מעבר לתוכן

תמונה

דירה להשכיר

• Please log in to reply
46 replies to this topic

#31 אורח - Guest_אורח_*

אורח - Guest_אורח_*
  • אורחים

פורסם 22/08/2008 - 13:29

ראיתי באתר של האגודה

נראה נחמד

תהנו

קבצים מצורפים

#32 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 24/08/2008 - 04:12

ראיתי באתר של האגודה

נראה נחמד

תהנו

תודה על התגובה ! יש פה דברים חשובים בקשר לשכירות דירה :) !

עוד מעט נוציא ספר עם כל הטיפים שהצטברו :lol:
הלבוש היפה ביותר של האדם הוא..... החיוך :)

...... I don't believe that magic, is only in the mind

In Your Eyes

#33 Bart'Melius

Bart'Melius

.We are what we repeatedly do

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 5313 הודעות:

פורסם 29/08/2008 - 10:07

תודה על התגובה ! יש פה דברים חשובים בקשר לשכירות דירה :) !

הקרדיט על המסמך מגיע ל(ח"מ) מוטי טייטל שהשקיע רבות בכתיבה.
--------

פמיניזם - הדרך של נשים לא מושכות למצוא את דרכן למרכז החברה.

למה זה לא עובד?

#34 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 14/09/2008 - 03:18

טיפ נוסף :smart:!

שימו לב שחוזה השכירות שלכם אינו כולל סעיף כללי כגון : "השוכר ישא בתשלומים החלים מעצם טיבם על השוכר".
על פניו נראה שמדובר בתשלומם השוטפים לועד הבית, ארנונה, חשמל וכל שאר ההוצאות הרגילות שלכם כשוכרים בלבד..
אולם בפועל , הסעיף הזה יכול לכסות גם תשלומים המשבחים את הנכס כגון: שיפוצים ,השתתפות בצביעת חדר המדרגות וכו'
לכן מומלץ לוודא את מהות הסעיף :)

In Your Eyes

#35 אורח - Guest_אורח_*

אורח - Guest_אורח_*
  • אורחים

פורסם 29/09/2008 - 19:29

היי

אני מתחיל לחפש דירה רק שלושה שבועות לפני תחילת הלימודים

רציתי לשאול אם המחירים בתקופה הזו יותר גבוהים
ואם באופן כללי יותר קשה למצוא דירה טובה בזמן הזה?

#36 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 29/09/2008 - 23:20

היי

אני מתחיל לחפש דירה רק שלושה שבועות לפני תחילת הלימודים

רציתי לשאול אם המחירים בתקופה הזו יותר גבוהים
ואם באופן כללי יותר קשה למצוא דירה טובה בזמן הזה?

כן, יותר קשה למצוא דירה ב"איכות גבוהה" בתקופה זו
אבל במידה וכבר מצאת אחת, יש לך יותר כוח מיקוח על המחיר שלה ...
זאת בגלל שרוב הסטודנטים כבר מצאו וחתמו על חוזים לשנה הקרובה, ושוק הדירות עדיין מוצף בדירות שלא הושכרו עדיין.
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

#37 אורח - אורי שאבי

אורח - אורי שאבי
  • אורחים

פורסם 27/07/2009 - 20:26

חוזה שכירות סטנדרטי אפשר למצמוא בחנויות ספרים או באינטרנט.

#38 אורח - בעל דירות להשכרה

אורח - בעל דירות להשכרה
  • אורחים

פורסם 19/11/2009 - 08:11

החוזה הזה הוא חתיכת נייר שלא שווה את הדיו שמודפס אליו, אתם יכולים לעשות בדירה כרצונכם ולמשכיר אין ממש יכולת לאכוף דבר. גם אם לא תשלמו כלל תבטלו את הצקים בטחון (שזה מאוד מאוד מומלץ) יקח לו חודשים לפנות אתכם.
וכמובן מצד שני מחר יתפוצץ צינור המים ואתם תקועים חודש ללא שירותים, מה בדיוק תעשו תלכו לבימ"ש?
תתבעו אותו על ספה עם בלאי?? הוא יתבע אתכם על קירות לא נקיים?? התנהלות בבתי משפט נמשכים שנים ואף אחד לא ילך בשביל כמה מאות או אפילו אלפי שקלים.

הדבר החשוב הוא לבטל את הצ'קים בטחון. ואז אין שום סכנה, אם הוא לא מתקן דברים פשוט תעזבו בלי לשלם.

אבל לא צריך להיות קיצוניים רוב הבעלי דירות הם הוגנים ואם אתם אנשים הוגנים אין שום סיבה שלא תסתדרו, אני גר כבר 3 שנים בדירה ללא חוזה, מלבד חוזה שכתבתי בעצמי וחתמתי בשם הבעל בית בשביל ההנחת ארנונה, מפקיד כל חודש ומוריד מהצק תיקונים שצריך לעשות בבית. ועד היום עוד לא פגשתי אותו פנים מול פנים.

כדאי מאוד להתעלם מעצות מסוכנות כמו הנ"ל, זכרו שהדירה אינה שלכם ואינכם יכולים לעשות בה כרצונכם. אתם למעשה רוכשים את הזכות להשתמש בה. משום מה ישנו הרושם שבישראל שוכר יכול להשתלט בנקל על דירה שכורה. טעות היא. עקב מקרים בעבר, החוק החדש מאפשר לבעל הדירה לפנות שוכר סורר תוך חודש (הפרת חוזה בוטה מצד השוכר), תוך כדי הפעלת כח סביר. כלומר, 20 חבר'ה שבאים עם מקלות לפנות אתכם מהדירה ולזרוק את כל רכושכם מהדירה נחשב לכח סביר!! כל עוד לא פגעו בכם פיזית. תתפלאו אבל זה חוקי.
ביטול שיקים הינו עבירה פלילית!!
לא רק זאת, שיקים שנתתם כערבות ואתם מסרבים לכבדם, ניתן למסור אותם לחברת גביה חוקית למהדרין, מעתה החוב שלכם אינו לבעל הדירה אלא לחברת הגבייה, חוקי לחלוטין אבל מסריח. מיותר לציין באילו שיטות פועלות חברות גבייה אלו לגביית חובם.
באופן כללי לצערנו במדינת ישראל זול יותר לפנות לעזרה מגורמים "לא נחמדים" מאשר לשכור שירותי עו"ד, השאלה למי יש יותר כסף לכם או לבעל הדירה (כלומר באם הנכם עשירים גם אתם יכולים לפנות לאותם גורמים).

הטיפ שלי הוא פשוט, בידקו היטב מי בעלי הדירה, היו הוגנים עם אנשים הוגנים, שימרו על הדירה והרכוש שאינו שלכם. אל תתפתו לשכור דירות זולות כי זול הוא תמיד יקר.
השוכרים שלי מקבלים ממני שירות ברמה אמרקאית, יצא לי לא פעם להגיע לדירה רק לשם החלפת נורה שרופה שסטודנטית התקשתה להחליפה ולא ראיתי בזה טירחה כלל וכלל.
היו גם שוכרים מעצבנים שחשבו שיחד עם הדירה הם שכרו את כל כולי, אבל בסה"כ היחס שאתה נותן זהו היחס שאתה מקבל.

#39 there

there

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 281 הודעות:

פורסם 21/12/2009 - 14:58

מישהו יכול לתת לי מידע על חוזה משני (או משנה)?
מצאתי דירה שנראית מעולה שאני מאוד רוצה. ישנה כבר מישהי שחתומה על חוזה שכירות מול הבעלים ובעצם מוצע לי לחתום על חוזה שכירות מולה כאשר את התשלומים שאני אתן לה היא כבר תעביר לבעלי הדירה.

האם יש לחוזה כזה תוקף חוקי? מהן ההשלכות של חוזה זה וממה אני צריך להיזהר? אילו סעיפים צריך להוסיף והאם יש אפשרות להגן על עצמי במידה והשותפה (שהיא גם המשכירה שלי) תחליט לעזוב את הדירה? האם במצב כזה החוזה שלי עובר לבעלים?

תודה מרא למשיבים.
תמונה מצורפת

#40 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 15/01/2010 - 21:19

מישהו יכול לתת לי מידע על חוזה משני (או משנה)?
מצאתי דירה שנראית מעולה שאני מאוד רוצה. ישנה כבר מישהי שחתומה על חוזה שכירות מול הבעלים ובעצם מוצע לי לחתום על חוזה שכירות מולה כאשר את התשלומים שאני אתן לה היא כבר תעביר לבעלי הדירה.

האם יש לחוזה כזה תוקף חוקי? מהן ההשלכות של חוזה זה וממה אני צריך להיזהר? אילו סעיפים צריך להוסיף והאם יש אפשרות להגן על עצמי במידה והשותפה (שהיא גם המשכירה שלי) תחליט לעזוב את הדירה? האם במצב כזה החוזה שלי עובר לבעלים?

תודה מרא למשיבים.

שלום רב! :)

יצרתי קשר עם עו''ד אפי אהרונוב ואני מביאה לך כאן את תשובתו :

"ע"פ דין יכול שוכר דירה להעביר את זכותו לשוכר משנה בתנאי שניתנה לכך הסכמת בעל הדירה - המשכיר (למעט מקרים חריגים בהם שכירות המשנה תקפה אף ללא הסכמת המשכיר). על כן, חשוב לוודא את הסכמת המשכיר להסכם שכירות המשנה. חשוב לציין שהסכם שכירות המשנה יוצר יחסים משפטיים בין שוכר המשנה לשוכר הראשי בלבד, כך שבאם שוכר המשנה יאבד את זכותו בדירה, תתבטלנה זכויותיו של שוכר המשנה. לכן, חשוב ששוכר המשנה יסדיר את ענייניו גם מול המשכיר ו/או יקבע בחוזה השכירות מול השוכר הראשי מנגנוני הגנה או שיפוי למקרה של סכסוך בין המשכיר לשוכר הראשי."

עו''ד אהרונוב מנהל את פורום חוזים באתר הפורומים המשפטיים : http://www.lawforums...PID=233&OID=236
וכן , ניתן ליצור עימו קשר במייל AharonovLaw@gmail.com

הנהלת הפורום המשפטי מודה לעו''ד אהרונוב על הסיוע והנכונות לעזור !!

In Your Eyes

#41 dan_

dan_

באתי, ראיתי, כתבתי

• משתמש השנה
  • 7777 הודעות:

פורסם 15/01/2010 - 21:28

אחלה שרשור
טיפ נוסף:
עפ"י שיחה עם עורך דין המתמצא בתחום בקרוב הולכת לעבור תקנה חדשה.
רוב הדירות מבוטחות בביטוח כלשהו . בביטוח זה רשום בעל הדירה .
במידה ויגרם נזק לדירה בגלל רשלנות שלכם עלולה חברת הביטוח לראות בכם כגורם הנזק ולתבוע אתכם
רישום שמכם בתור השוכרים הגרים בדירה בחברת הביטוח ימנע מהם לעשות זאת. הוספת שמכם בתור דיירים לא אמורה
לעלות כסף נוסף לבעל הדירה .
המרוץ לארנונה- משחק מחשב חדש (בחינם, בעברית, אונליין ומעולה)
http://www.arnona-race.co.il/
Posted Image

#42 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 30/01/2010 - 16:34

אחלה שרשור
טיפ נוסף:
עפ"י שיחה עם עורך דין המתמצא בתחום בקרוב הולכת לעבור תקנה חדשה.
רוב הדירות מבוטחות בביטוח כלשהו . בביטוח זה רשום בעל הדירה .
במידה ויגרם נזק לדירה בגלל רשלנות שלכם עלולה חברת הביטוח לראות בכם כגורם הנזק ולתבוע אתכם
רישום שמכם בתור השוכרים הגרים בדירה בחברת הביטוח ימנע מהם לעשות זאת. הוספת שמכם בתור דיירים לא אמורה
לעלות כסף נוסף לבעל הדירה .

יפה הסברת

קוראים לזה "זכות השיבוב"
ואכן, הכנסת שמכם ע"י בעל הנכס, בתוך חוזה הביטוח שלו (במידה ויש לו אחד, כן?), מונעת את תביעתכם ע"י חברת הביטוח כנגד פיצויו
אז, במקרה ואתם שורפים את הדירה בשגגה, וחברת הביטוח מפצה את בעל הנכס, היא תובעת אתכם על הוצאותיה

כיצד תמנעו זאת?
תכניסו סעיף בחוזה או תדרשו במעמד החתימה מבעל הנכס, להכניסכם כמוטבים בחוזה הביטוח שלו.

אבל רק אם יש לו אחד כזה, כן?

נ.ב - יש להבחין בין ביטוח מבנה (עליו מדובר), לבין ביטוח תכולה (שאותו, השוכרים מחויבים לעשות )
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

#43 מקופלת

מקופלת

ברונזה

• רשומים+
  • 721 הודעות:

פורסם 30/01/2010 - 17:31

יש לי שאלה...
בעל הבית שלי התגלה כלא אמין וכנוכל תאב בצע. הוא לא מטפל כלל בליקויים בבית, וכעת החל לבנות יחידת דיור בחצר שלנו, ששייכת בעיקרון לנו (זה אמנם לא רשום במפורש בחוזה, אך רשום שהדירה שייכת לנו ומן הסתם שגם החצר..). מעבר לרעש ולבלאגן, היחידה גם חוסמת לנו את האור בסלון ובחדר השינה. אני הולכת לעזוב את הדירה ולהפר חוזה. האם יש באפשרותי לבקש ממנו החזר מסויים על החודשיים האחרונים, בהם גרתי באתר בנייה מסריח?
חייכו - הכל לטובה! :)

#44 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 02/02/2010 - 03:54

יש לי שאלה...
בעל הבית שלי התגלה כלא אמין וכנוכל תאב בצע. הוא לא מטפל כלל בליקויים בבית, וכעת החל לבנות יחידת דיור בחצר שלנו, ששייכת בעיקרון לנו (זה אמנם לא רשום במפורש בחוזה, אך רשום שהדירה שייכת לנו ומן הסתם שגם החצר..). מעבר לרעש ולבלאגן, היחידה גם חוסמת לנו את האור בסלון ובחדר השינה. אני הולכת לעזוב את הדירה ולהפר חוזה. האם יש באפשרותי לבקש ממנו החזר מסויים על החודשיים האחרונים, בהם גרתי באתר בנייה מסריח?

היי :)

באשר לבעל הדירה שלך - לדעתי אין ספק שהוא גרם לכם מטרד { בלי לציין את חוסר הענות שלו לתיקון הליקויים והתנהלותו הכללית..}

למעשה , הפרעה לאור השמש הינה עווולה ע''פ סעיף 48 לפקודת הנזיקין !
הבעייה שהעוולה מותנת בהנאה רצופה מאור השמש במשך לפחות 15 שנים שקדמו למעשה העוולה ..

אני מניחה שהחזקה בנכס לא ברשותכם 15 שנה ..לכן אני מציעה לפנות לכיוון אחר .

איזה עוד מטרד גרם בעל הבית לכשבנה את יחידת הדיור ? וכן , האם עשה פעולות כלשהן שהם בניגוד לחוזה בינכם?
תנסי לפרט יותר את מעשיו , וכך אולי נוכל לטכס יחדיו עצה כיצד לקבל החזר על עוגמת הנפש שנגרמה לכם!!

כמו כן , הייתי גם ממליצה לפנות לעו''ד המומחה לדיני נזיקין :smart:
את יכולה לפנות לעו''ד גיל קראוס שהוא עו''ד מצויין
במייל : gil@eghert-kraus.co.il
{הוא השיב לא מזמן לאחד הגולשים בפורום שלנו בהקשר לסיטואציה נזיקית}

בהצלחה :חיבוק: !

In Your Eyes

#45 shirs

shirs
  • רשומים
  • 7 הודעות:

פורסם 12/12/2012 - 21:12

טיפים נוספים :

רצוי לעבור בדירה לחפש ליקויים ולהוסיף אותם לחוזה ככה שכשיוצאים מהדירה לא יוכל בעל הנכס להאשים אתכם בכל מיני דברים שלא שמתם לב אליהם ולא עניינו אתכם כאילו אתם גרמתם להם

לדוגמא : ברזים חסרים באסלה, תריס שבור, שבר של רהיטים שבאים עם הדירה וכד'

רצוי להוסיף לחוזה זמן מירבי לתת לבעל הבית על מנת לתקן ליקויים שונים , וגם להוסיף ליקויים דחופים
לדוגמא: אם יש סתימה בשירותים לא הייתם רוצים לחכות שבוע לבעל הבית , ליקויים דחופים יטופלו תוך 24 שעות ואם לא יוזמן בעל מקצוע על חשבון בעל הבית

מאוד חשוב לבדוק באיזה מצב הדירה התקבלה ואפילו לצלם קירות עם סדקים ,רטיבות בקירות וכדומה. לפעמים עדיף לראות את הדירה דווקא לפני שבעל הבית צבע אותה כדי לעלות על ליקויי בניה לפני שהם מטוייחים . נכון שאין לכם אחריות על ליקויים אבל עדיף שלא יפילו עליכם את האחריות לפגמים בסיום השכירות.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים