מעבר לתוכן

תמונה

הידעת ?

• Please log in to reply
69 replies to this topic

#1 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 09/12/2009 - 22:43

זהו שרשור חדש, המוקדש לכתבות\מחקרים\ סיפורים וכו' הקשורים למדע ויש בהם פלא כלשהו או שהם פשוט מצחיקים או לחלוטין הזויים.

בקיצור, תופעות מדעיות שלא מצאתי להם מקום אחר בפורום :)

תהנו B)

"The Borg: party-poopers of the galaxy"

The Doctor-

תמונה מצורפת

#2 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 09/12/2009 - 22:52

רעיון חדש להסיט אסטרואיד ממסלול התנגשות עם כדור הארץ: להטות אותו עם לסו!

To save the world from the real threat of a major asteroid impact, one engineer has imagined a scheme similar to George Bailey’s wish to lasso the moon for his sweetheart in “It’s a Wonderful Life.”

להמשך הכתבה..

קבצים מצורפים

The Doctor-

תמונה מצורפת

#3 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 10/12/2009 - 19:27

בירה מהחלל!

מגרעיני שעורה שגדלו בתחנת החלל הבינלאומית במשך 5 חודשים, הכינו 250 שישיות בירה.
בקבוקי הבירה ימכרו ע"י הגרלה בסכום של 110 דולר לשישייה, והכסף ישמש לקידום לימודי המדעים לילדים, וכן לפיתוח מדע החלל ביפן ורוסיה.

הבעיה שרק אנשים הגרים ביפן, יוכלו להנות מהבירה הזו...

להמשך הכתבה..

קבצים מצורפים

The Doctor-

תמונה מצורפת

#4 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 15/12/2009 - 20:56

במרץ השנה, הצליח חובב אסטרונומיה לצלם בחצר האחורית של ביתו, הליכת חלל של אסטרונאוט מחוץ לתחנת החלל הבינלאומית:

לעוד קצת מידע..

מגניב B)

The Doctor-

תמונה מצורפת

#5 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 25/12/2009 - 16:40

מחקר חדש קובע שכנראה משקאות אלכוהוליים כהים גורמים לחמרמורת קשה יותר :wacko:

המשתתפים בניסוי העידו שבורבון גרם לחמרמורת הרבה יותר קשה מאשר הוודקה.
החוקרים גייסו 95 אנשים בריאים בגילאי 21 עד 33, ונתנו להם לשתות קולה ללא קפאין המעורבת עם בורבון, וודקה או מיי טוניק. המשתתפים שתו עד אשר עברו את רמת האלכוהול של 0.11.
לאחר מכן הם נשלחו לישון כאשר הם מחוברים למוניטורים שהקליטו את פעילות מוחם.
בשבע בבוקר למחרת, העירו החוקרים את המשתתפים וביקשו מהם לדרג את חומרת החמרמורת שלהם.

לכתבה המלאה

קבצים מצורפים

The Doctor-

תמונה מצורפת

#6 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 27/12/2009 - 20:13

עדשות מגע שמחליפות צבע לאנשים סוכרתיים! :rainbow:

פיתוח חדש של עדשות מגע יוכל אולי להחליף את בדיקות הדם, שאנשים סוכרתיים נאלצים לעבור: העדשות משנות את צבען לפי רמות הסוכר שבדם.

פשוט גאוני.

הסבר לאופן פעולת העדשות.

קבצים מצורפים

• קובץ מצורף  333.jpg   9.21K   84 מספר הורדות

The Doctor-

תמונה מצורפת

#7 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 07/01/2010 - 17:23

אחרי שפרסמתי את ההבדל בין חמרמורת הנגרמת ממשקאות אלכוהוליים כהים לבהירים, יהיה זה רק טבעי שאפרסם את הדבר החדש הבא - אלכוהול סינטטי!! :לחיים:

מדובר באלכוהול שלא גורם להתמכרות, חמרמורת או שכרות.
זהו תחליף לאלכוהול שפותח מחומר הדומה לואליום הנותן את הבישום האידיאלי ממשקאות חריפים, ללא כל תוצאות הלוואי הלא נעימות המוכרות.
המטרה כעת היא ליצור את החומר הזה ללא צבע וטעם שיוכל להחליף את החלק האלכוהולי בבירה, יין וליקרים.

בסופו של דבר השתיין הממוצע יוכל ליהנות מעוד ועוד כוסות אלכוהול ולא להגיע למצב של שכרות. והיה והוא בכל זאת מעוניין לוותר על תחושת הבישום, הוא יוכל לקחת תרופת נגד (שתגיעה בצורת גלולה קטנה) אשר תסתור את ההשפעה של החומר הסינטטי על המוח.

לכתבה המקורית...

קבצים מצורפים

The Doctor-

תמונה מצורפת

#8 zvi

zvi

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 196 הודעות:

פורסם 07/01/2010 - 17:33

יש!!!! ניצלתי!!!

:לחיים:

#9 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 09/01/2010 - 14:49

יש!!!! ניצלתי!!!

:לחיים:

כפרה עליך ! :)

The Doctor-

תמונה מצורפת

#10 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 09/01/2010 - 15:11

והפעם, אחת מהתיאוריות המגניבות שנתקלתי בהן לאחרונה: Invisibility Cloak (באנגלית זה נשמע יותר טוב..) :ph34r:

התיאוריה שייכת לסינים, ולפיה ניתן לייצר גלימה בלתי-נראית בעזרת ננו-חלקיקים המצופים כסף שצפים במים. חלקיקים אלו מסוגלים להתאסף לשרשרת הנשלטת ע"י שדות מגנטיים בעלי כוחות שונים.

בעזרת כדורים קטנים מגנטיים (בקוטר של 10 ננו) ניתן ליצור שרשרות ועמודים, שיוכלו להיערך בכיוון השדה המגנטי. מצב זה יוביל לשבירה שלילית כך שמתחת למים אובייקטים יראו כאילו הם נמצאים מחוץ למים. טכנולוגיה זו יכולה גם לעקם את האור מסביב לאובייקט ובעצם להסתירו.

מדענים בארה"ב ואנגליה טוענים שתיאוריה זו מתקבלת על הדעת, אך השאלה היא האם המדענים הסינים יכולים ליצור טכנולוגיית הסתרה לכל הספקטרום הנראה לעין, ללא נקודות שחורות.
כתבה על ניסוי של invisibility cloak

קישור לכתבה המקורית (כי אני לא בטוחה שהתרגום שלי מדוייק לחלוטין) :)

קבצים מצורפים

The Doctor-

תמונה מצורפת

#11 dan_

dan_

באתי, ראיתי, כתבתי

• משתמש השנה
  • 7777 הודעות:

פורסם 14/01/2010 - 02:37

החלטתי לשבור המונופול שיש לך על השרשור (יופי של שרשור דרך אגב)
YNET

חצי חיה חצי צמח: החילזון שעושה פוטוסינתזה
אליסיה כלורוטיקה, חילזון החי במי האוקיינוס האטלנטי, לא שמע על חוקי הטבע המקובלים. יצור זה יכול להתקיים גם מאכילת אצות וגם מפוטוסינתזה. את היכולת הנדירה הזאת, רכש באמצעות גניבת גנים מהאצות שאכל
מדע בן ימינו מחלק את היצורים בטבע לשלוש על-ממלכות. בעל-ממלכת היצורים האוקריוטים (בעלי תא אחד לפחות המכיל גרעין) יכול יצור להיות או חי, או צומח, או פטרייה או חד-תאי, אין יוצאי דופן וכל יצור בעל גרעין חייב להשתייך לאחת מארבע הקבוצות.
ובכן, החילזון אליסיה כלורוטיקה (Elysia chlorotica), החי האוקיינוס האטלנטי מול חופי ניו אינגלנד וקנדה, לא שמע כנראה על החוקים הנוקשים הללו. מדענים מאוניברסיטת דרום פלורידה מצאו שהיצור הזה, שנחשב עד כה לחי, הוא בעצם חצי צמח חצי חיה, היות ובנוסף לאנרגיה שהוא מפיק מצריכת מזון, הוא מסוגל לבצע פוטוסינתזה, התהליך שבו צמחים מפיקים אנרגיה מאור השמש.
"היצורים הללו יכולים להפיק אנרגיה גם מבלי לאכול כלום", אמר המדען סידני פירס לאתר LiveScience. "זו הפעם הראשונה שמדענים מגלים יצור רב-תאי שמסוגל לעשות זאת".
אלו ימים מרגשים עבור פירס, החוקר את הרכיכה הימית מזה כ-20 שנה. את ממצאיו המדהימים הוא הציג בוועידה השנתית של החברה לביולוגיה השוואתית והתפתחותית, אשר נערכת השבוע בסיאטל.
איך רכשו החלזונות הללו את היכולת להיות חצי צמח וחצי חיה בו זמנית? מסתבר שאם יצור רוצה להיכנס לממלכה שאינה שלו, מוטב שישדוד כמה גנים מבני הממלכה. לאורך השנים, מסביר פירס, הרכיכות הללו אכלו אצות כדי להתקיים. במהלך האכילה, החלו לספוג אל הגנום שלהם, מתוך הגנום של האצות, את הגן האחראי ליצירת היכולת להפיק כלורופיל. כלורופיל הוא החומר המאפשר לצמחים להפיק פחממות ממים ופחמן דו-חמצני, באמצעות אנרגיית שמש.
לאחר שנים של גניבת גנים, הצליחו החלזונות לפתח כלורופלסטים, אותם איברים שבהם מצוי הכלורופיל, ולטענת החוקרים כיום הם מסוגלים להתקיים ללא מזון, כל עוד הם נחשפים אור. "אנו אוספים אותם ומגדלים באקווריום למשך חודשים", הסביר פירס. "כל עוד מאירים עליהם בפנס למשך 12 שעות ביום, הם יכולים להתקיים ללא מזון".
החוקרים הוכיחו כי היכולת לבצע פוטוסינתזה ולייצר כלורופיל הפכה ליכולת מולדת אצל האליסיה כלורוטיקה, וכי היא מבוססת על גן שמקורו באצות שמהם ניזונו. אין זה מקרה מתועד ראשון של גניבת גנים, על אף שלמדענים עדיין לא ברור כיצד תהליך זה מתרחש.

המרוץ לארנונה- משחק מחשב חדש (בחינם, בעברית, אונליין ומעולה)
http://www.arnona-race.co.il/
Posted Image

#12 rona

rona

ברונזה

• מנהלי פורום
  • 910 הודעות:

פורסם 14/01/2010 - 10:42

החלטתי לשבור המונופול שיש לך על השרשור (יופי של שרשור דרך אגב)
YNET

אני צריכה להתחיל להביא לפה ידועני פורום, בשביל להקפיץ את מספר הצפיות :P

בנוגע לחלזון, ברשותך אני אוסיף תמונה (כי הוא כזה חמוד) וכן קישור לכתבה שמרחיבה עוד קצת על התגלית.

ואם כבר מדברים על החילזון, אז הנה קישור ל-10 תגליות של זנים מוזרים.

קבצים מצורפים

The Doctor-

תמונה מצורפת

#13 mipmip

mipmip

הבחורה עם הציפור

• גנרלים בדימוס
  • 19316 הודעות:

פורסם 14/01/2010 - 11:31

שרשור מגניב, איך פספסתי אותו עד עכשיו?
בלילות שישי, במוצאי שבת
אוהבים הרבה, מדברים מעט
מנגנים דואט ובבת אחת,
הצלילים עולים והלב נרעד
נישאים הם סחור וסחור
הוא גיטרה היא כינור.

רגע, אז עכשיו אני צריכה לשנות את היוזר לmipBA ?

#14 nnnetaly

nnnetaly

I ain't lost, just wandering

• גנרלים בדימוס
  • 16182 הודעות:

פורסם 14/01/2010 - 23:42

בנוגע לחלזון, ברשותך אני אוסיף תמונה (כי הוא כזה חמוד) וכן קישור לכתבה שמרחיבה עוד קצת על התגלית.

:o
מ-ג-נ-י-ב!!

ובכלל כל השרשור הזה :וי:

תמונה מצורפת

#15 dan_

dan_

באתי, ראיתי, כתבתי

• משתמש השנה
  • 7777 הודעות:

פורסם 14/01/2010 - 23:55

כל העניין עם ידועני הפורום עובד? נראה לי שכן . פתאום הופיעו תגובות של משתמשים בעלי מספר 4 ספרתי של הודעות
וברור שאני מרשה לך להוסיף תמונה (זה הפורום שלך, מה אני כבר יכול לעשות)
והוא באמת חילזון חמוד (אולי הוא גם יגנוב כמה גנים מהשפן כמאמר המשפט "החילזון מן השפן" שהוא לכשעצמו באופן מוזר קרוב משפחה של הפיל
וכך הם יחיו באושר ואושר כמשפחה אחת גדולה)
המרוץ לארנונה- משחק מחשב חדש (בחינם, בעברית, אונליין ומעולה)
http://www.arnona-race.co.il/
Posted Image

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים