מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

הורים ושמות שהם נותים לילדים שלהם.

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#16 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 05/10/2009 - 18:21

סלעית- שם של ציפור.
יעל- שם תנ"כי (יעל וסיסרא..) לא רק בעל חיים.

הרבה יותר דבילי לתת לילדים שמות כמו- טופז דולפין שונית ים וכו'

#17 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 05/10/2009 - 18:23

סלעית זה שם של ציפור
עכשיו מה רע בו?

#18 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 05/10/2009 - 18:38

איך אתה יודע שבקשת הכוונה לקשת בתור כלי נשק ולא קשת בענן?
סלעית שנגזר מסלע מקבל מבחינתי משמעות של חוזק, כמו לקרוא לילד אריה (שאגב את השם הזה ספציפית אני לא סובלת).
שונית גם נשמע לי נחמד.
הדבר היחיד שבאמת מכוער לדעתי זהלקרוא לילדה חנית.

סלעית- שם של ציפור.
יעל- שם תנ"כי (יעל וסיסרא..) לא רק בעל חיים.

הרבה יותר דבילי לתת לילדים שמות כמו- טופז דולפין שונית ים וכו'

ווה ווה דולפין ,אמרו שהניק שלך דבילי ,לא הייתי מוותר

#19 BubBLe-GuM

BubBLe-GuM

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 534 הודעות:

פורסם 05/10/2009 - 18:59

אחח כמה שאני אוהבת שרשורים כאלה.... :) :) :)

שמות מוזרים

שמחתי מאוד לראות את השם שלי [את חלקו לפחות] ברשימה הזאת :) אני אוהבת את השם שלי ממש, על אף מוזריותו.. ולמרות ה'עבודה' הקשה לחזור על השם שוב ושוב.

אני מכירה גם
קמה
פליאה
נהורא
חיננית

ניתאי

כרמי

אייל (עם קמץ ב-א)

ועוד הרבה מהשמות ה'מוזרים' שהוזכרו פה...

הכל עניין של הרגל, יום אחד כל השמות המוזרים הם יהיו דווקא הנפוצים יותר, ואז נמצא את עצמו תוהים למה הורים נותנים לילדים שלהם שמות כ"כ נדירים כמו : 'טלי', 'עדי' 'מורן' וכו'... :)

. אני מכיר עוד כמה שמות מיוחדים שלא אזכיר פה.

Posted Image למה לא להזכיר ?!?

#20 BubBLe-GuM

BubBLe-GuM

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 534 הודעות:

פורסם 05/10/2009 - 19:32

נזכרתי בעוד משהו, יכול להיות שזה עוד אחד מהסיפורים האלה שמתגלגלים על שמות,
אבל חברה אמרה לי שהיא מכירה זוג תאומים לאמא אמריקאית שקוראים להם : ניר ונופר,

זה לכשלעצמו של רע, אבל תתרגמו לאנגלית [בכ"ז האמא אמריקאית]

near- ליד

no far- לא רחוק

כנראה שהאמא מאוד רצתה את הילדים לידה, לא?!...

אצלנו בגלל סיבה כזאת [אמריקאיות במשפחה], משתדלים לא לקרוא בשמות מסויימים המתפרשים מוזר באנגלית כמו:

מורן

שי

מאיר [נשמע כמו ראש העיר באנגלית]

אוסנת (או-סנת , אוי נזלת)
גיא [יש פשוט כאלה המבטאים את זה לא נכון..]

ושטויות נוספות...

#21 dolfin

dolfin

יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז.

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 05/10/2009 - 19:45

ווה ווה דולפין ,אמרו שהניק שלך דבילי ,לא הייתי מוותר

אז אל תוותר...
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

#22 BubBLe-GuM

BubBLe-GuM

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 534 הודעות:

פורסם 05/10/2009 - 20:18

תהני מהאלמוניות שניתנה לך... אלא אם את רוצה שאפרסם את שמך ומלא אנשים יסתכלו בפרופיל שלך בפייסבוק?

יכול להיות שיש משהו בדברייך :), אבל יכלת לציין את השם הזה לפני שיכלו לקשר אותו אליPosted Image

#23 Justin Time

Justin Time

כן, הזמן הזה אבוד, אבל לא בשבילי...

• מנהלי פורום
  • 5876 הודעות:

פורסם 05/10/2009 - 20:22

יכול להיות שיש משהו בדברייך :), אבל יכלת לציין את השם הזה לפני שיכלו לקשר אותו אליPosted Image

היי, את זו שהעירה על כך.

#24 IdoWido

IdoWido

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 340 הודעות:

פורסם 05/10/2009 - 20:46

אני מכיר בחורה בשם סלעית גם כן. זה באמת על שם ציפור שדי נפוצה בארץ. אני חושב שזה שם דיי ייחודי ויפה.
הבעיה ששמות כאלה נוטים בקלות להגות לא נכון (למשל - סלית כמו בסלית BANG...)

נוצר מצב שאתה כל הזמן צריך לתקן אנשים ולפעמים זה כבר מאוס. לי יש שם משפחה שכל הזמן טועים בו ואני דיי מתקן אנשים כאינסטינקט. אבל אם מדובר בשם פרטי זה כבר יותר מהותי.

אגב עוד שם ששמעתי אותו רק פעם אחת - טללית (tlalit). שזה צמח. אבל צמח טורף (!). קצת הזוי אבל מתברר שמשתמשים בריח שלו בבשמים ודאודורנטים וכאלה (ויקיפדיה).

#25 Jane Doe

Jane Doe

מוזה שותקת

• מנהלי פורום
  • 6637 הודעות:

פורסם 05/10/2009 - 21:22

אני מכיר בחורה בשם סלעית גם כן. זה באמת על שם ציפור שדי נפוצה בארץ. אני חושב שזה שם דיי ייחודי ויפה.

נוצר מצב שאתה כל הזמן צריך לתקן אנשים ולפעמים זה כבר מאוס. לי יש שם משפחה שכל הזמן טועים בו ואני דיי מתקן אנשים כאינסטינקט. אבל אם מדובר בשם פרטי זה כבר יותר מהותי.

אגב עוד שם ששמעתי אותו רק פעם אחת - טללית (tlalit). שזה צמח. אבל צמח טורף (!). קצת הזוי אבל מתברר שמשתמשים בריח שלו בבשמים ודאודורנטים וכאלה (ויקיפדיה).

טללית שמעתי לראשונה לפני כמה ימים באחת ממודעות הדירות.
שם משפחה שצריך לתקן זה די נפוץ, אצלנו אנחנו אוטומטית אומרים את השם וישר מאייתים. אבל כבר קיבלתי דואר עם כל וריאציה אפשרית של השם, לפעמים ללא שום קשר למציאות.

.Pavarotti is an Italian, He speaka lika this
!?Do I speaka lika this?? No. Why
!!!Because I'm an English man you blistering Idiot

תמונה מצורפת

ראיתי פעם ג'ירפה בספארי. דווקא השאירה עליי רושם טוב.

#26 אורח - Mommsen

אורח - Mommsen
  • אורחים

פורסם 05/10/2009 - 21:32

אצלנו במשפחה משתדלים תמיד להגיע לפשרות בכל נושא, וכך היה גם עם השמות.
אבא שלי ז"ל רצה שאנחנו (שלושה בנים) נישא שמות ארחנטינאים, ואילו אמא שלי שתחיה
רצתה שאנחנו נהיה ישראלים עם שמות ישראלים.
במקרה שלי, הבכור, אמא שלי נצחה נצחון מוחץ: יש לי שני שמות ישראליים.
במקרים של האחים הצעירים שלי, ההורים יצאו בתיקו: שם פרטי ישראלי ושם שני לאטיני במקרה אחד, ושם פרטי לאטיני ושם שני ישראלי במקרה השני (תאומים).
כך יצא שיש לי אח בשם ראול יהודה, ואחיו התאום (שנפטר לצערי לפני כחצי שנה) קראו חיים חיימס, ושם החיבה שלו היה קאמי, על-שמו של אלבר קאמי שאבי מאוד אהב.

#27 אגוזי

אגוזי

ברונזה

• רשומים+
  • 893 הודעות:

פורסם 05/10/2009 - 23:37

ומי לעזאזל קורא לילד שלו חלבון (נשבע לכם ראיתי במו עיני), סלעית, קשת, שונית, חנית (תקראו לילדה כידון וזהו)??
בקיצור ליטן זה לא המקרה הכי פסיכי
אני מבין שלקרוא לכל ילד שני יוסי, דוד ושרה (כמו אצל הערבים) זה מגוחך אבל בחייאת יש היום שמות שפשוט גובלים באבסורד

לידיעתך, גם במגזר הערבי נהוג היום לתת לילדים שמות מודרניים יותר ולא רק מחמד, אחמד ופאטמה ( שאם הייתי מבקשת ממשהו שיציין שם ערבי לילד כנראה שאלו השמות הראשונים שהיו עולים על דעתו...)
ולמרות זאת, אני ממש בעד שמות מהמקורות.
יואב....אסף....יעל....מיכל....

אל תשאלי שאלות ואני לא אגלה לך שקרים

You're walking. And you don't always realize it, but you're always falling. With each step you fall forward slightly. And then catch yourself from falling. Over and over, you're falling. And then catching yourself from falling. And this is how you can be walking and falling at the same time.

תמונה מצורפת תמונה מצורפת

#28 BubBLe-GuM

BubBLe-GuM

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 534 הודעות:

פורסם 06/10/2009 - 00:08

ולמרות זאת, אני ממש בעד שמות מהמקורות.

גם לשמות מהמקורות [שיש כאלה שאני מאוד אוהבת] יש גבול, ויסלחו לי כל אלה שנקבתי בשמם במקרה..

נו באמת לקרוא לילד קטן חזקיה, צפניה, גדליה, איוב (טוב מודה לא נתקלתי), קהלת (כן נתקלתי), זבולון,זלפה, ועוד רבים...לא לעניין חברים..אח"כ כולם צוחקים עליו בבית הספר, ועד שיגיע למוסד גריאטרי לא ירפו ממנו..

#29 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 06/10/2009 - 01:32

וואו, הזכרת לי שכנות שלנו לשעבר שקראו להן כסמית וסלית.. כשהיו לנו אורחים והאמא היתה קוראת להן שיחזרו הביתה מלמטה תמיד היו צחוקים :מתגלגל:
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

כותבת ברכות לימי הולדת, חגים ואירועים

#30 dolfin

dolfin

יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז.

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 06/10/2009 - 03:03

גם לשמות מהמקורות [שיש כאלה שאני מאוד אוהבת] יש גבול, ויסלחו לי כל אלה שנקבתי בשמם במקרה..

נו באמת לקרוא לילד קטן חזקיה, צפניה, גדליה, איוב (טוב מודה לא נתקלתי), קהלת (כן נתקלתי), זבולון,זלפה, ועוד רבים...לא לעניין חברים..אח"כ כולם צוחקים עליו בבית הספר, ועד שיגיע למוסד גריאטרי לא ירפו ממנו..

אני חושבת שילדים יודעים לצחוק על כל דבר, אבל דווקא על שמות צוחקים הרבה הרבה פחות ממה שאנחנו חושבים. לאחותי הקטנה קוראים לאה וזה לא ממש הזיז או מזיז למישהו בכיתה שלה
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים