מעבר לתוכן

תמונה

איך קונים רכב זול בלי ליפול? מחפש טיפים ועצות

• נושא נעול נושא זה נעול
13 replies to this topic

#1 moris

moris

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 408 הודעות:

פורסם 23/03/2010 - 09:24

איך קונים רכב זול בלי ליפול? אני מבין שזה שאלת השאלות, אבל אני פשוט חסר מושג.
אני מנסה לא להוציא יותר מ10,000 שח, אני מנסה להבין אם אפשר להסתפק ב6000 שח ...
מה מומלץ?
אין לי ממש דרישות מיוחדות - רכב סביר, שישרוד כאמור נסיעה פעם בשבוע למרכז ואולי קצת הסתובבות שם, מזגן עובד חובה, הגה כוח. לגבי הילוכים - לי אין בעיה עם ידני, לבת זוג אולי תהיה, אבל שמעתי דברים רעים על תיבות אוטומטיות של מכוניות אירופאיות ורוב המכוניות הקטנות הלא חדשות הן אירופאיות...
עד כמה תיבה ידנית חוסכת דלק? עד כמה היא אמינה יותר?
למה יש עדיפות - קילומטרז או שנתון? או ששניהם לא משנים ורק המצב של הרכב משנה??
הבנתי למספר הידיים אין חשיבות, כי גם 5 ידיים על רכב בין 14, זה לא הזוי בכלל.
יש מודלים שידועים כאמינים יחסית? איך פונטו/קליאו/205 משנתוני 95-01?

יש טעם לחפש אצל סוחרי הרכב הבאר שבעיים או שכולם רמאים? הבנתי שסוחר רכב לפעמים נותן אחריות לכמה חודשים ואומרים שגם ככה 90% מהמוכרים הם למעשה סוחרי רכב, אז כבר עדיף לקנות רכב אצל סוחר אמיתי וחוקי ולא אצל חאפר.
מצד שני, לא בטוח שסטודנט שלומד פה לא ירמה אותי עם אוטו שדורש טיפול יקר...

מה דעתכם?

#2 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 23/03/2010 - 20:24

כמה שאלות. מאיפה להתחיל? :)

אם יש לך 10K ש"ח להוציא על רכב משומש ההמלצה שלי היא להשתמש בכל הסכום העומד לרשותך ולא להתקמצן. הסיבה לכך פשוטה - ככל שתקציב הרכישה שלך יהיה גדול יותר תוכל לרכוש רכב טוב יותר - כזה שיש לו פחות שנים על הכביש, פחות בלאי שהצטבר, מצבו המכני והקוסמטי יהיה טוב יותר ואולי, אם יהיה לך קצת מזל, הוא גם יהיה יותר בטיחותי ויותר נעים לשהייה.
כמובן שצריך לקחת בחשבון הוצאות שהן מעבר להוצאות הרכישה המיידיות - ביטוח (כ2500 ש"ח ומעלה בשנה, תלוי בגיל), העברת בעלות (כ200 ש"ח) ויישור קו במידת הצורך.

העדיפות החד משמעית היא לתיבת הילוכים ידנית. גם כי רכב ידני זול יותר ויאפשר לך לעלות שנה או שנתיים במודל, גם כי גיר ידני חסכוני יותר בדלק וגם כי הוא אמין יותר וזול יותר לתיקון בממוצע.

סוחרי רכב - בתקציב שלך לא ממש כדאי להתקרב. סביר מאוד להניח שמה שתמצא אצל הסוחרים בתקציב כזה יהיה רכב שעומד על קרעי תרנגולת. לא מומלץ, ואם בכל זאת בחרת לרכוש מסוחר לבדוק טוב טוב טוב טוב (ושוב פעם טוב) מה אתה קונה. תזכור שסוחר רכב לא עובד לשם שמיים אלא לשם הפרנסה. אם הוא מוכר לך רכב ב10K ש"ח ואיפשהו במחיר הזה גלום גם רווח של כמה אלפי שקלים כנראה שהוא קנה את הרכב באלפים בודדים ותיקן כמה שפחות ובצורה לא איכותית. אתה זה שתאכל את הריקושטים.

לגבי דגמים - ב10K אפשר למצוא לא מעט רכבים פוטנציאלים. באגף הקטנות (אליו אני מבין שאתה פוזל) הרכבים עליהם אני נוהג להמליץ הם ה205/106/סקסו מבית פיג'ו-סיטרואן, פיאט פונטו, סוזוקי סוויפט ופורד פיאסטה. לכל אחת יתרונות וחסרונות אל מול האחרות, אם תפרט קצת יותר מה מעניין אותך ברכב יהיה אפשר לכוון אותך טוב יותר.

מקווה שעזרתי מעט. ושיהיה בהצלחה!

#3 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 23/03/2010 - 21:27

אני אנצל את השירשור שנפתח כדי להתייעץ איתכם גם.
אני נוהג כ-450 ק"מ בשבוע. התקציב שלי הוא כ-15K (לא כולל עוד קצת עבור תיקונים ושיפוצים). רק אני אנהג ברכב וכרגע אני מתלבט האם ללכת על קנגו. השיקול הוא שסולר יותר זול והרווח בתידלוק סולר יכסה את הפער בתשלום הביטוח והטסט. אין לי העדפה ספציפית לרכב מסויים, אבל אני אשמח לשמוע המלצות.

#4 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 24/03/2010 - 01:13

מכל הטנדרונים, דווקא קנגו?

כבר אין פער בתשלום הטסט. לגבי הביטוח אני לא בטוח אבל אפשר לבדוק את זה בקלות באתרים כמו b2bit או זאפ.
שים לב שמחיר הסולר אינו בפיקוח וכל תחנה הטוב בעינייה תעשה. אם אתה רוצה לתדלק סולר בזול תצטרך לעבוד קשה, לחפש תחנות זולות ולתכנן את התדלוקים שלך מראש. לא אסון גדול, אבל פחות נוח.

הבעיה העיקרית עם רכבי דיזל בתקציב כזה היא הנסועה הגבוהה שלהם שגורמת לבלאי עצום. בתקציב כזה יהיה לך קשה למצוא רכב שלא עבר כמה מאות אלפי קילומטרים, וגם הרכב הטוב ביותר יסבול מבלאי עם קילומטראז' כזה - משאבת סולר (יקר לתיקון!), בולמי זעזועים, תושבות מנוע וגיר, חלקי פנים בתא הנוסעים ועוד ועוד.

#5 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 24/03/2010 - 07:31

מכל הטנדרונים, דווקא קנגו?

כבר אין פער בתשלום הטסט. לגבי הביטוח אני לא בטוח אבל אפשר לבדוק את זה בקלות באתרים כמו b2bit או זאפ.
שים לב שמחיר הסולר אינו בפיקוח וכל תחנה הטוב בעינייה תעשה. אם אתה רוצה לתדלק סולר בזול תצטרך לעבוד קשה, לחפש תחנות זולות ולתכנן את התדלוקים שלך מראש. לא אסון גדול, אבל פחות נוח.

הבעיה העיקרית עם רכבי דיזל בתקציב כזה היא הנסועה הגבוהה שלהם שגורמת לבלאי עצום. בתקציב כזה יהיה לך קשה למצוא רכב שלא עבר כמה מאות אלפי קילומטרים, וגם הרכב הטוב ביותר יסבול מבלאי עם קילומטראז' כזה - משאבת סולר (יקר לתיקון!), בולמי זעזועים, תושבות מנוע וגיר, חלקי פנים בתא הנוסעים ועוד ועוד.

אני כבר עכשיו מתכנן את התדלוקים שלי ותמיד מתדלק באותה תחנה (היא זולה בכמה אגורות מפז וסונול) אז זה לא בעיה.
העלתי את הקנגו כי אחרי קריאת חומר באינטרנט התרשמתי שזה אחד הטנדרונים היותר מוצלחים. אני אשמח לשמוע דעה אחרת. אגב הרכב לא חייב להיות סולר, אפשר גם בנזין. מה שחשוב לי ברכב זה שהוא יוכל להתמודד עם כמות הנסיעות.

#6 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 24/03/2010 - 18:49

אם תצליח למצוא רכב דיזל שמור, מטופל ועם קילומטראז' סביר (במונחים של דיזל, כמובן) בתקציב שלך - לך על זה. זה ממש לא חייב להיות טנדרון, יש אופציות חסכוניות ו"סטנדרטיות" יותר, למשל פולו או קורודובה עם מנוע SDI שנחשבות לחסכוניות ואמינות יחסית. אם יש לך זמן וסבלנות לחפש רכב כזה, בסופו של דבר תצליח למצוא ואז אולי תוכל לחסוך בהוצאות האחזקה. אם אתה לא מוביל מטען, זאת לדעתי הבחירה הטובה ביותר, שוב, במידה ויש לך זמן וכוח לחפש בנרות (מניסיוני האישי, זה לא קל).

אחרי שתתיאש תוכל לחזור למשפחתיות 1600-סמ"ק הסטנדרטיות ;)
אני לא מאמין במושג "רכב שיוכל להתמודד עם כמות נסיעות גבוהה". כל עוד אתה לא רוכש איזה סוזוקי עם מנוע 1000 סמ"ק ומתחיל לטחון אותה בעשרות אלפי קילומטרים בשנה של נסיעות בין-עירוניות מהירות לא צריכה להיות בעיה. מצד שני, אם תיקח רכב 1600 סמ"ק אוטומטי ותנסה לעשות 20K קילומטר בשנה בפקקים של ת"א גם תקרע את הכיס שלך בהוצאות הדלק וגם תגלה מהר מאוד שפע של תקלות מעניינות.
בקיצור, 20K בשנה שרובם שיוט בין עירוני לא צריכות להוות מכשול לרוב הרכבים, כל עוד הם במצב תחזוקתי טוב. האתגר הוא למצוא אותם ;)

#7 moris

moris

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 408 הודעות:

פורסם 25/03/2010 - 09:24

כמה שאלות. מאיפה להתחיל? :)

אם יש לך 10K ש"ח להוציא על רכב משומש ההמלצה שלי היא להשתמש בכל הסכום העומד לרשותך ולא להתקמצן. הסיבה לכך פשוטה - ככל שתקציב הרכישה שלך יהיה גדול יותר תוכל לרכוש רכב טוב יותר - כזה שיש לו פחות שנים על הכביש, פחות בלאי שהצטבר, מצבו המכני והקוסמטי יהיה טוב יותר ואולי, אם יהיה לך קצת מזל, הוא גם יהיה יותר בטיחותי ויותר נעים לשהייה.
כמובן שצריך לקחת בחשבון הוצאות שהן מעבר להוצאות הרכישה המיידיות - ביטוח (כ2500 ש"ח ומעלה בשנה, תלוי בגיל), העברת בעלות (כ200 ש"ח) ויישור קו במידת הצורך.

העדיפות החד משמעית היא לתיבת הילוכים ידנית. גם כי רכב ידני זול יותר ויאפשר לך לעלות שנה או שנתיים במודל, גם כי גיר ידני חסכוני יותר בדלק וגם כי הוא אמין יותר וזול יותר לתיקון בממוצע.

סוחרי רכב - בתקציב שלך לא ממש כדאי להתקרב. סביר מאוד להניח שמה שתמצא אצל הסוחרים בתקציב כזה יהיה רכב שעומד על קרעי תרנגולת. לא מומלץ, ואם בכל זאת בחרת לרכוש מסוחר לבדוק טוב טוב טוב טוב (ושוב פעם טוב) מה אתה קונה. תזכור שסוחר רכב לא עובד לשם שמיים אלא לשם הפרנסה. אם הוא מוכר לך רכב ב10K ש"ח ואיפשהו במחיר הזה גלום גם רווח של כמה אלפי שקלים כנראה שהוא קנה את הרכב באלפים בודדים ותיקן כמה שפחות ובצורה לא איכותית. אתה זה שתאכל את הריקושטים.

לגבי דגמים - ב10K אפשר למצוא לא מעט רכבים פוטנציאלים. באגף הקטנות (אליו אני מבין שאתה פוזל) הרכבים עליהם אני נוהג להמליץ הם ה205/106/סקסו מבית פיג'ו-סיטרואן, פיאט פונטו, סוזוקי סוויפט ופורד פיאסטה. לכל אחת יתרונות וחסרונות אל מול האחרות, אם תפרט קצת יותר מה מעניין אותך ברכב יהיה אפשר לכוון אותך טוב יותר.

מקווה שעזרתי מעט. ושיהיה בהצלחה!

הבת זוג הטילה וטו על ידני. מכיוון שהיא שניים (גם יפה וגם חכמה), אז היא ניצחה.
אוטומטי זול ואמין? יש חיה כזאת?
איך טויוטה סטארלט? מצאתי משהו כזה, עם 200K אבל עם מנוע חדש (בטח משופץ) עם 40K. השאלה מה המצב של התיבת הילוכים... כי הבנתי שהוא רצה להחליף, אבל לא מצא תיבה...
הוא רוצה 10K שח
איך קליאו אוטומטית?

#8 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 25/03/2010 - 13:20

טוב, יש דברים שאי אפשר להתווכח איתם :שורק:

לגבי הסטארלט - על איזה מודל אנחנו מדברים? אני מקווה ש96 וצפונה.
הסטארלט אמינה מאוד וזולה יחסית לאחזקה אבל יש לה שתי חסרונות עיקריים.
הראשון הוא הגודל הפיזי הזערורי שלה. אני לא יודע אם ראית את המושב האחורי של הרכב הזה, אבל הוא מיועד בעיקר לקטועי רגליים. גם תא המטען קטן-קטן. זוג יסתדר עם רכב כזה בכיף, כל דבר מעבר לזה זה עינוי סיני (בעצם יפני, במקרה הזה).
השני הוא תיבת ההילוכים האוטומטית בעלת שלושת ההילוכים. בעיר היא עוד נסבלת, מחוץ לעיר היא די גרועה - תצרוכת הדלק שלה לא מרשימה בכלל, שלא לדבר על האין-ביצועים. זה נוסע, אבל לא ממש בכיף.
תבדוק טוב מה קרה עם המנוע כי המנועים של הסטארלט עמידים יחסית וקצת תמוהה שהמנוע דרש החלפה. המנוע שהותקן שם אולי חדש ברכב הזה אבל לא חדש באופן כללי. בדרך כלל ברכבים כאלו מתקינים מנוע מפירוק, וגם אם אמרו לך או לבעלים הקודם שהוא עבר רק 40K קילומטרים אתה יכול להניח בסבירות גבוהה שמדובר בשקר. ברכב כזה חשוב לבדוק שההתקנה של המנוע בוצעה בצורה מקצועית ושהמנוע החדש אושר ברישיונות הרכב (מספר מנוע+דגם מנוע תואמים ב100% את מה שמופיע ברישיון). בכל מקרה אחר, לברוח.

לגבי הקליאו - לא באוטומט.

עוד אופציות אוטומטיות, זולות ואמינות בתקציב כזה -
מאזדה לאנטיס - לא הכי חסכונית אבל הכי "מכונית".
סוזוקי סוויפט - פחנוע פשוט ואמין יחסית. לא הכי חסכונית עם גיר אוטומטי אבל זה נסבל.
דייהטסו שרייד - כנ"ל כמו הסוויפט.

#9 moris

moris

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 408 הודעות:

פורסם 25/03/2010 - 14:17

לגבי הקליאו - לא באוטומט.

עוד אופציות אוטומטיות, זולות ואמינות בתקציב כזה -
מאזדה לאנטיס - לא הכי חסכונית אבל הכי "מכונית".
סוזוקי סוויפט - פחנוע פשוט ואמין יחסית. לא הכי חסכונית עם גיר אוטומטי אבל זה נסבל.
דייהטסו שרייד - כנ"ל כמו הסוויפט.

מה לגבי 306? רוב המקרים זה מנוע 1800.
ראיתי שיש סקסו, וגם די הרבה קסארה, חלקם 1600 וחלקם 1800. השאלה מה אורך החיים של הגיר האוטומט.
פיאט פונטו - הבנתי שהספייס לא רע בכלל, וזה מנוע 1250 חביב עם 80כ"ס, אבל זה רק מודל 2001 והלאה, מה לגבי מריאה?

#10 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 26/03/2010 - 00:20

ה306 היא מכונית נחמדה ובהחלט תמורה טובה לכסף, אבל מכל מבחר המנועים שהגיעו עם ה306 דווקא ה1.8 הוא המומלץ פחות - מנוע מסדרה ישנה יחסית, רגיש מאוד להזנחה ולא ממש חסכוני בדלק. אם כבר 306 אז 1.6 ידני/אוטומט או 1.4 ידני. אם הגעת ל306 אז אתה יכול לפזול גם לכיוון האחות של ה306 מבית סיטרואן - סיטרואן קסארה - נותנת יופי של תמורה לכסף!

הפונטו ספייס בהחלט לא רעה, אבל הגרסא האוטומטית הגיעה, כמו שציינת, רק ממודל 2001 והלאה. אם נכנס לך בתקציב זאת בחירה טובה אבל דע שהם מבוקשות מאוד בשוק ורכבים טובים שעומדים למכירה נמכרים במהירות.

את המריאה/בראבה תשאיר לאחרים. המכוניות האלו ממש לא זולות לאחזקה ולמרות האהדה שלי למותג פיאט, לא הייתי לוקח רכב כזה אפילו בחינם.

לגבי גיר אוטומטי - זה נעלם בכל רכב משומש שתקנה, צרפתי, יפני או הודי. בשורה התחתונה, זה פחות או יותר הימור, אבל אפשר לעשות אותו מושכל קצת יותר.
בכל הנוגע לרכבים צרפתיים מתחילת שנות ה2000 צריך להיות קצת יותר חשדן, כי פחות או יותר בשנים האלו רוב הרכבים הצרפתיים עברו לשימוש בגיר מדגם AL4, שסבל מכמה בעיות קטנות (אך לעיתים יקרות לתיקון) בשנותיו הראשונות. בהמשך הדרך הבעיות האלו טופלו וגם ברוב הרכבים שסבלו מהבעיה וטופלו כראוי לא היו שוב בעיות, לכן כדאי שתבדוק שהרכב שאתה רוכש כבר סבל וקיבל פיתרון.
מה עוד? בכל הנוגע לפונטו, 306, סקסו, 106 וקסארה - שים דגש על נושא נוזל הקירור. פתחת את מיכל העיבוי ומצאת מי ברז או שעטנז של חלודה וגי'פה? באותו הרגע סגור מכסה מנוע ותגיד יפה שלום. בדוק שהחימום עובד (נקודה כואבת בכל הרכבים האלו) כי אם הוא לא תקין זה כנראה יהיה יקר לתיקון. בדוק את המזגן, אם בורח גז אל תאמין לסיפורי פוגי בסגנון "צריך רק תיקון קטן של 273 ש"ח וזה יהיה בסדר" כי אף אחד לא סובל את החום בשביל תיקון של 300 ש"ח.

#11 moris

moris

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 408 הודעות:

פורסם 26/03/2010 - 12:06

ה306 היא מכונית נחמדה ובהחלט תמורה טובה לכסף, אבל מכל מבחר המנועים שהגיעו עם ה306 דווקא ה1.8 הוא המומלץ פחות - מנוע מסדרה ישנה יחסית, רגיש מאוד להזנחה ולא ממש חסכוני בדלק. אם כבר 306 אז 1.6 ידני/אוטומט או 1.4 ידני. אם הגעת ל306 אז אתה יכול לפזול גם לכיוון האחות של ה306 מבית סיטרואן - סיטרואן קסארה - נותנת יופי של תמורה לכסף!

הפונטו ספייס בהחלט לא רעה, אבל הגרסא האוטומטית הגיעה, כמו שציינת, רק ממודל 2001 והלאה. אם נכנס לך בתקציב זאת בחירה טובה אבל דע שהם מבוקשות מאוד בשוק ורכבים טובים שעומדים למכירה נמכרים במהירות.

את המריאה/בראבה תשאיר לאחרים. המכוניות האלו ממש לא זולות לאחזקה ולמרות האהדה שלי למותג פיאט, לא הייתי לוקח רכב כזה אפילו בחינם.

לגבי גיר אוטומטי - זה נעלם בכל רכב משומש שתקנה, צרפתי, יפני או הודי. בשורה התחתונה, זה פחות או יותר הימור, אבל אפשר לעשות אותו מושכל קצת יותר.
בכל הנוגע לרכבים צרפתיים מתחילת שנות ה2000 צריך להיות קצת יותר חשדן, כי פחות או יותר בשנים האלו רוב הרכבים הצרפתיים עברו לשימוש בגיר מדגם AL4, שסבל מכמה בעיות קטנות (אך לעיתים יקרות לתיקון) בשנותיו הראשונות. בהמשך הדרך הבעיות האלו טופלו וגם ברוב הרכבים שסבלו מהבעיה וטופלו כראוי לא היו שוב בעיות, לכן כדאי שתבדוק שהרכב שאתה רוכש כבר סבל וקיבל פיתרון.
מה עוד? בכל הנוגע לפונטו, 306, סקסו, 106 וקסארה - שים דגש על נושא נוזל הקירור. פתחת את מיכל העיבוי ומצאת מי ברז או שעטנז של חלודה וגי'פה? באותו הרגע סגור מכסה מנוע ותגיד יפה שלום. בדוק שהחימום עובד (נקודה כואבת בכל הרכבים האלו) כי אם הוא לא תקין זה כנראה יהיה יקר לתיקון. בדוק את המזגן, אם בורח גז אל תאמין לסיפורי פוגי בסגנון "צריך רק תיקון קטן של 273 ש"ח וזה יהיה בסדר" כי אף אחד לא סובל את החום בשביל תיקון של 300 ש"ח.

לגבי הקסארה, הדין על המנועים הוא אותו הדין? 1600 סבבה, 1800 פחות?
לגבי התיבה של AL4, אני מכיר את הסיפור הזה, חיישנים דפוקים, אורך חיים לא משהו בכלל ושאר צרות צרורות (או סתם תיבה שמעלה הילוך כשאתה בולם וכשאתה רוצה להגביר מהירות מורידה הילוך).
למיטב הבנתי כל התיבות לפניה היו תוצרת יפן.
לגבי הנוזל קירור- בעל רכב תחמן יכול להחליף נוזל קירור, לא? או שאם המצב בעייתי אז תמיד יהיו במיכל העיבוי חלודה וג'יפה? איך מזהים מי ברז? לפי האבנית? או שמי הברז הם אלו שגורמים לחלודה?
לגבי החימום - מכיר את הסיפור, לאבא שלי היה ברלינגו מודל 1998 או 99 לדעתי, פעם הוא אושפז לצורך החלפת רדיאטור חימום. מסובך להגיע לחלק הזה, ונשבע לך שלא זוכר ששמעתי על תקלה כזאת ביפנית.
יש איזה יפנית/קוראינית ששווה גם לבדוק?

#12 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 26/03/2010 - 20:09

לא היה מנוע 1.8 בדור השני של הקסארה, וזה הדור המומלץ יותר. היות והמחירון הלאומי שלנו לא חובב סיטרואן, נראה לי שיש לך סיכוי סביר למצוא אחת מ2001 והלאה בתקציב שלך.

לגבי הAL4 - נראה לי שקצת התבלבת. הAL4 מחזיקה את ההילוך הנוכחי ולא משחררת את ממיר המומנט בזמן האטה כדי לעזור לנהג עם בלימת המנוע. כל תיבה אוטומטית מורידה הילוך כשרוצים להאיץ (קוראים לזה קיק-דאון), אבל התיבה הזאת קצת יותר סרבנית וכדי שתוריד הוליך בזמן האצה היא דורשת לחיצה מהירה ונחושה על הדוושה אחרת היא פשוט תסרב להוריד הילוך.

בעל רכב תחמן אכן יכול להחליף נוזל קירור רגע לפני שאתה מגיע ואז לא תראה את הג'יפה. אתה לא יכול לכסות את כל הפינות בבדיקה "ביתית" שאתה עושה, ולכן אתה לוקח את הרכב לבדיקה מקצועית במכון בדיקה או במוסך שבודק האם יש דליפה של גזים למערכת הקירור או דליפה של מים למערכת השימון. בכל זאת, בדיקה כזאת עולה כסף אז המטרה שלך היא לבדוק כמה שיותר דברים בשלב הראשוני ולפסול על הסף רכבים שלא עומדים בקריטריונים בסיסיים.
מי ברז מזהים לפי הצבע. נוזל קירור מקורי של פיאט, למשל, הוא בצבע אדום-וורוד או בצבע כחול (קוראים לו פארפלו). למי ברז אין צבע.
מה שגורם לחלודה זה אי החלפה סדירה של נוזל קירור ושימוש במי ברז במקום בנוזל קירור איכותי.
אגב, שימוש בנוזל קירור פשוט ולא איכותי שקול לשימוש במי ברז. יש בשוק כל מיני נוזלי קירור זולים שהם לא יותר ממי ברז עם צבע ירוק ולכן כדאי שתשאל את המוכר איזה נוזל הוא מוסיף ובאיזו תדירות. התשובה שאתה רוצה לשמוע - "אני לא יודע, אף פעם לא היה חסר והמוסך המורשה בו אני מטפל דאג לנוזל קירור, הנה זה כתוב כאן בחשבונית שנמצאת בקלסר המסודר שהכנתי". התשובה שאתה לא רוצה לשמוע - "יש לי פה מיכל של נוזל קירור שקניתי במבצע בסופר וכל שבוע אני מוסיף קצת".

לגבי רדיאטור החימום - זה בסדר, אני שמעתי על תקלות כאלו גם ביפאניות וגם בקוריאניות. זה נכון שהבעיה קצת יותר חריפה באירופאיות כי ברכבים האלו הרבה פעמים הגישה לרדיאטור החימום הרבה יותר מסובכת ודורשת פירוק של כל הדש-בורד. פירוק והרכבה של דש-בורד זה כמעט יום עבודה ברוב הרכבים וזה כמובן מייקר את העלות הסופית ללקוח. החלק עצמו דווקא לא יקר כל כך.

אם אתה מחפש יפאנית אז אני ממליץ להוסיף עוד כמה גרושים ולחפש מאזדה לאנטיס 1800 סמ"ק. אמינה, זריזה, זולה יחסית לאחזקה. אם רק היו לה מושבים קצת יותר אנושיים ונוחות נסיעה קצת יותר טובה היא באמת היתה מכונית בסדר.
עוד אופציה יפנית אמינה ואפורה היא הניסאן אלמרה/סאני. רכב שלא נהנה מתדמית טובה בארץ ולא בצדק.

#13 אורח - rame

אורח - rame
  • אורחים

פורסם 12/05/2014 - 16:24

שלום רב !

אני אבוד עצות...השוק מלא ברכבים ואפשריות ובתור אחד שלא מבין ברכבים אשמח להמלצותיכם, להלן הנקודות העיקריות :

1. רכב שעתיד לשמש את אשתי 

2. אוטומט

3. קטן (מיני) 

4. עד 12,000 ש.ח

5. אמין, תחזוקה זולה 

#14 אורח - קובי

אורח - קובי
  • אורחים

פורסם 30/08/2014 - 23:28

שלום רב !

אני אבוד עצות...השוק מלא ברכבים ואפשריות ובתור אחד שלא מבין ברכבים אשמח להמלצותיכם, להלן הנקודות העיקריות :

1. רכב שעתיד לשמש את אשתי 

2. אוטומט

3. קטן (מיני) 

4. עד 12,000 ש.ח

5. אמין, תחזוקה זולה 

ככה... אתמול הלך לעולמו מנוע בברלינגו 2001 שקניתי אותה ב11000ש"ח לפני 5 שנים ..אצלי 240000ק"מ .-310000ק"מ ... עלות תיקון עולה כמו רכב דומה במצב נסיעה 

הרכב עשה עבודה כמו שצריך כל השנים, הגיעה שעה להיפרד כידידים,היה שווש כל שקל (הסיבה שהגעתי לפורום הזה)

התחלתי לחפש חלופות - ראיתי ביד2 כמה דייהטסו סיריון 1999 ב7000ש"ח -8000ש"ח ששווים התעסקות. ואלמרה 1999 ב8500ש"ח

חשוב לזכור - רכב בן 15 שנה  חייב אישור בלמים לפני טסט , לא קריטי אך מעצבן.

רכב בן 20 שנה - חייב גם אישור בלמים וגם הגה (אישור רכב מיושן ) וכל זה קורה פעמיים בשנה (שני טסטים) ,זה כבר מאוד מפריע., ואל תבנה על תכנית גריטה-זה לא עובד. 

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים