מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

מותר ליהודי להכות יהודי?

• Please log in to reply
107 replies to this topic

סקר: למי ליהודי מותר להרביץ? (2 משתמשים הצביעו בסקר)

בעקבות הכאת חברו ה"דוס" של אחמדניג'אד על ידי חרדים

1. ליהודי (1 הצבעות [50.00%])

אחוז ההצבעה: 50.00%

2. לערב רב (0 הצבעות [0.00%])

אחוז ההצבעה: 0.00%

3. לחיילים שמפנים מתנחלים (0 הצבעות [0.00%])

אחוז ההצבעה: 0.00%

4. לכל מי שהרב חפץ ביקרו (1 הצבעות [50.00%])

אחוז ההצבעה: 50.00%

הצבע אורחים אינם יכולים להצביע

#1 נינט

נינט

כסף

• רשומים+
  • 1006 הודעות:

פורסם 12/03/2007 - 12:31

לפני כמה דקות רפי רשף ראיין בתוכנית הרדיו שלו אדם, כנראה חרדי, שהתחיל את ההכאה ההמונית באדם שידוע כזה שלחץ את ידו של אחמדניג'אן ונישק אותו על הלחי בועידה האנטישמית שאותו צורר ומורר ערך באירן. הארוע התרחש לאחר שהקבוצה ביקרה במחנה השמדה וזיהתה אותו. בראיון, המכה התייחס למוכה כאל טרוריסט והתברר שבעקבות אותו ארוע אותו מוכה הועלה על רכבת לוינה עם ילדיו על ידי המשטרה בכדי למנוע סערה המונית. ילדיו גורשו מבתי הספר עוד לפני כן ובתור נקמה, המוכה ידוע כאדם שמעליל עלילות על יהודים אחרים וכאדם אשר מפעיל "דין מוסר" ומסגיר יהודים אחרים לאנטישמים.

#2 Darth Eddie Vader

Darth Eddie Vader

כסף

• רשומים+
  • 2023 הודעות:

פורסם 12/03/2007 - 13:09

אני לא מצביע בסקר הזה מהסיבה הפשוטה שאין הצדקה לאלימות חוץ מהגנה עצמית - לא משנה יהודי נגד יהודי, נוצרי נגד בודאיסטי, מוסלימי נגד הינדי...
(אפילו שאני מאמין בזה זה לא אומר שאני חי את זה. לא פעם מצאתי את עצמי נגרר לאלימות בגלל חוסר שליטה על רגשותיי. כלומר בקטע הזה אני מודה שאני צבוע)

במקרה של אנשים שמתנשקים עם אחמדיניג'ד יש מספיק דרכים למרר להם את חיים ללא אלימות.

תמונה מצורפת

He who is not busy being born must be busy dying
-Bob Dylan

#3 אורח - מביט

אורח - מביט
  • אורחים

פורסם 12/03/2007 - 13:59

לפני כמה דקות רפי רשף ראיין בתוכנית הרדיו שלו אדם, כנראה חרדי, שהתחיל את ההכאה ההמונית באדם שידוע כזה שלחץ את ידו של אחמדניג'אן ונישק אותו על הלחי בועידה האנטישמית שאותו צורר ומורר ערך באירן. הארוע התרחש לאחר שהקבוצה ביקרה במחנה השמדה וזיהתה אותו. בראיון, המכה התייחס למוכה כאל טרוריסט והתברר שבעקבות אותו ארוע אותו מוכה הועלה על רכבת לוינה עם ילדיו על ידי המשטרה בכדי למנוע סערה המונית. ילדיו גורשו מבתי הספר עוד לפני כן ובתור נקמה, המוכה ידוע כאדם שמעליל עלילות על יהודים אחרים וכאדם אשר מפעיל "דין מוסר" ומסגיר יהודים אחרים לאנטישמים.

מי שכיסח לאותו חרדי את הצורה , הוא לא אחר מיהודה משי זהב מקים אירגון זק"א שעושה ברמה אובייקטיבית דברים יוצאי דופן ברמה הנפשית מעל הרגיל בזמן פיגועים וכו'.
האם אלימות היא דבר חויבי באופן כללי, יצקצק בלשונו התייר ממאדים, ודאי שלא יענו לו.
מעבר לכך, עד כמה עוצמה יש לאותו חרדי ברמה האוייביקטיבית לטובת מכונת השלהוב של היטלר המודרני, מאירן גם זה בספק.
מאידך, ביהדות כמו אגב בכל אמונה של אנשים שואפי חיים כאשר מתוך "מחומותייך יוצאים להחריבך ולהורגך" וכאן כמו אגב, במקרים הרבה יותר מסוכנים של "אינטלקטואלים יהודים" הקוראים לאירופה להפציץ מהאוויר את מדינת ישראל (עדי אופיר) או בכל שאר חבריו הקוראים באופן מעשי את אותן קריאות של אחמדינג'אד הוא היטלר המודרני (שרק משחק את ה"גם הוא באינטלקטואלים") הרי שיש מצווה אנושית גדולה לבודד אותם, ובמידת הצורך לא לתת להם יותר הנחות על רקע אתני לעומת למשל הימאמים מסיתים לרצח מעזה וכו' שמדית ההפשעתם להסתה האנטישמית הרצחנית קטנה משל אותם "יהודים אינטלקטואלים".
נראה לי שהדרך האינטלגנטית לטפל בהם כאשר כל הקיצין יפוגו הוא לשהצניח אליהם מהאוויר הפתעות לחג החירות בדמות המתרגלים והמרצים שגדלו באותם קינים וממשיכים את דרכם למשל מאוניברסיטת בן גוריון, אגב ללא מצנח ישירות על פרצופם.
כך יעשה לסייעני ותומכי השמדת עמך.
לא פחות.

#4 Gravity of Love

Gravity of Love

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 72 הודעות:

פורסם 12/03/2007 - 14:54

נראה לי שהדרך האינטלגנטית לטפל בהם כאשר כל הקיצין יפוגו הוא לשהצניח אליהם מהאוויר הפתעות לחג החירות בדמות המתרגלים והמרצים שגדלו באותם קינים וממשיכים את דרכם למשל מאוניברסיטת בן גוריון, אגב ללא מצנח ישירות על פרצופם.
לא פחות.

רוצה לפרט בנושא?

#5 אורח - מביט

אורח - מביט
  • אורחים

פורסם 12/03/2007 - 15:01

רוצה לפרט בנושא?

אשמח יקירי. אם יש לך ראיונות קריאטיבים משלך, אני אשמח לשמוע.
בינתיים אני ממליץ רק לידע כללי לקרוא על הנושא.
את הספר החדש והמעולה למדי של פרופסור אלחנן יקירה.
פוסט ציונות ופוסט שואה

#6 נינט

נינט

כסף

• רשומים+
  • 1006 הודעות:

פורסם 12/03/2007 - 15:06

מי שכיסח לאותו חרדי את הצורה , הוא לא אחר מיהודה משי זהב מקים אירגון זק"א שעושה ברמה אובייקטיבית דברים יוצאי דופן ברמה הנפשית מעל הרגיל בזמן פיגועים וכו'.
האם אלימות היא דבר חויבי באופן כללי, יצקצק בלשונו התייר ממאדים, ודאי שלא יענו לו.
מעבר לכך, עד כמה עוצמה יש לאותו חרדי ברמה האוייביקטיבית לטובת מכונת השלהוב של היטלר המודרני, מאירן גם זה בספק.
מאידך, ביהדות כמו אגב בכל אמונה של אנשים שואפי חיים כאשר מתוך "מחומותייך יוצאים להחריבך ולהורגך" וכאן כמו אגב, במקרים הרבה יותר מסוכנים של "אינטלקטואלים יהודים" הקוראים לאירופה להפציץ מהאוויר את מדינת ישראל (עדי אופיר) או בכל שאר חבריו הקוראים באופן מעשי את אותן קריאות של אחמדינג'אד הוא היטלר המודרני (שרק משחק את ה"גם הוא באינטלקטואלים") הרי שיש מצווה אנושית גדולה לבודד אותם, ובמידת הצורך לא לתת להם יותר הנחות על רקע אתני לעומת למשל הימאמים מסיתים לרצח מעזה וכו' שמדית ההפשעתם להסתה האנטישמית הרצחנית קטנה משל אותם "יהודים אינטלקטואלים".
לא פחות.

מודה ומתייסרת - הדלקתי את הרדיו רק באמצע הראיון ולא מכירה את כל פרטי המקרה. בתור מתנדבת במד"א אני בהחלט מכירה ומוקירה את פעילותו של כבוד משי זהב ובהחלט מכבדת אותו בתור אדם.
באופן אישי אני לא תומכת באלימות אבל אני בספק אם הייתי מתנהגת אחרת ומבינה שאכן האנשים שהיכו אותו היו נתונים בסערה רגשית במיוחד לאחר שיצאו מביקור במחנה ההשמדה [הטיעון העיקרי של מר משי-זהב בנוסף לכך שמצפונו רגוע כיוון שמדובר בערב רב]. לטובת המכים מתברר, כי הנזק הבלתי הפיך היחיד שנגרם ככל הידוע למוכה הוא משקפיו שאינם עוד ברי שימוש

#7 אורח - מביט

אורח - מביט
  • אורחים

פורסם 12/03/2007 - 15:21

מודה ומתייסרת - הדלקתי את הרדיו רק באמצע הראיון ולא מכירה את כל פרטי המקרה. בתור מתנדבת במד"א אני בהחלט מכירה ומוקירה את פעילותו של כבוד משי זהב ובהחלט מכבדת אותו בתור אדם.
באופן אישי אני לא תומכת באלימות אבל אני בספק אם הייתי מתנהגת אחרת ומבינה שאכן האנשים שהיכו אותו היו נתונים בסערה רגשית במיוחד לאחר שיצאו מביקור במחנה ההשמדה [הטיעון העיקרי של מר משי-זהב בנוסף לכך שמצפונו רגוע כיוון שמדובר בערב רב]. לטובת המכים מתברר, כי הנזק הבלתי הפיך היחיד שנגרם ככל הידוע למוכה הוא משקפיו שאינם עוד ברי שימוש

אני מוקיר אותך על ההתייחסות העדינה שלך למקרה.
כאמור באופן אישי, אינני חושב שאותו חרדי מסכן וחסר השפעה שהביע תמיכה בהיטלר המודרני המבקש להשמיד את עם ישראל בארצו בלחיצת כפתור היה בעל השפעה אמיתית.
לא כך הדברים לגבי אלה שהתגייסו בצורה הרבה יותר מתוחכמת למלחמה נגד ישראל בשאיפה לאיינה, מקרב אותם הימאמים של שקר והסתה הזוכים למטריית בטחון בשם סיסמאות "חופש ביטוי אינטלקטואלי".
נדגים- , להבדיל מהמקרה הזה, אני חושב שהכותרת המדויקת להפליא בעיתון למחרת, במקרה ומחבל מתאבד ערבי יכנס ויתפוצץ באחד מהכנסים השחובים באוניברסיטת תל אביב , או בן גוריון העוסקים בנושאים "פוליטיים", תהיה כדלקמן -
"מרצים מבן גוריון ותל אביב נהרגו מאש ידידותית".

#8 Mad Hatter

Mad Hatter

פועל נקיון בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 11577 הודעות:

פורסם 12/03/2007 - 15:46

למה יש לי הרגשה שמישהו פה באוניברסיטה מנע את המשך לימודיך לדוקטורט...? :rolleyes:
שלפוחיתוס-שתנוס-פלטיניומוס
כֻּל כַּלְבּ BGU-מוֹ...

#9 נינט

נינט

כסף

• רשומים+
  • 1006 הודעות:

פורסם 12/03/2007 - 15:52

למה יש לי הרגשה שמישהו פה באוניברסיטה מנע את המשך לימודיך לדוקטורט...? :rolleyes:

דווקא בבן גוריון? תאר לך כמה זמן הוא היה "שורד" באת"א...

#10 Mad Hatter

Mad Hatter

פועל נקיון בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 11577 הודעות:

פורסם 12/03/2007 - 16:08

סתם כי הוא כותב דווקא פה.
שלפוחיתוס-שתנוס-פלטיניומוס
כֻּל כַּלְבּ BGU-מוֹ...

#11 אורח - מביט

אורח - מביט
  • אורחים

פורסם 12/03/2007 - 16:19

דווקא בבן גוריון? תאר לך כמה זמן הוא היה "שורד" באת"א...

שאלה מעניינת.
האם לדעתך פרופ' אמנון רובינשטיין היה שורד אם ההי אומר את המת העובדתית בזמן לימודיו?
מה דעתך על פרופ' רובינשטיין ממקימי מר"צ, בלא ספק אינטלקטואל מהדרגה הראשונה ומעלה?
שכותב את הדברים באנדרסטייטמנט, ועל קצות האצבעות?

פרופ' אמנון רובינשטיין /מה קרה לנו! (הארץ)

"מה שקרה באוניברסיטאות שלנו הוא שמיעוט קטן השתלט על חלק מהמחלקות בתחום הרוח והחברה ועל השיח הציבורי. לך לימי עיון במחלקות האלה. מי מיוצג שם? בדיונים האלה הימין הוא מרצ. השיח הוא ממרצ שמאלה. אבל האם תמיכה בפלסטינים היא באמת שמאל? האם השמאל הוא תמיכה בלאומנות הערבית? עבורי הקבוצה האנטי-ציונית הזאת אינה שמאל.

"נשיא של אוניברסיטה מאוד חשובה סיפר לי שיש חוגים שאליהם אדם בעל השקפת עולם ציונית לא יכול להתקבל. וכאשר (ההיא) חותמת על אמנת כנרת מוציאים נגדה פאתווה הקוראת להחרים אותה. זו תופעה שלא תיאמן. היא פוגעת בחופש האקדמי והיא גם מנוגדת לחוק. כך שמשהו רע מתרחש באקדמיה שלנו. משהו רע מאוד."

#12 נינט

נינט

כסף

• רשומים+
  • 1006 הודעות:

פורסם 12/03/2007 - 21:57

שאלה מעניינת.
האם לדעתך פרופ' אמנון רובינשטיין היה שורד אם ההי אומר את המת העובדתית בזמן לימודיו?
מה דעתך על פרופ' רובינשטיין ממקימי מר"צ, בלא ספק אינטלקטואל מהדרגה הראשונה ומעלה?
שכותב את הדברים באנדרסטייטמנט, ועל קצות האצבעות?

לי יש בעיה יותר רצינית להתקדם באקדמיה וזה לא בהכרח קשור לדעותיי אלא למגדר שלי

#13 edoson

edoson

כסף

• רשומים+
  • 3469 הודעות:

פורסם 12/03/2007 - 22:22

וואלה. עד עכשיו חשבתי שטענות מסוג אלה שהעלית הן מהסוג שמתחבב על חובבי הקונספירציות למינהן...
.Emancipate your self from mental slavery, none but ourselves, can free our mind. Marcus Garvey

אהוב את אפלטון, אהוב את אריסטו, אבל את האמת אהוב יותר מכל. (תרגום חופשי לניוטון)

#14 אורח - מביט

אורח - מביט
  • אורחים

פורסם 12/03/2007 - 22:27

וואלה. עד עכשיו חשבתי שטענות מסוג אלה שהעלית הן מהסוג שמתחבב על חובבי הקונספירציות למינהן...

והנה יצאת לרגע מהבועה אתה חי, וראית צוהר קטן ומאוד מרוכך של האמת.
להטבת מעט מידיעותייך אני ממליץ לקרוא את ספרו החדש -חדש של פרופ' אלחנן יקירה.

פוסט ציונות, פוסט שואה

#15 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 12/03/2007 - 22:46

את לא הבנת. כשהם כתבו רב, הם התכוונו לפועל, לא לתואר.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים