מעבר לתוכן

תמונה

אולפן הקלטות ביתי

• נושא נעול נושא זה נעול
511 replies to this topic

#16 אורן ש.

אורן ש.

פעיל בנושא טבעות בצל

• רשומים+
  • 4102 הודעות:

פורסם 02/02/2005 - 13:35

טוב אל"ף כל, אני בהלם מהמקצועיות שלכם ומהשימוש במושגים מגניבים! :וי:
אורן - מה שאני רוצה זה דבר די פשוט, בינתיים, בצבא כתבנו כל מיני שירים עם החברה ורצינו לעשות מפגש, אז למפגש רציתי להביא שירים מעובדים. יש לי גיטרה (חשמלית ואקוסטית עם חיבור(OVATION יפהיפיה) ויש לי בס, מה שנשאר הוא לפברק תופים וקול. אין לי סינטיסייזר ואני גם לא יודע לנגן על קלידים.
אז מה אתה אומר עכשיו? סאונד בלאסטר רגיל מתאים? :eyes:
תודה

<{POST_SNAPBACK}>

טוב, עכשיו הכל קצת יותר ברור... ברוך הבא לעולם ההקלטות הביתיות B)
לפני שתקפוץ למים העמוקים, אני מציע שתחשוב טוב טוב אם זה באמת מה שאתה רוצה לעשות. זה מתחיל ב"הממ... אולי אני אמצא איזו תוכנה שאני אוכל להקליט עליה את השירים שלי", ממשיך ב"אולי כדאי שאני אקנה איזה מיקסר ומיקרופון טובים כדי שזה ישמע יותר טוב" ונגמר במשכנתא :lol: . חוץ מההשקעה הכספית הלא מבוטלת, כמו שואללה אמר, יש לתוכנות האלו עקומת למידה, ולוקח הרבה זמן להבין איך עושים מה, ולפני שתהיה לך תוצאה שאתה מרוצה ממנה, יעברו הרבה מאד נסיונות לא מוצלחים. אם תה בסך הכל רוצה להקליט כמה שירים, יכול להיות שיהיה יותר פשוט וזול לעשות את זה אצל מישהו שכבר השקיע את הזמן והכסף (פרסומת סמויה... :lol: ).
אם עוד לא נבהלת, ואתה איתן בדעתך שאתה רוצה להכנס לתחביב הממכר הזה, תוכנה שאני עובד איתה כבר שנים, והיא מצוינת גם למתחילים, היא N-Track/ התוכנה הזאת גם זולה למדי (50 דולר, בערך), גם פשוטה יותר מקיובייס, וגם מגיעה לאותן תוצאות (בשימוש נכון). יש אתר שבו מוסברים עיקרי ההקלטה הביתית בעזרת התוכנה הזאת, עם מידע על ציוד נלווה ועוד קישורים לכל מיני תוספות חיוניות.
לגבי הציוד - אוביישן זאת גיטרה נחמדה מאד להופעות, אבל בהקלטות היא מבריקה קצת פחות, וזאת בגלל שאין לה יותר מדי תיבת תהודה, והיא מסתמכת על הצליל המוגבר שלה. לא נהוג להקליט אקוסטיות בעזרת חיבור ישיר (הצליל נשמע קצת כמו גומיות...), אבל בתור התחלה, זה יספק אותך. מיקרופון שיכול לשמש אותך גם לשירה וגם להקלטת גיטרה חשמלית (על האקוסטית הוא לא יתן תוצאה מי יודע מה...), הוא מיקרופון דינמי בסיסי. אני מניח שאתה לא מתכוון לשדוד בנק, אז Proline 58 יכול להוות בחירה לא רעה (באזור ה200 ש"ח). מה שיותר חשוב זה איזה שהוא ממשק לחיבור כל הדברים האלו לכרטיס הקול, כי קדם המגבר שבסאונד בלאסטר הוא במקרה הטוב איום ונורא, ומקרה הרע פשוט לא יעבוד. ממשק יכול להיות מיקסר קטן, או קדם מגבר יעודי. אני לא רוצה לגלוש כאן להמלצות ספציפיות, כי יש מליון מוצרים בשוק שיעשו את העבודה. אם אתה מעוניין, אני מתעסק גם בבניה של ציוד הקלטה (מיקרופונים מסוג מסוים, קדם-מגברים וכו'), במחירים זולים בהרבה ממה שאפשר למצוא בשוק. (סליחה אם אני דוחף קצת יותר מדי את מה שיש לי להציע. זאת רק אופציה אחת, ויש מליון אחרות. לשיקולך).
אני שב ואומר, אתה מוזמן לבוא ולהתרשם ממה שיש לי כאן, ולראות במו עיניך מי נגד מי, ואז תוכל אולי להחליט אם יש לך כח להתעסק עם זה בכלל.
הכותב אינו קוסמטיקאית

Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read - Groucho Marx

מייספייס

#17 Fractured Unison

Fractured Unison

Stand-up Philosopher

• רשומים+
  • 3729 הודעות:

פורסם 02/02/2005 - 19:50

מוזר שהפלייבק של הסאונד-בלסטרים למיניהם כל-כך הרבה יותר איכותי מההקלטה.

בעצם, לא כל-כך. :אוי:
חתימה זו הורדה זמנית לצורך אחת מפוקחת יותר...

...Green is the new Blue

"פִּישֶן נישט פַארְצֶען, איז אזוֹי וִוי אַ כָאסֵענֶע אוּן קְלֶייְזמוּרֵען."

השיר היחידי שאני מוכן לשים בחתימה שלי: "ערב יום כיפור תל אביבי" של מרסו.

#18 ואללה...

ואללה...

(כבר לא) הבנץ של הפורום

• רשומים+
  • 507 הודעות:

פורסם 03/02/2005 - 01:13

JIM, עצה שלי, קפוץ על ההצעה של אורן, אתה רק תגלה שיש עולם שלם בתוך "להקליט שיר עם המחשב" וגם הדרך הכי נוחה להתחיל זה עם מישהו שמבין מה הוא עושה...

אבל לפי דעתי - איך שאתה מתאר את המצב שלך כרגע - אין לך מה לרוץ לקנות כרטיס קול לפני שתגיע לרמת שליטה שבה תזדקק לה...

(כמו שהיה לפני 3 שנים עם הלונות ומיוזיק שופ שהמון אנשים קנו כרטיס קול בהמון כסף שכנראה פשוט לא התאים לצרכים שלהם)

#19 Jim

Jim

!Simchony`s, my favorite

• רשומים+
  • 1003 הודעות:

פורסם 04/02/2005 - 16:37

תודה לכם על העצות, התחלתי להסתובב ברחבי האינטרנט ולקרוא חומר בנושא.
אורן - תודה על ההזמנה, אני בכיף אממש אותה, אחרי מועדי ב' :no:

#20 DigiSUN

DigiSUN

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 255 הודעות:

פורסם 04/02/2005 - 17:41

אהלן,
כיף לראות שיש כאן אולפניסטים בקהילה! :)

אני ממנהלי פורום O-zen - הפורטל לקידום מוסיקאים (אני שם באותו כינוי).
כולכם מוזמנים, אפשר למצוא שם המון טיפים ורעיונות! http://www.o-zen.com
ג'ים - בתור מתחיל ניתן להפיק תוצאות בהחלט משביעות-רצון גם עם Sound-Blaster רגיל. איכות ההקלטה שלו בינונית, אבל הוא מסוגל לעשות את העבודה, ולכשתרגיש שאתה מוגבל איתו תוכל לרכוש כרטיס קול רציני יותר. אבל חבל להוציא כ"כ הרבה כסף על-ההתחלה. כרטיס קול פשוט מהווה ממשק הקלטה/השמעה בלבד; סינתזה (צלילים) ואפקטים ניתן לעשות באמצעות תוכנה ללא קשר לחומרה (לכרטיס עצמו).

אני חייב לומר דבר אחד נוסף:
אשרי האיש שיכול לשלב את התחביב הזה עם הלימודים!

לפני הלימודים גרתי בתל-אביב והיה לי שם אולפן די משובח. כשעברתי לבאר-שבע העברתי חלק ממנו, ולאט לאט נוכחתי שהמחלקה להנדסת חשמל שואבת ממני את החיים ומצאתי פחות ופחות זמן לאולפן... בדמעות החלפתי עוד ועוד ציוד שהעלה אבק בערימות של חוברות וספרים. נכון לעכשיו כל האולפן מקופל בבית הורי, 220 ק"מ צפונה מכאן :(
מזל שההתעסקות ב- O-zen משאירה אותי מעודכן פחות-או-יותר במה שקורה.
איך אתם מצליחים לשלב לימודים עם תחביב כזה, הדורש התמסרות? (אני מקווה שקיימת תשובה אחרת מלבד לעבור למדה"ר...)

שאלה נוספת לאורן: באיזה חומרה אתה משתמש מסביב לעמדת הקיובייס (מיקסר, מיקרופונים וכו')?

#21 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 04/02/2005 - 18:08

אהלן,
כיף לראות שיש כאן אולפניסטים בקהילה!  :)

אני ממנהלי פורום O-zen - הפורטל לקידום מוסיקאים (אני שם באותו כינוי).
כולכם מוזמנים, אפשר למצוא שם המון טיפים ורעיונות! http://www.o-zen.com
ג'ים - בתור מתחיל ניתן להפיק תוצאות בהחלט משביעות-רצון גם עם Sound-Blaster רגיל. איכות ההקלטה שלו בינונית, אבל הוא מסוגל לעשות את העבודה, ולכשתרגיש שאתה מוגבל איתו תוכל לרכוש כרטיס קול רציני יותר. אבל חבל להוציא כ"כ הרבה כסף על-ההתחלה. כרטיס קול פשוט מהווה ממשק הקלטה/השמעה בלבד; סינתזה (צלילים) ואפקטים ניתן לעשות באמצעות תוכנה ללא קשר לחומרה (לכרטיס עצמו).

אני חייב לומר דבר אחד נוסף:
אשרי האיש שיכול לשלב את התחביב הזה עם הלימודים!

לפני הלימודים גרתי בתל-אביב והיה לי שם אולפן די משובח. כשעברתי לבאר-שבע העברתי חלק ממנו, ולאט לאט נוכחתי שהמחלקה להנדסת חשמל שואבת ממני את החיים ומצאתי פחות ופחות זמן לאולפן... בדמעות החלפתי עוד ועוד ציוד שהעלה אבק בערימות של חוברות וספרים. נכון לעכשיו כל האולפן מקופל בבית הורי, 220 ק"מ צפונה מכאן  :(
מזל שההתעסקות ב- O-zen משאירה אותי מעודכן פחות-או-יותר במה שקורה.
איך אתם מצליחים לשלב לימודים עם תחביב כזה, הדורש התמסרות? (אני מקווה שקיימת תשובה אחרת מלבד לעבור למדה"ר...)

שאלה נוספת לאורן: באיזה חומרה אתה משתמש מסביב לעמדת הקיובייס (מיקסר, מיקרופונים וכו')?

<{POST_SNAPBACK}>

Same same. גם לי אין זמן להתעסק במוסיקה בכלל. פיציתי את עצמי בזה שקניתי גיטרה והתחלתי
ללמוד לנגן עליה. זה לא מחייב כמו אולפן ולא חייבים להשקיע בזה שעות על גבי שעות כל יום.

ולגבי כרטיס קול - סאונד בלאסטרים הם קצת מוגבלים. יש היום כרטיסים של M-AUIDO שעולים
100 דולר ומתאימים בדיוק לצרכים שלו. אני קניתי אחד כזה סתם כדי לשמוע מוסיקה באיכות גבוהה
מהמחשב. מומלץ ביותר.
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#22 Jim

Jim

!Simchony`s, my favorite

• רשומים+
  • 1003 הודעות:

פורסם 04/02/2005 - 18:53

היי דיקיסן!
הייתי באתר שלכם, מצאתי שם מאמר למתחילים בקיובייס. יש לי רק שאלה אחת, אתם לא באמת קונים את התוכנות, נכון? מורידים אותן באי-מיול או ביטורנט.

ועוד משהו!
:זועם: תפסיקו לזלזל במדה"ר, גם אנחנו לומדים קשה, ניתן לראות את זה בכל המדשאות באוניברסיטה :זועם:
:וי:

#23 DigiSUN

DigiSUN

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 255 הודעות:

פורסם 04/02/2005 - 19:14

מוג'ו, גיטרה כפיצוי - זוהי בהחלט דרך להוריד הילוך אך עדיין להשאר מחובר למוסיקה. לי יש פה קלידים וספר-תיאוריה ואני מנצל את המעט-מדי פנאי ללמוד תיאוריה במוסיקה.

ג'ים: דבר ראשון, הבהרה:
אני האחרון שיזלזל במדה"ר, על-אף בחירתי במדעי ההנדסה. :)

לא אחדש לך אם אומר ששימוש בתוכנה ללא רישיון מהווה עבירה פלילית.
מדובר בפורום שומר חוק, ואנחנו אוסרים שם על דיונים בפיראטיות בתוכנה. אגב, אנחנו מקורבים ליבואני תוכנה, שמפרסמים אצלנו - מה שהופך את העסק לרגיש עוד-יותר.

מבחינתנו, מי שרוצה להשיג תוכנות באופן פיראטי, שיעשה זאת על אחריותו אך לא יישתף אותנו בפשעיו על-גבי הפורום. אנחנו לא מעודדים פיראטיות בתוכנה.

#24 Jim

Jim

!Simchony`s, my favorite

• רשומים+
  • 1003 הודעות:

פורסם 04/02/2005 - 20:47

מוג'ו, גיטרה כפיצוי - זוהי בהחלט דרך להוריד הילוך אך עדיין להשאר מחובר למוסיקה. לי יש פה קלידים וספר-תיאוריה ואני מנצל את המעט-מדי פנאי ללמוד תיאוריה במוסיקה.

ג'ים: דבר ראשון, הבהרה:
אני האחרון שיזלזל במדה"ר, על-אף בחירתי במדעי ההנדסה.  :)

לא אחדש לך אם אומר ששימוש בתוכנה ללא רישיון מהווה עבירה פלילית.
מדובר בפורום שומר חוק, ואנחנו אוסרים שם על דיונים בפיראטיות בתוכנה. אגב, אנחנו מקורבים ליבואני תוכנה, שמפרסמים אצלנו - מה שהופך את העסק לרגיש עוד-יותר.

מבחינתנו, מי שרוצה להשיג תוכנות באופן פיראטי, שיעשה זאת על אחריותו אך לא יישתף אותנו בפשעיו על-גבי הפורום. אנחנו לא מעודדים פיראטיות בתוכנה.

<{POST_SNAPBACK}>

דיקיסאן!
שאלתי את זה כי ראיתי באינטרנט את עלות הקיבייס של סטינברג- 600 דולר!! :eyes: קצת יקר לסטודנט בבן-גוריון.
בכל מקרה עוד שאלה: מה אתה אומר על CAKEWALK, FRUITYLOOPS, CEP ?

#25 ואללה...

ואללה...

(כבר לא) הבנץ של הפורום

• רשומים+
  • 507 הודעות:

פורסם 04/02/2005 - 20:53

קיובייס אכן יקרה. בארץ זה בסביבות ה -4000 ש"ח...
אבל יש גרסאות של קיובייס יותר רזות ויותר זולות כמו קייוביס SE ו SL. (יש גם CUBASIS) - יש להן פחות אופציות, אבל הן יותר ממספיקות (קיובייס היא תוכנה עם ה-מ-ו-ן אופציות)...
בקשר לתוכנות אחרות, CAKEWALK אמורה להיות פלטפורמה דומה לקיובייס - אין לי נסיון איתה.
אל תקנה FRUITYLOOPS - תוכנה לא מקצועית, שתגביל אותך בסופו של דבר והכי חשוב בשבילך - לא עובדת עם אודיו בצורה טובה. - חבל לבזבז על זה כסף לדעתי.
התוכנות הטובות הן CUBASE או LOGIC (שכרגע מתפתחת רק לMAC).
המלצה שלי - לפני שאתה נגש לקנות תוכנה - שב יותר מיום יומיים עם מישהו שמבין בתוכונות האלה ותראה איך הוא עובד, ככה תוכל לגשת ולבחור תוכנה כשאתה יודע מה הצרכים שלך...

#26 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 05/02/2005 - 13:56

צריך לזכור דבר חשוב אחד - אם עובדים הרבה עם אודיו ב - Real Time, זה קריטי שיהיה
לך כרטיס קול שמסוגל לעבוד ב - Latency נמוך. כרטיסים כאלה כבר לא יקרים כיום, כמו שאמרתי
לי יש Transit USB שעולה 100 דולר, ומגיע ל - 5ms. עבודה עם כרטיסים פשוטים שלא תומכים
בתקן ASIO2 יעלו לך בהרבה מאוד עצבים, אז קח את זה בחשבון.
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#27 אורן ש.

אורן ש.

פעיל בנושא טבעות בצל

• רשומים+
  • 4102 הודעות:

פורסם 05/02/2005 - 14:53

דיג'יסאן - ב"אולפן" שלי יש כרטיס EMU 0404, שאליו מחובר הממשק הישן שלי M-Audio Duo בחיבור דיגיטלי (הדבר הזה הוא גם כרטיס קול USB לא מוצלח במיוחד, אבל גם ממיר AD שכולל שני קדם-מגברים מצויינים במיוחד). הEMU מגיע עם סמפלר חזק במיוחד (שמשתק קצת את המחשב שלי, אבל לא נורא...) ודגימות שפשוט הפילו אותי מהכסא (הכרטיס והסמפלר עלו ביחד 1300 ש"ח, אגב. הכרטיס ללא הסמפלר עולה 800). יש גם מיקסר ברינגר 1604 (בעיקר לניטור, אבל גם משמש כמימשק לכניסה האנלוגית של הEMU). המיקרופון הראשי שלי הוא MXL 1006 שממש מצויין על זמרים מסויימים, עובד מעולה על אקוסטיות "שמנות" וגם מיקרופון שטח לא רע בכלל. יש לי מיקרופון דינמי של שור (לא 58. דגם פשוט יותר), שמשמש בעיקר לקולות רקע, סנר ומגברי גיטרה, ויש לי הרבה קונדסרים רב-כווניים שבניתי בעצמי (קפסולות פנסוניק), לאקוסטיות, אוברהדז, כלי מיתר, הקלטות שטח, פסנתר וכל דבר בעצם. החדר מטופל אקוסטית (לא לחלוטין, אבל במידה מספקת).

ג'ים - לגבי תוכנות - כפי שאמרתי לך, יש את NTRACK, שעולה בסך הכל 50 דולר, ויש לה גירסת הדגמה שאתה יכול לשחק בה כמה שאתה רוצה כדי ללמוד אותה. כשיש אופציה כזאת, אני לא רואה סיבה לגנוב תוכנות יקרות יותר (שלא לדבר על מה שאני רואה כחוסבה מוסרית לתמוך בבנאדם שכתב כזאת תוכנה נפלאה ולוקח עליה כזה סכום מגוחך). יש גם את Audacity שזאת תוכנת הקלטה חינמית לגמרי.
CEP וקייקווק הן תוכנות נחמדות, שאני לי יותר מדי נסיון איתן. יש גם עכשיו תוכנה חדשה בשם Trakton, שגם היא עולה גרושים, וטוענים שהיא פשוט מדהימה ונוחה מאד לעבודה (עוד לא יצא לי לנסות...).
הכותב אינו קוסמטיקאית

Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read - Groucho Marx

מייספייס

#28 Jim

Jim

!Simchony`s, my favorite

• רשומים+
  • 1003 הודעות:

פורסם 05/02/2005 - 18:17

יוווווו, עכשיו כשננזפתי על הרעיון להוריד תוכנות (לגנוב בשפת רחוב) אני מרגיש ממש רע...... :o :אוי:
טוב אז אני מתנצל! ומבטיח לא לגנוב לעולם כלום! לא סרטים, לא תוכנות, לא שירים.... ;)

#29 אורן ש.

אורן ש.

פעיל בנושא טבעות בצל

• רשומים+
  • 4102 הודעות:

פורסם 05/02/2005 - 18:43

אגב - עם הכרטיס קול החדש קיבלתי עותק של קיובייסיס וגם תוכנת עריכה בשם WaveLab, ועם הקודם לוג'יק. אבל, כאמור, יש מספיק תוכנות חינמיות או חינמיות למחצה, כך שחוץ ממועדי ב' אין שום תרוץ שימנע ממך להתחיל ללמוד לעבוד איתן ;) .
הכותב אינו קוסמטיקאית

מייספייס

#30 ואללה...

ואללה...

(כבר לא) הבנץ של הפורום

• רשומים+
  • 507 הודעות:

פורסם 05/02/2005 - 18:53

מועדי א', מועדי ב', מה יהיה הסוף???? :בכיין:
יש לי קטע שמחכה כבר חודשיים שאני אסיים לו את המיקס...

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים