מעבר לתוכן

תמונה

דירה להשכיר

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#16 אורח - אורח_ליאת_*

אורח - אורח_ליאת_*
  • אורחים

פורסם 03/10/2007 - 10:59

טיפ נוסף..למרות שעכשיו חג סוכות ואתם לא בדירה השכורה שלכם :lol:

*שער הדולר בחוזה שלכם :

רוב חוזי השכירות שנחתמים בבאר-שבע(וכמעט בכלל) נוקבים בדמי השכירות בדולרים.
נסו להתעקש על שכר דירה בשקלים(למרות שנדיר שהשוכר יאפשר זאת..) כך תעצרו את העלייה של מחיר שכר הדירה.

באם אתם אכן משלמים לפי שער הדולר, יש להקפיד שיהיה הסדר בשכר דירה לגביו בגלל התנודות שלו וכאמור עלית שכר הדירה באופן פתאומי כתוצאה מכך.
יש לקבוע מראש מנגנון הצמדה של שכר הדירה לדולר ולבדוק שאין הצמדה כפולה או קביעת שערי מינימום/מקסימום שאינם הוגנים כלפי אחד הצדדים, להלן :
(לא פחות מ_____ ולא יותר מ____)
*למי שמעוניין לראות את שערי המטבעות הנבחרים... קישור לאתר בנק ישראל :
http://www.bankisrael.gov.il/

לאו דווקא, בשנה האחרונה שער הדולר ירד דווקא מה שגרם לכך שבעל הדירה שלי החזיר לי 1300 שקל בסוף השנה שאם הייתי נוקבת בשכר דירה שיקלי לא הייתי מקבלת, מנגד ההורים שלי החזירו לשוכרים שלהם קרוב ל4000 שקל בגלל הפרשי שער דולר שהיו לטובת השוכרים. שער דולר לא תמיד עולה הוא עשוי גם לרדת...

#17 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 03/10/2007 - 14:01

לאו דווקא, בשנה האחרונה שער הדולר ירד דווקא מה שגרם לכך שבעל הדירה שלי החזיר לי 1300 שקל בסוף השנה שאם הייתי נוקבת בשכר דירה שיקלי לא הייתי מקבלת, מנגד ההורים שלי החזירו לשוכרים שלהם קרוב ל4000 שקל בגלל הפרשי שער דולר שהיו לטובת השוכרים. שער דולר לא תמיד עולה הוא עשוי גם לרדת...

ליאת היקרה כנראה שפספסת את הכוונה שלי :unsure:
אני יודעת ששער הדולר יכול גם לרדת ..

הרעיון שעומד מאחורי ההצעה שרשמתי הוא שיקולים של רווח vs הפסד , הווה אומר-
במקרים בהם שכר הדירה משולם בדולרים, ולא מעוגן בחוזה הסדר לגבי שער דולר קבוע -את יכולה להרוויח (כמו במקרה שלך ) או להפסיד!!!!!! אז נכון , זה נחמד מאוד לקבל החזר :וי: ..ובאמת לפי המגמה האחרונה הדולר נמצא בירידה ..אך אל תשכחי שתמיד עשויות להיות הפתעות גם לכיוון השני(הפסד..)-
שימי לב מה קרה בשנת 2002: כתבה על עליית הדולר והרעה במצבם של שוכרי הדירות,
אני גם מכירה מכירה שוכרים סטודנטים ששילמו פר חודש לפי שער הדולר - חודש הרוויחו חודש הפסידו ...
לפיכך, במקום לשחק ב"קזינו" הסכם שכזה: (לא פחות מ_____ ולא יותר מ____) מבטיח שתשלמו בצורה עקבית סכום קבוע נטול הפתעות לא נחמדות שקורות מן הסתם כאשר הדולר עולה. (ולא יורד...)

בכל מקרה כל אחד מוזמן לבחור מה טוב בשבילו...
הלבוש היפה ביותר של האדם הוא..... החיוך :)

...... I don't believe that magic, is only in the mind

In Your Eyes

#18 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 03/10/2007 - 22:50

בדיוק מהסיבה הזאת רבים מבעלי הדירות העלו את מחירי הדירות בדולרים כיום

ולכן,, יש צורך א. לנסות להתמקח על המחיר הדולרי (בעיקר כשממשיכים באותה דירה)
ב. להצמיד את המחיר לשקלים

במיוחד כששער הדולר כל כך נמוך ,, עדיף להצמיד את השכירות לשקל ולחסוך את ההוצאות העתידיות כשהדולר יעלה (והוא יעלה ...)
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

#19 Nightstalker

Nightstalker

Fullmetal User

• רשומים+
  • 2458 הודעות:

פורסם 08/10/2007 - 12:42

בדיוק מהסיבה הזאת רבים מבעלי הדירות העלו את מחירי הדירות בדולרים כיום

ולכן,, יש צורך א. לנסות להתמקח על המחיר הדולרי (בעיקר כשממשיכים באותה דירה)
ב. להצמיד את המחיר לשקלים

במיוחד כששער הדולר כל כך נמוך ,, עדיף להצמיד את השכירות לשקל ולחסוך את ההוצאות העתידיות כשהדולר יעלה (והוא יעלה ...)

או שתעשו משהו אחר , שער הדולר אומנם עלול לעלות ,אבל לא בפתאומיות , שימו לעצמכם קו עליון מסויים , נגיד 4.2 - ברגע שהדולר עובר את הקו הזה פשוט תקנו דולרים בשביל שכר הדירה לכל השנה ככה אם הדולר יעלה יותר מזה לא תיפגעו ואם הדולר ירד לא תרוויחו אבל בינתיים עד שהוא יעלה הרווחתם

לא לשכוח שיש עמלות קניה ומכירה של דולרים(כשרוצים להמיר בחזרה לשקלים) ולשקלל את זה בשער הדולר
נגיד אני הייתי הולך על 4.3 אבל 4.2 זה אחרי עמלות שאני לוקח בחשבון

מי אמר שאי אפשר להחזיק את החוט בשני הקצוות?
Ignorance is sometimes bliss, but more often death.

There would be no great men if there were no little ones.

Having a smoking section in a restaurant is like having a peeing section in a swimming pool.

To be sure of hitting the target, shoot first, and call whatever you hit the target.

Smile. It's the second best thing you can do with your lips.

#20 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 08/10/2007 - 17:48

:oops: שימו לב!

ההודעה המרכזית בשרשור עודכנה....

1.תחת קטגוריות מסוימות הוספו קישורים לשרשורים בפורום שלנו , המאגדים בתוכם טיפים ועצות נוספים .
2.לאחר פרוט הקטגוריות התווספו קישורים לטיפים- מתכונת ביטול חוזה שכירות והתמודדות עם בעל דירה סרבן תיקונים.
3.לאורך השרשור הודגשו עקרי הטיפים למען קריאה נוחה יותר.
4.לנוחיותכם - הוספתי נספח של טפסים הקשורים לשכירות דירה (בלבד)בסופה של ההודעה המרכזית.
5.צרפתי לכם כאן -> קישור על שרשור שאלות בנוגע לארנונה, הנחה, טפסים וכל מה שרציתם לדעת!

In Your Eyes

#21 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 09/10/2007 - 02:18

:oops: ושוב עדכון קטנטן...

התווסף להודעה המרכזית קישור למדריך הדיור בב''ש....

עכשיו כל השלבים והטיפים בקשר לחיפוש דירה (מבחינת אזורים ,מחירים, זכויות ,חוקים שאתם צריכים לדעת, עצות...)
מאוגדים תחת קורת שרשור אחד :)

In Your Eyes

#22 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 02:11

*טיפטיפון קטן..
לסטודנטים שגרים ביחידות דיור (כאשר דירה מחולקת למספר יחידות).... מומלץ לבקש מהמשכיר שיתקין שעון חשמל נפרד לכל יחידה :).

In Your Eyes

#23 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 03:09

רגע לפני שאומרת לכם Arrivederci...חשוב לי להוסיף את הטיפ הזה.. :)!

כאמור,ישנן מספר דרכי תשלום אפשריות של שכר הדירה, חלק מדרכי התשלום מקלות על המשכיר, חלקן על השוכר.
בין דרכי התשלום המקובלות: תשלום חודשי, תשלום חודש אחרון מראש,תשלום מספר חודשים מראש ,צ'קים דחויים לכל השנה ומתן צ'קים לכל תקופת השכירות.

•תשלום חודשי:
הפקדת צ'ק או מזומן מדי חודש .
שיטה זו מקלה על השוכר, אך אינה נותנת ביטחון למשכיר ולכן אינה נפוצה במיוחד.

• תשלום חודש אחרון מראש:
הפקדת צ'ק אחד קדימה.

•תשלום מספר חודשים מראש:
תשלום בפרקי זמן קבועים מראש, כשבכל פעם משלמים מראש על מספר חודשים אשר חוזה שכירות הדירה קובע (למשל תשלום על שלושה חודשים מראש).
בחוזה שכירות בו מתבצע התשלום בכל שלושה חודשים, תשלמו למשכיר בחודש הראשון עבור שלושת החודשים הראשונים.
תשלום דמי השכירות הבא יבוצע בתום חודש השכירות השני ולא בתום החודש השלישי,כך שבידי המשכיר יהיה תמיד לכל הפחות סכום של חודש שכירות אחד כביטחון.
סכום זה יהווה ביטחון בעבור המשכיר, שכן הוא משולם עבור שכירות שטרם מומשה.
במידה וההוצאה גדולה עליכם אל תיתביישו לבקש מבעל הדירה לשלם את דמי השכירות אחת לחודש או לקבוע איתו על פריסת תשלומים יותר נוחה בשבילכם :) !!!

•צ'קים דחויים לכל השנה:
מתן צ'קים לכל תקופת השכירות.
חשוב לי שתדעו שביטול צ'קים אלה אינו חוקי( למעט כמובן מקרים בהם נעשתה הפרה של תנאי החוזה) , אם אין בחשבונכם סכום מספיק לשלם צ'קים אלו, יכול המשכיר להפעיל כנגדכם הוצאה לפועל.
אם בעל הדירה עדיין מתעקש על מתן שיקים מראש, יש להגביל את סחירותם על ידי מחיקת המילה "לפקודת" בשיק והוספת המילים "למוטב בלבד" וכן קרוס. בצורה זזה יש להגביל את סחירות שטר החוב (במידה וקיים) .
יש לציין שכתיבת "שיק בטחון" על גבי השיק אינו מונע את גבייתו או הסבתו!

•תשלום בכרטיס אשראי :

השיטה החזקה ביותר מבחינת המשכיר, כיוון שבמקרה של אי תשלום מצדכם, חברת האשראי כמובן עומדת לצידו.
הסדר זה חוסך טיפול בהמחאות ומעקב אחרי השינויים בשער הדולר. הגבייה נעשית מידי חודש או מידי רבעון וניתנת להתבצע בכל אחד מימות החודש (ימי עסקים) לפי בחירה.
כיצד זה עובד ?
לאחר חתימת חוזה השכירות בין השוכר למשכיר ממלאים שובר לתשלום שכר דירה, אותו ניתן להוריד מאתר ישראכרט או לקבלו בפקס. את השובר החתום בידי השוכר והמשכיר יש לשלוח אל משרדי תשלובת ישראכרט לאישור העסקה. לאחר בדיקת הנתונים יקבלו השוכר והמשכיר הודעה בכתב על אישור או דחיית העיסקה.

*יש מקרים בהם מבקש בעל הדירה שהשוכר יתחייב ( בחוזה)לשלם את דמי השכירות עד סוף תקופת השכירות גם אם הוא יבטל את ההסכם ו
יפנה את הנכס קודם לכן. רצוי להימנע מהתחייבות זו מאחר ועשויים להיווצר מקרים שיהפכו את המשך השכירות לבלתי רלוונטית מבחינתכם במהלך תקופת השכירות!!!

את המידע אספתי לכם מהמקורות:
* רידר מאגר המאמרים הישראלי.
*אתר נדל'ן בינוי ודיור.
*אתיקה השקעות.
*המלצות מפי עו"ד אילה בירגר.
*אתר onestop.

In Your Eyes

#24 דורון סער

דורון סער

ההבדל היחיד בין פוליטיקאי לבין המשיח הוא בלוחות הזמנים

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 03:24

מותר לבטל המחאות כאשר קיים "כשל תמורה מלא", כלומר כאשר לא התקבלה התמורה עבור ההמחאה וגם לא חלק ממנה, שלא באשמתכם.

למשל אם שילמתם בהמחאה עבור מוצר מסויים שהיה אמור להישלח אליכם בדואר, והמוצר לא הגיע - מותר לבטל את ההמחאה.
לעומת זאת אם המוצר הגיע אבל יש בו משהו לא תקין - אסור לבטל את ההמחאה משום שזה כשל תמורה חלקי.

אם שילמתם בהמחאה עבור השתתפות בקורס מסויים ולא הגעתם - אסור לבטל את ההמחאה משום שזה אומנם כשל תמורה מלא, אבל באשמתכם.
אבל אם המרצה לא הגיע (בכלל) - מותר לבטל.

#25 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 03:43

דורון תודה רבה על התוספות :) !

כמו שרשמתי לך בה''פ , אני אשמח אם יצא לך לענות פה לגולשים (בזמנך החופשי כמובן) ובנוסף למנהל השני.

In Your Eyes

#26 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 16/10/2007 - 19:10

•צ'קים דחויים לכל השנה: [/u] מתן צ'קים לכל תקופת השכירות.
חשוב לי שתדעו שביטול צ'קים אלה אינו חוקי( למעט כמובן מקרים בהם נעשתה הפרה של תנאי החוזה) , אם אין בחשבונכם סכום מספיק לשלם צ'קים אלו, יכול המשכיר להפעיל כנגדכם הוצאה לפועל.
אם בעל הדירה עדיין מתעקש על מתן שיקים מראש, יש להגביל את סחירותם על ידי מחיקת המילה "לפקודת" בשיק והוספת המילים "למוטב בלבד" וכן קרוס. בצורה זזה יש להגביל את סחירות שטר החוב (במידה וקיים) .
יש לציין שכתיבת "שיק בטחון" על גבי השיק אינו מונע את גבייתו או הסבתו!

שאלה אולי שאלת תם...
אבל למה צריך להגביל את סחירות הצ'ק?
מה כבר אפשר לעשות עם צ'ק שלא הוגבל?
אני לא אגבלתי את הצ'קים שנתתי, כדי לי לעשות משהו????????????????

#27 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 30/10/2007 - 22:22

שאלה אולי שאלת תם...
אבל למה צריך להגביל את סחירות הצ'ק?
מה כבר אפשר לעשות עם צ'ק שלא הוגבל?
אני לא אגבלתי את הצ'קים שנתתי, כדי לי לעשות משהו????????????????

הצ'ק הוא למעשה מסמך סחיר דהיינו: אפשר לגלגל אותו בשוק מיד ליד- לסחר עימו ולהעביר את הזכות השטרית מאדם לאדם.
צ'ק כאמור נחשב כשטר חליפין ויש לו הגדרה חוקית המוזכרת בפקודת השטרות, בסעיף 73(א).
כדי למנוע מצב שאדם או הגוף אחר מלבד אלו ששמם רשום על גבי הצ'ק יוכל לפדות אותו נוהגים להגביל את סחירות הצ'ק!
במקרה שהצ'ק הוגדר כלא סחיר הוא עדיין "סחיר" במובן הפורמאלי לצורך העניין אך לא במובן המטריאלי....

למי שמעוניין הוספתי פה את "פקודת השטרות" :)

קבצים מצורפים

In Your Eyes

#28 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 02/11/2007 - 13:27

הצ'ק הוא למעשה מסמך סחיר דהיינו: אפשר לגלגל אותו בשוק מיד ליד- לסחר עימו ולהעביר את הזכות השטרית מאדם לאדם.
צ'ק כאמור נחשב כשטר חליפין ויש לו הגדרה חוקית המוזכרת בפקודת השטרות, בסעיף 73(א).
כדי למנוע מצב שאדם או הגוף אחר מלבד אלו ששמם רשום על גבי הצ'ק יוכל לפדות אותו נוהגים להגביל את סחירות הצ'ק!
במקרה שהצ'ק הוגדר כלא סחיר הוא עדיין "סחיר" במובן הפורמאלי לצורך העניין אך לא במובן המטריאלי....
למי שמעוניין הוספתי פה את "פקודת השטרות" :)

תודה על התשובה! :)
אבל לא אמרת מה כדאי לי לעשות..

#29 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 02/11/2007 - 20:49

תודה על התשובה! :)
אבל לא אמרת מה כדאי לי לעשות..

בכיף :)
תראה, אם אתה חושש שבעל הבית יעשה לך בעיות בעתיד בנושא (...באם יש לך איזשהו יסוד להניח ע''פ ההתרשמות ממנו)
אתה תמיד יכול לבקש את הצ'קים שלא נפדו ולתקנם, קרי להפכם לסחירים ע'יי הוספת המילים "למוטב בלבד" וכן קרוס.
באם בעל הבית יסכים להחזירם - זה כבר שיקול שלו...

אני מקווה שהכל יתנהל על מי מנוחות ולא יצוצו לך בעיות
שבת שלום <:-)

In Your Eyes

#30 אורח - משה אהירם

אורח - משה אהירם
  • אורחים

פורסם 03/08/2008 - 15:41

אוקיי...אז הגעתם לבירת הנגב להגשים את החלום האקדמי שלכם .
אחרי שמילאתם טפסים , המתנתם שעות במדור רישום וכססתם ציפורניים..
התקבלתם לתואר הנחשק
אז מה נותר לכם?..אה כן..להשכיר דירה ולחתום על חוזה ( :

מטרת ההתקשרות בחוזה הינה להסדיר, מבחינה חוקית , את מערכת היחסים החוזית בינכם לבין המשכיר.
את חוזה השכירות מסדיר חוק השכירות והשאילה, התשל"א - 1971 :smart:

השרשור הזה הוא שלכם ובשבילכם ,ויהווה בעבורכם ... מידע נגיש ועדכני בנושא זכויותיכם
בתור משכירי דירות..
אתם מוזמנים לכתוב ולשתף פה ,הן מהידע האישי שלכם והן מהתנסותכם בשטח :) !!!

..לאחר שקראתם את המדריך לדיור בב''ש (שאלות על איזורים מומלצים, מחירים, איך לחפש ואיפה..)
אתם מוכנים להתחיל במלאכת בחינת זכויותכם כמשכירי דירות...

בשביל הספתח..כמה טיפים על קצה המזלג ...

*זהות המשכיר :כמו שחשוב לבעל הדירה מי אתם( : גם אתם צריכים לבדוק קצת יותר לעומק במי מדובר..ייתכן והמשכיר הוא רק אחד מבין כמה בעלי הנכס ולאחר תקופה אתם עלולים לעמוד בפני שוקת שבורה.. .ולגלות כי אשתו או בנו לא הסכימו כלל להשכיר את הדירה.
לפיכך -חשוב לוודא מי הבעלים של הנכס והאם מקובלים על-ידי כל אחד מהם הסכם השכירות.

*הנכס שלכם!

*.לאחר שנערך הסכם השכירות החזקה בדירה עוברת לידיכם , והבעלים רשאי להיכנס לדירה רק לצורך בדיקה או תיקונים , אלא אם נקבע אחרת בחוזה.
דאגו להוסיף סעיף המורה על "כניסה לנכס רב בנוכחות המשכיר ובתיאום מראש"

*שעור בחשבון:
חשוב מאוד שתוודאו שכל החשבונות הקודמים שולמו במלואם ואתם נכנסים לדירה נקייה מחובות.
מומלץ מאוד לגשת לעירייה ולהעביר את הארנונה על שמכם , ועם תום החוזה לשנות שוב לשם הבעלים.
עשו זאת גם עם החשבונות האחרים ..

*הימורים יש רק בקזינו.. לעיתים , משכירי הדירות ידרשו מכם ערבויות כדי לוודא שתקיימו את ההסכם במלואו. רצוי לקבוע בהסכם השכירות סעיף הקובע
כי הערבויות שהופקדו בידי המשכיר יושבו אליכם.
הערבויות המקובלות :
ערבות של צד ג', שטר חוב, ערבות בנקאית, צ'קים אישיים ואף במקרים מסוימים כסף מזומן שמופקד בפק"מ למשך תקופת השכירות.

ערבות צד ג' בעת חתימת הסכם עליכם להחתים לפחות 2 ערבים אשר יתנו ערבות להסכם.

שטר חוב זו הערבות מבין המקובלת ביותר. למעשה מדובר בהחתמתכם על שטר חוב. בשטר זה יש לציין סכום כסף מסוים כפיצוי וכן רצוי להחתים עליו גם 2 ערבים (לפחות).
( על פי רוב בשעת הצורך, קשה לממש את שטר החוב שכן הדבר כרוך בפניה לבית המשפט ולהוצאה לפועל, הליך הכרוך בזמן ובכסף. )

ערבות בנקאית ערבות רצויה ביותר מבחינתו של המשכיר, ע"י ערבות בנקאית המשכיר מכסה את עצמו בצורה אופטימאלית (כמעט לחלוטין), הבנק בעצם ערב לכל התחייבויות שלכם וזאת עד לגובה סכום הערבות. מימוש הערבות הבנקאית הינה קלה יחסית. יש לשים לב ולהאריך את הערבות במקרה של הארכת תקופת השכירות וכן שתוקף הערבות ימשך כ- 30 יום אחרי תום תקופת השכירות ותוחזר לידי השוכר רק לאחר שהמשכיר בדק כי לא נותרו כל חובות ו/או נזקים למושכר.

הפקדת כסף מזומן
במקרה זה, אתם מפקידים סכום כספי בפיקדון בבנק,( בדר"כ מוחזק ע"י עו"ד המשמש כנאמן), עם הוראות להעביר מתוך הכספים הנ"ל כל תשלום אשר חל עליכם ומיאנתם לשלמו כולל תשלום בעבור דמי השכירות עצמם. בטוחה זו הינה נוחה ונגישה ביותר, המימוש הינו זמין ואינו כרוך בהוצאות מיוחדות. בסוף תקופת השכירות, במידה ועמדתם בכל התחייבויותיכם, יוחזרו לכם הכספים המוחזקים בנאמנות במלואם כולל הריבית שנצברה.

*יתרונות וחסרונות של שטר ביטחון לעומת ערבות בנקאית , ניתן למצוא פה

*איך כותבים צ'ק? ההבדלים בין "קרוס" ל"מוטב בלבד" -לחצו כאן

*ביטוח..לא רק אצל אלוהים ...רצוי מאוד שבהסכם השכירות תעגנו את כל נושא הביטוחים הן שלכם והן ביטוחי צד ג' ותכולה.

* שרשור בנושא הביטוח ניתן לקרוא כאן

*.החלטתם לעזוב את הדירה שלכם באמצע השנה?מומלץ כי הסכם השכירות יחזה תרחיש בו תבקשו להעביר את הבעלות בדירה לאחר.

* לא שילמתם את דמי השכירות בזמן?..המשכיר אינו יכול , מבחינה חוקית ,לפנותכם בעצמו...רק באמצעות צו של בית משפט . (אלא אם הוסכם אחרת בחוזה.)
אבל שימו לב! במידה ותשארו בדירה, תאלצו לרוב, לשלם על כל יום נוסף סכום כסף לא מבוטל כמצויין בחוזה.

*שותפים כבר אמרנו?
ב"מקרה " ואתם לא גרים ביחדת דיור פרטית משלכם ואתם מתעתדים לגור אם שותפים נוספים,מומלץ שכל השותפים יהיו חתומים על הסכם השכירות מול הבעלים ,במטרה למנוע מחלוקות בינכם.
*שוכר חלופי – כדאי להוסיף לחוזה סעיף המאפשר להכניס שוכר אחר - תחת תנאים מסוימים שההתנגדות להם תהיה סבירה.

*השותפים לא משלמים חשבונות? אתם מוזמנים לקרוא מה עושים בנידון

*במידה ונאלצתם לבטל את חוזה השכירות ,חשוב שתדעו מהי מתכונת הביטול .
*לגבי בעלי דירות המסרבים לתקן ליקויים בדירה- המלצה כיצד לפתור את העניין

....מפה..אתם חופשיים להוסיף טיפים משלכם....

ולא לשכוח!
הסכם שכירות טוב הינו כזה אשר מאזן בין האינטרס של כל אחד מהצדדים, מצד אחד שומר על רכושו היקר של המשכיר ומבטיח אכיפה נכונה של ההסכם,
ומן הצד השני מגן על זכויותיהם של השוכרים....(זה אתם לא? :) )

המידע שהומלץ ויומלץ בעתיד בשרשור או \ו בכל קישור לשרשור אחר שהובא כאן , הוא למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד בשום מקרה לשמש כתחליף ליעוץ משפטי מקצועי !
אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה הנוגעת להלכי החוק.
הדברים המובאים בשרשור נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת .

נספח לשרשור - טפסים הקשורים לשכירות דירה:

אני מתחיל ללמוד שנה הבאה כמה אמור לעלות שכ"ד דירה באיזור הקמפוס?

משה,

ההודעה נערכה על ידי Peaches: 14/09/2008 - 08:47
פרסומת לא כל כך סמויה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים