מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

לרס"ן אביחי אדרעי 500 חברים ערבים בפייסבוק

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 22/09/2010 - 15:42

רס"ן אביחי אדרעי, ראש מדור תקשורת ערבית בדובר צה"ל, היה צריך להחליף את שפת האם שלו מזמן. בחמש השנים האחרונות הוא מדבר כמעט רק בשפה של בני דודינו, בראיונות שהוא מעניק לרשתות תקשורת ערביות בארץ וברחבי העולם.

עד היום ספר אדרעי יותר מאלפיים גיחות תקשורתיות אל מסכי הפלזמה של שכנינו. במלחמת לבנון השנייה לבדה הופיע 541 פעמים, ואת מבצע "עופרת יצוקה" חתם עם 443 הופעות. בחישוב מהיר, בתקופות מדממות, הוא מתראיין בין 15 ל–20 פעם ביום.

אדרעי מודה כי אינו מתנה את הריאיון לרשת כזו או אחרת ביחס חיובי כלפי צה"ל. הוא מדבר עם כל מי שמוכן להקשיב. באל–ג'זירה הוא כבר אורח קבוע, אבל ברשתות של חיזבאללה וחמאס מקפידים שלא לתת לו פתחון פה. לפעמים מכינות לו התחנות הפתעות - ומקרינות במקביל לדבריו תמונות של ילדים פלסטינים פצועים ושל ערים מופגזות.

"הראיון הראשון במבצע 'עופרת יצוקה' היה ממש קשה", נזכר הקצין המדברר. "כשהוא הסתיים, חבר שלי התקשר ואמר: 'לא ראו אותך לשנייה. שמעו את הקול שלך והראו תמונות זוועה'. התעצבנתי, התקשרתי לקטאר ואמרתי להם שיחזירו אותי לשידור או שהקשר בינינו מסתיים. חזרתי לאולפן לעוד חצי שעה של ריאיון. הדבר הראשון שאמרו לי היה: 'אמרת שלא נתנו לך זכות תגובה. בבקשה, דבר'. זה היה ריאיון שהגיע למקומות מאוד קשים מבחינת הצופים הערבים, שבו אמרתי להם בעצם שייצאו מהאשליות ויפסיקו לבכות".

עבודתו של אדרעי חודרת לא פעם לתוך חייו האישיים. בעמוד הפייסבוק האישי שלו מופיעים יותר מ–500 חברים ערבים, ואפילו חבריו הישראלים זכו דרכו ללא מעט הצעות חברות מיאסר או ממוחמד. מנגד, נפתחו שתי קבוצות בפייסבוק בגנותו - האחת נקראת "אויבי אביחי אדרעי" והשנייה קוראת לאסוף 10,000 חברים כדי שיסגרו את הפרופיל שלו. היום חברים בה כבר כ–30 אלף משתמשים, אך הפרופיל נותר על כנו.

"הקטע הכי יפה הוא כשאתה מקבל את ההכרה מהם", מתמוגג אדרעי. "לפני בערך חצי שנה עשו כתבה על הפייסבוק שלי באתר של תנועת 'האחים המוסלמים'. הכתבה מסבירה להורים למה רשתות חברתיות הן דבר מסוכן ואיך יכול להתקיים ביני לבין הילדים שלהם דיאלוג בו אני אשטוף להם את המוח. בעקבות זאת, מחקתי מהפרופיל תמונות ממסיבת פורים שבה התחפשתי לחסן נסראללה, כי זה היה נראה להם כאילו שאני מזלזל בו. כשהם עברו לי על התמונות ועל החברים, הם חיפשו כל מה שיכול להיראות פוגע".

אדרעי מעדיף שלא לפתח חששות בעקבות העיסוק המורכב. הוא בטוח כי למרות היותו הדמות הצה"לית המוכרת ביותר בארצות ערב לאחר הרמטכ"ל, אין לו סיבה לדאוג לביטחונו. נוח לו לשער כי בעולם הערבי רואים בו בכיר ישראלי, כפי שנוהגים לכנות אותו פעמים רבות, ומכך להסיק שהוא מאובטח היטב.

דווקא חבריו הערבים הם שנמצאים בסכנה. לפני פחות משנה נפגש אדרעי עם חמישה כתבים מעזה ודבר הפגישה נחשף ב"ג'רוזלם פוסט". בעקבות כך, הם נודו מאגודת העיתונאים העזתית וספגו איומים שתעודת העיתונאי תישלל מהם.

אך האיום על עיתונאים לא מונע מהפלסטיני הפשוט לראות את אדרעי כסוג של סלב. "היינו בסיור בכלא עופר, ואנשים שם צבאו על הגדרות, חייכו אליי, זרקו איזו מילה", הוא מספר. "כשהייתי באמסטרדם עם חבר אחרי מלחמת לבנון השנייה, ישבנו בבית–קפה על אזרחי, וניגשה אליי חבורה של ערבים שהתחילו לדבר איתי. אמרתי 'וואלה, גם שם מכירים אותי?' מילא בארץ או בשטחים, אבל אז 
באמת הופתעתי".

מקור
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#2 אורח - מוסא אבו סמרה

אורח - מוסא אבו סמרה
  • אורחים

פורסם 29/07/2013 - 01:03

ממה קורה במצרים מה אתים עוסים בעם

#3 MaorMTA

MaorMTA
  • רשומים
  • 5 הודעות:

פורסם 22/09/2013 - 12:36

לא הבנתי איפה הבעיה, אם דובר צה"ל (מפקדו הישיר, אני מאמין) מאשר לו להתראיין, מה זה מעניין אותך אם הוא מתראיין או לא?

פרופיל הפייסבוק שלו זה עניינו הפרטי וכל עוד לא משתף שם דברים מסווגים, זו זכותו המלאה להחזיק חשבון פעיל.

לול, רק עכשיו ראיתי שזה מ 2010.

#4 קדרות חברון עבד

קדרות חברון עבד
  • רשומים
  • 1 הודעות:

פורסם 18/06/2014 - 06:22

לא הבנתי איפה הבעיה, אם דובר צה"ל (מפקדו הישיר, אני מאמין) מאשר לו להתראיין, מה זה מעניין אותך אם הוא מתראיין או לא?

פרופיל הפייסבוק שלו זה עניינו הפרטי וכל עוד לא משתף שם דברים מסווגים, זו זכותו המלאה להחזיק חשבון פעיל.

לול, רק עכשיו ראיתי שזה מ 2010.

כבוד ל מר אביחי אדרעי

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים