מעבר לתוכן

תמונה

משמעויות הליריקים

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 zabot

zabot

כל שיר חושף איזה סוד...

• רשומים+
  • 11887 הודעות:

פורסם 11/06/2009 - 22:52

אולה,
אז למי שלא יודע, אני חולת מילים של שירים, בייחוד ישראליים, אבל לא רק. שיר יכול להיות מדהים ביופיו, אבל אם שמתי לב למילים והן מפגרות, גמרנו מבחינתי עם השיר הזה.
ואחרי כל ההקדמה- יש שירים שיש להם משמעות מסוימת, שנכתבו לאדם מסוים, ויש גם תאוריות כאלה ואחרות.
על זה אני רוצה לדבר פה...
אני מדברת על מקרים כמו "ואיך שלא" שהאגדה אומרת, או לא, שזה נכתב על הכלבה של אריאל זילבר.
או "שוב אני מוצץ גבעול" שהוא בעצם לא גבעול...

בקיצור,
אשמח אם תחלקו פנינים כאלה.
ואני אתחיל עם משהו ששמתי לב אליו רק אתמול, ואני תוהה אם הוא נכון-
השיר "כמה פעמים ספרת עד 10", הוא שיר שילד שר לאבא שלו?
(גילוי נאות: הייתי בטוחה שהוא של משינה, והוא לא!)

"אהבה לפי דעתה זה ממש מצב הרסני: שניים זרים שפתאום רואים אחד את השני, או לא ממש רואים, מריחים, ותוך כלום נהיים מחוברים יותר מאח ואחות. מתחילים לישון יחד באותה המיטה אפילו שהם לא מאותה המשפחה. והרבה פעמים אלה שניים שהם לא ידידים לא מכירים לא חברים ורק שפוטים אחד על השניה, ושיהרס כל העולם. ובאמת, תסתכלי איזה הרס. מתים מאהבות אולי יותר הרבה ממה שמתים מסמים. אולי צריכים שיהיה גם לזה מסלול גמילה".

(אל תגידי לילה, עמוס עוז, עמ' 157).

Yes, כנראה ש you מצאת for this משמעות double !
(לקרוא עם מבטא אמריקאי חזק מדי, יעני heavy).

#2 vansi

vansi

אבל למהההה?

• רשומים+
  • 850 הודעות:

פורסם 11/06/2009 - 23:09

הנה פנינה נדושה:

חמי רודנר כתב את "נפלת חזק" לירמי קפלן, אחרי שדנה ברגר הפכה אותו לסמרטוט ריצפה אנושי. וויי טו גו דנה'לה!! :כפיים:
טודודו דו טו טודווווו, טודודו דו טו טו דוווווווו
עטור מצחך חתול קטן
מה שיפה בהתחממות הגלובלית זה שלבאר שבע סוף סוף יהיה חוף ים!

#3 מיקסולידי

מיקסולידי

שלום, אפשר לבוא אליך ?

• מנהלי פורום
  • 44171 הודעות:

פורסם 11/06/2009 - 23:22

הנה פנינה נדושה:

חמי רודנר כתב את "נפלת חזק" לירמי קפלן, אחרי שדנה ברגר הפכה אותו לסמרטוט ריצפה אנושי. וויי טו גו דנה'לה!! :כפיים:

באמת? איך לא ידעתי מזה...? :)
אה כן, לא לצחוק על ירמי!

#4 geohot

geohot

ברונזה

• רשומים+
  • 962 הודעות:

פורסם 11/06/2009 - 23:30

"ניצוצות" של פורטיסחוף זה על שבוע שבי בקורס טיס.

http://www.mima.co.il/random.php
If at first you don't succeed... so much for skydiving."
"Rumors travel halfway around the world while the truth is putting on its shoes"
"The difference between Truth and Fiction - Fiction has to make sense."

#5 zabot

zabot

כל שיר חושף איזה סוד...

• רשומים+
  • 11887 הודעות:

פורסם 11/06/2009 - 23:31

באמת??

"אהבה לפי דעתה זה ממש מצב הרסני: שניים זרים שפתאום רואים אחד את השני, או לא ממש רואים, מריחים, ותוך כלום נהיים מחוברים יותר מאח ואחות. מתחילים לישון יחד באותה המיטה אפילו שהם לא מאותה המשפחה. והרבה פעמים אלה שניים שהם לא ידידים לא מכירים לא חברים ורק שפוטים אחד על השניה, ושיהרס כל העולם. ובאמת, תסתכלי איזה הרס. מתים מאהבות אולי יותר הרבה ממה שמתים מסמים. אולי צריכים שיהיה גם לזה מסלול גמילה".

(אל תגידי לילה, עמוס עוז, עמ' 157).

Yes, כנראה ש you מצאת for this משמעות double !
(לקרוא עם מבטא אמריקאי חזק מדי, יעני heavy).

#6 מיקסולידי

מיקסולידי

שלום, אפשר לבוא אליך ?

• מנהלי פורום
  • 44171 הודעות:

פורסם 11/06/2009 - 23:33

טוב, זה ממש ידוע, אבל השיר "שיר עצוב" של אביב גפן נכתב על סבתא שלו (מה אני אעשה? לא היה לי משהו יותר מקורי).

#7 geohot

geohot

ברונזה

• רשומים+
  • 962 הודעות:

פורסם 11/06/2009 - 23:36

באמת??

לא. אבל יש שמועה כזאת..
If at first you don't succeed... so much for skydiving."
"Rumors travel halfway around the world while the truth is putting on its shoes"
"The difference between Truth and Fiction - Fiction has to make sense."

#8 לברדוריט

לברדוריט

לפחות לא קלפטע

• רשומים+
  • 898 הודעות:

פורסם 12/06/2009 - 08:26

ליילה + wondeful tonight של אריק קלפטון וגם something של ג'ורג' הריסון נכתבו על/ לאשתו של ג'ורג' הריסון , לפניכם הסיפור המלא כפי שנגזר והודבק מאיפשהו -

"כשהם עבדו על האלבום הזה, ג`ורג`הציע ללהקה להקליט את השיר. לנון ומקארטני התנגדו אבל ג`ורג` התעקש. הם הסכימו לבסוף אבל אמרו לו שיקליט בלעדיהם. הוא הקליט וביקש מחבר, אריק קלפטון, שיעזור לו עם הסולו לגיטרה. אז הגיטרה של קלפטון יבבה, וכאות הוקרה, ג`ורג` הזמין אותו לארוחת ערב בביתו. קלפטון הגיע ובאותו ערב פגש את אשתו של ג`ורג`, פאטי בויד. הם התאהבו וניהלו רומן מאחורי גבו של ג`ורג`. הנישואין של פאט וג`ורג` לא היו משהו. ג`ורג` עוד ניסה להציל את הנישואים ובאלבום הבא, Abbey road , כתב עבורה את S omething , שיר אהבה ממיס. קלפטון התייסר מהרומן , היא לא הסכימה להחשף, מה שהוציא ממנו את "לילה". פאטי לא התרגשה מהמחווה והרומן בא לקיצו.
אחרי שלוש שנים היא ביקשה לחדש את הרומן. קלפטון הסכים, בתנאי שזה יהיה גלוי. הוא דיבר עם ג`ורג` וקיבל את בירכתו. כעבור חמש שנים פאטי וקלפטון נישאו. שנתיים לפני שנישאו העניקה פאטי השראה לעוד שיר מופת. היא וקלפטון הוזמנו למסיבה, היא התעכבה, וקלפטון נהיה חסר מנוחה. היא המשיכה בשלה, ועוד שאלה אותו אם היא נראית בסדר. כך נכתב Wonderful tonight , שהפך להיות אחד מן הסלואים הכי מבוקשים בעולם. מצחיק לחשוב שזה התחיל כקיטור של "בואי כבר, מאוחר". הם נפרדו כמעט עשרים שנה לאחר שהכירו. לא יודעת מה יש, או היה בה, בפאטי הזאת, אבל השראה כנראה היתה, והרבה. "

תמונה מצורפת
"החיקוי הוא המחמאה הכנה ביותר " - אן שרלי

#9 לברדוריט

לברדוריט

לפחות לא קלפטע

• רשומים+
  • 898 הודעות:

פורסם 12/06/2009 - 09:01

תראו מה מצאתי :D

http://www.mima.co.i...php?song_id=735

קפה אצל ברטה על צדי צרפתי ?? :blink:

#10 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 12/06/2009 - 17:28

פעם עשיתי שירשור דומה בנושא (כאן) ויצא שהוא הלך יותר לכיוון של tool... ככה לא בכוונה.
חוץ מזה שיש את כל הסקירות שלי ושל שי (וגם אלגנט) שנותנים הסברים על הסיפור של הליריקה.

anyhow :punk:
מאמץ את הנשימה. מוציא הכל בנשיפה. מועך את הכל בשקיקה. מחבל בהכל באי ידיעה. מעריץ אותך- היחידה.
ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#11 לברדוריט

לברדוריט

לפחות לא קלפטע

• רשומים+
  • 898 הודעות:

פורסם 12/06/2009 - 17:42

פעם עשיתי שירשור דומה בנושא (כאן) ויצא שהוא הלך יותר לכיוון של tool... ככה לא בכוונה.
חוץ מזה שיש את כל הסקירות שלי ושל שי (וגם אלגנט) שנותנים הסברים על הסיפור של הליריקה.

anyhow :punk:

:oops: נראה לי שעכשיו זה זמן מתאים ביותר להשתמש בחתימה שלי , רק שהפעם אני נמצאית בצד השני ;)

#12 אורח - shaiavr

אורח - shaiavr
  • אורחים

פורסם 14/06/2009 - 02:18

http://www.mima.co.il/random.php

לא, זאת הנפצה שלא קשורה למציאות שחזרו עליה הרבה מדי.
אף אחד מהם לא היה בקורס טיס. ברי היה קצין חימוש.
צאו מהסרט.

#13 MaTriXy

MaTriXy

YNWA - You'll Never Walk Alone

• מנהלים ראשיים
  • 9018 הודעות:

פורסם 14/06/2009 - 02:27

"אני חייל " של שלמה ארצי -
השיר נכתב על פי מילים ממכתבו של נמרוד גאון ז"ל,
מ"פ ג' גדוד 46 של חיל השריון לחברתו מקיבוץ נגבה.
נמרוד ז"ל נהרג במלחמת יום הכיפורים בקרבות בסיני.

#14 shac

shac

כסף

• רשומים+
  • 5427 הודעות:

פורסם 14/06/2009 - 02:28

השיר "כמה פעמים ספרת עד 10", הוא שיר שילד שר לאבא שלו?
(גילוי נאות: הייתי בטוחה שהוא של משינה, והוא לא!)

קודם כל, שאפו על הכנסת המילה 'ליריקים' ככה בשקט לזרג'ו (ניתן לבטא במבטא צרפתי קל)..

והאמת היא שהשיר המקורי אומר: "כמה פעמים שרת את "כמה פעמים ספרת עד 10", ובאמת שום דבר לא קרה. קהל, דיסקים, אפילו השיער ברח, כלום כאילו".

חוצמזה, (עוד תרומה דבילית למערכת מבית היוצר של), אני תמיד חשבתי ש Constant Craving של K.D.lang מדבר על משהו שכל בחורה מרגישה, או כל אישה בעצם, את אותה כמיהה, תשוקה בלתי נשלטת,
אנרגיה, עוצמות, חשק, משיכה מטורפת, לא-אל-תפסיק-אתה-הורג-אותי-מממממ,

לשוקולד, כמובן.

no more
listen to bands that don't even exist

#15 מיקסולידי

מיקסולידי

שלום, אפשר לבוא אליך ?

• מנהלי פורום
  • 44171 הודעות:

פורסם 14/06/2009 - 19:16

קודם כל, שאפו על הכנסת המילה 'ליריקים' ככה בשקט לזרג'ו (ניתן לבטא במבטא צרפתי קל)..

והאמת היא שהשיר המקורי אומר: "כמה פעמים שרת את "כמה פעמים ספרת עד 10", ובאמת שום דבר לא קרה. קהל, דיסקים, אפילו השיער ברח, כלום כאילו".

חוצמזה, (עוד תרומה דבילית למערכת מבית היוצר של), אני תמיד חשבתי ש Constant Craving של K.D.lang מדבר על משהו שכל בחורה מרגישה, או כל אישה בעצם, את אותה כמיהה, תשוקה בלתי נשלטת,
אנרגיה, עוצמות, חשק, משיכה מטורפת, לא-אל-תפסיק-אתה-הורג-אותי-מממממ,

לשוקולד, כמובן.

ברור שוקולד.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים