח - ויקטור - רכז בפרוייקט

אורח - ויקטור - רכז בפרוייקט
  • אורחים

פורסם 29/04/2004 - 15:00

האמת היא שאין לי כוח לענות על כל הטענות שהועלו באופן פרטני וגם אין לי שום כוונה להצטדק או להצדיק את הפרוייטק .

בכל מקרה לעיניין :

1. לא מדובר על 2 מיליארד דולאר או שקל - זה 2 מיליון , אז כל הקשקושים בנושא מיותרים .

2. מן הראוי שכספי הממשלה כן ילכו לפרויקטים מסוג זה ולא לשטחים או להשקעות מטופשות אחרות .

3. יהוד הנגב והבדואים - נתחיל בכך שכל מי שרוצה להיות בפרוייקט יכול בתנאי שעשה שירות לאומי או צבא , גם בדואים מן הסתם , אני גם לא מתכוון להסביר איך זה שאני שמאלני שחושב שצריך יותר יהודים בנגב , אין פה שום דבר נגד הבדואים , אף אחד לא בה מהפרוייקט ואמר שאנו כפרוייקט צריכים לדחוק אותם או להעיף אותם או כל מיני אסוציאציות שעשיתם לעצמכם בראש , הטיעון הוא נגד העם היהודי בציון שבחר להתיישב בתל אביב במקום בבאר שבע דימונה ירוחם וכדומה .

4. גם הטיעון של שמירת טבע לא לעניין שכן לא בנינו ישוב חדש אלא הצטרפנו לישוב קיים , מה גם שלדעתי שימור טוב יותר של הנגב יצמח רק מתוך הרחבת הישובים שבו שיביאו לצמצום שטחי האש ובכך יהווה ההגנה הטובה ביותר שניתן לתת לשטחים הפתוחים שמן הראוי שישארו פתוחים .

טיעון מרכזי הוא שהכפר הזה הוא הראשון מתוך שורה של כפרים שיקומו בנגב , הראשון ככה יצא הוא באשלים , הבא יהיה במקום אחר וכך הלא ! כלומר אין פה העדפה של דווקא אשלים על דימונה או ירוחם , ובהמשך גם שם אולי יקומו כפרים , הכל תוצאה של הנסיבות .

חוץ מזה שבסופו של דבר זאת לא משימת חובה של האוניברסיטה , העיקר הוא שאנשים יפעלו למעורבות חברתית ושכל אחד ימצא את הפרוייקט או התחום המתאים לו , ואם מישהו מהמבקרים כאן לא פועל באף מסגרת כזאת הביקורת שלו בטלה ולא שווה התייחסות כי מי שלא תורם למען הסביבה שלו וחי רק בשביל עצמו שלא יחנך אחרים לערכים .

ויקטור 651257-054 .

#33 אורח - אורח_אורח_יניב

אורח - אורח_אורח_יניב
  • אורחים

פורסם 29/04/2004 - 15:13

אין גבול לבורות האלטרואיסטית:

"מי שלא תורם למען הסביבה שלו וחי רק בשביל עצמו שלא יחנך אחרים לערכים .

הבנתם?
מי שעובד למען עצמו ומשפחתו, עמל, לומד, חושב, יוצר - אדם כזה "שלא יחנך אחרים לערכים",
מי שכן צריך "לחנך לערכים" הוא שרלטן בעל "חזון" שמבקש לבזוז מאנשים יצרנים 2 מיליון שקלים!!

פעם קראו לזה "שודד", היום קוראים לזה "בעל חזון".

#34 אורח - אורח_אורח_יניב

אורח - אורח_אורח_יניב
  • אורחים

פורסם 29/04/2004 - 15:16

כמעט שברחה לי השורה הזו:

אין לי שום כוונה להצטדק או להצדיק את הפרוייטק

גם אין לך שום יכולת או בסיס רציונלי להצדיק פרוייקט אשר ימומן בכסף שנגזל בכוח פיסי ובאיומי כליאה ממי שעבד וטרח וייצר כסף זה.

מן הראוי שכספי הממשלה כן ילכו לפרויקטים מסוג זה

הבנתם? מן הראוי!!! שהכסף של אדם שעבד ויצר "ילך" לפרוייקטים "חזוניים" אלו.
ממתי הכסף שלי הוא "כספי הממשלה"? ממתי תפקיד הממשלה הוא לממן וילה של אדם מסויים על חשבון כסף של אדם אחר??

#35 shavit

shavit

life is short -enjoy while it lasts

• רשומים+
  • 1907 הודעות:

פורסם 29/04/2004 - 17:26

אייל/רון (שכחתי)---נראה לי שזה אתה. (נפגשנו במבצע חלוקת מזון בפסח)
זאת שירין.
בכל אופן כתבתי הודעת תגובה ממושכת לאורח יניב אבל היא נמחקה לפני שהספקתי לשלוח.
אז - יניב תדמיין שממש לא הסכמתי עם דעותיך.
נדבר בפעם אחרת.

זה הזמן לשינוי חברתי

#36 kollwir

kollwir

פינת החי של הפורום

• רשומים+
  • 677 הודעות:

פורסם 03/05/2004 - 19:53

כמעט שברחה לי השורה הזו:

אין לי שום כוונה להצטדק או להצדיק את הפרוייטק

גם אין לך שום יכולת או בסיס רציונלי להצדיק פרוייקט אשר ימומן בכסף שנגזל בכוח פיסי ובאיומי כליאה ממי שעבד וטרח וייצר כסף זה.

מן הראוי שכספי הממשלה כן ילכו לפרויקטים מסוג זה

הבנתם? מן הראוי!!! שהכסף של אדם שעבד ויצר "ילך" לפרוייקטים "חזוניים" אלו.
ממתי הכסף שלי הוא "כספי הממשלה"? ממתי תפקיד הממשלה הוא לממן וילה של אדם מסויים על חשבון כסף של אדם אחר??

תשמע יניב, יש לך קצת בעיה בלשון המעטה...
"ואהבת לרעך כמוך"

#37 אורח - אורח_אורח_יניב

אורח - אורח_אורח_יניב
  • אורחים

פורסם 05/05/2004 - 17:47

אני מתנגד לכינוי גזל כוחני של כספי תוך איומים בכליאה בשם "קצת בעיה",
זוהי בעיה מהותית, שלילה כוללת של זכויות האדם, לטובת "חזונות" ומיסטיקה.

#38 southern

southern

משתמש טרי

• רשומים
  • 18 הודעות:

פורסם 22/05/2004 - 23:29

אם אפשר להוסיף לדיון (לא לאלו שמתלהמים) אז הוספתי הודעה בפורום הזה על הפרויקט זה נמצא בקבוצת דיון אחרת (לא ראיתי את זאת כשפרסמתי) עם ביקורת בונה על הפרויקט- ורק כדי לתקן את יניב- הסוכנות היא לא גוף גזעני, היא יישבה ומיישבת את ישראל מתוך צורך של היהודים לברוח מגזענות (קצת היסטוריה) למרות שזה עדיין לא מצדיק את הכיוון של "איילים"/"נשרים"/אשלים

#39 eman

eman

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 464 הודעות:

פורסם 23/05/2004 - 04:49

אם אפשר להוסיף לדיון (לא לאלו שמתלהמים) אז הוספתי הודעה בפורום הזה על הפרויקט זה נמצא בקבוצת דיון אחרת (לא ראיתי את זאת כשפרסמתי) עם ביקורת בונה על הפרויקט- ורק כדי לתקן את יניב- הסוכנות היא לא גוף גזעני, היא יישבה ומיישבת את ישראל מתוך צורך של היהודים לברוח מגזענות (קצת היסטוריה) למרות שזה עדיין לא מצדיק את הכיוון של "איילים"/"נשרים"/אשלים

הסוכנות לא מוסד גזעני?! הסוכנות היא המוסד למיסוד הגזענות!

פעם, כשהיה פה השלטון הבריטי, והספר הלבן, אכן היו צריכים מוסדות מיוחדים שיידאגו שיהודים יוכלו להתיישב בארץ. אבל מאז קמה המדינה, ויהודים יכולים להתיישב בכל חלקי המדינה בלי הפרעה. אם הם רוצים לגור בערים, יש עשרות ערים שהם יכולים לגור. בבית עם גג אדום בישוב חקלאי? יש קיבוצים מושבים, מושבים שיתופיים, ישובים קהילתיים, ואפילו חוות בודדים מדן ועד אילת, כולם פתוחים ליהודים.

אבל מה, יש אנשים שזה לא מספיק להם. הם לא רוצים רק שיהודים יוכלו לגור איפה שבא להם, אותם אנשים רוצים שרק יהודים יגורו איפה שבא להם. אם אתה למשל בדואי, אז מותר לך לגור רק באחת מ7 (ועוד מעט 14) עיירות מוכות אבטלה שהממשלה החליטה שמותר לך לגור בהן. חקלאות?! מה פתאום שבדואים יעסקו בחקלאות? בישראל חקלאות זה רק ליהודים! (או יותר נכון, לתאילנדים של היהודים...)

אבל במדינה דמוקרטית הממשלה לא יכולה לפתח את הארץ רק לטובת בני עם אחד, ולהדיר לחלוטין בני מיעוט חלאומי שיושב במדינה. אז מה עשו חכמי המדינה? אי שם בשנות החמישים ישבו שבעה ימים ושבעה לילות, והחליטו להעביר את כל אדמות המדינה (כולל אדמות רבות שהיו שייכות לערבים שברחו, ואפילו לערבים שברחו וחזרו, או ברחו ונשארו בתוך המדינה) לסוכנות היהודית. והיא גוף פרטי, שכן יכול להיות לדאוג למגזר מסויים, ובא לציון גואל. יש גזענות, אבל לא צריך לנקוב בשמה.

ועכשיו, בשביל להבטיח שזה יהיה ישוב ליהודים בלבד, עשו את החוכמה הרגילה - יכולים לגשת רק מי שעשה שירות צבאי או שירות לאומי. מה זה קשור? זה לא. אבל זו דרך ליישם את הגזענות בלי לקרוא לה ככה. ואם יש יהודים שמכל מיני סיבות (למשל בריאותיות) לא שירתו בצבא? לא נורא. שייסבלו קצת, על מנת לשמור על טהרת יהדות המקום.

לפעמים אני תוהה, האם האו"ם לא הזדרז קצת לבטל את החלטת ה"ציונות שווה גזענות"? :unsure:
"מי שלא קומוניסט בגיל 20 - אין לו לב. מי שעדייין קומוניסט בגיל 40 - אין לו שכל"

#40 iceman90

iceman90

כסף

• רשומים+
  • 1277 הודעות:

פורסם 23/05/2004 - 10:00

תכננתי לא להגיב, בעיקר בגלל שאני שונא להגיב להודעות שרובן ככולן פרסומת אחת גדולה. כל כך הרבה כתבת ולא אמרת כלום.
עובדה, חלק גדול (גדול = אני + n0>0) מאזרחי ישראל פוחדים לגור בסמיכות לערבים.
עובדה, חלק גדול (---------"---------) מאזרחי ישראל משייכים את הבדואים לקבוצת הערבים.
מסקה -> החיתוך בין שני החלקים מפחד לגור בסמיכות לבדואים, כלומר אם אדם X שייך לאותה קבוצה ומעוניין לגור בנגב (או בגל מקום אחר לצורך העניין) יש צורך אמיתי (מבחינתו) לבדוק מי בדיוק הם השכנים שלו (שכן רובנו לא רוצים לחיות בפחד) וזהו התפקיד שהסוכנות היהודית ממלאה.
עכשיו זה שהפחד לא מוצדק, אפשר לדבר על זה, זה שהשיוך לא נכון... מסכים איתך (רוב) אבל בשביל לשנות את המצב צריך לחנך אנשים וללמד אותם מי זה מי ולא לצעוק "גזענות" כל פעם שמשהו שלא מיטיב עם מיעוט מסויים נעשה. יש מקרים (וזהו אחד מהם) שמאחורי המעשה אין גזענות אלה פרקטיות.
אגב... אתה יודע מה אומרים על אנשים שיורקים לבאר שממנה הם שותים ?

מטי.

To realize the value of ONE MONTH, ask a mother who gave birth to a premature baby.
To realize the value of ONE WEEK, ask an editor of a weekly newspaper.
To realize the value of ONE HOUR, ask the lovers who are waiting to meet.
To realize the value of ONE MINUTE, ask a person who missed the train.
To realize the value of ONE SECOND, ask a person who just avoided an accident.
To realize the value of ONE MILLISECOND, ask the person who won a silver medal in the Olympics.
Treasure every moment that you have!
Yesterday is history. Tomorrow is mystery.
Today is a gift. That's why it's called the present!!

#41 ניקו

ניקו

לילה טוב

• רשומים+
  • 1918 הודעות:

פורסם 23/05/2004 - 12:26

מטי
חלק מהפחד הזה שאתה מדבר עליו נובע מההפרדה, מה שלא מכירים מפחיד אותנו. אתה בעצמך אומר שלא בטוח שהפחד מוצדק ושצריך לחנך, אבל אף אחד לא עושה את זה, במקום זה ממשיכים במדיניות של הפרדה.
חוץ מזה זה לא רק פחד. ההורים שלי גרים ביישוב קהילתי , לפני כמה שנים הגיעה משפחה ערבית לגור ביישוב, השמועות אמרו שזו אחת מהמשפחות שהיו מעורבות בסיכסוך בג'ואריש והמדינה העבירה אותם אלינו. כמעט אף אחד לא דיבר על פחד, לעומת זה כולם דיברו על כך שאם ערבים יגורו ביישוב זה יוריד את הערך של הדירות. ובאותו הקשר כדאי לך לבדוק את הסיפור של המשפחה הערבית שניסתה לקנות בית ביישוב קציר ואיך ניסו למנוע את זה ממנה (נדמה לי שבסוף הם קנו את הבית אבל אני לא בטוחה).
אם התנהגות כזאת היתה מופנת כלפי יהודים בארץ כלשהי, ישר כולנו היינו צועקים:אנטישמים.
אבל כשזה קורה אצלנו מיד יש לנו תרוץ והצדקה.
ברור לי שיש לאנשים סיבות לפחד אבל האם לא מדובר כאן בביצה ותרנגולת? כל עוד יש הפרדה יש פחד וכל עוד יש פחד יש הפרדה.

#42 eman

eman

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 464 הודעות:

פורסם 23/05/2004 - 13:53

תכננתי לא להגיב, בעיקר בגלל שאני שונא להגיב להודעות שרובן ככולן פרסומת אחת גדולה. כל כך הרבה כתבת ולא אמרת כלום.
עובדה, חלק גדול (גדול = אני + n0>0) מאזרחי ישראל פוחדים לגור בסמיכות לערבים.
עובדה, חלק גדול (---------"---------) מאזרחי ישראל משייכים את הבדואים לקבוצת הערבים.
מסקה -> החיתוך בין שני החלקים מפחד לגור בסמיכות לבדואים, כלומר אם אדם X שייך לאותה קבוצה ומעוניין לגור בנגב (או בגל מקום אחר לצורך העניין) יש צורך אמיתי (מבחינתו) לבדוק מי בדיוק הם השכנים שלו (שכן רובנו לא רוצים לחיות בפחד) וזהו התפקיד שהסוכנות היהודית ממלאה.
עכשיו זה שהפחד לא מוצדק, אפשר לדבר על זה, זה שהשיוך לא נכון... מסכים איתך (רוב) אבל בשביל לשנות את המצב צריך לחנך אנשים וללמד אותם מי זה מי ולא לצעוק "גזענות" כל פעם שמשהו שלא מיטיב עם מיעוט מסויים נעשה. יש מקרים (וזהו אחד מהם) שמאחורי המעשה אין גזענות אלה פרקטיות.
אגב... אתה יודע מה אומרים על אנשים שיורקים לבאר שממנה הם שותים ?

מטי.

א. תודה שאתה מוכיח באופן כה נחרץ את דברי. ההודעה שלך היא גזענות טהורה כמו שהיה אפשר בטח לשמוע בדרום ארה"ב בתחילת המאה ה20.

ב. למה זה צריך להיות מפחיד לגור בישוב אחד עם אותם סטודנטים שאתה לומד איתם באוניברסיטה כל יום?

ג. אפילו היינו מקבלים את הטענות הגזעניות שלך למען הפרדה, האם לא צריך מתוך הגינות בסיסית לדאוג לערבים לאותם תנאים שדואגים ליהודים? לבנות ישובים חדשים גם עירוניים וגם חקלאיים, ולתת לכל אחד להחליט באיזה סוג ישוב לגור?
"מי שלא קומוניסט בגיל 20 - אין לו לב. מי שעדייין קומוניסט בגיל 40 - אין לו שכל"

#43 אורח - kupy

אורח - kupy
  • אורחים

פורסם 23/05/2004 - 15:53

to eman
לפי מה שאתה אומר (מכל הודעות שלך) כל דבר על ציונות ויהדות זה גזעני.

to yaniv
לגבי מיסים - יקום ישוב או לא- תשלם אותו סכום למדינה.

למארגנים:
רעיון נפלא, אבל...
אם אתם כל כך דואגים לסטודנטים, למה לא עשיתם את זה יותר קרוב לב''ש? למשל מאחריי רמות.
לזה יש סיבות: צריך גם לעבוד, יותר קרוב לאונ'.

#44 iceman90

iceman90

כסף

• רשומים+
  • 1277 הודעות:

פורסם 23/05/2004 - 21:44

א. תודה שאתה מוכיח באופן כה נחרץ את דברי. ההודעה שלך היא גזענות טהורה כמו שהיה אפשר בטח לשמוע בדרום ארה"ב בתחילת המאה ה20.

מה בדיוק כל כך גזעני במה שאמרתי ?, תיארתי מצב אובייקטיבי קיים, הצגתי את הסיבות לקיומו (חלק מהן לפחות) ואף אמרתי שהסיבות לא בהכרח מוצדקות. בשום שורה או חצי שורה לא ציינתי את דעותי האישיות ובטח שלא נגד ערבים או בדואים.

ב. למה זה צריך להיות מפחיד לגור בישוב אחד עם אותם סטודנטים שאתה לומד איתם באוניברסיטה כל יום?

אני מסתכן בכך שאשמע כדמגוג אבל אלה אם כן אני טועה הפיגוע באוניברסיטת בר אילן (בירושליים) בוצע ע"י אחד הסטודנטים הערביים שם. אני לא אומר שכולם רוצים לפגע... להפך, אבל מה לעשות כאשר עם מגדיר את עצמו בעיקר ע"י הזדהות עם אויבים שלנו שמפגעים בנו כמה שנים, מאד קשה להרבה להשאר אובייקטיבי לגמרי ויותר קשה לא לפחד.

ג. אפילו היינו מקבלים את הטענות הגזעניות שלך למען הפרדה, האם לא צריך מתוך הגינות בסיסית לדאוג לערבים לאותם תנאים שדואגים ליהודים? לבנות ישובים חדשים גם עירוניים וגם חקלאיים, ולתת לכל אחד להחליט באיזה סוג ישוב לגור?

אתה מדבר על ישובים בשביל הבדואים ? אותם בדויים שמסרבים בתוקף לעבור לכל מקום שהוא לא בדיוק איפה שהם נמצאים כרגע ? נשמע לך הגיוני (או בר ביצוע) להקים "יישוב" לכל אחד על אדמתו כי נוח לו שם ?.
בקשר להפליה, יצא לי להסתובב הרבה (מאד) בכפרים ערביים (אני לא אגזים אם אני אומר שהייתי אולי ברובם) ואתה צודק, יש כפרים רבים שנראים כמו גטו במצב רע, וסביר להניח שיש הפליה בשטח. מצד שני יכול ששחיתות ו/או סיבות אחרות גרמו למצב. בשביל דברים כאלה יש בתי משפט ובג"ץ... תפקידם לבדוק.

בקשר להפרדה... על סמך נסיון עבר (והווה) מה לעשות, אנחנו לא ממש מסתדרים ביחד (בלשון המעטה) אז למה בכוח ? אתה רוצה, לך תגור ביישוב ערבי, אף אחד אינו עוצר בעדך.
אגב, דברים זהים (נסיון למנוע מהם מגורים במקום) נעשים לחילונים בשכונות/ישובים דתיים למזרחיים בשכונות יוקרה ולאתיופים/רוסים בכמעט כל מקום (זו הכללה גסה ומכוערת, אבל לצערי היא מתארת את המצב בארץ).

מטי.

To realize the value of ONE MONTH, ask a mother who gave birth to a premature baby.
To realize the value of ONE WEEK, ask an editor of a weekly newspaper.
To realize the value of ONE HOUR, ask the lovers who are waiting to meet.
To realize the value of ONE MINUTE, ask a person who missed the train.
To realize the value of ONE SECOND, ask a person who just avoided an accident.
To realize the value of ONE MILLISECOND, ask the person who won a silver medal in the Olympics.
Treasure every moment that you have!
Yesterday is history. Tomorrow is mystery.
Today is a gift. That's why it's called the present!!

#45 ניקו

ניקו

לילה טוב

• רשומים+
  • 1918 הודעות:

פורסם 24/05/2004 - 10:13

בקשר להפרדה... על סמך נסיון עבר (והווה) מה לעשות, אנחנו לא ממש מסתדרים ביחד (בלשון המעטה) אז למה בכוח ? אתה רוצה, לך תגור ביישוב ערבי, אף אחד אינו עוצר בעדך.

באמת אף אחד לא עוצר בעדו, לעומת זה אם אתה ערבי שמנסה לגור ביישוב יהודי , יש גם יש מי שעוצר בעדך. אבל מה הקשר לגזענות?

אתה מדבר על ישובים בשביל הבדואים ? אותם בדויים שמסרבים בתוקף לעבור לכל מקום שהוא לא בדיוק איפה שהם נמצאים כרגע ? נשמע לך הגיוני (או בר ביצוע) להקים "יישוב" לכל אחד על אדמתו כי נוח לו שם ?.

לא מה פתאום זה בכלל לא הגיוני לתת לכל אחד אדמה במקום שהוא רוצה כי נוח לו שם. אוי אבל רגע, לראש הממשלה שלנו יש אדמה כזאת בדיוק איפה שנוח לו, ולעוד 25 אנשים יש אדמות כאלו (חוות בודדים), אה אבל זה בסדר הם יהודים... ואם הם סטודנטים שרוצים להקים יישוב חדש וואו זה בכלל כ"כ ציוני ונפלא וזה בטח עדיף על לחזק תשתיות ביישובים בדואים (לא מדובר כאן באוהל פה -אוהל שם, מטי, מדובר על ריכוזי אוכלוסיה גדולים יותר מהמספר המיועד של תושבי איילים).

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים