14 ימים נטולי פחמימות הגיעו לסופם ... - עמוד 4 - פורום תזונה, כושר ובריאות - פורום סטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון

מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

14 ימים נטולי פחמימות הגיעו לסופם ...

• Please log in to reply
75 replies to this topic

#46 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 24/12/2008 - 09:21

כשקראתי את זה, בדקתי אם לא אני כתבתי את התגובה הזאת :blink:

אני הורדתי גם 20קילו בפיקוח דיאטן, שהפסקתי ללכת אליו כשבחודש הרביעי לדיאטה כל מה שהיה לו לחדש לי זה"לא ירדת מספיק, תשתדל יותר" ומאז ירדתי עוד קילוגרמים בודדים. בחצי שנה האחרונה על 88, עם 15 מיותרים עדיין. גובה 1.72
רק עכשיו אני מתחיל להבין כמה שמן הייתי, וכשאני מדבר אני אומר:"כשהייתי שמן", היום אני בשיא הכושר שלי אי-פעם, עושה מתח, רץ(לא אוהב), אופניים(בחד"כ ושטח). בנות שאני מדבר איתן עונות לי, ופותחות איתי בשיחה.
לצערי, אני מרגיש כל כך טוב עם עצמי עכשיו, שאין לי מוטיבציה להמשיך להוריד את ה15 הנותרים(הדיאטן שם מטרה 73 קילו)

כמוני כמוך. יש לי עוד איזה 10-15 שלא יזיק לי להוריד, מצד שני אני בכושר מעולה ודי נמאס לי מדיאטות.
כשכתבתי ששמן זה בעיקר בראש התכוונתי לזה שאני עדיין ממלא את הצלחת שלי עד 0 מקום, למרות שאני יודע שאני לא צריך את כל זה. אני עדיין רואה אוכל ונהיה רעב למרות שאני יודע שאכלתי לא מזמן. ושוקולד זו מחלה אחרת לגמרי. אני אוכל ו"בוכה". מעולם לא הצלחתי לעשות מתח לא משנה כמה שקלתי וכמה הייתי שרירי. הייתי בצבא 74 ק"ג (1.80 מטר) בכושר ושרירי ועדיין לא הצלחתי מתח. זה כנראה פסיכולוגי.
אני עומד להתחתן אז אולי כדאי שאני אחשוב שוב על ה- 10-15 ק"ג האלו.
כל הרוצה להאריך בחיים כמה שפחות שאלות!!!

Dolls of voodoo all stuck with pins
one for each of us and our sins.
So you lay us in a line, push your pins and make us humble,
only you can tell in time if we fall or merely stumble

#47 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 24/12/2008 - 09:24

אבל זה כל העניין, שאני הרבה יותר תומכת בהצעות הדיאטה ה"פרימיבטיביות" יותר שמושתתות על שינוי הרגלי אכילה ושינוי המחשבה. אם אתה עושה דיאטה שהיא נטולת פחמימות אתה לא לומד שום דבר על תזונה נכונה והרי ברור שלא תוכל להמנע מפחמימות במשך כל החיים. אם אתה לוקח את הדיאטה הזו רק להתחלה כדי לשרוף שומן ואחרי זה ממשיך עם אכילה מסודרת ופעילות גופנית, סבבה, אין שום בעיה, אבל רוב האנשים לא עושים את זה. רוב האנשים עושים את הדיאטה הזו במשך זמן מסויים ואחרי זה חוזרים להרגלי האכילה הישנים שלהם ובגלל זה מעלים הכל בחזרה.

לחלוטין מסכים. מצד שני לפעמים צריך ירידה שהיא יותר דרסטית בהתחלה. ירדתי מ110 ק"ג ל 90 ק"ג בשלושה חודשים ותוך כדי למדת תזונה נכונה מהי. לצערי היום אני מרשה לעצמי להתפנק קצת יותר.
אני מנסה לאכול יותר מנות ביום ובכך להקטין גודל כל מנה, וביום שבו אני לא מתאמן אני משתדל לא לאכול פחממות כדי שלא יהפכו לשומן, אבל את צודקת, זה לא תמיד עובד (אמרתי אחרי קוראסון שוקולד שכרגע בלסתי).

#48 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 24/12/2008 - 09:25

אני לא בטוחה לגבי זה. כאחת שהורידה כ-1/3 ממשקל הגוף (כ-20 ק"ג) בדרך מאוד מאוד לא מומלצת אני יכולה להגיד לך שהדבר אפשרי גם ללא התנזרות מפחמימות. בלי לשים לב צרכתי בעיקר פחמימות (הייתי זקוקה לאנרגיה) וכתוצאה מכך נוצר מחסור בחלבונים שהתבטא בבצקות. השורה התחתונה - אפשר לרדת במשקל עם פחמימות ובלעדיהן (ושוב, איני אומרת שעשיתי משהו נכון, אבל העובדות מדברות בעד עצמן).

אני מדבר על ירידה במשקל שלא מובילה לנזק גופני לטווח ארוך. מזה בדיוק אני חושש

#49 אורח - ארחי פרחי

אורח - ארחי פרחי
  • אורחים

פורסם 25/12/2008 - 01:13

לחלוטין מסכים. מצד שני לפעמים צריך ירידה שהיא יותר דרסטית בהתחלה. ירדתי מ110 ק"ג ל 90 ק"ג בשלושה חודשים ותוך כדי למדת תזונה נכונה מהי. לצערי היום אני מרשה לעצמי להתפנק קצת יותר.
אני מנסה לאכול יותר מנות ביום ובכך להקטין גודל כל מנה, וביום שבו אני לא מתאמן אני משתדל לא לאכול פחממות כדי שלא יהפכו לשומן, אבל את צודקת, זה לא תמיד עובד (אמרתי אחרי קוראסון שוקולד שכרגע בלסתי).

"למדתי תזונה נכונה מהי","שתדל לא לאכול פחממות כדי שלא יהפכו לשומן"- סתירה. פחממות לא הופכות לשומן.
כל עוד אתה על מאזן קלורי חיובי, אתה תשמין, ניטרלי- לא יקרה כלום, שלילי-תרד במשקל.

#50 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 25/12/2008 - 04:55

"למדתי תזונה נכונה מהי","שתדל לא לאכול פחממות כדי שלא יהפכו לשומן"- סתירה. פחממות לא הופכות לשומן.
כל עוד אתה על מאזן קלורי חיובי, אתה תשמין, ניטרלי- לא יקרה כלום, שלילי-תרד במשקל.

לא מדוייק
מג'יק צודק, הפחמימות הן ה"אחראיות" להשמנה בסופו של עניין ...
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

#51 dolfin

dolfin

יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז.

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 25/12/2008 - 12:40

זה לא מדוייק, חשוב לא רק מספר הקלוריות אלא גם מאיפה הן מגיעות.

לא מדוייק
מג'יק צודק, הפחמימות הן ה"אחראיות" להשמנה בסופו של עניין ...

:כן:
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

#52 אורח - ארחי פרחי

אורח - ארחי פרחי
  • אורחים

פורסם 25/12/2008 - 15:03

כמה שטויות בפורום אחד, וזו לא הפעם הראשונה. למה אין פה מנהל שלפחות לומד תזונה או משהו?
חבובים יקרים, הפחממות אינן אחראיות להשמנה, אתם יכולים לחיות על חלבונים ושומן בלבד ולהשמין (מוזמנים לקרוא את הספר the anabolc diet). אתם משמינים מפחממות פשוט כי אתם אוכלים הרבה מהן.
דולפין, תיאורתית את יכולה לאכול רק חמאת בוטנים\טחינה (או איזה מאכל אחר שאת יכולה לחשוב עליו שמלא בשומן) ולהוריד במשקל. אותו דבר בנוגע לפחממות. קלוריה לא שווה לקלוריה, בנוגע לכך אני מסכים איתך. אבל את מוזמנת לשאול כל תזונאי, הוא יגיד לך שכל עוד את במאזן קלורי חיובי את תעלי במשקל (בכוונה אני לא אומר תשמיני, כי תיאורתית עם לא יותר מדי קלוריות מעל המאזן ואימוני התנגדות אפשר לעלות רק במסת שריר. אבל שימי לב, רק תיאורתית) וכל עוד את במאזן קלורי שלילי את תרדי במשקל. אין בנוגע לכך ויכוח.
יש פה כ"כ הרבה שטויות שזה נוראי, למשל קראתי פה שאתם ממליצים על ריבוי ארוחות במשך היום, או לא לאכול בלילה. זה שטויות. בנוגע לריבוי הארוחות, אתם מוזמנים לקרוא על Intermittent fasting, יש מחקרים שהראו שבדרך זו הגוף משפר את הרגישות שלו לאינסולין, קיימת ירידה בכולסטרול LDL ואפילו אריכות ימים.

#53 dolfin

dolfin

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 25/12/2008 - 17:53

כמה שטויות בפורום אחד, וזו לא הפעם הראשונה. למה אין פה מנהל שלפחות לומד תזונה או משהו?
חבובים יקרים, הפחממות אינן אחראיות להשמנה, אתם יכולים לחיות על חלבונים ושומן בלבד ולהשמין (מוזמנים לקרוא את הספר the anabolc diet). אתם משמינים מפחממות פשוט כי אתם אוכלים הרבה מהן.
דולפין, תיאורתית את יכולה לאכול רק חמאת בוטנים\טחינה (או איזה מאכל אחר שאת יכולה לחשוב עליו שמלא בשומן) ולהוריד במשקל. אותו דבר בנוגע לפחממות. קלוריה לא שווה לקלוריה, בנוגע לכך אני מסכים איתך. אבל את מוזמנת לשאול כל תזונאי, הוא יגיד לך שכל עוד את במאזן קלורי חיובי את תעלי במשקל (בכוונה אני לא אומר תשמיני, כי תיאורתית עם לא יותר מדי קלוריות מעל המאזן ואימוני התנגדות אפשר לעלות רק במסת שריר. אבל שימי לב, רק תיאורתית) וכל עוד את במאזן קלורי שלילי את תרדי במשקל. אין בנוגע לכך ויכוח.
יש פה כ"כ הרבה שטויות שזה נוראי, למשל קראתי פה שאתם ממליצים על ריבוי ארוחות במשך היום, או לא לאכול בלילה. זה שטויות. בנוגע לריבוי הארוחות, אתם מוזמנים לקרוא על Intermittent fasting, יש מחקרים שהראו שבדרך זו הגוף משפר את הרגישות שלו לאינסולין, קיימת ירידה בכולסטרול LDL ואפילו אריכות ימים.

א. יש פה רק מנהל אחד- כלומר מנהלת וזו אני. אם זה לא מוצא חן בעינייך, אתה מוזמן לפנות לוובי בבקשה להחליף אותי, תאמין לי שאני לא אתנגד שיהיה פה מישהו שלמד תזונה באופן מקצועי. מלבד זה, בפעם האלף שאני אומרת את זה, התפקיד של מנהל הפורום הוא מנהלי בלבד, לשמור על סדר בפורום, לא מקצועי.
ב. אני מכירה אנשים שאוכלים הרבה מאד קלוריות ביום ולא עולים במשקל, ומכירה כאלו שאוכלים יחסית מעט ולא יורדים במשקל. העליה והירידה במשקל הם טיפה יותר מורכבים ממאזן קלוריות. תאורתית, אתה צודק, מאזן קלורי חיובי אמור להעלות במשקל ושלילי אמור להוריד, אבל יש עוד דברים שמשפיעים. עודף הפחמימות מצטבר בגוף בתור שומן, מזה באו כל הגישות של הדיאטת נטולת פחמימות (לא שאני תומכת בהן). סביר להניח שאם תחיה רק על חלבון ועל הרבה ממנו אתה גם תשמין, אבל, לא בצורה שבה היית משמין אם היית אוכל רק פחמימות.
ג. לא הבנתי, אמרת שקראת שהמלצנו על ריבוי ארוחות, ואז אמרת שזה שטויות כי זה מוביל לאריכות ימים?
ד. אם אתה קורא משהו וחושב שזה לא נכון, למה אתה לא מגיב ואומר לנו?
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

#54 אורח - ארחי פרחי

אורח - ארחי פרחי
  • אורחים

פורסם 25/12/2008 - 18:32

א. יש פה רק מנהל אחד- כלומר מנהלת וזו אני. אם זה לא מוצא חן בעינייך, אתה מוזמן לפנות לוובי בבקשה להחליף אותי, תאמין לי שאני לא אתנגד שיהיה פה מישהו שלמד תזונה באופן מקצועי. מלבד זה, בפעם האלף שאני אומרת את זה, התפקיד של מנהל הפורום הוא מנהלי בלבד, לשמור על סדר בפורום, לא מקצועי.
ב. אני מכירה אנשים שאוכלים הרבה מאד קלוריות ביום ולא עולים במשקל, ומכירה כאלו שאוכלים יחסית מעט ולא יורדים במשקל. העליה והירידה במשקל הם טיפה יותר מורכבים ממאזן קלוריות. תאורתית, אתה צודק, מאזן קלורי חיובי אמור להעלות במשקל ושלילי אמור להוריד, אבל יש עוד דברים שמשפיעים. עודף הפחמימות מצטבר בגוף בתור שומן, מזה באו כל הגישות של הדיאטת נטולת פחמימות (לא שאני תומכת בהן). סביר להניח שאם תחיה רק על חלבון ועל הרבה ממנו אתה גם תשמין, אבל, לא בצורה שבה היית משמין אם היית אוכל רק פחמימות.
ג. לא הבנתי, אמרת שקראת שהמלצנו על ריבוי ארוחות, ואז אמרת שזה שטויות כי זה מוביל לאריכות ימים?
ד. אם אתה קורא משהו וחושב שזה לא נכון, למה אתה לא מגיב ואומר לנו?

א. רק אמרתי שצריכה להיות דמות מקצועית שתפקח על העניינים.
ב. ממה שרואות עיני, אנשים אוכלים הרבה שטויות ובגלל זה הם עולים במשקל. תנסי לא לגעת כלל במוצרי חלב עם מעל ל3% שומן, שטויות למינהן ובשר שומני ותראי שאת תרדי במשקל. זה ממש לא קל לאכול הרבה אוכל "בריא" ופחממות מורכבות (שיבולת שועל, אורז, פסטה וכו'...) למשל כוס אורז (כמות נכבדה למדי שאני בטוח שאת לא יכולה לסיים בארוחה אחת) שוות ערך ל720 קלוריות וחבילת פסטה שלמה שתספיק לך בכיף לשלושה ימים(אם לא יותר) היא פחות מ2000 קלוריות.
לא רק תאורתית אני צודק, אלא גם מעשית. מאזן חיובי יגרור עליה, ושלילי יגרור ירידה. כן, בהחלט עוד דברים משפיעים על פן הרידיה, כמו שאמרתי קלוריה לא שווה לקלוריה. "עודף פחממות מצטבר בגוף בתור שומן", תגדירי "עודף פחממות". אם עודף פחממות מתייחס לעודף קלורי של פחממות, אז כן- תהיה עליה במסת השומן. אבל שוב, גם עודף חלבונים או שומנים יגרור לכך. לפי מיטב ידיעתי (ובהחלט יכול להיות שאני טועה בנקודה הזו) הדיאטה דלת הפחממות הראשונה(נדמה לי שקראו לה Ultimate diet) נועדה בשביל ספורטאים, והגה אותה איזה בחור ב70 ומשהו. היתרון שלה על הדיאטות האחרות היה שהיא איפשרה ירידה במשקל עם איבוד מינימלי של שריר (מוזמנת לקרוא את הספר Ultimate diet 2.0 של לייל מקדלונד), שם אגב הוא טוען שלגוף האדם אין כלל צורך אמיתי בפחממות, לפחות לא בכמות שאנחנו צורכים (נדמה לי שלטענתו במקרה הכי קיצוני צריך 50 או 15 גרם פחממות ביום)
ג. לא, אמרתי שמיעוט ארוחות וצום למשך 16-20 שעות ביום (Intermittent fasting) יתן את זה.

#55 viki

viki

אין טעם לאסוף כל עוד לא ניתן לאחות...

• מנהלי פורום
  • 3343 הודעות:

פורסם 25/12/2008 - 18:43

אני מדבר על ירידה במשקל שלא מובילה לנזק גופני לטווח ארוך. מזה בדיוק אני חושש

וכדי לא לגרום נזק גופני לטווח הארוך כדאי לתת לגוף את כל הרכיבים להם הוא זקוק, רק להקפיד על המינונים...

אני יכולה להגיד חד משמעית שפחמימות אינן מובילות להשמנה, שמה שחשוב בשורה התחתונה הוא המאזן הקלורי הסופי (למרות שיש שיקולים נוספים...).
עם זאת, אל לנו לשכוח שיש שמצליחים לרדת יפה מדיאטות חלבונים (כמה חלבונים אפשר לאכול ביום?!). איני חושבת שיש להפנות אצבע מאשימה למנהלת הפורום. לו הייתה נוסחה חד משמעית ובטוחה להרזיה סביר שהיו משתמשים בה. יש המון גישות במחקר (ראינו איזה ויכוח התעורר סביב דיאטת אטקינס).
לגבי פיצול הארוחות - אני בעד! אכילת ארוחות קטנות בהפרשי זמן קבועים מצמצמת את תחושת הרעב ומשפרת את המטבוליזם. כשהגוף לא מקבל אספקת אנרגיה לאורך זמן הוא עלול להיכנס למצב של מגננה דבר שפוגע ביכולת לרדת במשקל. כמו כן פיצול הארוחות גורם לאיזון מסויים ברמות הגלוקוז (לא להכניס כמות עצומה של גלוקוז בבת אחת).
אם דיאטניות נותנות לפחות 4 ארוחות ביום - הן יודעות מה הן עושות.
לגבי אכילה בשעות מאוחרות - יש כאן שילוב של מיתוס ושל אמת. מה חלקה של האמת? אם מישהו מחליט לא לאכול אחרי השעה 20:00 הוא חוסך לעצמו את כל הקלוריות הפוטנציאליות שיכול היה לאכול בשעות המאוחרות (כלומר הוא אוכל פחות).
את כל הדברים הללו אני כותבת לא רק מקריאה ומלמידה אלא מניסיון אישי....ובאמת ניסיתי הכל כך שקל לי יותר להגיד מה עובד ומה לא...

ולדולפין - אני מקווה שלא התכוונת למה שכתבת. מלבד השמירה על הסדר את תורמת כאן המון מהידע שלך...

"אני מצמצמת את עצמי כדי נקודה אלמונית
שלא להטריד בגופי מלכויות"

תמונה מצורפת

#56 viki

viki

אין טעם לאסוף כל עוד לא ניתן לאחות...

• מנהלי פורום
  • 3343 הודעות:

פורסם 25/12/2008 - 18:48

על אותו בסיס אפשר להמליץ שיהיו כאן גם רופאים מסוגים שונים, מאמן כושר....
מדובר בפורום סטודנטים. מי שמחפש מידע מקצועי יותר יכול לפנות לפורומים רפואיים מקצועיים...

ב. ממה שרואות עיני, אנשים אוכלים הרבה שטויות ובגלל זה הם עולים במשקל.

אין על זה ויכוח...

"אני מצמצמת את עצמי כדי נקודה אלמונית
שלא להטריד בגופי מלכויות"

תמונה מצורפת

#57 אורח - ארחי פרחי

אורח - ארחי פרחי
  • אורחים

פורסם 25/12/2008 - 19:06

לגבי פיצול הארוחות - אני בעד! אכילת ארוחות קטנות בהפרשי זמן קבועים מצמצמת את תחושת הרעב ומשפרת את המטבוליזם.

ריבוי ארוחות אינו משפר את המטבוליזם, זהו מיתוס. ותתפלאי, הרבה פעמים דיאטניות לא יודעות מה הן עושות. בנוגע למאמני כושר (אליהם התייחסת בהודעה השניה שלך), הם אחת הצרות הכי גדולות שיש, ועוזרים להפיץ את רוב המיתוסים הטיפשיים עליהם אנשים מתבססים. מעטים מאוד המאמנים שבאמת שווים משהו, הקורס המכשיר מאמני חד"כ בארץ מתבסס על מידע מיושן ולא עדכני, ציון המעבר הוא מאוד נמוך, מעטים מאמני הכושר שלומדים וחוקרים מעבר לקורס-שזאת הבעיה העיקרית בעצם. מאמני חד"כ יכולים להוות יותר סכנה מתועלת. (אני יודע שזה לא בדיוק רלוונטי למה שרשמת, אבל מותר לי לקטר :lol: )

#58 dolfin

dolfin

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 25/12/2008 - 19:07

ב. ממה שרואות עיני, אנשים אוכלים הרבה שטויות ובגלל זה הם עולים במשקל. תנסי לא לגעת כלל במוצרי חלב עם מעל ל3% שומן, שטויות למינהן ובשר שומני ותראי שאת תרדי במשקל. זה ממש לא קל לאכול הרבה אוכל "בריא" ופחממות מורכבות (שיבולת שועל, אורז, פסטה וכו'...) למשל כוס אורז (כמות נכבדה למדי שאני בטוח שאת לא יכולה לסיים בארוחה אחת) שוות ערך ל720 קלוריות וחבילת פסטה שלמה שתספיק לך בכיף לשלושה ימים(אם לא יותר) היא פחות מ2000 קלוריות.
לא רק תאורתית אני צודק, אלא גם מעשית. מאזן חיובי יגרור עליה, ושלילי יגרור ירידה. כן, בהחלט עוד דברים משפיעים על פן הרידיה, כמו שאמרתי קלוריה לא שווה לקלוריה. "עודף פחממות מצטבר בגוף בתור שומן", תגדירי "עודף פחממות". אם עודף פחממות מתייחס לעודף קלורי של פחממות, אז כן- תהיה עליה במסת השומן. אבל שוב, גם עודף חלבונים או שומנים יגרור לכך. לפי מיטב ידיעתי (ובהחלט יכול להיות שאני טועה בנקודה הזו) הדיאטה דלת הפחממות הראשונה(נדמה לי שקראו לה Ultimate diet) נועדה בשביל ספורטאים, והגה אותה איזה בחור ב70 ומשהו. היתרון שלה על הדיאטות האחרות היה שהיא איפשרה ירידה במשקל עם איבוד מינימלי של שריר (מוזמנת לקרוא את הספר Ultimate diet 2.0 של לייל מקדלונד), שם אגב הוא טוען שלגוף האדם אין כלל צורך אמיתי בפחממות, לפחות לא בכמות שאנחנו צורכים (נדמה לי שלטענתו במקרה הכי קיצוני צריך 50 או 15 גרם פחממות ביום)
ג. לא, אמרתי שמיעוט ארוחות וצום למשך 16-20 שעות ביום (Intermittent fasting) יתן את זה.

א. כמו שויקי אמרה למטה, זה לא פורום מקצועי ואם תסתכל למעלה, יש גם הודעה שמבהירה את זה. אנשים חולקים פה ניסיון, דיעות ואולי ידע, לא מעבר לזה.
ב. נכון אנשים אוכלים הרבה שטויות ובגלל זה עולים במשקל- מסכימה. ובקשר לפחמימות זו בדיוק הנקודה- שאנחנו צורכים הרבה פחמימות מעבר למה שאנחנו צריכים. ברור שגם אם נצורך חלבון הרבה מעבר למה שאנחנו צריכים אנחנו נשמין, אבל בפועל רוב האנשים לא צורכים כל כך הרבה חלבון בעוד פחמימות כן. איך אתה אומר מצד אחד שמאזן חיובי יגרור עלייה ומאזן שלילי יגרום ירידה ומצד שני שקלוריה לא שווה לקלוריה. או שאתה מסתכל רק על קלוריות כמו שטענת קודם, או שאתה מסכים איתי שיש עוד דברים שמשפיעים.
ג. לא ראיתי מאמרים על זה (אתה מוזמן להראות לי, אבל אני לא אוכל להתייחס אליהם כרגע) וכל איש מקצוע שדיברתי/קראתי דברים שלו עד היום המליצו על ריבוי ארוחות וארוחות קטנות.

ולדולפין - אני מקווה שלא התכוונת למה שכתבת. מלבד השמירה על הסדר את תורמת כאן המון מהידע שלך...

דווקא התכוונתי לכל מילה, התכוונתי לכל מילה. התפקיד של מנהלי הפורומים הוא לא מקצועי אלא מנהלי בלבד. את הידע שלי הייתי תורמת גם אם לא הייתי מנהלת פורום.
גם לי יש בלוג!

#59 dolfin

dolfin

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 25/12/2008 - 19:09

ריבוי ארוחות אינו משפר את המטבוליזם, זהו מיתוס. ותתפלאי, הרבה פעמים דיאטניות לא יודעות מה הן עושות. בנוגע למאמני כושר (אליהם התייחסת בהודעה השניה שלך), הם אחת הצרות הכי גדולות שיש, ועוזרים להפיץ את רוב המיתוסים הטיפשיים עליהם אנשים מתבססים. מעטים מאוד המאמנים שבאמת שווים משהו, הקורס המכשיר מאמני חד"כ בארץ מתבסס על מידע מיושן ולא עדכני, ציון המעבר הוא מאוד נמוך, מעטים מאמני הכושר שלומדים וחוקרים מעבר לקורס-שזאת הבעיה העיקרית בעצם. מאמני חד"כ יכולים להוות יותר סכנה מתועלת. (אני יודע שזה לא בדיוק רלוונטי למה שרשמת, אבל מותר לי לקטר :lol: )

ושוב, מצד אחד אתה שולח אותי לתזונאיות שיגידו לי שעודף קלורי גורם לעליית המשקל, ומצד שני אתה אומר שהדיאטניות לא יודעות מה הן עושות. אז איך זה הולך? הן יודעות מה הן עושות רק כשזה מסתדר עם מה שאתה אומר?
גם לי יש בלוג!

#60 אורח - ארחי פרחי

אורח - ארחי פרחי
  • אורחים

פורסם 25/12/2008 - 19:40

א. כמו שויקי אמרה למטה, זה לא פורום מקצועי ואם תסתכל למעלה, יש גם הודעה שמבהירה את זה. אנשים חולקים פה ניסיון, דיעות ואולי ידע, לא מעבר לזה.
ב. נכון אנשים אוכלים הרבה שטויות ובגלל זה עולים במשקל- מסכימה. ובקשר לפחמימות זו בדיוק הנקודה- שאנחנו צורכים הרבה פחמימות מעבר למה שאנחנו צריכים. ברור שגם אם נצורך חלבון הרבה מעבר למה שאנחנו צריכים אנחנו נשמין, אבל בפועל רוב האנשים לא צורכים כל כך הרבה חלבון בעוד פחמימות כן. איך אתה אומר מצד אחד שמאזן חיובי יגרור עלייה ומאזן שלילי יגרום ירידה ומצד שני שקלוריה לא שווה לקלוריה. או שאתה מסתכל רק על קלוריות כמו שטענת קודם, או שאתה מסכים איתי שיש עוד דברים שמשפיעים.
ג. לא ראיתי מאמרים על זה (אתה מוזמן להראות לי, אבל אני לא אוכל להתייחס אליהם כרגע) וכל איש מקצוע שדיברתי/קראתי דברים שלו עד היום המליצו על ריבוי ארוחות וארוחות קטנות.

דווקא התכוונתי לכל מילה, התכוונתי לכל מילה. התפקיד של מנהלי הפורומים הוא לא מקצועי אלא מנהלי בלבד. את הידע שלי הייתי תורמת גם אם לא הייתי מנהלת פורום.

ב. את מתעקשת לא להבין. מאזן קלורי חיובי יגרור עליה, ומאזן קלורי שלילי יגרור ירדיה. אבל כן, קלוריה לא שווה לקלוריה. לדוג' אם תיהי במאזן קלורי חיובי ללא פחממות העליה אצלך בנוזלים תהיה הרבה פחות משמעותית. ואם תיהי במאזן קלורי שלילי (1200, לדוג') ו800 מהקלוריות יבואו מחלבונים לעומת אותו מאזן קלורי עם 100 קלוריות שיבואו מחלבונים בדוג' השניה פירוק השריר יהיה יותר משמעותי. בנוסף לכך, יש "קלוריות ריקות" שלא כוללות ויטמנים ומינרלים שעדיף להמנע מהן וכו'. אז לא, קלוריה לא שווה לקלוריה, אבל זה לא סותר.
ג.את מוזמנת לחפש. גוגל מחזיר 64 אלף תוצאות כשמחפשים את המושג בגרשיים, יש שם מספיק מידע. ברור שהם ימליצו על ריבוי ארוחות וארוחות קטנות, זה הרבה יותר פשוט, והרבה יותר קל לעקוב אחרי זה. בנוסף לכך, התקופה שבה לוקח לגוף להסתגל ל IF היא לא קלה בכלל, תנסי את לדחוף 1500 קלוריות בארוחה אחת. בנוסף לכך, כל המחקר בנוגע לשיטה הוא דיי חדש, אז אני לא אהיה מופתע אם רוב אנשי המקצוע לא יהיו מודעים אליה. וזאת בדיוק הסיבה שאני לא מרבה לתקן אנשים באינטרנט, הרוב אוהבים שמאכילים אותם בכפיות ולא ינקפו אצבע כדי לבדוק מה נכון ומה לא. תוך בדיוק דקה היית יכולה לקבל מספיק מידע שיעסיק אותך למשך 5 תקופות חיים, אבל העדפת לסתור את הטיעון שלי עם הטענה (המאוד טיפשית, אגב) שכל איש מקצוע שאיתו דיברת המליץ על ריבוי ארוחות. תחפשי, תקראי ותחכימי (אה ומאמרים מYNET זה ממש לא נחשב).

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים