מעבר לתוכן

תמונה

אולפן הקלטות ביתי

• נושא נעול נושא זה נעול
511 replies to this topic

#1 Jim

Jim

!Simchony`s, my favorite

• רשומים+
  • 1003 הודעות:

פורסם 29/01/2005 - 13:57

אהלן!
שאלה - מי מקליט בבית שירים ובאיזו תוכנה הוא משתמש?
מחכה להמלצות
תודה :וי:

#2 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 29/01/2005 - 19:27

פעם התעסקתי הרבה בדברים האלה. עבדתי בעיקר עם Cubase.

ה - Cubaseים שיש היום הם בכלל מטורפים. תנסה את Cubase sx.
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#3 Jim

Jim

!Simchony`s, my favorite

• רשומים+
  • 1003 הודעות:

פורסם 29/01/2005 - 20:00

השאלה היא מה אפשר לעשות איתו ואיז פורמט הוא יוצר(WAV,MP3)
האם הוא נותן אפשרות להכניס תופים מהמחשב ולא בהקלטה.

#4 rinana

rinana

חשבתי שיהיה אחרת...

• רשומים+
  • 4084 הודעות:

פורסם 29/01/2005 - 20:03

השאלה היא מה אפשר לעשות איתו ואיז פורמט הוא יוצר(WAV,MP3)
האם הוא נותן אפשרות להכניס תופים מהמחשב ולא בהקלטה.

<{POST_SNAPBACK}>

תשאל את אורן ש. הוא אחד שיש לו אולפן הקלטות בחדר וזה ממש מגניב (החדר שלו כאילו...)
קירות סובבים אותנו, אפשר לעקוף אותם או לפרוץ דרכם. אבל לפעמים הם סוגרים עלינו. ואז יש פעמים שנפתחת לנו דלת, וצריך רק למצוא את האומץ לעבור דרכה...

#5 אורן ש.

אורן ש.

פעיל בנושא טבעות בצל

• רשומים+
  • 4102 הודעות:

פורסם 29/01/2005 - 20:11

אתה מוזמן לבוא לראות מה אנחנו עושים :punk: (אבל כדאי בעוד שבוע-שבועיים כשנמצא זמן להכניס מחדש את הכרטיס קול הסורר <_< ).
הכותב אינו קוסמטיקאית

Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read - Groucho Marx

מייספייס

#6 geddy

geddy

למה זה טוב?

• רשומים+
  • 321 הודעות:

פורסם 29/01/2005 - 20:11

אני עובד עם קיובייס SX.
הגרסא שאני עובד איתה יוצרת קבצי WAV ואתה צריך להמיר אותם ל MP3 (דרך כל תוכנת המרה פשוטה וחינמית). בנוגע לתופים, אז אני משתמש בפאג אין חמוד ביותר של תופים שנקרא GROOVE AGENT
ויש לי גם פלאג אין של סינטיסייזר שהוא די מגוון. סה"כ, עם פלאגינים מתאימים אתה יכול לחפות על כל כלי כמעט ולעבוד דרך התוכנה.

רק להזכירך, אף תוכנה לא שווה כלום אם אין לך כרטיס קול טוב ומיקסר לחבר את הכלים אליו.
The shifting shafts of shining weave the fabric of their dreams...

Hello

#7 rinana

rinana

חשבתי שיהיה אחרת...

• רשומים+
  • 4084 הודעות:

פורסם 29/01/2005 - 20:19

אתה מוזמן לבוא לראות מה אנחנו עושים  :punk:  (אבל כדאי בעוד שבוע-שבועיים כשנמצא זמן להכניס מחדש את הכרטיס קול הסורר  <_< ).

<{POST_SNAPBACK}>

אמרתי לך אורן ש.

אמרתי או לא? הא? :וי:
קירות סובבים אותנו, אפשר לעקוף אותם או לפרוץ דרכם. אבל לפעמים הם סוגרים עלינו. ואז יש פעמים שנפתחת לנו דלת, וצריך רק למצוא את האומץ לעבור דרכה...

#8 ואללה...

ואללה...

(כבר לא) הבנץ של הפורום

• רשומים+
  • 507 הודעות:

פורסם 29/01/2005 - 20:35

אני עובד עם NUENDO, שזה ממש כמו CUBASE עם כמה אופציות נוספות...
התוכנה עצמה די ריקה - זאת אומרת היא פלטפורמה שעליה מוסיפים דברים - ז"א אם תרצה תופים ממוחשבים תצטרך PLUG מתאים, כמו ש geddy אמר, GROOVE AGENT, זה פלאג פשוט - יוצר מיד מקצבים מהרבה סגנונות שונים.
אם אתה רוצה יותר להתקדם ביצירת תופים אתה יכול לעבוד עם STYLUS, או PLUGSOUND PS-03 (אחלה תופים - החביבים עלי ביותר).
בכל מקרה, לוקח די הרבה זמן להבין מי נגד מי בתוכנות האלו, אז אם אתה רוצה להתחיל אני ממליץ לך לקרוא קצת באתרים כמו:
WWW.O-ZEN.COM או www.act.co.il, יש שם המון מידע בנושא.
בהצלחה!

#9 Jim

Jim

!Simchony`s, my favorite

• רשומים+
  • 1003 הודעות:

פורסם 01/02/2005 - 11:46

אחלה, מגניב, תודה!

סלחו לי על הבורות, אני במדה"ר :smart: , מה זה פלאג אין? :eyes: תוכנה חיצונית? :אוי:
ומה זה כרטיס קול טוב? הסאונד בלאסטר הרגיל לא מספיק?
תודה

#10 אורן ש.

אורן ש.

פעיל בנושא טבעות בצל

• רשומים+
  • 4102 הודעות:

פורסם 01/02/2005 - 11:54

אחלה, מגניב, תודה!

סלחו לי על הבורות, אני במדה"ר :smart: , מה זה פלאג אין? :eyes:  תוכנה חיצונית? :אוי:
ומה זה כרטיס קול טוב? הסאונד בלאסטר הרגיל לא מספיק?
תודה

<{POST_SNAPBACK}>

פלאג אין זה תוסף לתוכנה. התוכנות מגיעות בדרך כלל עם מנוע הקלטה, וזהו בערך. פלאג-אין'ז הם תוספות של אפקטים, סינטיסייזרים וכו'.
כרטיס קול טוב? תלוי למה... קשה לי לענות בלי לדעת מה אתה רוצה לעשות בדיוק. בעקרון סאונד בלאסטר זה מקום טוב להתחיל בו, והוצאתי עם כזה תוצאות לא רעות כשהתחלתי להתעסק עם הקלטות, אבל כרטיס טוב יכול להקפיץ את האיכות, וגם את נוחות העבודה בהרבה. יש הרבה מאד כרטיסים טובים במחירים סבירים למדי, אבל חוליות יותר חשובות הם המיקרופון, המיקסר או הקדם מגבר, וכמובן, המבצע... ;) .
אני חוזר על ההזמנה שלי... אם תגיד שאתה בא זה גם יתן לי מוטיבציה לפתוח את המחשב ולדחוף את הכרטיס (E-mu 0404) חזרה למקומו (בורא פרי הבורג!).
הכותב אינו קוסמטיקאית

Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read - Groucho Marx

מייספייס

#11 ואללה...

ואללה...

(כבר לא) הבנץ של הפורום

• רשומים+
  • 507 הודעות:

פורסם 01/02/2005 - 11:55

פלאג זה תוסף שמתחבר לתוכנה, כשאתה מפעיל את CUBASE או NUENDO (או כל תוכנה כזו) יש לך מספר כלים שאתה יכול להשתמש בהם, כמו סינטסיזר בסיסי, מכונת תופים בסיסית, ואפקטים בסיסים (הד, קומפרסיה וכד...). הכלים שבאים עם התוכנה הם לא משהו ולכן כדי שתוכל להשתמש בכלים אחרים ויותר שווים תצטרך לקנות אותם ולהתקין אותם לתוכנה, והם נקראים PLUGINS....

SOUNDBLASTER מספיק ולא מספיק, תלוי בצרכים שלך, התוכנה כן תפעל על סאונדבלסטר, אבל אם תרצה להתקדם, תראה שבשביל לכתוב מוזיקה (ולא רק להקליט מבחוץ) צריך איזשהוא שלט - כמו סינטי חיצוני או מקלדת מידי (נראה בדיוק כמו סינטי אבל לא מייצר צלילים בעצמו) ואז נכנסת בעיה שנקראת LATENCY... עקבה בין הרגע שאתה לוחץ על קליד בסינטי ועד שהמחשב משמיע אותו - זה לפעמים מציק ולפעמים בלתי נסבל - שוב זה תלוי בצרכים שלך, כבר ידועים אלבומים שלמים וטובים שנכתבו על SOUNDBLASTER, ענין של טעם...
חוצמזה יש את הנושא של ממירים, BIT DEPTH, ובכלליות SOUNDBLASTER לא נחשב לאיכותי במיוחד מבחינת סאונד - אבל אם אתה רק מתחיל להתעסק עם התכונות האלה יש לך עוד הרבה זמן להחליט אם אתה צריך לקנות כרטיס קול אחר...

#12 geddy

geddy

למה זה טוב?

• רשומים+
  • 321 הודעות:

פורסם 01/02/2005 - 16:11

הכל שאלה של תקציב. כל רכיב הוא חוליה בשרשרת ויש לו השפעה על התוצאה הסופית.
בשביל להתנסות עם התוכנה (עניין ארוך ומורכב) מספיק כרטיס קול מינימלי.
עניין ה LATENCY הוא בעל משמעות אם אתה בשל להקלטות רציפות.
גם לקריאייטיב יש כל מיני סוגים של כרטיסים, לא כל הסאונדבלסטרים מתאימים להקלטות.

אני מציע לך להשקיע את הסכום המינימלי הנדרש לכרטיס קול מספק להקלטות.
ולגבי הסיפורים על הקלטות איכותיות בכרטיסי קול פשוטים - ייתכן, אבל זה מאוד לא נוח, דורש מיומנות טכנית גבוהה והבנה וידע מספקים על התוכנה שאתה מקליט איתה.

הגדר לעצמך מהם הצרכים שלך, קבע את התקציב לעניין ונסה למצוא נקודת מפגש בין השניים.
The shifting shafts of shining weave the fabric of their dreams...

Hello

#13 אורן ש.

אורן ש.

פעיל בנושא טבעות בצל

• רשומים+
  • 4102 הודעות:

פורסם 01/02/2005 - 20:42

אני מציע לך להשקיע את הסכום המינימלי הנדרש לכרטיס קול מספק להקלטות.
ולגבי הסיפורים על הקלטות איכותיות בכרטיסי קול פשוטים - ייתכן, אבל זה מאוד לא נוח, דורש מיומנות טכנית גבוהה והבנה וידע מספקים על התוכנה שאתה מקליט איתה.

<{POST_SNAPBACK}>

נכון, אבל אני רואה את זה כיתרון בשלב הראשון. כשאין לך אמצעים משוכללים מי יודע מה, אתה פשוט חייב לעבוד נכון, ואתה רוכש ככה הרגלים שגם בשלבים מתקדמים יותר יגרמו לך לעבוד טוב יותר.
שוב - אם היית מספר מה בדיוק אתה מנסה לעשות, התשובות לגבי מה אתה צריך היו יכולו להיות יותר ספציפיות... הקלטות של שירה וגיטרה אקוסטית שונות לחלוטין מהפקות מבוססות סינטיסייזרים וכו'.
הכותב אינו קוסמטיקאית

מייספייס

#14 Jim

Jim

!Simchony`s, my favorite

• רשומים+
  • 1003 הודעות:

פורסם 02/02/2005 - 12:17

נכון, אבל אני רואה את זה כיתרון בשלב הראשון. כשאין לך אמצעים משוכללים מי יודע מה, אתה פשוט חייב לעבוד נכון, ואתה רוכש ככה הרגלים שגם בשלבים מתקדמים יותר יגרמו לך לעבוד טוב יותר.
שוב - אם היית מספר מה בדיוק אתה מנסה לעשות, התשובות לגבי מה אתה צריך היו יכולו להיות יותר ספציפיות... הקלטות של שירה וגיטרה אקוסטית שונות לחלוטין מהפקות מבוססות סינטיסייזרים וכו'.

<{POST_SNAPBACK}>

טוב אל"ף כל, אני בהלם מהמקצועיות שלכם ומהשימוש במושגים מגניבים! :וי:
אורן - מה שאני רוצה זה דבר די פשוט, בינתיים, בצבא כתבנו כל מיני שירים עם החברה ורצינו לעשות מפגש, אז למפגש רציתי להביא שירים מעובדים. יש לי גיטרה (חשמלית ואקוסטית עם חיבור(OVATION יפהיפיה) ויש לי בס, מה שנשאר הוא לפברק תופים וקול. אין לי סינטיסייזר ואני גם לא יודע לנגן על קלידים.
אז מה אתה אומר עכשיו? סאונד בלאסטר רגיל מתאים? :eyes:
תודה

#15 ואללה...

ואללה...

(כבר לא) הבנץ של הפורום

• רשומים+
  • 507 הודעות:

פורסם 02/02/2005 - 12:30

בנתיים כן, קודם כל תשיג את התוכנה ותתחיל לעבוד איתה...
אם תצטרך משהו יותר מקצועי אתה כבר תדע. אין טעם לזרוק כסף על כרטיס קול איכותי לפני שלמדת לשלות בקיובייס (לדעתי)...
מה שכן שווה זה שיהיה לך מיקרופון טוב (או לפחות סביר) להקליט (לפי דעתי לכל הסאונדבלסטרים יש חיבור PREAMP למיקרופון) - פלאגים מתאימים (אני ממליץ על PS03 לתופים אקוסטים וPS02 לבאסים, WAVES לאפקטים) - מחשב מספיק חזק (אם אתה עובד עם אודיו תוודא שיש לך מספיק זכרון, לפחות 512MB, מספיק מקום על הדיסק הקשיח ומעבד מספיק 1GHZ לפחות)
והכי חשוב - *המון המון* סבלנות ומוטיבציה - כי לוקח הרבה זמן להבין מי נגד מי בתוכנות האלה.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים