מעבר לתוכן

- - - - -

אני רוצה לדבר על גזענות מזרחית.

• Please log in to reply
473 replies to this topic

#46 אורח - El Capitan

אורח - El Capitan
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 02:43

אתה יודע, תמיד בויכוח כזה מגיע הגאון שאומר "תפסיקו להתבכיין".

אני בטוח שאם המצב היה הפוך אשכנזים היו מעדיפים לעזוב את המדינה מאשר לשנות שם.

אתה גזען מהזן הגרוע ביותר, גזען שמתלונן על גזענות של אחרים.

#47 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 02:45

מה בעצם ההערכות שלך אומרות? אתה לא צריך לבדוק כמה אחוזים סה"כ, אלא כמה אחוזים מכל עדה. לדעתי 80% מהשחורים יצביעו אובמה בגלל שהוא שחור, ורק 10% לבנים יצביעו למקיין בגלל שהוא לבן (או בגלל שהוא לא שחור, ליתר דיוק). אז עכשיו הערכה כזו משנה באופן דרסטי אי אילו טענות שהיו יכולות לך עם אחוזים כללים ולא עדתיים.

בוא נשאיר סטטיסטיקה מחוץ לוויכוח, בכל אופן.
כידוע ישנם 3 סוגי שקרים: שקרים, שקרים ארורים, וסטטיסטיקה.

דעתך פחות מעניינת.
הסקרים היותר חותכים מראים ש-94 אחוזים מהשחורים יצביעו לאובמה.
אחוז לא מבוטל מהם אמרו שמעולם לא הצביעו למועמד לבן לנשיאות.
בלא ספק בבחירה באובמה מצד אחוז מסוים מהשחורים יהיה מימד גזעני ברור.

#48 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 02:48

דוגמה אחרת:

הגזענים ששוללים את המדינה הלאומית למשל כ"גזענית", מתגלים לא פעם ברובם כנושאי אלמנטים שהרבה יותר קרובים למטען שנושאת הגזענות עצמה.

#49 אורח - the king of the zone

אורח - the king of the zone
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 02:53

גולדה מאיר דיברה נגד הנאצים מצד אחד ושנאה שנאה תהומית את עדות המזרח מצד שני. גם היא בהגדרה הזאת?

#50 אורח - El Capitan

אורח - El Capitan
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 02:58

גולדה מאיר דיברה נגד הנאצים מצד אחד ושנאה שנאה תהומית את עדות המזרח מצד שני. גם היא בהגדרה הזאת?

לתפוחים שלי יש צבע אדום ולמלפפונים שלי צבע ירוק. גם הם בהגדרה הזאת?

#51 אורח - me

אורח - me
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 03:02

דעתך פחות מעניינת.
הסקרים היותר חותכים מראים ש-94 אחוזים מהשחורים יצביעו לאובמה.
אחוז לא מבוטל מהם אמרו שמעולם לא הצביעו למועמד לבן לנשיאות.
בלא ספק בבחירה באובמה מצד אחוז מסוים מהשחורים יהיה מימד גזעני ברור.

מצויין, הוכחת את הטענה המרכזית שלי של פתחילת השרשור:
מי שבאמת גזען הם אלו שבהתחלה חוו גזענות, השחורים. הם מצביעים בשביל אובמה רק בגלל הצבע שלו, כלומר הם גזענים ובוחרים עמדה גזענית.
ככה למשל פועלים מצביעי ש"ס - שאגב - אף אחד מבין נבחריה הוא אשכנזי.

ויש הרבה מביניהם שאומרים שקולין פאוול הוא "מתלבן", כמו גם קונדליסה רייס, בגלל שהם רפובליקנים. (אם כי פאוול עכשיו תומך אובמה...מעניין למה)

#52 אורח - the king of the zone

• אורחים

פורסם 03/11/2008 - 03:06

מצויין, הוכחת את הטענה המרכזית שלי של פתחילת השרשור:
מי שבאמת גזען הם אלו שבהתחלה חוו גזענות, השחורים. הם מצביעים בשביל אובמה רק בגלל הצבע שלו, כלומר הם גזענים ובוחרים עמדה גזענית.

ויש הרבה מביניהם שאומרים שקולין פאוול הוא "מתלבן", כמו גם קונדליסה רייס, בגלל שהם רפובליקנים. (אם כי פאוול עכשיו תומך אובמה...מעניין למה)

ש"ס נוצרה בגלל גזענות בחברה החרדית. לא היתה ום מוטיבציה ושום עיניין להקים את ש"ס אם החרדים האשכנזים לא היו גזעניים בטירוף.

ש"ס היא אכן מפלגה גזענית אבל בוא לא נשכח את ההיסטוריה.

ולא, הוא לא הוכיח שום דבר. מה שאתה מתאר הוא באמת תופעה שולית ביותר שקיימת. מן מחתרתיות כזאת מזרחית ששונאת את כל מה שמימסד. זו לא תופעה חשובה או משפיעה.

#53 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 03:09

אף אחד הוא לא אשכנזי כמו שאף אחד באגודה הוא לא ספרדי אשכנזי כמו ש-85 אחוזים מתומכי שינוי היו אשכנזים.
כמו גם במפלגות הרוסים.
כולם מפלגות סקטוראיליות שיש סיבה טובה שייעלמו מהעולם.

#54 אורח - me

אורח - me
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 03:11

ש"ס נוצרה בגלל גזענות בחברה החרדית. לא היתה ום מוטיבציה ושום עיניין להקים את ש"ס אם החרדים האשכנזים לא היו גזעניים בטירוף.

ש"ס היא אכן מפלגה גזענית אבל בוא לא נשכח את ההיסטוריה.

ולא, הוא לא הוכיח שום דבר. מה שאתה מתאר הוא באמת תופעה שולית ביותר שקיימת. מן מחתרתיות כזאת מזרחית ששונאת את כל מה שמימסד. זו לא תופעה חשובה או משפיעה.

אין גזענים יותר (וצבועים יותר) מהחרדים האשכנזים, זה נכון.

אבל אני חולק עליך שהתופעה היא שולית, כי אם משהו, היא מרכז הדיון.

#55 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 03:12

כריס רוק יענה במקומי , תעביר לדקה 6:50 . :)

http://il.youtube.co...h?v=3erEqfFxTlE

#56 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 03:16

זה נכון שיש "גזענות" אצל חרדים אשכנזים.
אבל זה ממש עניין זניח מה שאתה פולט כאן שולי שבשולי.

אבל לרב עובדיה בניגוד לך לא גדל על מקופחות מקצועית של תנועת "אנטי" שירש מאבותיו אלא היתה לו אג'נדה משלו לאחד (וכמובן לצבור כח לעצמו) את כל היהודים המזרחיים המסורתיים תחת קורת גג אחת של לימוד תורות בסגנון אחד :ספרדי יחודי.
לשם כך לשמל הרב עובדיה בדומה בהקשר אחד לדוד בן גוריון דרש לבטל תפילות בסגנון מרוקאי, טוניסאי ולהכניס נוסח ספרדי אחיד.
הסיבה שאותו אחוז גבוה של מצביעי ש"ס (שרובם הגדול בכלל לא חרדים) היא הצורך לחוש הזדהות סקטוראילית כמו למשל מפלגות הרוסים.

בכלל השימוש הכל כך נפוץ של אנשים כאן במושג "גזענות" הופך אותה לבדיחה חיה לא פחות מ"האנטי גזענות".

#57 אורח - the king of the zone

• אורחים

פורסם 03/11/2008 - 03:17

אין גזענים יותר (וצבועים יותר) מהחרדים האשכנזים, זה נכון.

אבל אני חולק עליך שהתופעה היא שולית, כי אם משהו, היא מרכז הדיון.

תראה, אצל היהודים השתרשה תרבות מחתרתית במידה מסויימת. בגולה תמיד היה חשש שהשלטון יחתוף עלינו קריזה ונהיה שעיר לעזאזל. תמיד הסתרנו מהשלטון דברים וכו'. (אולי למעט יהדות גרמניה לאחר האמנציפציה ותנועת ההשכלה)

העיניין הוא שאצל אנשי חירות בפרט ואצל המזרחיים בכלל התחושה הזאת נמשכה גם לאחר הקמת מדינת ישראל ולמעשה שרידים קיימים עד היום כי שלטון מפא"י נחשב למשהו נוראי.

אז זו התופעה שאתה מדבר עליה אבל לפי דעתי היא לא כ"כ משמעותית.

#58 Kaissa

Kaissa

הכל אמיתי והכל מזוייף

• רשומים+
  • 6164 הודעות:

פורסם 03/11/2008 - 03:20

תאמין לי זה לא ניסוי מסובך. כל מה שצריך זה לקחת את קורות החיים שלך, לחשוב על שני שמות משפחה שונים (אחד מזרחי ואחד אשכנזי) ולשלוח.

ביטון ובלום שמתי. 50 מקומות ששלחתי אליהם מתוכם גם חברות השמה כאלו של הייטק.

בלום -- 4 ראיונות שלא הגעתי אליהם מן הסתם. (3 בזמן שהקצבתי לניסוי)
ביטון -- ראיון אחד בעומר, לא הלכתי כי אני לא רוצה לחזור כרגע לדרום.

ביטון --שם בדוי. לא בא לי לתת פרטים על עצמי כאן בפורום...

מבלי להביע את דעתי בנוגע לשאלה העיקרית (זה לא שאני מפחדת או משהו, היא פשוט לא מספיק מגובשת כדי לעמוד עליה על גבי הפורום) - אתה מודע לכך שיש בעיה מסויימת עם הניסוי שלך, נכון? כדי שתגיד שהטענה שלך נכונה, כל שאר הדברים פרט לשם משפחה אמורים להיות ממש ממש זהים, ואני לא בטוחה שזה המצב. כידוע לך, משרות באות והולכות, מי שממיין קורות חיים יוצאים להפסקה וכשחוזרים המיילים הולכים לאיבוד, יש תקופות טובות יותר וטובות פחות בתחום, מגיעים לעודף מועמדים וכד'. אני בטוחה שלא חידשתי לך כלום...

בשביל שתטען את מה שאתה טוען, אתה אמור לשלוח את שני קורות החיים לאותו מקום בדיוק, ובאותה שעה בדיוק, ולוודא ששניהם הגיע. מהערה שלך "3 בזמן שהקצבתי לניסוי" נותן להבין שהפניות היו בפרק זמן שונה...
זה לא שאני מנסה להגיד משהו, אבל אני לא שיניתי שם משפחה בחודש האחרון, ולפני חודש קיבלתי הרבה יותר פניות מעכשיו. האם זה אומר משהו?
"כל אדם בחיים שלנו מופיע עם ייעוד מסויים. הוא נעלם אחרי שמילא את תפקידו"

#59 אורח - the king of the zone

• אורחים

פורסם 03/11/2008 - 03:24

מבלי להביע את דעתי בנוגע לשאלה העיקרית (זה לא שאני מפחדת או משהו, היא פשוט לא מספיק מגובשת כדי לעמוד עליה על גבי הפורום) - אתה מודע לכך שיש בעיה מסויימת עם הניסוי שלך, נכון? כדי שתגיד שהטענה שלך נכונה, כל שאר הדברים פרט לשם משפחה אמורים להיות ממש ממש זהים, ואני לא בטוחה שזה המצב. כידוע לך, משרות באות והולכות, מי שממיין קורות חיים יוצאים להפסקה וכשחוזרים המיילים הולכים לאיבוד, יש תקופות טובות יותר וטובות פחות בתחום, מגיעים לעודף מועמדים וכד'. אני בטוחה שלא חידשתי לך כלום...

בשביל שתטען את מה שאתה טוען, אתה אמור לשלוח את שני קורות החיים לאותו מקום בדיוק, ובאותה שעה בדיוק, ולוודא ששניהם הגיע. מהערה שלך "3 בזמן שהקצבתי לניסוי" נותן להבין שהפניות היו בפרק זמן שונה...
זה לא שאני מנסה להגיד משהו, אבל אני לא שיניתי שם משפחה בחודש האחרון, ולפני חודש קיבלתי הרבה יותר פניות מעכשיו. האם זה אומר משהו?

שלחתי בהפרש של יום. ברור לי לגמרי שחודש הפסקה מוריד כל ערך לניסוי.

בכל מקרה. זה ניסוי שנוסה ע"י מאות אנשים וכולם הגיעו לאותה מסקנה. אפילו בשרשור האח הגדול מישהי העידה על ניסוי כזה כך שלא צריך לחפש יותר מידי...

#60 Eff

Eff

ברונזה

• רשומים+
  • 639 הודעות:

פורסם 03/11/2008 - 09:28

אבל עצם זה שמעניין אותם בכלל איך אני מתלבש זה מגוחך.

ברור שמעניין מראיין איך אני מתלבשת כי זה רושם ראשוני... ואני חושבת שבחורות מכירות את זה טוב. לא להתלבש חשוף מידי כדי להיראות רציני, לא להתאפר יותר מידי כי זה יראה לא רציני אבל גם לא ללכת ללא איפור או תכשיטים בכלל ולהתלבש כמו בן כי זה לא מה שבנאדם מצפה לראות בבחורה וחלק מפרשים את זה כהזנחה. לכולם אכפת מהרושם הראשוני ואיך בנאדם מתלבש. זה לא קשור לגזענות אלא לרושם ראשוני.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים