מעבר לתוכן

תמונה

איילים - התיישבות סטודנטים ויזמים

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#46 אורח - אורח_אורח_יניב

אורח - אורח_אורח_יניב
  • אורחים

פורסם 24/05/2004 - 19:47

יישוב הנגב, מנסיון העבר, יכול להניב תועלת רק אם יתבצע באופן הבא:

בסוף המאה ה-19 רצתה הממשלה הפדרלית בארה"ב ליישב את המערב.
יישוב המערב היתה משימה קשה בהרבה מיישוב הנגב שכן המערב היה מרוחק חודשים של רכיבה על פרדות ולא שעתיים ברכב ממונע.

הפתרון של הממשלה היה פשוט וצודק - במקום להתבסס על גזל כוחני של כספי תושבי המזרח וזריקתם במערב, הם הבטיחו זכויות קנין במערב.
באופן קונקרטי, חוקקו את Homestead act of 1892, החוק מבטיח קניין תמידי לכל מי שיפתח את המערב, באופן הבא:
כל מי שיגיע למערב, יקים שם בית או חווה, יחיה שם 5 שנים ויחזור בחיים - יקבל בעלות נצח על הקרקע בה השתמש.

שימו לב שפיתוח המערב לא עלה למשלם המיסים האמריקני סנט בודד!!!

התוצאות, כעבור 100 שנים (1992), הן שקליפורניה היא הכלכלה החזקה ביותר בעולם (קליפורניה לבדה מול כל מדינה אחרת בעולם), ובכלל - המערב לא פחות מפותח מהמזרח.

אם בישראל תינקט מדיניות דומה, תוך 100 שנים הנגב יהיה מפותח כמו גוש-דן, מבלי לגזול אף אגורה.

#47 ניקו

ניקו

לילה טוב

• רשומים+
  • 1918 הודעות:

פורסם 24/05/2004 - 22:18

יניב היכולת שלך להגדיר כל דבר דרך נושא המיסים פשוט מדהימה.
להזכיר לך שההתיישבות במערב ארצות הברית נעשתה תוך טבח וגזל של אינדיאנים והכנסתם לשמורות.
אני מאד מקווה שאתה לא מציע ליישב כך את הנגב.

#48 iceman90

iceman90

כסף

• רשומים+
  • 1277 הודעות:

פורסם 24/05/2004 - 22:22

יניב היכולת שלך להגדיר כל דבר דרך נושא המיסים פשוט מדהימה.
להזכיר לך שההתיישבות במערב ארצות הברית נעשתה תוך טבח וגזל של אינדיאנים והכנסתם לשמורות.
אני מאד מקווה שאתה לא מציע ליישב כך את הנגב.

מה יש אינדיאנים בנגב ?

:גלגול:

מטי.

To realize the value of ONE MONTH, ask a mother who gave birth to a premature baby.
To realize the value of ONE WEEK, ask an editor of a weekly newspaper.
To realize the value of ONE HOUR, ask the lovers who are waiting to meet.
To realize the value of ONE MINUTE, ask a person who missed the train.
To realize the value of ONE SECOND, ask a person who just avoided an accident.
To realize the value of ONE MILLISECOND, ask the person who won a silver medal in the Olympics.
Treasure every moment that you have!
Yesterday is history. Tomorrow is mystery.
Today is a gift. That's why it's called the present!!

#49 ניקו

ניקו

לילה טוב

• רשומים+
  • 1918 הודעות:

פורסם 24/05/2004 - 22:31

אינדינים לא , אבל כמה שחושבים שהם קאובויים דווקא יש.
והאמת אם אנחנו כבר עומדים לשחזר את הטעויות של ארצות הברית , אולי כדאי שנייבא כמה אינדיאנים, לצורך הדיוק בשחזור. ;)

#50 אורח - אורח_אורח_יניב

אורח - אורח_אורח_יניב
  • אורחים

פורסם 25/05/2004 - 19:57

כל ציוויליזציה קמה על דמם של הברברים אשר היו בשטח לפני כן, שכן אין הם מקבלים את חוקי הציוויליזציה.

יוון העתיקה קמה על דמם של הברברים הגרמנים מהצפון,
הרפובליקה ההודית (הבריטית) קמה על דמם של הברברים מאימפרית מוגלאי בצפון וויג'איה-נגאר בדרום,
הרפובליקה היפנית קמה על דמם של הברברים הסמוראים בשטחה,
ארה"ב של אמריקה קמה על דמם של הברברים האינדיאנים הרוקדים לאלים,
וכיו"ב.

בכל זאת, מיותר להסביר זאת למי שחושב שיישוב מערב אמריקה הצפונית והקמת הכלכלה החזקה בעולם המזינה 100 מליון איש ומספקת טכנולוגיה מתקדמת לכל תושבי העולם היה טעות.

הרבה יותר טוב היה להשאיר שם את הברברים, שבזכות הקולוניאליזם המערבי מנהלים היום בתי קזינו באריזונה ובנבאדה במקום לרקוד את ריקוד הגשם!

#51 ניקו

ניקו

לילה טוב

• רשומים+
  • 1918 הודעות:

פורסם 26/05/2004 - 13:25

יניב
אני לא חושבת שיישוב ארה"ב היה טעות , אני רק חושבת שלא כל דבר שארצות הברית עושה הוא כזה ראה וקדש. על אף שבהודעות שלך בהחלט הצלחת לגרום לי להרהר בנושא הקניין, אני עדיין לא השתכנעתי שאפשר לעמוד על מהותה של כל אינטרקציה אנושית רק דרך זכות הקניין. צר לי אבל אני כנראה לא -רציונליסטית חסרת תקנה.

#52 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 26/05/2004 - 18:13

[QUOTE]כל ציוויליזציה קמה על דמם של הברברים אשר היו בשטח לפני כן, שכן אין הם מקבלים את חוקי הציוויליזציה.[QUOTE]

מדוע עליהם לקבל את חוקי הציוויליזציה? הרי חוקי הציוויליזציה אינם מוסריים, היות ומעוגנת בהם האפשרות לגזול ממך מיסים. מדוע אין להם זכות לחיים, כמו לשאר בני האדם? מכיוון שהם לא קראו את עליזה? אגב, המתיישבים שעליהם מדובר היו ברברים נוצרים, אשר לא קיבלו על עצמם את חוקי המוסר והרגו, גזלו, שרפו ועינו.

במה טובים יותר אלו מהאינדיאנים?

[/QUOTE]
בכל זאת, מיותר להסביר זאת למי שחושב שיישוב מערב אמריקה הצפונית והקמת הכלכלה החזקה בעולם המזינה 100 מליון איש ומספקת טכנולוגיה מתקדמת לכל תושבי העולם היה טעות.
[QUOTE]

בטח שזו לא היתה טעות עבור המתיישבים. אבל זה היה מעשה בלתי מוסרי בעליל, משום שהוא כלל
יוזמת שימוש בכח פיסי, הרג וגזל. האם טובתך האישית מצדיקה את מותם של אלפים? אם כך, טובתו
האישתי של כל מאן דהו מצדיקה את מותך שלך, בכל עת.

[/QUOTE]הרבה יותר טוב היה להשאיר שם את הברברים, שבזכות הקולוניאליזם המערבי מנהלים היום בתי קזינו באריזונה ובנבאדה במקום לרקוד את ריקוד הגשם!

[QUOTE]

מבחינה מוסרית, היה עדיף לו היו מניחים לאינדיאנים לנפשם. אף אחד לא שאל אותם אם הם רוצים לנהל בתי קזינו, בדיוק כפי שאף אחד לא שואל אותך היום אם אתה רוצה לשלם מיסים. ומה התירוץ שלך? שאתה
רציונאלי? תוכיח. אגב מדבריך עולה שאתה מוכן להקריב אדם אחר לטובתך האישית. מה קרה, כפרת בעליזה?
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#53 חפיף דליל

חפיף דליל

webmonster

• רשומים+
  • 680 הודעות:

פורסם 27/05/2004 - 13:59

כבר שנתיים שוצעים על הכפר הזה ובינתיים - יוק !
וכבר נכתב השבוע בצ'ופצ'יק על כך שהכפר מפלה וזה נכון, מעבר לכך - הרי הכפר לא רלוונטי לגבי רוב הסטודנטים כיום באוניברסיטה (אלא אם כן אתם מתחילים השנה רפואה...)
ובכלל - כביכול אין סלקציה אבל נאמר ואני ממד"ח - איך בדיוק אני אמור לעשות שירות בקהילה בהעברת שיעורי פיזיקה/כימיה וכו' כהעשרה בבתי ספר ?

בכלל - כל הרעיון נועד לכישלון וחבל על כל אגורה שמישהו משקיע שם כיום.

נ.ב., אם אני טועה בנבואתי העתידית - אתם מוזמנים לקנות לי כובע.
גם אני גולש לפורום מדינת ישראל וצבא ובטחון
הנה הם באים אותך לקחת

#54 מוש

מוש

ברונזה

• רשומים+
  • 759 הודעות:

פורסם 01/07/2004 - 22:02

אני מצטרף לדיון הרבה אחרי שהשרשור הפסיק להיות פעיל -- עכשיו החברה שלי הסבה את תשומת לבי אליו, אבל בכל זאת רציתי להוסיף משהו: פחות או יותר באותו זמן שהעמותה פרסמה מודעות בצ'ופצ'יק, פורסמה "כתבה" במדור החדשות, למרות שהיא הייתה פחות או יותר שיר הלל לעמותה. שלחתי לעורכת מכתב שפורסם בצ'ופצ'יק שבוע לאחר הכתבה, ובו העליתי את העובדה שהעמותה אינה מקבלת אנשים שלא שרתו שירות צבאי מלא, ובעשותה זאת היא פוסלת את כל הציבור הערבי בישראל מלהיות חברים בה. (דרך אגב, גם לזה לא שמתי לב עד שהחברה שלי אמרה לי... :wub: )

מי שמעוניין לקרוא את המכתב, אך למרבה הפלא לא שמר את הגליון הנ"ל, יכול לפתוח את קובץ ה-Word.

קבצים מצורפים

"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landings there."

#55 אורח - אורח_אלון

אורח - אורח_אלון
  • אורחים

פורסם 11/07/2004 - 23:22

מעניין ואני מכיר ערבים ודרוזים שכן שירתו שירות מלא בצה"ל.

אלה שאינם משרתים הינם מן הסתם מזוהים עם הלאום הפלסטיני.
אפשר לברוח מהעובדה הזו ואפשר שלא.

קל מאוד ופשוט

כל הכבוד לעמותה הזו

#56 אורח - יהלום לוי

אורח - יהלום לוי
  • אורחים

פורסם 23/09/2013 - 19:00

על הדיור בפרוייקט איילים משלמים?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים