מעבר לתוכן

עזרה בבקשה - חוזה שכירות

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 אורח - Termit

אורח - Termit
  • אורחים

פורסם 20/09/2007 - 05:04

אני וחברה עברנו לדירה בבאר-שבע קומה 1
החוזה התחיל ב 1.9 ומעשית אנחנו פה שבוע
חוץ מכמה שיפוצים קטנים שכל אחד יכול לבצע נתקלתי במקרה מוזר בארון קיר
התחלתי קצת "לעבוד" עליו בניקיון ומפה לשם חלקים מהארון לא ניראו לי סימטריים משהו
כמה דפיקות פה ושם וואללה היה ברור לי שיש פה טרמיטים. מהתיעצות עם בעל הדירה הבנתי שעדיף לי
להיפטר ממנו ובעזרת חבר ופטיש 5 קילו + 4 שעות עבודה כל הארון היה בצפרדע ולי נשארו שבילים כאלו על הקיר
שמצביעים בוודאות על טרמיטים.
עכשיו בעל הדירה מעוניין רק בריסוס האיזור הנגוע. ואני שעבדתי קצת עם מדביר אחרי הצבא יודע שזה הדברה של פעם
בשנה ובפעם הראשונה צריך לקדוח חורים בכל נקודת חיבור של הבלטות ולהזריק חומר כימי ולאטום את זה.
שורה תחתונה אני לא יודע אם להיות סבלני ולראות שאחרי כמה ימי לחות של החורף הטרמיטים יאכלו לי את המיטה או פשוט
לקום ולעזוב את הדירה.
לפי החוזה אני מניח שזה נכלל תחת קטגוריה מום נסתר וזו עילה להפרת חוזה אבל אתם יודעים איך זה - חוזה זה לאנשים ישרים
במיוחד שכבר כל החשבונות על שמי וכל הצ'קים הדחויים אצלו.
וגם במקרה של לחתוך ולעזוב איך להגיד לו את זה ?

ציטוט מהחוזה :

"המשכיר מצהיר בזה כי לא ידוע לו על פגם\מום נסתר בדירה"
"השוכר מצהיר כי ראה את הדירה, הריהוט והאביזרים בדק אותם ומצאם במצב תקין ומתאים למטרותיו והוא מוותר על כל טענה,
למעט בעניין מום\פגם נסתר "

#2 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 20/09/2007 - 05:33

ציטוט מהחוזה :

"המשכיר מצהיר בזה כי לא ידוע לו על פגם\מום נסתר בדירה"
"השוכר מצהיר כי ראה את הדירה, הריהוט והאביזרים בדק אותם ומצאם במצב תקין ומתאים למטרותיו והוא מוותר על כל טענה,
למעט בעניין מום\פגם נסתר "

שאלה קטנה..האם יש סעיף בחוזה המתייחס לתיקון נזקים שיתגלו בעתיד והם תוצאה של בלאי?

לגבי תיקונים בדירה-
לפי הנוהל הקיים, כאשר מתעוררות תקלות בדירה, והמדובר בתקלות שנוצרו בשל בלאי טבעי של מערכות הדירה, או בשל סיבה אחרת שאינה קשורה בדייר,
יישא בתשלום משכיר הדירה -הווה אומר שהמשכיר יהיה חייב לתקן כל בעייה שתתעורר בעתיד עקב הטרמיטים.
לגבי שאלתך האם זו סיבה מספקת להפרת חוזה?! אני אשמח אם תפרסם את החוזה במלואו כך הדברים יהיו ברורים לחלוטין. :)

מחר אני אנסה לשיג לך תשובה מפי מומחה לדיני חוזים..כדי שהתשובה תיהיה אמינה לחלוטין...
לילה טוב ...ומקווה שעניין הדירה יסתדר לך :)!!
הלבוש היפה ביותר של האדם הוא..... החיוך :)

...... I don't believe that magic, is only in the mind

In Your Eyes

#3 אורח - Termit

אורח - Termit
  • אורחים

פורסם 20/09/2007 - 11:24

שאלה קטנה..האם יש סעיף בחוזה המתייחס לתיקון נזקים שיתגלו בעתיד והם תוצאה של בלאי?
לגבי תיקונים בדירה-
לפי הנוהל הקיים, כאשר מתעוררות תקלות בדירה, והמדובר בתקלות שנוצרו בשל בלאי טבעי של מערכות הדירה, או בשל סיבה אחרת שאינה קשורה בדייר,
יישא בתשלום משכיר הדירה -הווה אומר שהמשכיר יהיה חייב לתקן כל בעייה שתתעורר בעתיד עקב הטרמיטים.
לגבי שאלתך האם זו סיבה מספקת להפרת חוזה?! אני אשמח אם תפרסם את החוזה במלואו כך הדברים יהיו ברורים לחלוטין. :)
מחר אני אנסה לשיג לך תשובה מפי מומחה לדיני חוזים..כדי שהתשובה תיהיה אמינה לחלוטין...
לילה טוב ...ומקווה שעניין הדירה יסתדר לך :)!!

תודה רבה על העזרה
החוזה המלא נמצא באתר www.stiker.co.il בצד שמאל למטה יש רשימה של חוזים וזה חוזה
לשכירות בלתי-מוגנת.
השאלה שמעניינת אותי נגיד שאני מבליג ונותן לו להדביר באופן עצמאי ללא מדביר מה יקרה
כאשר הם יכרסמו לי את המיטה ??

#4 דורון סער

דורון סער

ההבדל היחיד בין פוליטיקאי לבין המשיח הוא בלוחות הזמנים

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 20/09/2007 - 13:12

תודה רבה על העזרה
לשכירות בלתי-מוגנת.
השאלה שמעניינת אותי נגיד שאני מבליג ונותן לו להדביר באופן עצמאי ללא מדביר מה יקרה

דבר ראשון ולפני הכל, וללא קשר לדרך שבה תבחרו, יש לכתוב לבעל הבית מכתב רשום על קיומם של הטרמיטים, אחרת הוא יכול להכחיש שבכלל דיברתם איתו על זה.

כעת לעניין:
מכיוון שהטרמיטים התגלו ברגע שנכנסתם לדירה, יהיה זה לא בלתי סביר להניח שהמשכיר ידע על קיומם והסתיר אותו מכם.
לכן אם אתם מעוניינים לעזוב - פשוט תודיעו לו על ביטול ההסכם כתוצאה מהטרמיטים ותחפשו דירה אחרת.

רוב הסיכויים שהוא לא ילך על זה לבית משפט, משום שיש סיכוי טוב שהשופט יאמין לטענה שלכם שהוא ידע מראש על קיומם של הטרמיטים.

כמובן שזה לא בטוח, ויתכן שהוא יחליט כן ללכת לבית משפט ושהשופט יאמין דווקא לגירסתו. אם אינכם מעוניינים ליטול את הסיכון הזה (שלדעתי הוא קטן), הברירה החוקית היחידה היא להמתין שהטרמיטים יגרמו נזקים, ואז להזמין אנשי מקצוע שיתקנו את כל הנזקים ולקזז את העלות משכר הדירה.

#5 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 20/09/2007 - 17:42

דבר ראשון ולפני הכל, וללא קשר לדרך שבה תבחרו, יש לכתוב לבעל הבית מכתב רשום על קיומם של הטרמיטים, אחרת הוא יכול להכחיש שבכלל דיברתם איתו על זה.

כעת לעניין:
מכיוון שהטרמיטים התגלו ברגע שנכנסתם לדירה, יהיה זה לא בלתי סביר להניח שהמשכיר ידע על קיומם והסתיר אותו מכם.
לכן אם אתם מעוניינים לעזוב - פשוט תודיעו לו על ביטול ההסכם כתוצאה מהטרמיטים ותחפשו דירה אחרת.

רוב הסיכויים שהוא לא ילך על זה לבית משפט, משום שיש סיכוי טוב שהשופט יאמין לטענה שלכם שהוא ידע מראש על קיומם של הטרמיטים.

כמובן שזה לא בטוח, ויתכן שהוא יחליט כן ללכת לבית משפט ושהשופט יאמין דווקא לגירסתו. אם אינכם מעוניינים ליטול את הסיכון הזה (שלדעתי הוא קטן), הברירה החוקית היחידה היא להמתין שהטרמיטים יגרמו נזקים, ואז להזמין אנשי מקצוע שיתקנו את כל הנזקים ולקזז את העלות משכר הדירה.

צודק חלקית

במעבר דירה אתה תשא בכל ההוצאות של המעבר והחיפוש של דירה חילופית
לא רואה כל טעם לעשות זאת רק בגלל "טרמיטים"

במידה ויש סיבות נסתרות שבגללן אתה רוצה לעשוב ,, הטרמיטים לא בהכרח יחשבו כסיבה מוצדקת וכהפרת יסוד בחוזה ..

מה אני הייתי עושה? -- מודיע לבעל הדירה שאני מתכוון בתוך 72 שעות לפנות למדביר חיצוני שיטפל בבעייה (במכתב רשום)
ואחורי זה מוריד את הסכום של המדביר מהשכר דירה אותו אני משלם (אין סיבה לחכות לנזק שיווצר-- נוכחות הטרמיטים והתנהלות הדין ודברים בינך ובין בעל הדירה מספיקים כדי לנצל את האפשרות להזמין תיקון בעצמך-- במיוחד כשבעל הדירה מסרב לעשות זאת בעצמו )

בהצלחה
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

#6 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 21/09/2007 - 00:50

תודה רבה על העזרה
לשכירות בלתי-מוגנת.

אין בעד מה :) !

טרם השגתי לך תשובה מקצועית (מפי ידיד שלי- סטז'ר במשרד עורכי דין )..אנסה לאחר החג.
מאוד יעזור אם תעלה לפה את החוזה או שתרשם ותשלח לנו אותו בהודעה פרטית.

מה שאני יכולה לומר לך מחקירה של הנושא היום בספרים ובאינטרנט (זה תחביב ..כן כן :מסמיק: ) הוא כך:

במשפט הישראלי יש מינוח שנקרא "חובת הגילוי"
ד"ר ג' שלו במאמרה "סעיף 12 לחוק החוזים : תום לב במשא ומתן", משפטים כרך ז, ע' 118, 138 סבורה כי "חובת הגילוי משתרעת רק על פרטים (מידע, מסמכים) מהותיים, החיוניים להחלטת המתקשר השני האם להיכנס לחוזה ובאלו תנאים, ורק על פרטים כאלה שהמתקשר השני לא יכול היה להשיגם בעצמו" וכי "דרישת גילוי מוגזם, ולו גם באיצטלה של תום לב עלולה לחתור תחת אושיות הכלכלה החפשית ולסכל יוזמה פרטית".

ובהתייחס למקרה שלך-
הדברת טרמיטים כרוכה בפגיעה בגוף הבית,שכן יש לבצע קידוחים במשקופים ולעתים גם ברצפות. אין מדובר בפעולת הדברה רגילה שאיננה פוגעת בבית עצמו.
בנוסף, ידוע כי הטרמיטים פוגעים בחלקי העץ שבדירה, ומדובר בפרט מהותי שיש לגלותו לרוכשי הנכס.
לפיכך, בבית שבו התגלו טרמיטים, תקופה לא ארוכה לפני שהושכר , יש לגלות את הדבר למשכירים -הן על מנת שעובדה זו תובא במנין שיקוליהם אם להשכיר את הבית או לא , וכן על מנת שיוכלו להעריך ולשקול את מחיר העיסקה לאור עובדה זו.
בנוסף, יש לגלות עובדה זו, על מנת שהרוכשים יהיו מודעים לכך כי עליהם לבדוק נושא זה ולעקוב אחר הצורך בביצוע טיפולים נוספים.
מדובר בעובדה מהותית שיכולה להשפיע על ההחלטה להתקשר בחוזה השכירות.

אך, חרף הטענה הנ''ל, עדיין אין נובע מכך כי הסכם השכירות הופר!
לדבריך ההסכם כלל כאמור הצהרה של המשכיר על כך שלא ידוע לו על פגם נסתר בדירה.
על מנת לקבוע שהמשכיר הפר ההסכם יש להראות כי ידע שמדובר בפגם נסתר בדירה ולכן הצהרתו איננה נכונה.
כאן אני מצטרפת לידידי לניהול מיסטר פינק שגרס כי הטרמיטים לא הבהכרח יחשבו כסיבה מוצדקת וכהפרת יסוד בחוזה. והצעתו ,שלדידי נראית לי הפרקטית ביותר עבורך, כדי לפתור את העניין בזריזות וביעילות. :smart:
עדיין, אני מבינה את פותח הנושא שחפץ לעבור מהדירה -כמו שציינתי להעיל טרמטים הם לא כשאר החרקים....
לכן פינקי ידידי ..לדעתי האישית יש טעם לשקול מעבר דירה"רק בגלל הטרמיטים " עם כל העסק חלילה לא יבוא על מקומו בשלום.

בכל אופן,אני מקווה שאצליח למצוא לך תשובה מקצועית בהתאם לחוזה הספציפי שלך..בנתיים , אתה יכול גם לפנות לשרותיו של עורך הדין אגודת הסטודנטים שלנו.

מאחלת לך ולחברתך שהעניין יבוא על מקומו בשלום :)

In Your Eyes

#7 אורח - קוריצה?!

אורח - קוריצה?!
  • אורחים

פורסם 21/09/2007 - 03:43

יו...

טרמיטים בוי...
אמרתי לך תפנה לסייבר... רואה שהיא יעצה לך דברים טובים... ;)

#8 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 21/09/2007 - 04:49

יו...

טרמיטים בוי...
אמרתי לך תפנה לסייבר... רואה שהיא יעצה לך דברים טובים... ;)

תודה :מסמיק:

In Your Eyes

#9 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 28/09/2007 - 12:18

Termit לא עדכנת אותנו מה קורה איתך בדירה.. :unsure:

In Your Eyes

#10 אורח - טרמיט אחר

אורח - טרמיט אחר
  • אורחים

פורסם 30/09/2007 - 03:36

Termit לא עדכנת אותנו מה קורה איתך בדירה.. :unsure:

היי,
מסתבר שהטרמיטים הגיעו גם אלי :אוי:
לבעל הבית שלי יש כלבוייניק חאפר שעושה הכל, בעל הבית רוצה לשלוח אותו לטפל בבעיה.
אני בטוח שהוא לא מוסמך ולא מתכוון באמת לקדוח ולטפל בבעיה כמו שצריך.
האם אני יכול לדרוש מבעל הבית שישלח מדביר שמוסמך לטפל בטרמיטים?(כיבעצם הוא יכול לשלוח אפילו את דודה שלו "לטפל" בבעיה עם K700)
אגב, חוזה השכירות שלי הוא החוזה הסטנדרטי שמפורסם באתר זה.
אשמח לעצות

#11 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 30/09/2007 - 07:10

היי,
מסתבר שהטרמיטים הגיעו גם אלי :אוי:
לבעל הבית שלי יש כלבוייניק חאפר שעושה הכל, בעל הבית רוצה לשלוח אותו לטפל בבעיה.
אני בטוח שהוא לא מוסמך ולא מתכוון באמת לקדוח ולטפל בבעיה כמו שצריך.
האם אני יכול לדרוש מבעל הבית שישלח מדביר שמוסמך לטפל בטרמיטים?(כיבעצם הוא יכול לשלוח אפילו את דודה שלו "לטפל" בבעיה עם K700)
אגב, חוזה השכירות שלי הוא החוזה הסטנדרטי שמפורסם באתר זה.
אשמח לעצות

תקרא את פסק הדין בלינק הבא : http://www.robolo.co...bolo_259458.asp

אתה יכול להדפיס אותו ולהציגו לבעל הבית ...

יש דרך לטפל בטרמיטים ,, בעל הבית מחוייב לתת את הטיפול הראויש/נכון
במידהו אתה חש שבעל הבית אינו עושה די כדי לטפל בבעייה אתה יכול לידע אותו שהינך מתכוון להזמין מכספך שלך אדם מיומן שיתן את השירות ולהוריד בהתאם לכך את סכום הכסף מסכום השכירות

כל זאת במכתב רשום כמובן לפני הביצוע
מכאן מתחילה ההתמקחות ביניכם
אבל אינני חושב שבעל הדירה ינסה להתחכם כאן
כי כמו שאמרנו המקרה הזה יכול להחשב כהפרת יסוד בחוזה
לא נראה לי שבעל הדירה ירצה לנסות את מזלו בבתי המשפט במקרה דנן ..
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

#12 Fanta

Fanta

Silence! I kill you

• רשומים+
  • 5581 הודעות:

פורסם 30/09/2007 - 10:51

עכשיו בעל הדירה מעוניין רק בריסוס האיזור הנגוע. ואני שעבדתי קצת עם מדביר אחרי הצבא יודע שזה הדברה של פעם
בשנה ובפעם הראשונה צריך לקדוח חורים בכל נקודת חיבור של הבלטות ולהזריק חומר כימי ולאטום את זה.
שורה תחתונה אני לא יודע אם להיות סבלני ולראות שאחרי כמה ימי לחות של החורף הטרמיטים יאכלו לי את המיטה או פשוט
לקום ולעזוב את הדירה.

לפי החוזה אני מניח שזה נכלל תחת קטגוריה מום נסתר וזו עילה להפרת חוזה אבל אתם יודעים איך זה - חוזה זה לאנשים ישרים
במיוחד שכבר כל החשבונות על שמי וכל הצ'קים הדחויים אצלו.
וגם במקרה של לחתוך ולעזוב איך להגיד לו את זה ?

....
ביקשת ממנו שיביא מדביר מקצועי?

תסביר לו שאם בעתיד הטרמיטים יהרסו לך פרטי ריהוט הוא יצטרך לשלם על זה וכנראה שזה יעלה לו יותר מהדברה,
אם הוא יסרב אז אני עם פינק - לשלוח מכתב רשום בו אתה מבקש שהוא יטבל בבעיה באופן ראוי,
ואם הוא לא עושה את זה אז אתה תזמין אחד והוא יצטרך לכסות את ההוצאות.

ואם אח"כ הוא לא יסכים לשלם את המדביר תמיד אפשר לקחת את המכתב הרשום וקבלה מהמדביר וללכת לתביעות קטנות,
כל זה כמובן בתנאי שאתה אוהב את הדירה.
לי לא היה כח להעביר את הדירה שוב ולחפש חדשה.

"טוב, אני הולך... אבל אני ניצחתי!"

B.Sc. Mechanical Engineering

#13 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 03/10/2007 - 18:41

....
ביקשת ממנו שיביא מדביר מקצועי?

תסביר לו שאם בעתיד הטרמיטים יהרסו לך פרטי ריהוט הוא יצטרך לשלם על זה וכנראה שזה יעלה לו יותר מהדברה,
אם הוא יסרב אז אני עם פינק - לשלוח מכתב רשום בו אתה מבקש שהוא יטבל בבעיה באופן ראוי,
ואם הוא לא עושה את זה אז אתה תזמין אחד והוא יצטרך לכסות את ההוצאות.

ואם אח"כ הוא לא יסכים לשלם את המדביר תמיד אפשר לקחת את המכתב הרשום וקבלה מהמדביר וללכת לתביעות קטנות,
כל זה כמובן בתנאי שאתה אוהב את הדירה.
לי לא היה כח להעביר את הדירה שוב ולחפש חדשה.

Fanta -עלית פה על משהו מעולה!!! :punk:
סביר להניח, לכשיתחוור לבעל הדירה שההוצאות עתידיות להיות לטווח הרחוק ובהיקף רווח עקב נזק הטרמיטים -זה יפעיל עליו יותר לחץ לתקן!

בקשר למכתב הרשום שמומלץ לשלוח -חשוב לקרוא!!!:
*לאחר שמנסחים את הבקשה לטיפול בבעייה באופן ראוי (גם זה ניסוח מעולה!)...
יש לצרף למכתב (לדעתי האישית ) ציטוט מחוק השכירות והשאילה המתייחס לסוגיית התיקונים ;סעיף 7(א) לחוק קובע במפורש כי:
"המשכיר חייב, תוך זמן סביר לאחר שקיבל דרישה לכך מאת השוכר, לתקן במושכר, או בנכס שברשותו המשמש את המושכר, כל דבר השולל או המגביל הגבלה של ממש את השימוש במושכר לפי ההסכם או לפי המקובל בנסיבות (להלן - פגם), בין שהפגם היה בזמן מסירת המושכר לשוכר ובין שהתהווה לאחר מכן, זולת פגם שהשוכר אחראי לו לפי חוק השומרים, התשכ"ז-1967, או שתיקונו, לפי ההסכם או לפי המקובל בנסיבות, אינו חל על המשכיר."

ציטוט מהחוק ירתיע את המשכיר שאכן "אתה יודע על מה אתה מדבר " ונוקט בפועלה חוקית כדין , והוא אינו יוכל "להתחמק" מכך בקלות!!

*אפשר להוסיף סעיף נוסף למחמירים ולציין את סעיף 9 לחוק השכירות והשאילה שלפיו - במידה והמשכיר לא ימלא את חובתו בתיקון הנזק , קיימת בעבורך (השוכר ) הזכות הבסיסית המוכרת לתקן בעצמך את הפגם ולחייב אותו.(כפי שצויין כבר להעיל ע'י מיסטר פינק)
חשוב לציין, כי במקרה בו התיקון הינו דחוף קובע החוק כי לשוכר נתונה הזכות לתקן את הפגם אף מבלי להודיע על כך למשכיר.

*על אותו משקל אפשר גם להתחיל ולהפחית את שכר הדירה כל עוד הנזק לא תוקן :שורק: (דבר זה לא ידוע לרבים על אף שגם הוא מעוגן בחוק!!)
דוגמת ניסוח:
"להפחית את דמי השכירות, כל עוד לא תוקן הפגם, לפי היחס שבו פחת שווי השכירות עקב הפגם לעומת שוויה לפי החוזה"
כמובן שבמקרה שכזה יש לשים לב שקביעת ההפחתה של שווי דמי השכירות אינה פשוטה כלל ומומלץ שהקביעה תבוסס על חות דעת שמאית.

לאחר שתרשום את כל הדברים הנ'ל במכתב אני סמוכה ובטוחה שרבים הסיכויים שבעל הדירה ימהר לטפל בבעיה... :) !!

*לשוכר בדירת הטרמיטים אתה יותר ממוזמן להעביר לחשבון הבנק שלי כסף ..
על הייעוץ המקיף והחקירה בספרי החוקים :lol: :smart:
..סתם ..

In Your Eyes

#14 Fanta

Fanta

Silence! I kill you

• רשומים+
  • 5581 הודעות:

פורסם 05/10/2007 - 01:45

אני ממש שונא את כל ההתעסקויות המשפטיות (אל תעלבו סייבר ופינק),
ומומלץ להשתמש בזה רק בתור מוצא אחרון,
עם רוב האנשים אפשר להגיע לאיזושהי הבנה שמקובלת על כולם, ובסה"כ החוק הוא לצידך בקטע הזה.

היו פה עצות מעולות,
תעדכן אותנו אם זה נגמר בשיחה ידידותית או במכתב ידידותי עוד יותר :)

"טוב, אני הולך... אבל אני ניצחתי!"

B.Sc. Mechanical Engineering

#15 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 05/10/2007 - 04:00

אני ממש שונא את כל ההתעסקויות המשפטיות (אל תעלבו סייבר ופינק),
ומומלץ להשתמש בזה רק בתור מוצא אחרון,
עם רוב האנשים אפשר להגיע לאיזושהי הבנה שמקובלת על כולם, ובסה"כ החוק הוא לצידך בקטע הזה.

היו פה עצות מעולות,
תעדכן אותנו אם זה נגמר בשיחה ידידותית או במכתב ידידותי עוד יותר :)

לא נעלבנו ..לא נעלבנו :) !!!

אני בהחלט מסכימה איתך שלא צריך ישר "לרוץ" ולפתוח בהליך משפטי כאשר צצות בעיות אלו ואחרות בתחום שכירות דירה (ובכלל כן..)

אני אנצל את ההודעה שרשמת גם כבמה לבאר משהו :smart:

מטרת הפורום המשפטי היא לעזור לציבור הסטודנטים שנקלע לסיטואציות, בהן יש צורך בעצות ובסיוע טרום משפטי .
אם תשים לב, הסטודנטים\יות שהעלו פה שאלות- בעיות הציגו בפנינו תרחיש בו בעל הדירה ממאן לתקן במיידית את הנזקים ע'יי בעל מקצוע (...מתכוון רק לרסס במקום לעשות הדברה, לשלוח "כולבויינק" שיתקן את הנזקים..) או בשרשורים אחרים – בעל בית שלא עונה כלל לטלפונים והשוכרים נאלצים לגור בדירה עם ליקויים רציניים (אתה מוזמן לעיין פה)
אי –לכך , אנו נותנים לגולשים כלים ומגישים בפנהם מידע -שמועגן בחוקי מדינת ישראל-למען יהיה להם בסיס איתן לבוא בדין ובדברים, עם משכרים המקלים ראש בתיקון מידי ורציני של בעייות דחופות (כגון הטרמיטים.)
אני יוצאת מתוך נקודת הנחה שהגולשים שהציגו פה שאלות עשו זאת לאחר שניסו לדבר בנועם עם בעל הדירה או לחילופין אמרו נואש מנסיונות שווא לדבר עימו; ובהתאם לכך פנו אל הפורום שלנו לקבל מענה יעיל ואמין.
שים לה שהמוטיב החוזר בעצות בפוורם הוא לשלוח מכתב מקדים למשכיר הסורר :lol: ולהבהיר לו שהחוק לצידנו (הסטודנטים) כדי שיטפל בבעיה ללא התערבות ערכאה משפטית...
באין הענות מצידו של המשכיר למכתב או אז רק נמליץ על פתיחת הליך משפטי...

שיהיה סופ''ש נפלא :וי:

In Your Eyes

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים