מעבר לתוכן

תמונה

ביוגרפיות - על מה אתם ממליצים?

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Frik

Frik

משהו קטן וטוב

• רשומים+
  • 12100 הודעות:

פורסם 16/04/2007 - 12:51

נראה לי שהיעה תקופת הביוגרפיות שלי.
החלטתי לפתוח את העונה עם הביוגרפיה של לי איאקוקה, מנכ"ל קרייזר לשעבר, והמהנדס המוצלח מפורד.

אז ראשית, אני מחפש את הספר.

שנית, הייתי מעוניין לקבל המלצות על ביוגרפיות מעניינות (וגם ביוגרפיה נורמלית של ווינסטון צ'רצ'יל. מצרך נדיר).

קראתי כבר את הביוגרפיה של שמעון פרס, שהייתי אובייקטיבית ומעניינת,
ואת הביוגרפיה הטרחנית להחריד של כרמי גילון.
אני חושב שגם נגעתי בביוגרפיה של אהוד ברק, אותה ביוגרפיה שבה הכותב נותן תחושה שאלוהים אמור להתחנן לאהוד ברק בשביל להיות הסגן שלו.

המלצות?

יש על החיים האלה? :-)

#2 catch24

catch24

התפסן בשדה השאפים

• רשומים+
  • 5232 הודעות:

פורסם 17/04/2007 - 00:51

אני חושב שזאת אחת הבודדות שקראתי, אבל אני ממליץ עליה בכיף : "אתה בטח מתלוצץ, מר פיינמן"
זאת אוטוביוגרפיה למען האמת של ריצ'רד פיינמן, זוכה פרס נובל ובן אדם משעשע באופן כללי, אם לשפוט לפי הספר.

Unattended children will be given an espresso and a Texas Firefighters 2008 calendar

RACISM IS IGNUNT: Because there are so many other great reasons to hate people on an individual basis

תמונה מצורפתפורום RAINBOW - הפרוטוקולים של מתרוממי ציון תמונה מצורפת

#3 Frik

Frik

משהו קטן וטוב

• רשומים+
  • 12100 הודעות:

פורסם 18/04/2007 - 03:49

אני חושב שזאת אחת הבודדות שקראתי, אבל אני ממליץ עליה בכיף : "אתה בטח מתלוצץ, מר פיינמן"
זאת אוטוביוגרפיה למען האמת של ריצ'רד פיינמן, זוכה פרס נובל ובן אדם משעשע באופן כללי, אם לשפוט לפי הספר.

קראתי את זה, תודות לינשוף, והוא בהחלט מעולה.
וגם קניתי את ה"החדווה שבגילוי דברים", ספר גם של ריצ'רד פיינמן.

#4 אורח - אורח_ליאור_*

אורח - אורח_ליאור_*
  • אורחים

פורסם 22/04/2007 - 23:42

"מהיד אל הפה" ביוגרפיה של פול אוסקר (ועוד קצת)

#5 -Alon-

-Alon-

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 331 הודעות:

פורסם 22/04/2007 - 23:54

האיש שאהב רק מספרים, ביוגרפיה של פול ארדש. אחלה קריאה לסופ"ש, קליל וזורם.
מקושט באלף נוצות צבעוניות הגעתי לבית המטבחיים
במבט חטוף סביבי נוכחתי לדעת
שאני העוף הכי ססגוני בחדר ההמתנה
כשסיימו למרוט אותי כבר לא היה אכפת לי
איזה שניצל אני הולך להיות

#6 אורח - אורח_ניסים_*

אורח - אורח_ניסים_*
  • אורחים

פורסם 02/05/2007 - 02:43

"חיי" של גולדה מאיר. אוטוביוגרפיה שנכתבה אחרי מלחמת יום כיפור, כשהיא פרשה. מעבר לסיפור שלה, שהוא מעניין, ולאישיות שלה, שהיא מעניינת לא פחות, יש בספר את סיפור המדינה בתחילתה, מצד עסקני ההסתדרות ששלטו בה. וגם מעניין לקרוא, במיוחד עכשיו, איך היא מנקה את עצמה ואת דיין לחלוטין מכשלון הקונספציה...

"כמה רחוק מאסוטרליץ". לא בדיוק ביוגרפיה, אלא ספר שמתאר את המלחמות הנפוליאניות החל ממערכת אוסטרליץ ועד ווטרלו. הספר אמנם מדבר לא רק על נפוליאון, אבל בעיקר עליו, ונפוליאון הוא אחד האישים המרתקים ביותר בהיסטוריה.

אם אתה רוצה להתחכם קצת - "הבשורה ע"פ ישו" (לא זוכר של מי, נדמה לי של גרסיה מרקס) - ביוגרפיה אלטרנטיבית של ישו הנוצרי. מאוד מאוד מעניין.

#7 ינשוף

ינשוף

מתלבטת כרונית

• רשומים+
  • 2741 הודעות:

פורסם 02/05/2007 - 12:40

"חיי" של גולדה מאיר. אוטוביוגרפיה שנכתבה אחרי מלחמת יום כיפור, כשהיא פרשה. מעבר לסיפור שלה, שהוא מעניין, ולאישיות שלה, שהיא מעניינת לא פחות, יש בספר את סיפור המדינה בתחילתה, מצד עסקני ההסתדרות ששלטו בה. וגם מעניין לקרוא, במיוחד עכשיו, איך היא מנקה את עצמה ואת דיין לחלוטין מכשלון הקונספציה...

"כמה רחוק מאסוטרליץ". לא בדיוק ביוגרפיה, אלא ספר שמתאר את המלחמות הנפוליאניות החל ממערכת אוסטרליץ ועד ווטרלו. הספר אמנם מדבר לא רק על נפוליאון, אבל בעיקר עליו, ונפוליאון הוא אחד האישים המרתקים ביותר בהיסטוריה.

אם אתה רוצה להתחכם קצת - "הבשורה ע"פ ישו" (לא זוכר של מי, נדמה לי של גרסיה מרקס) - ביוגרפיה אלטרנטיבית של ישו הנוצרי. מאוד מאוד מעניין.

הבשורה על פי ישו זה של סאראמאגו.. ואחד המשובחים שלו.
אזעקה אלקטרונית
באוזן שעירה

חתוך תוכן

ענן פרוץ כתום
הפך צלצל

חתוך תוכן

בראש אין לנו מנהיג
עוצר מהתקפות
חורינו נפערים
בטנינו הטרופות

(חתוך תוכן/ טאטו)

You're inches away from death every time you go on a mission. How much older can you be at your age ? Joseph Heller/ catch 22

#8 אורח - yanshoof

אורח - yanshoof
  • אורחים

פורסם 03/05/2007 - 21:32

יש את הביוגרפיות של אירווינג סטון שכותב אותן כסיפור עלילתי על חייו של מושא הביוגרפיה.

קראתי לאחרונה את ה-תאווה לחיים- על חייו של ואן גוך, בהחלט מעניין. גם כ"סתם" סיפור בלי קשר לפן הביוגרפי שלו.

#9 אורח - קוריצה?!

אורח - קוריצה?!
  • אורחים

פורסם 04/05/2007 - 08:10

במקרה אני חובב ביוגרפיות מושבע...שמע להמלצתי,

"רפול-סיפור של חייל", זה ספר אדיר, פשוט אדיר, לא תוכל להוריד את העיניים ממנו.

האיש שהוגדר כ בר כוכבא של העת החדשה פורש את ימי ילדותו בתל עדשים וימי מלחמותיו המפוארות בכתיבה שלא מותירה סימני שאלה והדמיון רץ פול טיים ג'וב...

מומלץ !!

הדפסתו נגמרה ב1986 , כך שהוא לא נמצא ברשתות הספרים, אם תרצה אני אתן לך שם וטלפון של חנות שמוכרת ספרים נדירים,משם אני קניתי, (45 שח כולל משלוח).

#10 Frik

Frik

משהו קטן וטוב

• רשומים+
  • 12100 הודעות:

פורסם 05/05/2007 - 22:28

תודה על כל ההמלצות.

במקרה אני חובב ביוגרפיות מושבע...שמע להמלצתי,

"רפול-סיפור של חייל", זה ספר אדיר, פשוט אדיר, לא תוכל להוריד את העיניים ממנו.

האיש שהוגדר כ בר כוכבא של העת החדשה פורש את ימי ילדותו בתל עדשים וימי מלחמותיו המפוארות בכתיבה שלא מותירה סימני שאלה והדמיון רץ פול טיים ג'וב...

מומלץ !!

הדפסתו נגמרה ב1986 , כך שהוא לא נמצא ברשתות הספרים, אם תרצה אני אתן לך שם וטלפון של חנות שמוכרת ספרים נדירים,משם אני קניתי, (45 שח כולל משלוח).

מכיוון שאני לא מקונה הספרים המושבע, ובמיוחד לא ספרי הדרכה ולימוד - אקח אותו מספריית האוניברסיטה (בדקתי, הוא ישנו).
תודה רבה!

#11 אורח - מולי

אורח - מולי
  • אורחים

פורסם 11/03/2012 - 10:09

נראה לי שהיעה תקופת הביוגרפיות שלי.
החלטתי לפתוח את העונה עם הביוגרפיה של לי איאקוקה, מנכ"ל קרייזר לשעבר, והמהנדס המוצלח מפורד.

אז ראשית, אני מחפש את הספר.

שנית, הייתי מעוניין לקבל המלצות על ביוגרפיות מעניינות (וגם ביוגרפיה נורמלית של ווינסטון צ'רצ'יל. מצרך נדיר).

קראתי כבר את הביוגרפיה של שמעון פרס, שהייתי אובייקטיבית ומעניינת,
ואת הביוגרפיה הטרחנית להחריד של כרמי גילון.
אני חושב שגם נגעתי בביוגרפיה של אהוד ברק, אותה ביוגרפיה שבה הכותב נותן תחושה שאלוהים אמור להתחנן לאהוד ברק בשביל להיות הסגן שלו.

המלצות?

#12 אורח - מולי

אורח - מולי
  • אורחים

פורסם 11/03/2012 - 10:11

אם עדיין מעניין אותך - יש לי את הספר + עוד כמאה ביוגרפיות ואוטוביוגרפיות
מולי

hamuli4u@gmail.com

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים