מעבר לתוכן

אוף!! מחזור מעצבן!!

• Please log in to reply
41 replies to this topic

#16 nnnetaly

nnnetaly

I ain't lost, just wandering

• גנרלים בדימוס
  • 16182 הודעות:

פורסם 15/08/2009 - 18:16

ומישהי שרוצה לנקות את אור הפנים? זה עוד יותר אידיוטי ..שתלך לסופר פארם ותקנה קרמים..

:no:

אני מתכוונת למצבים קצת יותר אקוטיים מסתם "לנקות" את הפנים :אוי: ... אבל אין לי כוח להתווכח על זה. :) תשמח בחלקך ;)

תמונה מצורפת

#17 EROS the greek

EROS the greek

ברונזה

• רשומים+
  • 845 הודעות:

פורסם 15/08/2009 - 18:29

;)

:no:

אני מתכוונת למצבים קצת יותר אקוטיים מסתם "לנקות" את הפנים :אוי: ... אבל אין לי כוח להתווכח על זה. :) תשמח בחלקך ;)

התווכחנו מספיק בתיכון עם מאשה ;) (סתם ,לא התווכחנו)
מזל עקרב ,אופק אריה , ירח תאומים - רגישות , תקשורת , איזון

MUSIC - KNOB

תמונה מצורפת

#18 nami-ko

nami-ko

אין אדם שאין לו צב ים

• מנהלי פורום
  • 3486 הודעות:

פורסם 20/08/2009 - 20:06

ספרי את זה לבת דודה שלי שזה דפק לה את הרחם והפילה כבר שני תינוקות ..אחד בחודש רביעי ואחד בחודש שני...בגלל שהגלולות הגדילו לה את הרמה של איזה הורמון בגוף והיא בוכה על זה ומיואשת...
ברור שזה טוב להסדר של המחזור (וגם לנו הגברים) אבל ..
יכולות להיות תופעות לוואי בעתיד ...

אז שווה להסדיר מחזור ולהסתכן?

בלי להכיר את המקרה ואת בת הדודה שלך, אתה בטוח שזה נובע מגלולות? כי הפלות זה לא משהו שהחל בשנות השישים עם המצאת הדיאנה.
והטיעון שלך בכלליו די מגוחך- להסדיר מחזור, שזו בערך הדרך היחידה לעשות את זה ללסייע לבחורה במשהו מאוד אקוטי שמפריע לשגרת החיים שלה כרגע- דבילי, אבל כשיש חבר רציני, כשאז אפשר להשתמש במספיק אמצעי מניעה אחרים (קונדום, דיאפרגמה, אפילו התקן), אז זה חכם. אם זה מסוכן כ"כ כמו שאתה מציין (וזה לא), אז אני מניחה שתשמח להשתמש בקונדום עם החברה הקבועה שלך לנצח נצחים, נכון? או לפחות עד שתרצו ילדים, כי לא תרצה לחשוף אותה חס וחלילה למשהו מסוכן כ"כ...
פיק פיק פיק

מבוי סתום- עגונה/מסורבת גט? יש מי שיעזור לך

באר שבע אוהבת חיות מגייסת משפחות אומנה! רוצים להציל כלב או חתול? הצטרפו למערך משפחות האומנה של ב"ש אוהבת חיות! אנחנו ניתן לכם מימון מלא, ליווי ותמיכה, ואתם- תפתחו את הבית ואת הלב בפני הולך על ארבע צמא לאהבה... רוצים לדעת עוד? צרו קשר ב b7la.foster.homes@gmail.com או בה"פ

#19 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 20/08/2009 - 22:53

בלי להכיר את המקרה ואת בת הדודה שלך, אתה בטוח שזה נובע מגלולות? כי הפלות זה לא משהו שהחל בשנות השישים עם המצאת הדיאנה.
והטיעון שלך בכלליו די מגוחך- להסדיר מחזור, שזו בערך הדרך היחידה לעשות את זה ללסייע לבחורה במשהו מאוד אקוטי שמפריע לשגרת החיים שלה כרגע- דבילי, אבל כשיש חבר רציני, כשאז אפשר להשתמש במספיק אמצעי מניעה אחרים (קונדום, דיאפרגמה, אפילו התקן), אז זה חכם. אם זה מסוכן כ"כ כמו שאתה מציין (וזה לא), אז אני מניחה שתשמח להשתמש בקונדום עם החברה הקבועה שלך לנצח נצחים, נכון? או לפחות עד שתרצו ילדים, כי לא תרצה לחשוף אותה חס וחלילה למשהו מסוכן כ"כ...

:punk:

באמת מאוד לא בריא לקחת גלולות לא כדאי לכן...כמובן עד שיש לך פרטנר שרוצה סקס נטול אחריות מצידו...

ואגב לא לכולן זה מגדיל את הציצים- לצערן של רבות זה מגדיל את התחת ולא את הפרונט...

#20 אורח - רשומה אבל...

אורח - רשומה אבל...
  • אורחים

פורסם 20/08/2009 - 23:11

אני יכולה לספר על נסיוני אבל להבהיר שכל מקרה שונה!
המחזור שלי מעולם לא היה סדיר - תמיד מופיע בזמנים לא צפויים, מלווה בכאבי בטן איומים ודימומים חזקים שדבר לא עמד בפניהם והחשש מכתמים על הבגדים והמצעים היו דבר שהלחיץ אותי תמיד. בדיקות רפואיות לא העלו שום בעיה והרופא הציע לי לקחת גלולות. שנים סירבתי כי לא רציתי "לדחוף הורמונים סינטטים לגוף" וכאלה. בסוף נשברתי, גם היה לי חבר באותה תקופה אז החלטתי לנסות.
עולם אחר! אין מה להגיד. השנים שלקחתי גלולות היו כל כך נוחות - תמיד יודעת מתי המחזור יגיע ואם לא מתאים לי המועד אפשר לדלג על מחזור על ידי חיבור חבילות. לא עוד כאבי בטן (בכלל!) והדימום הפך חלש יותר וסביר בהחלט. אמנם התחלתי בהדרגה לסבול ממגרנות בזמן המחזור אבל היום אני יכולה לספר שזה משהו שלא נעלם גם אחרי שהפסקתי גלולות אז כנראה שזה יותר עניין של גיל ונטייה מאשר בגלל הגלולות. גם לא גדל לי החזה או משהו כזה. פשוט שום השפעה חוץ מהסדרת המחזור.
הבעיה שיש לי היום היא שמאז שהפסקתי גלולות המחזור שלי די נעלם לחודשים רבים והדבר לא מאפשר לי כרגע להכנס להריון. לך תדע אם זה בגלל הגלולות, בלי קשר או שהגלולות החמירו מצב קיים. בכל מקרה, אני מקווה שהמקרה שלי קל לטיפול ובקרוב זה יסתדר.
אחותי סבלה ממחזור בעייתי אף היא כל השנים ואחרי שנים של טיפול בגלולות היא הפסיקה, נכנסה להריון בלי שום בעיה ומקבלת מחזור סדיר לחלוטין מאז אז אצלה בהחלט נראה שהן עשו אך ורק טוב.
כדאי שכל אחת תדע על כל האופציות ותעשה את השיקולים שלה.
במבט לאחור אני מצטערת שלא התחלתי עם הגלולות קודם כי חיי בשנים שלפני היו סבל מתמשך. אם מה שאני עוברת עכשיו זה בגלל זה או לא כנראה לעולם לא נדע. אני רק מקווה שזה יפתר בקרוב ועל הצד הטוב ביותר...

#21 אורח - טל

אורח - טל
  • אורחים

פורסם 20/08/2009 - 23:52

תשובה לשאלה המקורית מנקודת המבט שלי-

מומלץ מאוד ללכת לאנדוקרינולוג שיעשה סקר הורמונלי.
במידה ויש חוסר איזון בהורמוני המין, ככל הנראה ימליצו לך לקחת גלולות. נכון שיש הרבה הסתייגויות, אבל בסופו של דבר היתרונות עשויים לעלות על החסרונות (כמובן שלא עבור כל אחת).

חוץ מזה, חשוב לבדוק גם את בלוטת התריס- הפרעות בבלוטת התריס הן עניין מאוד מאוד נפוץ בעיקר אצל נשים ואפשר לפתור את זה כל כך בקלות...
והפרעות כאלה משפיעות על המון תהליכים בגוף, החל מאיזון של רמות הסידן ועד לפוריות.

דבר שלישי- יש הרבה בנות עם מחזור לא סדיר שהוא "אידיופתי", כלומר שלא נמצאה לו סיבה אמיתית. חלקן עושות אולטרסאונד ומגלות שיש להן ציסטות בשחלה. ישנו מצב שנקרא "תסמונת השחלה הפוליצסטית". לתסמונת הזו יש טווח רחב של מופעים, והיא יכולה להתבטא באי סדירות של המחזור, ותופעות נוספות. לפעמים ניתן לראות באולטרסאונד רק ציסטה אחת או שתיים על השחלות, וזה עשוי להסביר את אי הסדירות.
המצב הזה משפיע על הפוריות. ציסטה בשחלה גורמת לעיכוב הביוץ ולעיתים מלווה גם בעלייה שלא לצורך בהורמונים גבריים.
הפתרון היחיד שקיים היום על מנת להסיר את הציסטה הוא לקחת גלולות, וזה פשוט גורם להיעלמותה (נכון, קצת פרדוקס, כי אז בכל מקרה את לא פורייה, כי את לוקחת גלולות...)
פתרון נוסף- תזונה. נשים עם מופע אפילו קל ביותר של ציסטות בשחלה צריכות להפחית בפחמימות פשוטות ולאכול הרבה דגנים מלאים וסיבים תזונתיים, ובאופן כללי להפחית בצריכת הפחמימות. קיימת תאוריה (שאני מכירה רק על קצה המזלג) שמקשרת בין אי-פוריות (כלומר עיכוב/חוסר בביוץ) לבין תנגודת לאינסולין, שכידוע רמתו עולה בעקבות אכילת פחמימות. בשורה התחתונה- תזונה נכונה, וירידה במשקל יכולים גם הם לסייע להסדרת המחזור (מדובר בירידה במשקל רק במידה ואת סובלת מעודף משקל).

כל מה שכתבתי אלה דברים שאני יודעת רק מנסיון אישי, לא לקחת את זה בתור משהו מדעי וברור מאליו...

#22 EROS the greek

EROS the greek

ברונזה

• רשומים+
  • 845 הודעות:

פורסם 21/08/2009 - 01:43

אני לא מאחל לך להגיע למצב שפעמיים תוך חצי שנה שתי תינוקות שלך מתים לך בתוך הרחם בגלל שימוש בגלולות (לפי בדיקות הרופאים) ולהגיע לייאוש ועצב מניסיונות להביא ילדים בריאים לעולם, זה מה שיש לי להגיד ...

MUSIC - KNOB

תמונה מצורפת

#23 אורח - אורח - אלמונית

אורח - אורח - אלמונית
  • אורחים

פורסם 21/08/2009 - 12:02

אני לא מאחל לך להגיע למצב שפעמיים תוך חצי שנה שתי תינוקות שלך מתים לך בתוך הרחם בגלל שימוש בגלולות (לפי בדיקות הרופאים) ולהגיע לייאוש ועצב מניסיונות להביא ילדים בריאים לעולם, זה מה שיש לי להגיד ...

ז"א לדעתך יש להשתמש בקונדומים עד ילדים? כי אני מכירה זוגות שחיים יחד שנים רבות (5 ויותר) עד שמחליטים על ילד. אם יש חבר קבוע במשך זמן רב, יש מספיק זמן לקבל כול תופעות לוואי אפשריות.
בקשר לבנים, שמדברים על נזקי גלולות אבל לא מסכימים לקונדומים במערכת יחסים קבועה (לא אומרת שאתה אישית נכלל בהם, אבל יש כאלה) זה צביעות לשמה. זה גם מראה על חוסר איכפתיות לצד השני.

חבר קבוע לא מגן מפני תופעות הלוואי שתיארת. לגוף אישה לא איכפת האם שתית גלולות בגלל חבר רציני או בגלל מחזור כבד.
מכיוון שרוב אנשים לא רצים לעשות עם חבר קבוע ילד ועוברים שנים עד הריון רצוי, העמדה שלך תמוהה בעיני ולא מחזיקה לוגית מים.

(העמדה של "נגד מחזור - לא, חבר רציני - כן")

#24 SpiderGoat

SpiderGoat

סופר-גיבור בהזמנה. בעת הצורך נא להתקשר לקו החם!

• רשומים+
  • 8026 הודעות:

פורסם 21/08/2009 - 12:28

ארוס,
הרשה לי לשאול אותך שתי שאלות.
הבנתי שאתה מתריע מפני סכנה של אובדן פוריות, העלול לגרור קשיים מהותיים בהבאת ילדים לעולם מאוחר יותר.
מה לדעתך האישית חמור יותר (ואני מדגיש - דעתך האישית, אז אין כאן נכון או לא נכון):
קושי בהבאת ילדים לעולם, או הבאת ילד שאינו רצוי?
ומה מסוכן יותר לבריאות ופוריות האישה - גלולות או הפלה?
לגבי השאלה השניה אני לא בטוח שיש תשובה חד משמעית,
אך רוב הבנות ייטו באופן טבעי לטובת הגלולות, שכן להפלה יש השלכות נוספות.
ולעניות דעתי,
החלטה בוגרת תגדיר שעדיף לאמץ ילד חסר בית במקרה של כשל בפוריות, מאשר להביא לעולם ילד לא מתוכנן אשר יסבול יחד עם הוריו מהשלכות אפשריות.

עם זאת,
מעניין לראות שחוץ מהאורחת טל, כלל הבנות דחפו לכיוון גלולות בלי לחשוב רגע נוסף, ודוקא הגברים שהגיבו קראו לבדוק אופציות אלטרנטיבות. לא הייתי מנחש... :P
"is it a bird?! an airplane?! no - it's the SpiderGoat..."
אז מה... את באה לפה הרבה? :סמיילי קורץ בשרמנטיות:
חדל עיזים..
אני לא בזול - אני בחינם!
באהבה ובמלחמה אין חוקים - בדיוק כמו בתור בסופר...!
סופר גיבור-
כשאני לא טובע!

#25 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 21/08/2009 - 12:59

אולי תסביר בדיוק איך הרופאים הסבירו שזה בגלל הגלולות במקום לזרוק סתם האשמות?

#26 אורח - אורח - מישהי...

אורח - אורח - מישהי...
  • אורחים

פורסם 21/08/2009 - 13:21

מאוד מסכימה איתך.
הרבה נשים שלוקחות גלולות בגיל צעיר לא בודקות את עניין הפוריות שלהן וגם לפני הגלולות הייתה להן בעיה כזו או אחרת במע' הרבייה
ואז כאשר הנערה מתבגרת ורוצה להכנס להריון, מפסיקה גלולות ורואה שזה לא עובד אז כמובן שיותר נוח לזרוק את זה על גלולות
ושאלתי על זה את הרופא זה בדיוק מה שהוא אמר לי
בגלולות של היום אין את אותה כמות הורמונים שהיו בגלולות של שנות ה60 שגרמו לבעיות כאלו

#27 nnnetaly

nnnetaly

I ain't lost, just wandering

• גנרלים בדימוס
  • 16182 הודעות:

פורסם 21/08/2009 - 17:19

מסכימה עם רוב מה שכתב ספיידי, חוץ מהמשפט המקומם הזה:

מעניין לראות שחוץ מהאורחת טל, כלל הבנות דחפו לכיוון גלולות בלי לחשוב רגע נוסף, ודוקא הגברים שהגיבו קראו לבדוק אופציות אלטרנטיבות. לא הייתי מנחש... :P

בכלל לא מפתיע, דווקא בחורות, שיודעות מה הן סובלות בלי הגלולות, יכולות להבין את הבחורה, ויודעות שכרגע - חוץ מטיפול הורמונלי, אין תרופת פלא שיכולה להסדיר אותו.
עם כל הכבוד לאמפתיה שלכם - הגברים - באמת שאין לכם מושג מה זה, כמו שאנחנו לא נוכל להרגיש מה זה כאב ביצים, אלא רק להזדהות.

חוצמזה, שבעיני, אף אחת כאן לא דחפה אותה להשתמש בגלולות, אלא רק נתנה את התשובה הברורה מאליה לשאלה "איך אפשר להסדיר אותו?".
אם היא תרצה להסדיר אותו ולנטול גלולות, תוך ידיעת כל הסיכונים - זה כבר עניין שלה. כמו שאני ואחרות עושות מדי יום ביומו.

תמונה מצורפת

#28 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 21/08/2009 - 17:45

ועכשיו גם ברצינות.
המחזור שלך תמיד היה לא סדיר?
לפעמים הבדלים בתזונה, או מצבי סטרס יכולים להשפיע יופי על הסדירות.
כנ"ל גם שינויים באחוזי שומן והורמונים, משמע שינויים בפעילות גופנית.
גם נוכחות של נשים אחרות במחזור יכולה לגרום למחזור להופיע "משום מקום".
אם המחזור שלך היה סדיר, ועכשיו אינו כך, נסי לחשוב מה השתנה.
לחוצה בזמן האחרון? מסתובבת עם קבוצות שונות של בנות?, התזונה שלך בסדר (או סוף-סוף בסדר)?
הפסקת/התחלת להתאמן? עלית/ירדת משקל? לוקחת/לקחת הורמונים או תרופות סטרואידיות?
ואם המחזור לא היה סדיר מעודו, אני יכול לומר שמתישהו הוא בטוח יהיה סדיר, השאלה עד כמה את סבלנית (ונשמע שכבר לא כל כך... :) ).
כמו שאמרו לפני - גלולות זה הפיתרון הכי מהיר.
אבל כדאי לבדוק לעומק אם יש גורם כלשהו שמשפיע על המחזור שלך.

תשובה לשאלה המקורית מנקודת המבט שלי-
מומלץ מאוד ללכת לאנדוקרינולוג שיעשה סקר הורמונלי.
במידה ויש חוסר איזון בהורמוני המין, ככל הנראה ימליצו לך לקחת גלולות. נכון שיש הרבה הסתייגויות, אבל בסופו של דבר היתרונות עשויים לעלות על החסרונות (כמובן שלא עבור כל אחת).

חוץ מזה, חשוב לבדוק גם את בלוטת התריס- הפרעות בבלוטת התריס הן עניין מאוד מאוד נפוץ בעיקר אצל נשים ואפשר לפתור את זה כל כך בקלות...
והפרעות כאלה משפיעות על המון תהליכים בגוף, החל מאיזון של רמות הסידן ועד לפוריות.

דבר שלישי- יש הרבה בנות עם מחזור לא סדיר שהוא "אידיופתי", כלומר שלא נמצאה לו סיבה אמיתית. חלקן עושות אולטרסאונד ומגלות שיש להן ציסטות בשחלה. ישנו מצב שנקרא "תסמונת השחלה הפוליצסטית". לתסמונת הזו יש טווח רחב של מופעים, והיא יכולה להתבטא באי סדירות של המחזור, ותופעות נוספות. לפעמים ניתן לראות באולטרסאונד רק ציסטה אחת או שתיים על השחלות, וזה עשוי להסביר את אי הסדירות.
המצב הזה משפיע על הפוריות. ציסטה בשחלה גורמת לעיכוב הביוץ ולעיתים מלווה גם בעלייה שלא לצורך בהורמונים גבריים.
הפתרון היחיד שקיים היום על מנת להסיר את הציסטה הוא לקחת גלולות, וזה פשוט גורם להיעלמותה (נכון, קצת פרדוקס, כי אז בכל מקרה את לא פורייה, כי את לוקחת גלולות...)
פתרון נוסף- תזונה. נשים עם מופע אפילו קל ביותר של ציסטות בשחלה צריכות להפחית בפחמימות פשוטות ולאכול הרבה דגנים מלאים וסיבים תזונתיים, ובאופן כללי להפחית בצריכת הפחמימות. קיימת תאוריה (שאני מכירה רק על קצה המזלג) שמקשרת בין אי-פוריות (כלומר עיכוב/חוסר בביוץ) לבין תנגודת לאינסולין, שכידוע רמתו עולה בעקבות אכילת פחמימות. בשורה התחתונה- תזונה נכונה, וירידה במשקל יכולים גם הם לסייע להסדרת המחזור (מדובר בירידה במשקל רק במידה ואת סובלת מעודף משקל).

כל מה שכתבתי אלה דברים שאני יודעת רק מנסיון אישי, לא לקחת את זה בתור משהו מדעי וברור מאליו...

מסכימה מאוד.
שווה לעשות סקר של ויטמינים- חוסר בהם משפיע על וסת לא סדירה (B6, E) ועודף שלהם גם כן (A ואחרים).
אפרופו השרשור, זכור לי שקיימים כדורים שגורמים לקבלת מחזור שהם לא גלולות, מישהו יודע מה השם שלהם? :unsure:
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

כותבת ברכות לימי הולדת, חגים ואירועים

#29 EROS the greek

EROS the greek

ברונזה

• רשומים+
  • 845 הודעות:

פורסם 22/08/2009 - 02:53

השימוש בגלולות העלה איזו רמה של הורמון מסוים שאם הוא מעל רמה של 200 אז יש סיכוי מאוד גבוה להפלות...לה היה 270 משהו כזה..
אני לא זוכר את השם של ההורמון...

MUSIC - KNOB

תמונה מצורפת

#30 EROS the greek

EROS the greek

ברונזה

• רשומים+
  • 845 הודעות:

פורסם 22/08/2009 - 03:05

ארוס,
הרשה לי לשאול אותך שתי שאלות.
הבנתי שאתה מתריע מפני סכנה של אובדן פוריות, העלול לגרור קשיים מהותיים בהבאת ילדים לעולם מאוחר יותר.
מה לדעתך האישית חמור יותר (ואני מדגיש - דעתך האישית, אז אין כאן נכון או לא נכון):
קושי בהבאת ילדים לעולם, או הבאת ילד שאינו רצוי?
ומה מסוכן יותר לבריאות ופוריות האישה - גלולות או הפלה?
לגבי השאלה השניה אני לא בטוח שיש תשובה חד משמעית,
אך רוב הבנות ייטו באופן טבעי לטובת הגלולות, שכן להפלה יש השלכות נוספות.
ולעניות דעתי,
החלטה בוגרת תגדיר שעדיף לאמץ ילד חסר בית במקרה של כשל בפוריות, מאשר להביא לעולם ילד לא מתוכנן אשר יסבול יחד עם הוריו מהשלכות אפשריות.

עם זאת,

לא אמרתי שום דבר בהקשר של הבאת ילד שאינו רצוי,
סך הכל אמרתי שיש לגלולות השפעות שליליות כאלו ואחרות שיש לחשוב עליהן לפני שנוטלים אותן,
מה שהתכוונתי הוא שאם אין למישהי חבר (ולכן לא מקיימת יחסי מין ,ז"א מתעלם מאוהבות הסטוצ'ים למיניהן) אני אישית לא ממליץ לקחת גלולות.

אם יש חבר ,אני דווקא ממליץ למרות ששימוש נכון בקונדום הוא די בטוח גם ככה..

אם בכל זאת אתה מתעקש ,לגבי השאלה הראשונה לדעתי הבאת ילד אינו רצוי לעולם יכול להיות יותר חמור .
אני אומר בכוונה "יכול" כי אני מכיר לא מעט אנשים שהיו "לא מתוכננים" ויצאו בסוף בסדר גמור ;)

בעניין הבנות , כולן אכן תומכות בשימוש בגלולות , מפתיע או לא ? נראה לי שלא ,הרי אם קורית איזו טעות קטנה הן צריכות לסחוב אותה בבטן 9 חודשים .. ואני מאחל שלא תקרה לאף אחת טעות שכזו..

MUSIC - KNOB

תמונה מצורפת

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים