מעבר לתוכן

תמונה

האם יש חיים לאחר המוות

• Please log in to reply
33 replies to this topic

סקר: האם אתם מאמינים בחיים לאחר המוות ואם כן מדוע?? (45 משתמשים הצביעו בסקר)

האם אתם מאמינים בחיים לאחר המוות ואם כן מדוע??

1. יש חיים (15 הצבעות [33.33%])

אחוז ההצבעה: 33.33%

2. אין חיים (30 הצבעות [66.67%])

אחוז ההצבעה: 66.67%

הצבע אורחים אינם יכולים להצביע

#31 gilad_I

gilad_I

כסף

• רשומים+
  • 2931 הודעות:

פורסם 27/09/2006 - 14:55

פולניה אחת שואלת את בעלה :"תגיד . אתה מאמין בחיים שלאחר המוות ?"
אז בעלה עונה לה : "בוודאי, אחרי שתמותי אני אוכל סוף סוף לחיות...."

#32 אדון שוקו

אדון שוקו

In the land of shoko, I am master

• גנרלים בדימוס
  • 8376 הודעות:

פורסם 31/01/2007 - 04:34

אם כבר מדברים על מתים, יש פה העלאה רצינית מהאוב... אבל מכיוון שהנושא מעניין והאנשים מעניינים, אני אדחף בכל זאת ;)

אני חושב שהם עשו ניסויים מדעיים בנושא עם אנשים במצב נורמלי והם איכשהו הצליחו לשחזר את התופעה שקורית בזמן מוות קליני...

ראיתי לפני איזה שבועיים פרק של Bullshit, שבו דיברו על חוויות של 'כמעט מוות' שאנשים חוו. הם הסבירו שם שהמראה של מנהרה עם אור בקצה, והתחושה של לרחף ולהביט למטה על הגוף שלך היא תגובה טבעית כאשר המוח נמצא במחסור רציני בדם. כמו שבזמן כאב המוח מורה על שחרור אנדורפינים על מנת להקל על הכאב, כשאתה קרוב למוות כתוצאה ממחסור בדם למוח אתה חווה חוויה מסויימת שתרגיע אותך.
דבר מעניין שהם הראו שם, זה שהרבה טייסים חווים את אותו הדבר כשהם נמצאים בצנטריפוגה.

בשיחה עם אחד מחברי הפורום, אמרתי לו שלא מצוין בשום מקום בתנ"ך שיש חיים אחרי המוות, ולאחר כמה זמן הוא הוכיח לי שאני טועה (והביא את הדוגמא של שאול שמבקש להעלות באוב את שמואל).

ואני הייתי שמח להעלות את מרילין מונרו באוב, השאלה היא אם זה עבד להם, או שכמו כל טקס של מתבגרים ששמעו יותר מדי heavy metal זה היה יותר התלהבות מאשר מציאות?

בקיצור, לאחר מותי יהיו הרבה חיים, בעולם הזה. מאידך, מי שלא מוכן לתרום את איבריו לא לטובת החולים שבינינו, ולא לטובת המדע, לא מרבה חיים, לא בעולם הזה, ובטח שלא בעולם (הבלתי ניתן להוכחת קיומו) הבא.

כמה מיסיונרי מצידך ;)

ובאשר לאמונה שלי, חלקים מפילוסופיית החיים שלי פותחו לאור ההבנה שבכל רגע נתון מישהו יכול למות. ולכן, אני אשתדל להימנע עד כמה שניתן מפגיעה באנשים אחרים, כי כאמור, בכל שנייה האדם האחר יכול למות, ולא הייתי רוצה שהמחשבה האחרונה שלו בחיים תהיה שלילית. ובאותה מידה בכל שנייה אני יכולה למות, ולא הייתי רוצה שלאנשים לא יהיה מה להגיד עלי בהספד... תמונה מצורפת

דרך טובה לאגור כעסים ללא שחרור :P

לפני כמה זמן דיברתי עם ר', חברי הטוב, ואמרתי לו שאני שונאת להגיע לתאריך יום ההולדת שלי, כי בכל שנה אני מבטיחה לעצמי מיליון הבטחות, ובכל שנה מחדש אני מגלה שלא קיימתי אותן. ולמרבה הצער, רוב ההבטחות חוזרות על עצמן. בעצם, כל יום הולדת הוא סוג של הספד קטן.

יום הולדת הוא סוג של תזכורת לזה שאני עדיין לא האדם הטוב שאני מבטיחה לעצמי להיות, או במילים אחרות, אם אני אמות מחר, מי שיכתוב את ההספד עדיין ירגיש שהוא מנסה קצת ליפות את המציאות. כלומר, המורשת שלי לעולם עדיין לא הושלמה, וחיי הנצח שלי בעולם הזה עדיין לא מובטחים.

זה נורמלי לחלוטין שלא השגת את כל מטרותייך - שנה אחרי שנה קיוויתי וקיוויתי, אבל אף פעם לא יצא לי לזיין את כל הכוסיות בבית ספר. אל תלקי את עצמך על זה. תחשבי על כך שטוב שנשאר לך משהו לשנים הבאות - חיים בלי מטרה לעתיד הם מאוד עגומים.

ולסיום אנקדוטה -
חברה שלי, סבתא שלה היא ירושלמית עסלית כזו. יום אחד הלכה לעולמה אחת הזקנות היותר מעצבנות שהיו בירושלים (זוכרים את "תהילה", אז ההיפך), בקושי אספו אנשים למניין, והלכו לקבור את ברת המינן. סבתא של חברה שלי גויסה לומר דברי הספד על המכשפה הזקנה, וכשהגיע תורה היא עמדה על הדוכן, כחכחה בגרונה, הביטה בצער על הגופה, ואמרה "היא ידעה לבחור עגבניות...". תמונה מצורפת
הסיפור הזה הפך להיות מטבע לשון בקרב אי אילו אנשים שאני מכירה, וכרוצים לומר על מישהו שהוא בלתי נסבל, אומרים ש"הוא יודע לבחור עגבניות...". תמונה מצורפת

:lol:

גן עדן וגיהנום זו תפיסה נוצרית לחלוטין. ביהדות כולם מגיעים לגן עדן בסופו של דבר, ההבדל זה הזמן שלוקח לנקות את הנשמה.

יש בעיה לשונית - בעברית משתמשים באותו שם לשני מושגים: Garden of Eden ו-Heaven.
Garden of Eden סגור בפנינו לצמיתות בגלל עסק מסויים עם תפוח או שניים.
Heaven לא קיים עבור היהודים, כי זה משהו ששייך לנצרות.

ואיפה יושב השטן ? :הממ:

לפי ספר איוב שטן, זה מהשורש ש.י.ט כלומר מטייל לו בעולם והוא בעצם כפוף לאלוהים.

שטן הוא לא שם, אלא מילת תואר. הפירוש הוא מישהו ממש מניאק ורשע, והמילה חוזרת בתנ"ך בהטיות שונות עם הפירוש הזה בערך 15 פעמים.

אני לא מאמין בחיים לאחר המוות.
נשמה הוא מושג דתי לחלוטין, ומכיוון שאני לא אדם דתי, מבחינתי הוא לא קיים.
אני גם לא מאמין במעבר התודעה שמתואר בבודהיזם - התודעה שלי משוייכת למוח שלי, וכשהוא יפסיק לעבוד התודעה שלי תיפסק.
זאת ראיה קצת עגומה, אבל אני מעדיף את האמת הקרה מאשר משקפיים ורודות והבטחות שלא ניתן לוודא או לגבות אותן.
מה אתם חושבים הוא הפירוש של המילה 'ענקמון'? 'מתרוסס'? 'טרללי'? רוצים לנחש? בואו תשחקו ב-עברי נחש עברית!
(
והנה קישור ישר להגדרות האחרונות) 8/5

אני ארכנופוב.
אָרַכְנוֹפוֹבְּיָה: פחד מוגזם ובלתי־הגיוני מעכבישים. (en)
זה אומר שאני מפחד מעכבישים. לא בכאילו, לא סתם נגעל, אלא ממש מפחד.

#33 אורח - the king of the zone

אורח - the king of the zone
  • אורחים

פורסם 20/02/2007 - 22:00

יש, כי עובדה שיש חדרתים לשעבר...

#34 אורח - shaham

אורח - shaham
  • אורחים

פורסם 27/02/2007 - 03:24

אח, וודי וודי. איזה מלך של ציטטות... :וי:

ואם כבר וודי:

"עושר עדיף על עוני ולו רק מסיבות פיננסיות".

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים