מעבר לתוכן

תמונה

שמות ומשמעותם

• Please log in to reply
297 replies to this topic

#16 gilkop

gilkop

סתם.

• רשומים+
  • 3338 הודעות:

פורסם 11/06/2005 - 23:34

טוב, בשבילי שם הוא רק דרך לקרוא לאנשים.
אבל...
השם הפרטי הוא גיל, שאין לי יותר מידי בעיה עם זה.
השם משפחה הוא קופלוביץ, והוא מפריע לי, כי תמיד מעוותים לי אותו, מוסיפים לי ווים ויודים איפה שלא אמורים להיות וכדומה.
חשבתי לשנות את השם למשהו קצר יותר כמו קופל אבל בשלב הזה של החיים זה כבר מאוחר מידי ויהווה סיוט בירוקרטי.
עכשיו אחי ואישתו, מגדלים כלבי תחש, או בשמם הרישמי, דקל ננסי, הם די אובססיבים לגבי הכלבים האלה ועכשיו הם שינו את שם המשפחה לדקל. לי זה נראה מוזר, בלשון המעטה.
תמונה מצורפת

#17 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 12/06/2005 - 00:26

טוב, בשבילי שם הוא רק דרך לקרוא לאנשים.
אבל...
השם הפרטי הוא גיל, שאין לי יותר מידי בעיה עם זה.
השם משפחה הוא קופלוביץ, והוא מפריע לי, כי תמיד מעוותים לי אותו, מוסיפים לי ווים ויודים איפה שלא אמורים להיות וכדומה.
חשבתי לשנות את השם למשהו קצר יותר כמו קופל אבל בשלב הזה של החיים זה כבר מאוחר מידי ויהווה סיוט בירוקרטי.
עכשיו אחי ואישתו, מגדלים כלבי תחש, או בשמם הרישמי, דקל ננסי, הם די אובססיבים לגבי הכלבים האלה ועכשיו הם שינו את שם המשפחה לדקל. לי זה נראה מוזר, בלשון המעטה.

<{POST_SNAPBACK}>

גיל הוא שם מצויין לדעתי. יופי של אנרגיה
לגבי שם המשפחה, אני בדר"כ שמה עליו פחות דגש כי הוא פחות מייצג, אבל אם הוא מפריע לך אז אני שמחה לבשר לך שבאמת אין כל קושי לעשות את זה.
למרבה ההפתעה שינוי שם הוא עניין פשוט - הולכים למשרד הפנים וממלאים טופס ומשלמים אגרה. מה שכן אין אפשרות לשנות אח"כ את השם במשך שבע שנים.

בנוגע לאח שלך ואישתואני חושבת שחשוב לזכור ששם הוא הלבוש הכי בסיסי שלנו. הוא אומר עלינו המון. נורא חשוב להרגיש נוח בבגד הזה. לי לדוגמא יש חברה שפגשה את בעלה בפסטיבל סגול הם התאהבו והתחתנו, ואז החליפו ביחד את שם המשפחה לסגול כדי לסמל את האיחוד ביניהם.
אז עכשיו לחברה שלי קוראים עירית סגול, ואני מניחה שכל הילדים שלה יהיו סגולים גם כן.....
אמא אדמה אוהבת גם אותך

פורום מיסטיקה - למאמינים בקסם ולחולמים ריפוי

#18 Lilush

Lilush

:מתלהב:

• רשומים+
  • 12178 הודעות:

פורסם 12/06/2005 - 00:50

אוקיי, גם אני כמו רבים - לא ממש מאמינה בזה, אבל מאוד אוהבת לשמוע... :)
הרבה פעמים קראו לי בכף היד ופתחו לי בקלפים (לא אנשים מקצועיים מאוד, חברים שמבינים) והיה נחמד...

אז ככה: קוראים לי יעל ושם משפחתי הוא טל. כשהייתי קטנה לא אהבתי מאוד את השם, למרות שעכשיו אני די שלמה איתו...
מכיתה ה' עד כיתה י"ב קראו לי שמש, בגלל צבע השיער, אך בתקופת הצבא זה נעלם קצת...
ההורים שלי קוראים לי לילוש, אבל זה סתם שם חיבה (ככה קראו לעז מהופה היי ואני אהבתי את העז מאוד :) )...

מה שכן אחי שינה את השם מיעקב ליקי. יעקב היה על שם סבא שלי, ואנחנו קראנו לו תמיד יקי, ובסופו של דבר הוא שינה גם בתעודת הזהות. לא היה בו שינוי כלשהו...

חברה שלי שינתה את השם מאורטל לגל, וגם אצלה לא היה שינוי מהותי. היא לא אהבה את השם אורטל כי היא אמרה שהוא "שם של פריחות", ואהבה את השם גל.

אומרים שבלי רעש אין שקט...

#19 gilkop

gilkop

סתם.

• רשומים+
  • 3338 הודעות:

פורסם 12/06/2005 - 02:03

.
למרבה ההפתעה שינוי שם הוא עניין פשוט - הולכים למשרד הפנים וממלאים טופס ומשלמים אגרה. מה שכן אין אפשרות לשנות אח"כ את השם במשך שבע שנים.

<{POST_SNAPBACK}>

זה החלק הקל, לשנות את השם זה לא בעיה, אבל זה גורר בעיות אחרות. יש תעודות עם השם הקיים ואח"כ להסביר את ששיניתי את השם ולהוכיח כל פעם לא יהיה פשוט, אז אני כבר פשוט אשלים עם המצב.
תמונה מצורפת

#20 Lilush

Lilush

• רשומים+
  • 12178 הודעות:

פורסם 12/06/2005 - 02:08

למרבה ההפתעה שינוי שם הוא עניין פשוט

<{POST_SNAPBACK}>

אגב, לא תמיד העניין הוא כה פשוט. יש שמות שמשרד הפנים לא מאשר לתת לילדים למשל (במקרה כזה נתקלו הורים שרצו להעניק לבתם את השם "כפית", כן - כזאת שאוכלים איתה :אוי: ). יש הוראה במשרד הפנים שאומרת שאם השם עלול להזיק לאדם מבחינה כלשהי אסור להחליף או להסכים להורים לקרוא לו כך.
מה זה שם שיזיק? תשאלו במשרד הפנים... :הממ:

#21 אורח - נחשו מי לא מחובר

אורח - נחשו מי לא מחובר
  • אורחים

פורסם 12/06/2005 - 03:25

שמות זה מעניין.

השם הפרטי שלי הוא "ארז" השם משפחה הוא "פרץ", אז כן, תמיד יש צחוקים על ה כי זה נשמע ממש דומה, ותמיד מעוותים את "ארז" ל"ברז", אבל אף פעם לא הרגשתי לא נוח עם השם. להיפך, הרגשתי שהוא תמיד הולם אותי, לא פיזית אמנם...

#22 ברק ג

ברק ג

כסף

• רשומים+
  • 5845 הודעות:

פורסם 12/06/2005 - 13:29

שמות בעיקר מלמדים על הרקע ממנו בא האדם. אני אדגים: כשהייתי בצבא, הייתה לנו פגישה עם קצח"ר (קצין חי"ר וצנחנים ראשי). באישזהו שלב הוא שאל "מי פה מהנח"ל?", איזה בחור הצביע והוא אמר לו לקום ושאל אותו לשמו. הבחור אמר "אורן אזולאי", אז הקצח"ר ענה לו: "אזולאי? זה לא שם של נחלאוי". אחר כך הוא שאל מי מ202 ואני הצבעתי. הוא שאל לשמי ועניתי "ברק גלבוע" (בטח תחגגי על שם כזה :lol: ), אז הוא אמר" הו! זה שם של צנחן". לא תמצאי הרבה אנשים עם שמות מעוברתים לחלוטין וקשורים לטבע כמו שלי אם המחזיקים בהם אינם מההתיישבות העובדת. זו הבחינה היחידה לדעתי שבה יש לשם משמעות, למרות שזה בהחלט אומר הרבה על הרקע ולכן במידה מסויימת על האופי של האדם.
Homer: Are you saying you're never going to eat any animal again? What about bacon?
Lisa: No.
Homer: Ham?
Lisa: No.
Homer: Pork chops?
Lisa: Dad, those all come from the same animal.
Homer: Heh heh heh. Ooh, yeah, right, Lisa. A wonderful, magical animal.

משחק בדילמת האסיר איטרטיבית רבת משתתפים ומוגבלת בזמן

#23 ינשוף

ינשוף

מתלבטת כרונית

• רשומים+
  • 2741 הודעות:

פורסם 12/06/2005 - 13:48

גם אני לא מאמינה יותר מידי בכל העניינים האלה אבל בכל זאת...

קוראים לי יעל ואני די מרוצה מהשם שלי.תמיד אהבתי אותו. (טוב, חוץ מזה שכשהייתי בכיתה א', נדמה לי, רציתי שיקראו לי סיגלית. לא ברור :blink: ) בכל מקרה, אני שמחה שלא קראו לי כמו שאמא שלי רצתה לקרוא לי בהתחלה-עידית.באופן כללי אני לא אוהבת שמות שמסתיימים ב-ית.
אזעקה אלקטרונית
באוזן שעירה

חתוך תוכן

ענן פרוץ כתום
הפך צלצל

חתוך תוכן

בראש אין לנו מנהיג
עוצר מהתקפות
חורינו נפערים
בטנינו הטרופות

(חתוך תוכן/ טאטו)

You're inches away from death every time you go on a mission. How much older can you be at your age ? Joseph Heller/ catch 22

#24 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 12/06/2005 - 14:34

שלום לכולם

לילוש וינשוף
לשתיכן קוראים יעל, וזה תאמינו או לא שם עוצמתי במיוחד.

היעל היא זאת שמוצאת במדבר את המים, ואחריה מגיעות שאר החיות. השם הזה, שזכה אגב להתייחסות אישית של המורה שלי, הוא שם של אישה שמחוייבת לחיים, ושמראה את הדרך לאחרים. זהו שם של מישהי שאם לא תחיה באמת, היא תבטל את עצמה. כי יש לה יעוד ויש לה מהות. אתן על פי השם שלכן נועדתן להיות אילו שחיות ושמלמדות אחרים איך לחיות. המון עוצמה יש בשם הזה ובעיקר המון המון מחוייבות. והשאלה שלי לשתיכן היא האם אתן חיות את השם הזה? האם אתן חיות באמת ומביאות חיים לאחרים.

לילוש
אני אוהבת את השם שמש אני מודה, אבל לילוש חמוד ככל שיהיה הוא קצת דל לעומת השם האמיתי שלך.
מבחינת אחיך, אני לא מתפלאת שלא חש שינוי גם יעקוב וגם יקי אלא שמות מאוד בעייתיים. יעקוה הוא תמיד זה שמאחור, ויקי זה לא משהו שאני מסוגלת לפרש, תשאלי אותו בהזדמנות אם לא בא לו לבחור לעצמו שם שיותר יהלום אותו.
החברה שלך היא עניין אחר: גל זהו שם שנושא אנרגיה של קלות וזרימה ושובבות. מה שאני חושבת שכן קרה לה ושאולי לא ידעתם לקשר את זה לשם ואולי שווה לבדוק איתה, זה שהיא נעשתה יותר בהירה לגבי מה שהיא.

זה החלק הקל, לשנות את השם זה לא בעיה, אבל זה גורר בעיות אחרות. יש תעודות עם השם הקיים ואח"כ להסביר את ששיניתי את השם ולהוכיח כל פעם לא יהיה פשוט, אז אני כבר פשוט אשלים עם המצב.

<{POST_SNAPBACK}>

זה נכון,
אבל לדעתי להיות מרוצה ממי שאתה זה די שווה קצת פרוצדורה. אגב להחליף שם פרטי זה הרבה יותר מסובך מבחינת הסביבה, ובכל זאת רוב האנשים שאני מכירה עשו את זה....

שמות זה מעניין.

השם הפרטי שלי הוא "ארז" השם משפחה הוא "פרץ", אז כן, תמיד יש צחוקים על ה כי זה נשמע ממש דומה, ותמיד מעוותים את "ארז" ל"ברז", אבל אף פעם לא הרגשתי לא נוח עם השם. להיפך, הרגשתי שהוא תמיד הולם אותי, לא פיזית אמנם...

<{POST_SNAPBACK}>

אז אני רוצה להגיד לך שארז זה שם נפלא. זה שם מכובד. זה שם של מישהו שיש בו כוח וזקיפות קומה ויופי. אני ממש ממש ממש אוהבת את השם.

שמות בעיקר מלמדים על הרקע ממנו בא האדם. אני אדגים: כשהייתי בצבא, הייתה לנו פגישה עם קצח"ר (קצין חי"ר וצנחנים ראשי). באישזהו שלב הוא שאל "מי פה מהנח"ל?", איזה בחור הצביע והוא אמר לו לקום ושאל אותו לשמו. הבחור אמר "אורן אזולאי", אז הקצח"ר ענה לו: "אזולאי? זה לא שם של נחלאוי". אחר כך הוא שאל מי מ202 ואני הצבעתי. הוא שאל לשמי ועניתי "ברק גלבוע" (בטח תחגגי על שם כזה  :lol: ), אז הוא אמר" הו! זה שם של צנחן". לא תמצאי הרבה אנשים עם שמות מעוברתים לחלוטין וקשורים לטבע כמו שלי אם המחזיקים בהם אינם מההתיישבות העובדת. זו הבחינה היחידה לדעתי שבה יש לשם משמעות, למרות שזה בהחלט אומר הרבה על הרקע ולכן במידה מסויימת על האופי של האדם.

<{POST_SNAPBACK}>

אכן ברק הוא שם עוצמתי מאוד והתייחסתי אליו קודם בשרשור
לגבי שמות זה נכון שהם מאוד תלויי תרבות, מיקום , משפחה וכו'. אבל דווקא בגלל זה אני חושבת שכשאנחנו מתבגרים אנחנו יכולים להחליט עבור עצמינו מי אנחנו שואפים להיות ולשנות את השם בהתאם.
שם כמו אבן אדומה מנוקדת, הוא שם שאיננו מקובל היום,אבל המשמעות עדיין מובנת, והמשמעות היא החשובה.

ינשוף
אני רוצה להגיד לך שאכן טוב שלא קראו לך עידית, וסגלית זה שם מאוד חלש לעומת יעל, הרבה יותר עדין ופרחוני, הרבה פחות עוצמתי ומחייב
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#25 עמרי

עמרי

משתמש טרי

• רשומים
  • 10 הודעות:

פורסם 12/06/2005 - 16:54

אויי.. איזה "עץ" דיון כייפי...

גם בזמן אדמה אחד שאני הייתי (פגישה עם אבן אדומה מנוקדת בתקשור- זמן של קסם...)
היא שאלה- "עמרי... זה מלשון- עומר- זה של התבואה... עומר של מי אתה?"

ואני עניתי בטבעיות- "של אמא שלי..."

אני מאוד אוהב את השם לי... הוא מתאים לי מאוד לאופי (לאנשים בשם עמרי- יש אופי דומה...)
אני מחשיב את עצמי- בתבואה שאימי קוצרת... ואולי עכשיו אני גם התבואה שאני קוצר- אחרי עבודה של חרישה, זריעה, זיבול, דישון והשקייה... וכמו כל "חקלאי"- יש מחזורים לכל דבר- וכל פעם אני ואימי שהביא אותי לעולם- קוצרים דברים חדשים- היא ממני, ואני מעצמי...

השם משפחה שלי הוא תאומים- ויש מאחוריו סיפור יפיפה... ואני נושא אותו בגאווה- מה גם שאני הנכד הזכר היחיד, ואבא שלי היה גם הבן היחיד של סבא שלי- כלומר אני הממשיך של השם של השושלת הזאת- דבר שאני לוקח בגאווה...

ואכן- שמות זה דבר עוצמתי...

#26 Lilush

Lilush

• רשומים+
  • 12178 הודעות:

פורסם 12/06/2005 - 17:05

לילוש
אני אוהבת את השם שמש אני מודה, אבל לילוש חמוד ככל שיהיה הוא קצת דל לעומת השם האמיתי שלך.
מבחינת אחיך, אני לא מתפלאת שלא חש שינוי גם יעקוב וגם יקי אלא שמות מאוד בעייתיים. יעקוה הוא תמיד זה שמאחור, ויקי זה לא משהו שאני מסוגלת לפרש, תשאלי אותו בהזדמנות אם לא בא לו לבחור לעצמו שם שיותר יהלום אותו.
החברה שלך היא עניין אחר: גל זהו שם שנושא אנרגיה של קלות וזרימה ושובבות. מה שאני חושבת שכן קרה לה ושאולי לא ידעתם לקשר את זה לשם ואולי שווה לבדוק איתה, זה שהיא נעשתה יותר בהירה לגבי מה שהיא.

<{POST_SNAPBACK}>

א) השם שמש היה איתי הרבה מאוד זמן, ושוב - הוא היה כינוי, לא הייתי שונה במהותי...
ב) השם לילוש הוא כינוי שטותי ולא יותר מזה... הוא לא בא להחליף שום שם...
ג) בקשר לאחי - זה השם שהוא רצה... הוא כנראה מרגיש שהשם יקי מספיק הולם אותו... וחוץ מזה - הוא לא יכול לשנות עכשיו 7 שנים כי הוא כבר שינה ליקי :)
ד) בקשר לחברה - גם בה לא היה שינוי בהתנהגות, פשוט היא התנהגה תמיד אותו דבר... היא לא עברה שינוי מהותי בעקבות החלפת השם...
ה) בקשר לשאלתך - אני לא בטוחה שאני סוחפת או נספחת, כי אני אוהבת לעשות ביחד דברים, אני אוהבת החלטות משותפות ופעולות משותפות, ללא נהירה עיוורת אחרי מישהו ואמונה שיש מישהו אחד שהוא "המנהיג".

המון תודה על הפירושים! :)

#27 אכילס

אכילס

שובר מיתוסים

• רשומים+
  • 1387 הודעות:

פורסם 12/06/2005 - 17:10

תפתיעי אותי B)

השם שלי זה רועי , בהמשך הוסיפו לי שם שני אוריאל...

מה זה אומר עליי :unsure: ?

<אני משתמש בעיקר בשם "רועי" - התרגלתי אליו... עקב זה שיש 4 "רועים" במחלקה אנחנו מזוהים לפי שמות המשפחה ... <ככה זה מהגן כמעט :אוי: > לא יודע איך להיפטר מזה! :no:
לא פעם יצא לי לראות שאני האבסורד .. זה מדאיג:)

דרוש : מעתיק שיעורי בית מקצועי ומנוסה!

#28 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 13/06/2005 - 22:50

א) השם שמש היה איתי הרבה מאוד זמן, ושוב - הוא היה כינוי, לא הייתי שונה במהותי...
ב) השם לילוש הוא כינוי שטותי ולא יותר מזה... הוא לא בא להחליף שום שם...
ג) בקשר לאחי - זה השם שהוא רצה... הוא כנראה מרגיש שהשם יקי מספיק הולם אותו... וחוץ מזה - הוא לא יכול לשנות עכשיו 7 שנים כי הוא כבר שינה ליקי  :)
ד) בקשר לחברה - גם בה לא היה שינוי בהתנהגות, פשוט היא התנהגה תמיד אותו דבר... היא לא עברה שינוי מהותי בעקבות החלפת השם...
ה) בקשר לשאלתך - אני לא בטוחה שאני סוחפת או נספחת, כי אני אוהבת לעשות ביחד דברים, אני אוהבת החלטות משותפות ופעולות משותפות, ללא נהירה עיוורת אחרי מישהו ואמונה שיש מישהו אחד שהוא "המנהיג".

המון תודה על הפירושים!  :)

<{POST_SNAPBACK}>

לילוש (או יעל?)
כל עוד שם כלשהו נתפס "רק ככינוי" אי אפשר להנות מהאנרגיות שלו. כמו בהרבה דברים אחרים רצינות הכוונות שלנו בכל הנוגע לשמות, היא שנותנת לדבר עוצמה. ברגע שזה "רק כינוי" בשבילך, ההשפעה פחותה.

ולגבי מה שסיפרת על עצמך. אני בטוחה שאם תשאלי אחרים או אם תבחני את הדבר בסבלנות את תשימי לב, שמהרבה בחינות, ולמרות שאת אוהבת עבודת צוות, הרי שאת פעמים רבות "מסמנת כיוון" עבור אנשים מסביב לדברים טובים. הם לא הולכים אחרייך בעיוורון. הם הולכים אחרייך כי את מחוייבת לחיים, וכולם רוצים להנות מזה. הם הולכים אחרייך כי את מכוונת למקומות טובים. זה לא עיוורון - זו הקשבה ובחינה חכמה של המציאות.

תפתיעי אותי  B)
השם שלי זה רועי , בהמשך הוסיפו לי שם שני אוריאל...

מה זה אומר עליי :unsure: ?
<אני משתמש בעיקר בשם "רועי" - התרגלתי אליו... עקב זה שיש 4 "רועים" במחלקה אנחנו מזוהים לפי שמות המשפחה ... <ככה זה מהגן כמעט :אוי: >  לא יודע איך להיפטר מזה! :no:

<{POST_SNAPBACK}>

רועי זה בעיני שם של מנהיד - רועה הצאן זה שמכוון ומוביל את העדר.
השם אורי אל יכול להיות שני דברים לגדעתי. אם הוגים אותו עם שורוק זה שם של ארכי מלאך שתמצא עליו המון חומר בקבלה, אבל אני לא מתעסקת בתחום הזה, אז לא אוכל לסייע.
ם השם נהגה עם חולם אזי משמעו מקור האור של הוא באל - שוב מאוד מאוד מחובר ליהדות. ומאוד מאוד רוחני.

לגבי שמות משפחה ושמות פרטיים - יש לי הצעה: - תמצא לך כינוי או שם שישא אנרגיה שאתה מרגיש איתה בטוב ומעוניין שתכוון את החיים שלך ותשפיע עליהם, ותאפיין את עצמך באמצעותו.
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#29 zabot

zabot

כל שיר חושף איזה סוד...

• רשומים+
  • 11887 הודעות:

פורסם 13/06/2005 - 23:05

אגב, לא תמיד העניין הוא כה פשוט. יש שמות שמשרד הפנים לא מאשר לתת לילדים למשל (במקרה כזה נתקלו הורים שרצו להעניק לבתם את השם "כפית", כן - כזאת שאוכלים איתה  :אוי: ). יש הוראה במשרד הפנים שאומרת שאם השם עלול להזיק לאדם מבחינה כלשהי אסור להחליף או להסכים להורים לקרו לו כך.
מה זה שם שיזיק? תשאלו במשרד הפנים...  :הממ:

<{POST_SNAPBACK}>

כן, כמו למשל הורים שבחרו לקרוא לילדה שלהם "אכזבה"?
מעניין מה הם מגדירים כבאמת פוגע... :אוי:

הי,
מצטרפת לסקרנים.
שמי חמוטל, נקראתי על שם דודה שלי שנפטרה בפתאומיות כשלושה שבועות לפני שנולדתי. נודע לי לאחרונה כי בחודשים הראשונם לאחר היוולדי קראו לי במשפחה "הילדה" כי לא יכלו לבטא את שמי. במקור אמא שלי רצתה לקרוא לי סתיו, והאמת היא שאני מאוד מאוד אוהבת את העונה הזו כך שזה היה יכול להיות נחמד. בתור ילדה קטנה רציתי שיקראו לי מיכל ויסמין.נשמעו לי שמות מקסימים. מצד שני אני זוכרת שהייתי מרוצה מהשם שלי כי לא יכלו להמציא לו קללה (מה כבר יכלו לומר "חמוטל-אגרטל"?:)). באופן כללי הייתי מאוד מאוד גאה שנקראתי על שם דודתי.
בבית קוראים לי טלי, ובאופן כללי נוטים לקצר את השם שלי לשלל כינויים וקיצורים. הכינוי היומיומי שלי הוא זבוט, כינוי שהומצא לי בתיכון, בעקבות גחמה של אחד החברים שהחליט שהמילה "זבוטז'" (חבלה באנגלית) והמילה חמוטל נשמעות לו דומות (אולי במשקל?) והתחיל לקרוא לי ככה. משם זה התקצר לזבוט. בהתחלה שנאתי את זה, עכשיו אני משתמשת בזה בעצמי..
באופן כללי אני מרוצה מהשם שלי מאוד. מקורו בתנ"ך, ספר שאני מאוד אוהבת. :מסמיק:

"אהבה לפי דעתה זה ממש מצב הרסני: שניים זרים שפתאום רואים אחד את השני, או לא ממש רואים, מריחים, ותוך כלום נהיים מחוברים יותר מאח ואחות. מתחילים לישון יחד באותה המיטה אפילו שהם לא מאותה המשפחה. והרבה פעמים אלה שניים שהם לא ידידים לא מכירים לא חברים ורק שפוטים אחד על השניה, ושיהרס כל העולם. ובאמת, תסתכלי איזה הרס. מתים מאהבות אולי יותר הרבה ממה שמתים מסמים. אולי צריכים שיהיה גם לזה מסלול גמילה".

(אל תגידי לילה, עמוס עוז, עמ' 157).

Yes, כנראה ש you מצאת for this משמעות double !
(לקרוא עם מבטא אמריקאי חזק מדי, יעני heavy).

#30 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 13/06/2005 - 23:49

כן, כמו למשל הורים שבחרו לקרוא לילדה שלהם "אכזבה"?
מעניין מה הם מגדירים כבאמת פוגע... :אוי:

הי,
מצטרפת לסקרנים.
שמי חמוטל, נקראתי על שם דודה שלי שנפטרה בפתאומיות כשלושה שבועות לפני שנולדתי.  נודע לי לאחרונה כי בחודשים הראשונם לאחר היוולדי קראו לי במשפחה "הילדה" כי לא יכלו לבטא את שמי. במקור אמא שלי רצתה לקרוא לי סתיו, והאמת היא שאני מאוד מאוד אוהבת את העונה הזו כך שזה היה יכול להיות נחמד. בתור ילדה קטנה רציתי שיקראו לי מיכל ויסמין.נשמעו לי שמות מקסימים. מצד שני אני זוכרת שהייתי מרוצה מהשם שלי כי לא יכלו להמציא לו קללה (מה כבר יכלו לומר "חמוטל-אגרטל"?:)). באופן כללי הייתי מאוד מאוד גאה שנקראתי על שם דודתי.
בבית קוראים לי טלי, ובאופן כללי נוטים לקצר את השם שלי לשלל כינויים וקיצורים.  הכינוי היומיומי שלי הוא זבוט, כינוי שהומצא לי בתיכון, בעקבות גחמה של אחד החברים שהחליט שהמילה "זבוטז'" (חבלה באנגלית) והמילה חמוטל נשמעות לו דומות (אולי במשקל?) והתחיל לקרוא לי ככה. משם זה התקצר לזבוט. בהתחלה שנאתי את זה, עכשיו אני משתמשת בזה בעצמי..
באופן כללי אני מרוצה מהשם שלי מאוד. מקורו בתנ"ך, ספר שאני מאוד אוהבת. :מסמיק:

<{POST_SNAPBACK}>

ברוכה הבאה חמוטל
אני שמחה שהחלטת להצטרף למעגל שלנו.
לגבי השם שלך - ובכן. למרות שחמוטל הוא אכן שם עתיק, ומקורו אכן בתנ"ך - הרי שקשה לי לחבר לו משמעות - אם קוראים לך בבית בקיצור טל - הרי שיש לך שם קליל של מים ולחות ונעימות, שבעיני הוא הרבה יותר נעים.
אני גם לא אוהבת במיוחד את השם סתו - הוא נראה לי קצת קשה. סתו זו העונה שבה הכל כמל, וקומש ומתחיל למות, ובחיים של ילדה צעירה ואח"כ אישה צעירה יש בעירקר אביב וקיץ. הסתו מגיע אח"כ.
עכשיו יסמין. ובכן זה שם שיש לו נוכחות. זה שם ש חושניות, ונשיות. זה שם של שיח שכל כולו עונג והנאה ויופי צרוף.
בהחלט שם ראוי. למעשה ממש עשית לי חשק עם השם הזה אני מתחילה לחשוב שאם יום אחד תיוולד לי ילדה אני אקרא לה יסמין - יופי של רעיון נתת לי כאן.
תודה!!!!
אמא אדמה אוהבת גם אותך

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים