משהו שמע על "פורום לנדמרק" - מזון לנפש - פורום סטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון

מעבר לתוכן

תמונה

משהו שמע על "פורום לנדמרק"

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 17/02/2006 - 17:01

???

#2 ניקו

ניקו

לילה טוב

• רשומים+
  • 1918 הודעות:

פורסם 17/02/2006 - 17:27

כן.

???

#3 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 18/02/2006 - 13:05

כן.

???

מה הדעות שלך ?
סדנה איכותית להארה עצמית?
או
שיווק אגרסיבי ע"י שטיפות מוח?

#4 אורח - Guest_ניקו_*

אורח - Guest_ניקו_*
  • אורחים

פורסם 19/02/2006 - 21:43

אני לא בדיוק יודעת איך לענות על השאלה האם הסדנא היא איכותית- כי אני לא בטוחה למה הכוונה שלך באיכות. אולי אפשר להגיד שהיא אפקטיבית. המושג "הארה עצמית" נשמע לי כמו קישקוש ניו אייג' וחוץ מזה קשה לי לדמיין את עצמי כגוף תאורה מהלך, אבל אולי הלנדמרק יכול לענות על צורך של בדיקה עצמית או חיפוש במטרה להבין את עצמך יותר טוב.
החוויה האישית שלי לא היתה של התעלות ולא הארה אבל כן גרמה לי להחליט לעשות משהו שבעקבותיו היה שינוי די משמעותי בחיים שלי . מבחינתי זה הספיק אז (לפני 6 שנים). היום אני ממש לא רואה את עצמי עושה את הסדנא, נראה לי שהיא שטחית וכללית מידי כדי לענות על השאלות שיש לי.

לגבי שטיפת מוח - יש בהחלט אלמנט של שטיפת מוח ואת האלמנט הזה אפשר לחלק לשניים.
החלק הראשון הוא כל מיני מנטרות שמכניסים לך לראש ואח"כ אתה קודח לכל החברים שלך במוח עליהן, אבל בסה"כ הן לא מזיקות ויש בהן גם הגיון פסיכולוגי מסויים (כדי להשתחרר מהמנטרות הרגילות שלנו ,דפוסי התנהגות שנתקענו עליהם אי שם בילדותנו העשוקה, נאמץ לנו מנטרות חדשות וחיוביות).
החלק השני והיותר מעצבן הוא החלק בו אתה הופך להיות סוכן של לנדמרק כי "כדי שתוכל לשמור על מה שלמדת בסדנא כדאי שיהיו כמה שיותר אנשים שמדברים את השפה בסביבתך", החלק הזה מאד עיצבן אותי והשתדלתי לא להשתתף במשחק.

מקווה שעזרתי לך במשהו :)

#5 אורח - נתי - לא מחובר

אורח - נתי - לא מחובר
  • אורחים

פורסם 26/02/2006 - 16:11

תודה על התשובה העניינית ,

שמעתי על לנדמרק מחבר ששמע את זה מחבר שלו שהיה שם , השטיפת מוח והמנטרות מתגלגלות מפה לאוזן..
הבנתי מגורמים נוספים כי המשתתפים הופכים לסוכני השיווק של התוכנית , השאלה האם זה חלק שולי ונסלח או שלמעשה זו המטרה העיקרית של התוכנית - "להכין את סוכני השיווק הבאים"

?

במילה אחת :
חיובי או שלילי ?

#6 אורח - Guest_ניקו_*

אורח - Guest_ניקו_*
  • אורחים

פורסם 28/02/2006 - 18:31

לא יודעת להגיד במילה אחת אם זה חיובי או שלילי
א- כי החוויה שלי משקפת רק את החוויה שלי , אני לא מתיימרת לדעת אם זה טוב או רע למישהו אחר.
ב- גם לגבי עצמי אין לי תשובה חד משמעית חלק מהסדנא היה חיובי וחלק היה ממש לא משהו.

אגב, האם אתה שואל סתם מתוך עניין או מתוך התלבטות האם להשתתף?

#7 Yossi M

Yossi M

..

• רשומים+
  • 5620 הודעות:

פורסם 28/02/2006 - 19:21

בשבילי זה היה סתם בזבוז של המון זמן וכסף.
הם לא קוסמים, וחלק גדול מההזמן עליו אתה משלם מושקע בלשכנע אותך להיות סוכן שלהם ללא שכר.
הפרסומים שלי (את הקבצים ניתן לבקש בה"פ).
העץ הגנאולוגי

השרשור האינסופי הראשון: 3316= 4* (1 + (6*3*((2*5) - (7*8)))) האם ניתן לבנות גם למספר 3317 תרגיל מהספרות 1,..,8?
העשיריה הפותחת (לפי סדר הנקודות):
pickaboo
Yossi M.,
shupup,
עידו
gimel,
blindone
izi,
Kayben,
nadavma,
לופיטל,

#8 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 03/03/2006 - 19:00

אגב, האם אתה שואל סתם מתוך עניין או מתוך התלבטות האם להשתתף?

כרגע סתם מתוך התעניינות כי חבר טוב שלי כבר נרשם לסדנא הקרובה.

אני בטוח שסדנה שתגרום לי ולו רק במעט להסתכל על הדברים מזווית קצת שונה יכולה בהחלט לתרום לי , אני תוהה אם "פורום לנדמרק" הוא הפלטפורמה הנכונה בשבילי.

#9 קקטוס

קקטוס

Ghost in the Machine

• גנרלים בדימוס
  • 32885 הודעות:

פורסם 03/03/2006 - 19:27

עברתי את הפורום לפני שנה וחצי, ואחריו גם את הקורס המתקדם (את הקורס השלישי שנקרא "ביטוי עצמי ומנהיגות" התחלתי ולא השלמתי כי הוא שיעמם אותי) אז אפשר להבין שמצאתי בחינוך הזה משהו חיובי, ואפילו הרבה.

כמה נקודות לגבי לנדמרק:

1. הם קוראים לזה שיטת "חינוך" וזה די נכון להסתכל ככה. סה"כ אין לחינוך הזה תגליות מרעישות באופן כללי, ורוב הסדנא סובבת סביב תיאוריות ותפיסות סוציולוגיות ופסיכולוגיות ידועות יותר וידועות פחות. מה שאפקטיבי כל כך בפורום הזה, זו האינטנסיביות שלו (הפורום הוא 3 ימים רצופים, מ-9 בבוקר עד 11 בלילה), הריכוזיות שלו, והרבה מאוד- העובדה שנמצאים איתך אנשים זרים לחלוטין שחווים איתך את החוויות של הקורס.
2. החסרונות הבולטים: כן, יש שיווק אגרסיבי, יש אנשים שהופכים להיות שבויים של לנדמרק, סוכני שיווק, מסיונרים או איך שתרצו לקרוא לזה, ויש כאלה שעושים זאת כי הם מרגישים שזה עוזר להם. אבא שלי הוא היחיד מהקבוצה הקרובה שלי שהצלחתי להביא לעשות את הפורום בעקבותיי, ואני לא יכולה לתאר לך כמה השתפרו היחסים והתקשורת ביננו אחרי ששנינו עברנו את החוויה (עברנו אותה בנפרד כמובן, והוא היום כבר סיים את כל המסלול וממשיך בתכניות סיוע למיניהן, הוא מאוד אוהב את זה). ברור שזה יוצר התנגדות והסתייגות כשמנסים לדחוף לך עוד קורסים ועוד כנסים וזה לפעמים מרגיש כמו שטיפת מוח, אבל אחד הדברים שלומדים דווקא במהלך הפורום, הוא לתת משמעות לדברים, ואני בחרתי לתת משמעות זניחה לעניין שטיפת המוח, ומאז זה פשוט לא הפריע לי, קיבלתי את זה ככה ובחרתי לקחת מהפורום רק את מה שטוב לי ותורם לי. וזה לא רק השיווק, יש הרבה דברים ב"שיטה" שהסתייגתי מהם, וזה בסדר, אבל החוכמה היא להתמסר לתכנית כל משך השלושה ימים האלה, ואח"כ להחליך מה אתה לוקח איתך ומה אתה משאיר שם.
3. אני עשיתי הרבה פריצות דרך, חלקן קטנות, חלקן ממש גדולות (בוא נגיד שקיבלתי את אח שלי בחזרה, או יותר נכון, הוא קיבל אותי בחזרה), ועד היום אני משתדלת להשתמש בתובנות שספגתי שם.
4. הרבה אנשים שעברו את הפורום עברו אותו ברמת החוויה הריגשית, כי קורים שם דברים באמת מרגשים וגדולים, אבל החוויה האישית שלי היתה דווקא אינטלקטואלית. החינוך הזה פשוט פגע בול לתפיסה הלוגית שלי, את עצמי ואת הסביבה, נהניתי מפשוט ללמוד ולחשוב.
5. בכנות, הפורום שווה שיעשו אותו רק בשביל לעשות אחריו את הקורס המתקדם, שהוא אחת החוויות הכי מעצימות ומרתקות שהיו לי בחיים. בפורום עצמו שמים דגש על העצמי והקשר עם הסביבה הקרובה, בקורס המתקדם עובדים ברמת ה"קהילה" וזה פשוט משהו שאסור לפספס!!!!

יש לי הרבה מה לספר על הפורום, אבל זה פחות או יותר תמצית העניין.

שורה תחתונה: מאוד מומלץ. נכון שזה קצת יקר (אין הנחה לסטודנטים :lol: ), אבל אני למשל נרשמתי לפורום בקיץ, החלטתי שבמקום לקחת את הכסף הזה ולנסוע לטייל או לנופש, אני אשקיע אותו בקורס הזה, וההשקעה הוכיחה את עצמה. סה"כ החוויה הזו תלויה הרבה בך,אם הצלחת לוותר על ההתנגדות שלך וחשפת את עצמך לחלוטין לקבל את מה שיש לזה להציע, כי אם לא עשית את זה, האפקט של הפורום יקטן עבורך.
מתקשים בקורסים מבוא לכלכלה א' או מבוא לכלכלה ב'? דברו איתי.

תמונה מצורפת

.Procrastinate now, don't put it off

מסתובבת פה כמו איזה נסיכה מורמת מעם, חושבת שאת יותר טובה מכולם.

#10 אורח - סינדי

אורח - סינדי
  • אורחים

פורסם 30/03/2006 - 01:30

כולם מדברים על שיווק ועל כסף כנדבך עיקרי בפורום הזה. נכנסתי לאתר של לנדמרק חו"ל. המחיר שם עומד על כמאה דולר סדנא. או עשרים וחמישה דולר סדנא ע"י דיסק לרכישה. החוויה המעצימה היא למעשה כמות אנשים זרים הגורמים לך להיפתח ולשתף ולהשתתף. עברתי סדנת הומניקיישן בפתח תקווה וזה נשמע לי על אותו עיקרון. מההתחלה ניסו לדבר על ליבנו לרתום למשימות עוד אנשים הקרובים אליי ולבסוף התהליך להביא אותם להרשמה. האם זוהי השיטה החדשה-ישנה לעשות כסף? למכור "מוצר" הקרוי הזדמנויות או טרנספורמציה או העצמה או מונח פילוסופי כלשהו. האם לעשות את הסדנא הזו ? מה היא נותנת ולמה עלותה 600 ש"ח ליום. האם עלותה היא אקוויוולנטית לערך המוסף שלה. מישהו יכול להיות אובייקטיבי?

#11 Yossi M

Yossi M

..

• רשומים+
  • 5620 הודעות:

פורסם 30/03/2006 - 01:43

כולם מדברים על שיווק ועל כסף כנדבך עיקרי בפורום הזה. נכנסתי לאתר של לנדמרק חו"ל. המחיר שם עומד על כמאה דולר סדנא. או עשרים וחמישה דולר סדנא ע"י דיסק לרכישה. החוויה המעצימה היא למעשה כמות אנשים זרים הגורמים לך להיפתח ולשתף ולהשתתף. עברתי סדנת הומניקיישן בפתח תקווה וזה נשמע לי על אותו עיקרון. מההתחלה ניסו לדבר על ליבנו לרתום למשימות עוד אנשים הקרובים אליי ולבסוף התהליך להביא אותם להרשמה. האם זוהי השיטה החדשה-ישנה לעשות כסף? למכור "מוצר" הקרוי הזדמנויות או טרנספורמציה או העצמה או מונח פילוסופי כלשהו. האם לעשות את הסדנא הזו ? מה היא נותנת ולמה עלותה 600 ש"ח ליום. האם עלותה היא אקוויוולנטית לערך המוסף שלה. מישהו יכול להיות אובייקטיבי?

אנשים שונים יצאו משם עם רושם שונה.

אני מכיר אנשים שסיפרו שהם חזרו להיות בקשר עם הבן שלהם אחרי הסדנא.
אני חושב שלאנשים שיש להם סכסוך ארוך עם קרובים, אולי יש יותר להרוויח.

אבל הם מדברים הרבה באויר. "אפשרויות בלתי מוגבלויות" ועוד הרבה פלצנויות בסגנון.
כך שיצאתי דיי מאוכזב משם (וזה אחרי שהקשבתי להם ולקחתי גם את הקורס הראשון גם את המתקדם וגם את הסמינר...).
לא נראה לי שאני יכול לומר שהפקתי משהו מהקורסים שלהם. ממש כלום.
הפרסומים שלי (את הקבצים ניתן לבקש בה"פ).
העץ הגנאולוגי

השרשור האינסופי הראשון: 3316= 4* (1 + (6*3*((2*5) - (7*8)))) האם ניתן לבנות גם למספר 3317 תרגיל מהספרות 1,..,8?
העשיריה הפותחת (לפי סדר הנקודות):
pickaboo
Yossi M.,
shupup,
עידו
gimel,
blindone
izi,
Kayben,
nadavma,
לופיטל,

#12 אורח - אורח_some1_*

אורח - אורח_some1_*
  • אורחים

פורסם 20/04/2006 - 13:21

אני סטודנטית בעברית בירושלים.
עשיתי את הפורום של לנדמרק והוא קורס מדהים
בזכותו הרווחתי את הקשר שלי עם אחי הצעיר ממני ב3 שנים
ואני ממשיכה לעשות קורסים ולשפר את איכות החיים שלי :)
ישנם אנשים שנוכחים להרבה דברים מודחקים אצלם בתת מודע
שלא היו עולים עליהם בלי הפורום של לנדמרק או טיפול פסיכולוגי
ולכן ישנם מקרים שאנשים פשוט לא אוהבים את מה שהם מגלים על חייהם
ומאשימים בכך את הפורום של לנדמרק.
מה שכן מהפורום של לנדמרק כמו מכל דבר אחר בן חכמים יכול לקבל מה שמתאים לו
ולעזוב את השאר.

#13 lightbeam

lightbeam
  • רשומים
  • 1 הודעות:

פורסם 02/06/2006 - 17:10

אני עשיתי דבר דומה שנקרא האאוטלוק. זה עזר לי המון בחיים ואפשר לי לבחון מי אני ומה אני אוהבת בעצמי ומה לא ואת מה שלא לשנות. זה גם אפשר לי להיות באיטרקציות משמעותיות עם הרבה אנשים זרים ולקבל שיקופים על איך אני נראית. בעיני זה די יעיל כי זה עובד על העקרון של מראה. עד שמישהו לא המציא את המראה איך אנשים ידעו איך הם נראים?
ואיך אפשר לדעת איך ההתנהגות שלנו נראית אם אין לך שיקוף חיצוני מאנשים?
נכון שיש שיווק אגרסיבי אבל לא חייבים להשתתף בו. מי שרוצה סבבה. מי שלא גם סבבה.
באופן אישי זו חויה מעולה שעזרה לי לעשות מהפכים בחיים לקדם אותי ולהגדיל את המודעות שלי.
מומלץ בחום לבוא בלי ציניות , לשחק את המשחק 3 ימים ואז לשפוט בדיעבד אם היה שווה או לא ומה רוצים לקחת ומה לא.

#14 אורח - אורח_אבג_*

אורח - אורח_אבג_*
  • אורחים

פורסם 19/09/2007 - 22:09

אל תלכו לשם נקודה

#15 Majere - Free spirit

Majere - Free spirit

משתמש טרי

• רשומים
  • 16 הודעות:

פורסם 27/09/2007 - 15:23

פעם ראשונה שאני שומע דברים טובים על הפורום הזה.
לצערי הרב, מנסיון, אני יכול לומר לך שאם יש לך אפילו טיפ-טיפה מרכיב של התמכרות/הסחפות בך - הפורום יעשה לך כל שטיפת מח אפשרית כדי לנצל את זה ולהוציא ממך כמה שיותר כסף.
אחי, בן 33, לפני כמה שנים ממש נכנס לזה. הם שטפו לו את המוח לגמרי והוא פשוט עשה כל מה שהם ביקשו, שילם כמה שהם אמרו - וניסה להדביק אחרים (בעיקר את משפחתו).
לקח לנו המון כח ומשאבים להוציא אותו מזה (ובסוף גם הוצאנו)
רוב האנשים השקולים שהולכים לשם ולא עוברים את שטיפת המוח, פשוט חושבים (ובצדק לדעתי) שזה זיבולי שכל.

לא יודע, אולי יש בזה איזשהיא תועלת לאנשים מסויימים, אבל יש בזה גם המון סכנה...

רציתי בהתחלה להביא לינק שמדגים כמה מסוכן הדבר, אבל כל מה שצריך זה לעשות חיפוש בגוגל...
במקום זה, אני מצרף לינק לאלו שכן מחליטים ללכת, שיעזור להם להתגונן ממש מפני שטיפת המוח:

כאן

Knight of the Rose, a man of the book

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים