מעבר לתוכן

תמונה

--שירים וסיפורים שלנו--

• Please log in to reply
134 replies to this topic

#1 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 03/01/2004 - 05:53

תרגישו חופשי לשתף אותנו ביצירות הטקסטואליות שלכם. שרתה עליכם המוזה הספרותית? נחה עליכם ההשראה המילולית? כיתבו כאן את המיטב שלכם!

הנה השיר הראשון שכתבתי אי-פעם לפני כחמישה חודשים בערב שישי. לפני שהלכתי לישון פתאום המילים היכו בי והייתי חייב לכתוב אותן. לא זו בלבד, אלא גם התחבר אליהן באופן די מדהים גם לחן. דבר כזה אף פעם לא קרה לי...

בכל אופן, השיר הוא סמי-ארוטי ולא כוון למישהי ספציפית כשכתבתי אותו...

אני פרפר מתעופף ביקום קיומך
עורי הוא מחושי לשוני היא החדק
משתוקק אני לטעום את צוף אהבתך
עורג אני להסתנוור מזיו עלומיך
נכסף אני לשמוע את הלמות ליבך
משנחדל לאהוב חיי יתמו

מחזרו ציוד אלקטרוני ואפילו תקבלו על זה כסף!

"שקר החן והבל הניופי" (משלי ל"א, ל' / סימבה ס"ו, ל')

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#2 iceman90

iceman90

כסף

• רשומים+
  • 1277 הודעות:

פורסם 03/01/2004 - 06:25

נפתח פורום יעודי למטרה זו, אז לפה עבר שירי.

כותב שורות אלו כדי לך לספר
בחוץ עכשיו חם וכבד
ורק אני מסתכל פנימה ואותך רואה

מבעד לערפל עינייך נוצצות,
שיערך עם הרוח רוקד
וקולך המושלם דרך כל המפריע
חודר ללבי ולי הוא מודיע
"אני שלך"

דמעה על לחיי מחוץ לגופי
ובכי עדין שלא תשמעי,
בפנים צהלה, אהבה ושמחה,
אך בחוץ עדיין כבד
ובחוץ עדיין בודד

רוצה להישאר שם, לאחוז בידך
אך בחוץ, החם קורה לי לחזור
ואני לא רוצה, מעדיף את האור

מלחמה אז פורצת בין האור והשחור
בין הטוב שבפנים לרע שבחוץ
בין האת – ההכל לבין הכלום

ותוך כדי קרב אבדות נספגות
האני נעלם
האת מתחבא
וההוא שרוצה מפחד לצאת.

מטי.

To realize the value of ONE MONTH, ask a mother who gave birth to a premature baby.
To realize the value of ONE WEEK, ask an editor of a weekly newspaper.
To realize the value of ONE HOUR, ask the lovers who are waiting to meet.
To realize the value of ONE MINUTE, ask a person who missed the train.
To realize the value of ONE SECOND, ask a person who just avoided an accident.
To realize the value of ONE MILLISECOND, ask the person who won a silver medal in the Olympics.
Treasure every moment that you have!
Yesterday is history. Tomorrow is mystery.
Today is a gift. That's why it's called the present!!

#3 iceman90

iceman90

כסף

• רשומים+
  • 1277 הודעות:

פורסם 03/01/2004 - 06:27

זה הוא אחד השירים הראשונים שכתבתי, הייתי בן 15 ויש סיפור ארוך ומרגש מאחורי השיר (שאני לא אספר פה בינתיים).

ישן, כה שקט
כאילו
לא יודע כאב
עיניו רפויות, ידיו זרוקות
כאילו
לא רוצה הוא לבכות

והיום
שוב אותה התפילה
והיום
בלבן הוא יצא
כאילו
רק אתמול זה קרה

מטי.

To realize the value of ONE MONTH, ask a mother who gave birth to a premature baby.
To realize the value of ONE WEEK, ask an editor of a weekly newspaper.
To realize the value of ONE HOUR, ask the lovers who are waiting to meet.
To realize the value of ONE MINUTE, ask a person who missed the train.
To realize the value of ONE SECOND, ask a person who just avoided an accident.
To realize the value of ONE MILLISECOND, ask the person who won a silver medal in the Olympics.
Treasure every moment that you have!
Yesterday is history. Tomorrow is mystery.
Today is a gift. That's why it's called the present!!

#4 Bluelook

Bluelook

בלו

• רשומים+
  • 17766 הודעות:

פורסם 03/01/2004 - 09:44

השיר שלך מדהים!!(נראה לי הגזמתי עם המחמאות להיום :lol: )

כתבתי פעם מלא שירים וגם סיפורים וספר אפילו,אבל הם ברוסית... :unsure: ..לכן לא אוכל לפרסמם)

Carpe Diem

Always code as if the person who will maintain your code is a maniac serial killer that knows where you live

אבל זה לא מפתיע, כולם עושים ביד לפני השינה.
חוץ מכל החארות שיש להם עם מי להזדיין לפני השינה. הם עושים ביד אחד לשני.

#5 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 03/01/2004 - 20:12

כתבתי פעם מלא שירים וגם סיפורים וספר אפילו,אבל הם ברוסית... :unsure: ..לכן לא אוכל לפרסמם)

אולי לפחות תוכלי לתרגם את הספר? ;)

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#6 Bluelook

Bluelook

בלו

• רשומים+
  • 17766 הודעות:

פורסם 03/01/2004 - 20:24

בעיתי..הקדשתי אותו לחברה הכי טובה שלי אז..לפני שעליתי..ונתתי לה אותו!
ולא השארתי לעצמי עותק!!!!!
אני ממש כועסת על עצמי על זה.. <_< (שלא השארתי עותק ;) )

Carpe Diem

Always code as if the person who will maintain your code is a maniac serial killer that knows where you live

אבל זה לא מפתיע, כולם עושים ביד לפני השינה.
חוץ מכל החארות שיש להם עם מי להזדיין לפני השינה. הם עושים ביד אחד לשני.

#7 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 03/01/2004 - 21:01

בעיתי..הקדשתי אותו לחברה הכי טובה שלי אז..לפני שעליתי..ונתתי לה אותו!
ולא השארתי לעצמי עותק!!!!!
אני ממש כועסת על עצמי על זה.. <_< (שלא השארתי עותק ;) )

אז קדימה! פלאי הטכנולוגיה מאפשרים לה היום לסרוק/לצלם את הספר ולשלוח לך בפקס/אימייל השד יודע מה... :וי:

#8 edo

edo

בלונד, ג'יימס בלונד

• רשומים+
  • 3390 הודעות:

פורסם 03/01/2004 - 21:16

כשהייתי בגיל חד ספרתי (נדמה לי ששמונה או תשע) מילאתי מחברת שלמה עם הכותרת "התנ"ך של הנומים". זה סיפור על עם גמדי שגר באיזושהי חנות או קניון (כבר לא זוכר בדיוק) והם צריכים לעבור למקום אחר ושאר תלאות. כתבתי את זה בנוסח תנ"כי ולא מזמן מצאתי את זה וממש נהניתי (ולא רק בגלל שזה משהו פרי עטי). גם כתבתי שני סיפורים באנגלית לאתר שלי.

אז עכשיו יהיה לי פרוייקט כשיהיה לי זמן - למצוא את התנ"ך של הנומים ןלסרוק אותו ולשים באתר וגם לתרגם את אחד הסיפורים שכתבתי באנגלית (רק אחד שהוא לגמרי מקורי, השני קשור לסדרת טלויזיה שלא כולם מכירים אז אפשר לוותר).
אתה צעיר רק פעם אחת, אבל אתה יכול להיות אינפנטילי כל החיים.

Procrastinate now - don't wait till later! - Ellen DeGeneres

#9 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 04/01/2004 - 00:10

אז עכשיו יהיה לי פרוייקט כשיהיה לי זמן - למצוא את התנ"ך של הנומים ןלסרוק אותו ולשים באתר וגם לתרגם את אחד הסיפורים שכתבתי באנגלית (רק אחד שהוא לגמרי מקורי, השני קשור לסדרת טלויזיה שלא כולם מכירים אז אפשר לוותר).

נחכה בכליון עיניים... :וי: :eyes:
עידו, בכל מקרה נראה לי שעדיף לשים את התוכן בפורמט של טקסט ולא של סריקה (למרות שזה באמת פרויקט להקליד הכל).

אני אישית כתבתי פעם בילדותי איזה סיפור קצר ממש מדהים שעובר בין חלום למציאות, אך כנראה שאיבדתי אותו... כמה חבל. :(

#10 oz.

oz.

ברונזה

• רשומים+
  • 721 הודעות:

פורסם 07/01/2004 - 02:23

משהו שכתבתי לפני שנה.

חלום ושברו

שברי זכוכיות נופלים על רצפת הרחוב לאחר שהחלון בקומה 48 נשבר. מתרסקים להם אט א נשברים כמו החלום של מי שגרם להם ואיתם נוחתות לאט לאט הדמעות וטיפות אדומות.

שעה קודם לכן
"אלא שחולמים תמיד יפלו תמיד" זה היה התוכן של ההודעה שהחלה הכל. אך במקום להפסיק לחלום החלה הנפילה. הוא החל לרדוף אחר אשלייה הלך בעקבות מה שהאמין כי היה נכון. המחשבות נדדו בראשו הוא יצא מדירתו ועלה לעבר הקומה 43שמה החלום המתין לו.

שתיי דקות מאוחר יותר
ללחץיש כוח משלו במקום לעלות מעלה הוא בחר לרדת. לשאוף מעט אוויר לפני שיחל במימוש החלום. בעודו צועד מבניין המשרדים בקור המקפיא של העיקר הקפואה נראה לו היה כי הוא היחידי ברחוב פתאום כולם נראו לו כזקיפים בעולמו. הלחץ נהפך למעיק יותר בחוץ.
הוא סב במקומו על מפתן הדלת עוצר אותה אך שניה לפני שהיא נסגרת נשימתו הבדה העיקה עליו. "קר בחוץ יהיה לי חמים בפנים" הוא אמר ונכנס להתחמם בפנים. עולה אט אט לקומה 43. הוא עלה באיטיות לקומה 43 סוחב את רגליו מעלה כל הדרך במדרגות הוא חשש להשתמש במעלית

חצי שעה לאחר מכן
ההתנשפות שלו נשמעה עוד מממקודם. ספק ממאץ ספק ממתח, הוא הביט בחשש לעבר המזדרון הכחלחל שהמילא את הקומה ברגליים רועדות הוא צעד מתקדם לעבר הדלת הרחוקה משמאל באמצע הוא כשל גופו בגד בו הוא נפל כורע על ברכיו מביט במדרגות מולו קוראות לו לרדת מטה לבית החם והנעים והבטוח.
אם מישהו היה שואל אותו כמה זמן ישב ככה היה עונה שעות אך במשך רבע שעה הוא ישב קפוא ולא זז מפחד לקום פן יימשך מטה או יישאב לחלום המריר.

כעבור רבע שעה
פניו הלבנות היישירו מבט הוא הקים עצמו בכוח וצעד לעבר הדירה שבקצה המסדרון הכחלכחל הוא צעד בו כמעט באותה ניחוחות שצעד בה לפני שנה. הביטחון שלו הפתיע את עצמו. הוא נגע קלות בדלת הדוחף אותה מקווה שתפתח מעצמה. הוא לא נעל אותה לעולם לא היתה לו סיבה אף אחד לא יחזור לגור כאן. לחיצה קטנה על הידית פתחה את הדלת במקום לשמוע חריקה צפויה היא נפתחה בצורה חלקה נעצרת באזור בו שטיח הקיר היה מוגבה מעט.
הוא פסע פנימה כמו אדם שרק התעוור מנצמד לקיר מחפש את מתג האור. חש בליטה קרה של פלסטיק בקיר החלק ."תדליק" הוא צעק על עצמו. ובהורדת אצבע החלום שלו נגלה לפניו.מונחת באותו מקום בה השאיר אותה נחה אישתו האהובה כמו שלגיה מביטה במבט קפוא מבעד לזכוכית. בודדה אך לא נשכחת. החדר נותר בדיוק כפי שעזב אותו שנה קודם לכן. "מוות הוא לאנשים אחרים לא לנו החלום שלך יתגשם יקירתי בקרוב ניהיה שוב יחד" הוא הביט בה קפואה בזמן לנצח בת 28 עם אותו חיוך על הפנים.הוא ישב והביט בה ניגש לארון הזכוכית שלידה ופותח אותו ברעד כמעט מפיל אותו מטה היה קר מאד והוא חש צריבה כאשר נגע בגב הזכוכית. "חיכית זמן רב מדי" הוא לחש מבעד שפתיים קפוצות ולבנות. הוא בא להכנס בפנים ובאותו רגע הוא חשב על החלום החלום על להיות שוב עמה.על זניחת הכל עבורה. נראה היה כי הוא עומד להתמוטט על הרצפה. הוא צעד בצעדים כושלים לעבר החלון מביט מטה אל העיר החיה שנראתה לו לועגת לו וצוחקת האורות והזיקוים. הוא הכה בחלון פעם אחת ושוב עד אשר לא חש כאב עוד.
החלון התנפץ לבסוף.
שברי זכוכיות נופלים על רצפת הרחוב לאחר שהחלון בקומה 48 נשבר. מתרסקים להם אט א נשברים כמו החלום של מי שגרם להם ואיתם נוחתות לאט לאט הדמעות וטיפות אדומות.
הוא הביט בהם צונחים מטה בידו הפצועה. בצעדים גמלוניים הוג גמע לעבר מיטתו האחרונה. נשכב חשאת עורו קופא עוצם את עיניו בחיוך "החלום הקטן תם החלום הגדול רק מתחיל" כיפת הזכוכית נסגרה מעליו כאשר הוא שקע לשינה העמוקב ביותר.

20 שנה אחרי
הבניין כולו ננטש
הפרברים הציעו דברים טובים יותר. חלון הזכוכית השבור נשאר בעינו איש לא חשב להכנס לדירה 43 עלים מילאו את החדר.
שהיה להיכל הקבורה ומיטתם של הזוג מדירה מספר 43

נתת לאדם פוטון נתת לו אור למיליונית השניה.
לימדת אדם איך להרעיד אלקטרון סיפקת לו אור לכל החיים

#11 יובל

יובל

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 409 הודעות:

פורסם 08/01/2004 - 05:21

בכיתה ב' כתבתי שני שירים (פואמות), והמחנכת שלי ממש התלהבה עד שהיא הכריחה אותי להקריא אותם מול כל הכיתה...

וכמובן שזו הייתה הפעם האחרונה שכתבתי.
(אני עדיין שומע את הילדים בתוך הראש שלי...)
And he piled upon the whale's white hump, a sum of all the rage and hatred felt by his whole race, if his chest had been a cannon he would have shot his heart upon it

#12 קריימר

קריימר

סתמנכ"ל הפורום בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 23743 הודעות:

פורסם 08/01/2004 - 05:48

בכיתה ב' כתבתי שני שירים (פואמות), והמחנכת שלי ממש התלהבה עד שהיא הכריחה אותי להקריא אותם מול כל הכיתה...

וכמובן שזו הייתה הפעם האחרונה שכתבתי.
(אני עדיין שומע את הילדים בתוך הראש שלי...)

בכיתה ג' (קצת יותר גדול אני מודה) כתבתי גם כמה שירים "למגירה"... איך שהוא הם הגיעו לידיים של סבתא שלי ששלחה אותם לאיזה תחרות איזורית שם זכיתי במקום השלישי. במשך שנים במפגשים המשפחתיים לא עזבו אותי עד שהקראתי אותם. עד היום אני זוכר את השירים (ואפילו את הלחן שלהם)...המחברת מוחבאת אי שם... :lol:
תמונה מצורפת
"I'm out there Jerry and loving every minute of it."

קינמונים להמונים

:מסמיק:
קריימר, אתה מספר 1!!!!

#13 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 08/01/2004 - 07:15

ופתאום באותה עוצמה שואגת
המתגלגלת במורד ההר
כל מעצוריך דמו
נסחף כחלוק בתוך נהר

אותו נהר גועש
אשר שום שיג ושיח לי איתו
אינו שואל:
את מי? ולמה?
פועל על פי עצת עצמו

ואני פה משתאל
איכה?
צעקה לאלוהים, בו אני מורד
בין הפטיש והסדן
בין חי ומת לרע הגזירה

הבחירה בין טוב לרע
אינה שלך, שלנו היא!
ומדוע בי סייגת את הזכות הקדמונית

דרך חתחתים רצופה בכוונות
היעד? לא ידוע
אם שדות אם מטמונים

כבול באזיקים לאותה צרה
צער מר מתוק
רווי יאוש תקווה
שגוי בדמיונות וחלומות
אך לא...
איני רוצה בזאת!!

#14 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 08/01/2004 - 22:47

ומי רשם את השיר האחרון? :blink:

#15 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 15/01/2004 - 11:03

תהיות על מהות
על האם ועל למה
רוצה רק רשות
לגעת,
בלב.
אך כעת עוד אסור
לרמוז או לומר
כמו סגור בתוך כלוב של זכוכית.