מעבר לתוכן

מה יותר חשוב למהירות, מעבד או RAM?

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 אורח - מאיה

אורח - מאיה
  • אורחים

פורסם 06/08/2015 - 16:49

היי לכולם,

אז אני בענייני מחשב נייד (הולכת לקנות מחשב נייד, ורוצה שהוא יגיב מהר...)

כרגע יש לי מחשב עם מעבד i3 ועם RAM4, ולומר שזה לא עונה על הצרכים שלי זה האנדרסטייטמנט של האנדרסטייטמנט...

בעולם אידיאלי הייתי קונה מחשב עם מעבד i7 ועם RAM16, אבל אני לא חיה בעולם אידיאלי ואין לי 10,000 ש"ח להשקיע במחשב.

אז צריך לוותר על משהו, ונשאלת השאלה - על מה?

כי אם אני יורדת למעבד i5 אז אין RAM16, והשאלה היא אם RAM8 ומעבד i5 זה מספיק ואם המחשב יתפקד כמו בן אדם..

מי שקרא עד לפה בטח תוהה מהם הצרכים, אז ככה: אני עובדת עם תוכנות לעיבוד נתונים כמו SAS וSTATISTICA ו-SPSS ואולי בעתיד אצטרך גם R.

ואני יודעת שאנשים שמבינים במחשבים הולכים להתחלחל ממה שאכתוב עכשיו, אבל אני גם אוהבת שיש לי מלאאאא לשוניות פתוחות באינטרנט וגם שיש מלאאא חלונות של מלאאא תוכנות שפתוחים במקביל (כנראה תוצר של הפרעת קשב קלה).

אז אשמח לשמוע ממביני עניין :)

תודה!

מאיה

#2 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 07/08/2015 - 13:01

היי לכולם,

אז אני בענייני מחשב נייד (הולכת לקנות מחשב נייד, ורוצה שהוא יגיב מהר...)

כרגע יש לי מחשב עם מעבד i3 ועם RAM4, ולומר שזה לא עונה על הצרכים שלי זה האנדרסטייטמנט של האנדרסטייטמנט...

בעולם אידיאלי הייתי קונה מחשב עם מעבד i7 ועם RAM16, אבל אני לא חיה בעולם אידיאלי ואין לי 10,000 ש"ח להשקיע במחשב.

אז צריך לוותר על משהו, ונשאלת השאלה - על מה?

כי אם אני יורדת למעבד i5 אז אין RAM16, והשאלה היא אם RAM8 ומעבד i5 זה מספיק ואם המחשב יתפקד כמו בן אדם..

מי שקרא עד לפה בטח תוהה מהם הצרכים, אז ככה: אני עובדת עם תוכנות לעיבוד נתונים כמו SAS וSTATISTICA ו-SPSS ואולי בעתיד אצטרך גם R.

ואני יודעת שאנשים שמבינים במחשבים הולכים להתחלחל ממה שאכתוב עכשיו, אבל אני גם אוהבת שיש לי מלאאאא לשוניות פתוחות באינטרנט וגם שיש מלאאא חלונות של מלאאא תוכנות שפתוחים במקביל (כנראה תוצר של הפרעת קשב קלה).

אז אשמח לשמוע ממביני עניין :)

תודה!

מאיה

אני לא מומחה גדול...אבל מההתנסות שלי - זכרון זכרון וזכרון!.

אין הרבה הבדל בין המעבדים וזה לא כזה משנה, לעומת זאת אם את רוצה לעשות הרבה פעולות במקביל - את צריכה זכרון.

לי אישית יש i5 ו 4 גיגה זכרון. זה מספיק בשביל מה שאני עושה עם מטלב (תוכנה כבדה - השימוש לא). וקשה עם SolidWork

אני לא מכיר את התוכנות שציינת, אבל אני במקומך הייתי מתעקש על אפשרות הרחבה לכל מה שלא תקני.

נ.ב.

לסגור טאבים יכול לחסוך מאות שקלים. לא שווה!?

#3 kidumyashir

kidumyashir
  • רשומים
  • 1 הודעות:

פורסם 11/10/2015 - 20:58

לכל הסטודנטים שזקוקים לתוכנות לבדיקת המחשב הייתי ממליץ להיכנס לאתר לפטופ ישראל, בדף הראשי יש שני תוכנות מעולות של בדיקת דיסק קשיח ובדיקת זכרונות RAM

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים