טפשות - בארץ ובעולם - פורום סטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון

מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

טפשות

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 19:37

http://www.ynet.co.i...3331501,00.html

אם החוק יעבור, אז רק בגלל זה אם יום אחד יהיה לי עסק משלי, אני בפירוש אעדיף להעסיק בו גברים
מאשר נשים, ובפרט נשים נשואות.

עד שמישהו יציע חוק שאומר שאני חייב להעסיק נשים בהריון, או נשים בכלל,
בלי קשר לכישוריהן.
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#2 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 20:12

אני בפירוש אעדיף להעסיק בו גברים מאשר נשים

או נשים שעברו קשירת חצוצרות ?

#3 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 21:01

:אוי:

#4 the king

the king

ילד מזדקן לומד את הפרנציפ רק אחרי שהוא נופל

• רשומים+
  • 4625 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 22:30

מתוך הכתבה :

ח"כ נוקד: "אני מברכת על התמיכה שנתנה הוועדה להצעת החוק. בעוד הנשים מהוות יותר ממחצית מהאוכלוסייה, קיימת נגדן אפליה בשוק העבודה. החמרת הענישה חיונית כדי להתמודד עם מכת המדינה הזו".

היום בדיוק שמעתי ברדיו ידיעה שמאוד הפתיעה אותי, נסגרו פערי השכר בישראל בין נשים לגברים. השכר הממוצע לנשים מתקרב לשכר הממוצע של הגברים בכל שנה בעשור האחרון והשנה הפער בינהם נסגר, כך שלא ניתן לטעון יותר שיש הפליה נגד נשים.

שמעתי את זה היום בבוקר ברדיו, נדמה לי שזה לפי מחקר של בנק ישראל או הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, לא ראיתי עדין כתבה על זה.
"אני סמוך ובטוח שהיום אנו אדונים לגורלנו. שהמשימה שהוטלה עלינו איננה מעל כוחותינו; שנוכל לעמוד במכאובים ובמאמצים שהיא תובעת. כל עוד אנחנו מאמינים במטרה שלנו ויש לנו רצון ברזל לנצח, הניצחון לא יחמוק מידנו"
וינסטון צ'רצ'יל

"עתידנו אינו תלוי במה יאמרו הגויים, אלא במה יעשו היהודים"
דוד בן-גוריון

"ההיסטוריה מלמדת שמלחמות פורצות כאשר התוקפן מאמין שמחיר האלימות הוא זול"
רונלד רייגן

"האיש המהלך ברחוב - יש לו זכות לחיות רק משום ורק במידה שהוא מכיר בזכותי שלי לחיות; ואולם, אם יש בדעתו להרגני, אין לו שום זכות קיום, וכלל זה חל גם על עמים"
זאב ז'בוטינסקי
על קיר הברזל המוסר של "קיר הברזל"

#5 jimalaya jim

jimalaya jim

ברונזה

• רשומים+
  • 724 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 22:34

על אותו משקל יש:
נשים מבוגרות שרחוקות עשור מגיל פרישה שמתקשות למצוא עבודה
גברים שנדרשים לעשות מילואים לעיתים תכופות
ועוד כל מיני דוגמאות
אולי אני קיצוני ופאשיסט אבל אני באמת חושב שהגיע הזמן שהחוק בישראל יתחיל להאכף ולא להוות כמשהו שקיים אבל חסר חשיבות
אסקפיזם להמונים...

#6 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 22:41

אולי אני קיצוני ופאשיסט אבל אני באמת חושב שהגיע הזמן שהחוק בישראל יתחיל להאכף ולא להוות כמשהו שקיים אבל חסר חשיבות

נכון, אני מציע להתחיל עם המדינה עצמה שלא אוכפת את החוקים של עצמה

#7 ברק ג

ברק ג

כסף

• רשומים+
  • 5845 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 23:03

http://www.ynet.co.i...3331501,00.html

אם החוק יעבור, אז רק בגלל זה אם יום אחד יהיה לי עסק משלי, אני בפירוש אעדיף להעסיק בו גברים
מאשר נשים, ובפרט נשים נשואות.

עד שמישהו יציע חוק שאומר שאני חייב להעסיק נשים בהריון, או נשים בכלל,
בלי קשר לכישוריהן.

אם הבנתי נכון אז החוק אומר שלא ניתן לפטר אישה בשל היותה בהריון, ולא כללית בזמן הריון.
Homer: Are you saying you're never going to eat any animal again? What about bacon?
Lisa: No.
Homer: Ham?
Homer: Pork chops?
Lisa: Dad, those all come from the same animal.
Homer: Heh heh heh. Ooh, yeah, right, Lisa. A wonderful, magical animal.

משחק בדילמת האסיר איטרטיבית רבת משתתפים ומוגבלת בזמן

#8 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 23:05

אם הבנתי נכון אז החוק אומר שלא ניתן לפטר אישה בשל היותה בהריון, ולא כללית בזמן הריון.

מה זה משנה?

Last.fm

#9 ברק ג

ברק ג

כסף

• רשומים+
  • 5845 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 23:07

זה משנה בכך שאם החלטת שעבודתה של אותה אישה אינה טובה מספיק תהיה עדיין מסוגל לפטר אותה.
Homer: Are you saying you're never going to eat any animal again? What about bacon?
Homer: Ham?
Homer: Pork chops?
Lisa: Dad, those all come from the same animal.
Homer: Heh heh heh. Ooh, yeah, right, Lisa. A wonderful, magical animal.

משחק בדילמת האסיר איטרטיבית רבת משתתפים ומוגבלת בזמן

#10 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 23:08

על פי מה שכתוב בכתבה, לא ניתן יהיה לפטר אישה בהריון. פיטורין בגלל שמישהי בהריון, כבר אסורים.

#11 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 23:37

זה משנה בכך שאם החלטת שעבודתה של אותה אישה אינה טובה מספיק תהיה עדיין מסוגל לפטר אותה.

לך תוכיח.

חוץ מזה, שגם אם אני רוצה לפטר אותה בגלל שהיא בהריון, זו זכותי.

שמעתי על מקרים של נשים שהסתירו את העובדה שהן בהריון מהמעסיק
בזמן הראיון, ואחר כך פשוט נהנו במשך שנה מהעובדה שהוא לא יכול
לפטר אותן + חופשת לידה.

Last.fm

#12 the king

the king

ילד מזדקן לומד את הפרנציפ רק אחרי שהוא נופל

• רשומים+
  • 4625 הודעות:

פורסם 22/11/2006 - 23:54

הנה כתבה על המאמר שהזכרתי קודם, מסתבר שהוא מתיחס רק למגזר הציבורי כנראה.

בנק ישראל: מ-2001 אין הבדל בין שכר הגברים והנשים

בתחילת שנות ה-90 השכר הממוצע של הגברים היה גבוה ב-17%-20%. שכרן הממוצע הריאלי של הנשים בעת הצטרפותן לעבודה גדל משנת 1990 ועד 2005 ב-27%, ואילו זה של גברים ב-5%

מחקר הנערך על ידי יובל מזר ממחלקת המחקר של בנק ישראל, בחן אם יש פער בין נשים לגברים בשכר בעת ההצטרפות לעבודה במגזר הציבורי, ומהם הגורמים להיווצרותו וכיצד הוא התפתח ב-16 השנים האחרונות.

מהמחקר עולה, כי בתחילת התקופה נרשם פער שכר מובהק לטובת הגברים, כי פער זה קטן במהלך 16 שנות המחקר ומאז שנת 2001 השכר הממוצע בעת הכניסה לעבודה אינו שונה בין גברים לנשים.

הצטמצמות הפער משקפת את העובדה, כי השכר הריאלי של הגברים בעת הכניסה לעבודה עלה במהלך 16 השנים ב-5% בלבד, בעוד זה של הנשים עלה ב-27%. פער השכר ניתן לפירוק לשתי השפעות: ההבדל בהון האנושי היוצר פער לגיטימי וההבדל בתשואה שלו על השכר – היוצר פער לא לגיטימי.

הצטמצמות ההבדלים בהון האנושי בין הגברים לנשים עד למצב של יתרון לנשים כיום, הביא להקטנת פערי השכר ביניהם. הצטמצמות זו נבעה בין השאר מתהליך האקדמיזציה המואץ בקרב הנשים, שבזכותו שיעור הנשים המצטרפות למשלחי יד שממוצע השכר בהם גבוה יחסית גדל בהתמדה.

בנוסף, ירידת פער התשואה בין התכונות של גברים ונשים הייתה דומיננטית לא פחות, והביאה גם כן להקטנת פערי השכר. הירידה הנכרת של פערי השכר בין נשים לגברים עם ההצטרפות לעבודה צפויה להתבטא בירידת הפער בעוד 10 שנים ב-30 אחוזים.

בבדיקה נוספת נמצא שכאשר האוכלוסייה הנחקרת היא "אחידה" בין שני המגדרים, פערי השכר בין הגברים לנשים נמוכים יותר, אולם גדלו בארבע השנים האחרונות. כמו כן נמצא כי גברים קיבלו דרגות גבוהות עם כניסתם לעבודה יותר מאשר נשים באותו משלח יד. בתחום זה נרשם במהלך השנים שיפור מובהק במצבן היחסי של הנשים

"אני סמוך ובטוח שהיום אנו אדונים לגורלנו. שהמשימה שהוטלה עלינו איננה מעל כוחותינו; שנוכל לעמוד במכאובים ובמאמצים שהיא תובעת. כל עוד אנחנו מאמינים במטרה שלנו ויש לנו רצון ברזל לנצח, הניצחון לא יחמוק מידנו"
וינסטון צ'רצ'יל

"עתידנו אינו תלוי במה יאמרו הגויים, אלא במה יעשו היהודים"
דוד בן-גוריון

"ההיסטוריה מלמדת שמלחמות פורצות כאשר התוקפן מאמין שמחיר האלימות הוא זול"
רונלד רייגן

"האיש המהלך ברחוב - יש לו זכות לחיות רק משום ורק במידה שהוא מכיר בזכותי שלי לחיות; ואולם, אם יש בדעתו להרגני, אין לו שום זכות קיום, וכלל זה חל גם על עמים"
זאב ז'בוטינסקי
על קיר הברזל המוסר של "קיר הברזל"

#13 nazgul

nazgul

כסף

• רשומים+
  • 1655 הודעות:

פורסם 24/11/2006 - 23:09

לך תוכיח.

חוץ מזה, שגם אם אני רוצה לפטר אותה בגלל שהיא בהריון, זו זכותי.

שמעתי על מקרים של נשים שהסתירו את העובדה שהן בהריון מהמעסיק
בזמן הראיון, ואחר כך פשוט נהנו במשך שנה מהעובדה שהוא לא יכול
לפטר אותן + חופשת לידה.

אני חושב שיש לנסח חוק שיחייב נשים בגילוי נאות. אישה שידעה שהיא בהריון ולא הצהירה על כך בקבלה לעבודה, לא אפשרה למעסיק שלה לשקול את מכלול הגורמים שיביאו אותו להציע לה עבודה, כלומר: הוא שכר אותה ע"ב מידע חסר.
ברגע שאשה התקבלה לעבודה אסור יהיה לפטר אותה, אבל לדעתי מי שלא רוצה מלכתחילה להעסיק אישה הרה - זו זכותו.
"כשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים"

"עדיף להיות קצת מניאק מלשלם את מחירו של הנימוס" (יונתן יבין, 2006)

#14 Uncle Rico

Uncle Rico

הערס של הפורום.

• רשומים+
  • 5425 הודעות:

פורסם 26/11/2006 - 03:23

אני כבר מזמן הגעתי למסקנה שפשוט לא משתלם להעסיק נשים...
כל הנושא הלא ברור של "הטרדה מינית" די מפחיד... יותר ויותר אנשים מבינים שזה כבר ממש מסוכן להכניס נשים למקום העבודה,
ועם החוק הזה, באמת שאני לא מבין למה שמישהו בכלל יתאמץ להעסיק נשים.
חשוב לקרוא:

תקציר חקר רצח רבין

האתר הרשמי לחקר רצח רבין

סקר: האם את/אתה תומכ/ת בחזרה לשליטה ישראלית בעזה

"כשמנהיגים מזלזלים בשלטון החוק ורואים בו מוצר-מדף; רוצים - משתמשים בו, לא רוצים - לא משתמשים, אל ייפלא הדבר שהתוצאה היא: איש הישר בעיניו יעשה". - בוגי יעלון.
זהו, אין יותר הערות פוליטיות.

גם כשאתה עמוק בחרא, חנוק מסירחון, קולך זועק ואין עונה, עצום עיניים, סתום את האף ותהנה מהחמימות הזמנית שעוטפת אותך.
(Uncle Rico - לוקח נשימה, מתכונן לצלילה שוב, ומקווה לצוף בחזרה.)

מי שיודע/ת לרקוד דעסה, עטרי, או/ו כל צעד תימני מסוג כלשהו, ליצור קשר במיידי בפרטי !

#15 בועז ח

בועז ח

ברונזה

• רשומים+
  • 767 הודעות:

פורסם 26/11/2006 - 10:03

החוק הנ"ל כמעט שאיננו ניתן לאכיפה ובפועל השרשור כאן מדגים היטב את האפקט שלו. הסיבות לחקיקה כזו הן לעולם פופוליזם זול של חברי כנסת הנובע בראש ובראשונה מהכלל הזוועתי שקובע שכל פרסום הוא פרסום חיובי. מציעי החוק הזה אינם דואגים לאנטרס שהם מציגים, אלה מעמידים פנים שהם עושים זאת. האפקט של החוק שהם מציעים ברור לכל בר דעת. האפשרות השנייה היא שהם טפשים במיוחד.

אני מאמין בשוויון הזדמנויות ומאמין בצורך להעסיק נשים. מנסיוני ישנם הבדלים סטטיסטים בין נשים לגברים. מכאן נגזר שתכונות מסוימות אצל עובדים פוטנציאלים ניתן למצוא בסיכוי גבוה יותר אצל מין אחד לעיתים. במילים אחרות, העסקה של שני המינים בעסק אחד מגדילה את הסיכוי להכניס לעסק את מכלול הכישורים הדרושים לחיי העסק.

ישנם שני מלכודים: ההריון וההטרדה המינית, שניהם מלכודים הדדיים הדומים בעיני לחיבוק מתאגרפים ופוגעים הן בנשים והן בבעלי העסקים. המפתח לפתרון שתי הבעיות הוא בחינוך - נשים שאינן מנצלות מצבים כשרים הניתנים לסילוף או מניפולציה ומעסיקים/קות הגונים ומתחשבים ששומרים את ידיהם (ואת מכלול הדברים שיש להם במכנסיים) לשימושים הגונים. שני הצדדים מרוויחים.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים