מעבר לתוכן

תמונה

שרשור שמות משפחה ועבודות שורשים

• Please log in to reply
458 replies to this topic

#1 e*c

e*c

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 88 הודעות:

פורסם 17/04/2007 - 18:41

מה מקור השם פריניאן?? : P

(מארץ נהדרת למי שלא קלט...)

אתם מכירים אתר אולי שנותן משמעות לשמות משפחה אין לי מושג מה המשמעות של השם משפחה שלי...

#2 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 18/04/2007 - 15:34

מה מקור השם פריניאן?? : P

(מארץ נהדרת למי שלא קלט...)

'פרי' בפרסית=בתולת ים
פריניאן=גמישות, חופש, תנודתיות, הרפתקנות וכו'.
איך אני יודעת? פרסית.. B)

אתם מכירים אתר אולי שנותן משמעות לשמות משפחה אין לי מושג מה המשמעות של השם משפחה שלי...

נסי לבדוק באחד הקישורים שהבאתי מקודם.
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

כותבת ברכות לימי הולדת, חגים ואירועים

#3 אורח - אורח_דניאל_*

אורח - אורח_דניאל_*
  • אורחים

פורסם 18/10/2007 - 01:19

היי אממ רציתי רק לשאול מה זה שם משפחה :taz: אשכנדי מה העדה של זה
:מסמיק:

#4 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 18/10/2007 - 01:30

היי אממ רציתי רק לשאול מה זה שם משפחה :taz: אשכנדי מה העדה של זה

:מסמיק:

התכוונת לאשכנזי, אני מניחה?
המקור של השם הוא גרמני, אבל השם הזה לא מיוחד רק לאשכנזים (ע"ע גבי אשכנזי- הוא בולגרי..).
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

#5 dan_

dan_

באתי, ראיתי, כתבתי

• משתמש השנה
  • 7777 הודעות:

פורסם 18/10/2007 - 13:24

התכוונת לאשכנזי, אני מניחה?
המקור של השם הוא גרמני, אבל השם הזה לא מיוחד רק לאשכנזים (ע"ע גבי אשכנזי- הוא בולגרי..).

למעשה ברוב המקרים משפחות בעלי שם משפחה "אשכנזי
עלו דווקא מארצות
המזרח
משפחות מארצות אשכנז שנדדו לארצות ערב נקראו אשכזי על שם מוצאן ואילו בראצות אשכנז כלום היו אשכנזים ולכן אין יחוד בשם זה ולכן הן לא כינו זה את זה אשכנזי
המרוץ לארנונה- משחק מחשב חדש (בחינם, בעברית, אונליין ומעולה)
http://www.arnona-race.co.il/
תמונה מצורפת

#6 אורח - אורח_אופיר_*

אורח - אורח_אופיר_*
  • אורחים

פורסם 13/11/2007 - 16:53

יש לי שאלה בנוגע לשם משפחה...שם המשפחה המקורי של סבתי הוא פרידה(לא פריידה ממשיהו..... :lol: ) אלא שם משפחה...שאלתי את אבא שלי והוא אמר שזה נשמע לו גרמני אבל הוא לא בטוח.אז....איך זה נשמע לכם?גרמני?יהודי? או משהו אחר<? :no:

#7 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 16/11/2007 - 00:40

יש לי שאלה בנוגע לשם משפחה...שם המשפחה המקורי של סבתי הוא פרידה(לא פריידה ממשיהו..... :lol: ) אלא שם משפחה...שאלתי את אבא שלי והוא אמר שזה נשמע לו גרמני אבל הוא לא בטוח.אז....איך זה נשמע לכם?גרמני?יהודי? או משהו אחר<? :no:

לפי אתר זולו פרידה נגזר מפרידמן- שהוא שם אשכנזי (גרמני). פרידה זה: א) תכונה ביידיש ובגרמנית שפירושה איש שלום, ב) שם משפחה שקרוי ע"ש שמה הפרטי של אם המשפחה=פרידה.
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

#8 אורח - אורח_אופיר_*

אורח - אורח_אופיר_*
  • אורחים

פורסם 09/12/2007 - 22:30

טוב....הפרידה(שם המשפחה) האלה הגיעו מפולין.זה שם גרמני ברור,מה שאומר שהם היגרו בשלב מסוים בהיסטוריה.לסבא רבא שלי קראו דיויד פרידה(דוד זה שם לא רק יהודי) ופרידה-ישנן משפחות גרמניות לא יהודיות הנקראות כך.הוא נולד בפולין,וידע לדבר פולנית יידיש עברית גרמנית וקצת צרפתית. מה שמניין אותי לדעת הוא:האם המשפחה שהיגרה לפולין היגרה של הרדיפות בימי המוות השחור?(על אף שידוע שיהדות גרמניה המשיכה וגדלה לאחר מכן) או שמא הם גרמנים שנדדו אל מזרח אירופה בעקבוץ הלונסבאום הגרמני?(מרחב מחיה,האידיאולוגיה הבסיסית של המסדר הטוטוני הגרמני שלימים תשמש את הנאצים למען יוכלו לספח את אוסטריה וחבל הסודטים ולכבוש את פולין)מה אתם חושבים?ואיך אני יכול לדעת את זה? ;)

#9 משושית

משושית

כסף

• רשומים+
  • 3467 הודעות:

פורסם 15/12/2007 - 03:12

טוב....הפרידה(שם המשפחה) האלה הגיעו מפולין.זה שם גרמני ברור,מה שאומר שהם היגרו בשלב מסוים בהיסטוריה.לסבא רבא שלי קראו דיויד פרידה(דוד זה שם לא רק יהודי) ופרידה-ישנן משפחות גרמניות לא יהודיות הנקראות כך.הוא נולד בפולין,וידע לדבר פולנית יידיש עברית גרמנית וקצת צרפתית. מה שמניין אותי לדעת הוא:האם המשפחה שהיגרה לפולין היגרה של הרדיפות בימי המוות השחור?(על אף שידוע שיהדות גרמניה המשיכה וגדלה לאחר מכן) או שמא הם גרמנים שנדדו אל מזרח אירופה בעקבוץ הלונסבאום הגרמני?(מרחב מחיה,האידיאולוגיה הבסיסית של המסדר הטוטוני הגרמני שלימים תשמש את הנאצים למען יוכלו לספח את אוסטריה וחבל הסודטים ולכבוש את פולין)מה אתם חושבים?ואיך אני יכול לדעת את זה? ;)

ממה שידוע לי, תור הזהב של פולין מסתיים בפרעות ת"ח ות"ט (1648-9), ואז היתה הגירה המונית של היהודים מפולין מערבה, גם לגרמניה.
לא יודעת איך זה משתלב בהשערות שלך.
"המבוגרים אוהבים מספרים. אם תגיד להם שיש לך חבר חדש, לעולם לא ישאלו אותך שאלות חשובות. איש מהם לא ישאל: "איזה צליל יש לקול שלו? במה הוא אוהב לשחק? האם הוא אוסף פרפרים?" לא, הם שואלים: "בן כמה הוא? כמה אחים יש לו? כמה הוא שוקל? כמה משתכַּר אביו?" ורק אז נדמה להם שהם מכירים אותו... כאלה הם. לא צריך לכעֹס עליהם בגלל זה, ילדים צריכים להיות סבלנים מאד כלפי המבוגרים"
הנסיך הקטן, עמוד 17.

תקשיבי את גדולה נשיקות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ממש משוש חיי את
Posted ImagePosted Image

Posted Image
משושית.. את... את בסדר את... !

משושית.. את... את בסדר את... !
(רגע, מישהו אמר את זה לפני... Posted Image)

#10 אורח - אורח_ג'ני_*

אורח - אורח_ג'ני_*
  • אורחים

פורסם 24/12/2007 - 19:36

אתמול בתוכנית "1 נגד 100" נשאלה שאלה על יעקב אגם, אשר שינה את שם משפחתו ל"אגם" מ"גיבשטיין".
מישהו יודע מה פירוש השם "גיבשטיין"?
אני יודעת ש"שטיין" זו "אבן", אבל מה פירוש המילה "גיב"? והאם יש קשר בין זה לבין אגם?

#11 אורח - השכן

אורח - השכן
  • אורחים

פורסם 24/12/2007 - 20:05

אתמול בתוכנית "1 נגד 100" נשאלה שאלה על יעקב אגם, אשר שינה את שם משפחתו ל"אגם" מ"גיבשטיין".
אני יודעת ש"שטיין" זו "אבן", אבל מה פירוש המילה "גיב"? והאם יש קשר בין זה לבין אגם?

זה לא גיב ,זה ג'יב כמו ב "ג'יב אל הוויאה" וכל אחד שהשתמש או שמע את המשפט הזה יודע שבשלב מסויים היו מעורבות בעיניין אבנים

#12 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 24/12/2007 - 20:13

לפי זולו "גיבשטיין" זה שם משפחה גרמני שמשמעותו פרפקטציוניזם, מחקר, צורך במזון מנטלי, יצירתיות, רצינות. שטיין זו אכן אבן, לגיב- לא ניתן פירוש שם. כשחושבים על ההקשר בין אמנות ופיסול למשמעות השם גיבשטיין רואים את החיבור.
לא ברור לי למה הוא עיברת את השם דווקא ל'אגם', אני מנחשת שאולי זה קשור להיותו מעצב מזרקות (אבל פה נשאלת השאלה מתי הוא שינה את הש"מ שלו..). אגב, אגם זו מילה יחסית מודרנית. אחיו, חנניה, שהיה ראש העירייה הקודם של ראשון לציון שמר על שם המשפחה המקורי.
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

#13 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 31/01/2008 - 16:56

מהו פירוש השם המשפחה דובקין? האם זה משתי המילים בירוסית דובס קינג? אנא עזור לי ודחוף- ביתי צריכה את מידע זה לעבודת כיתה בנושא השם.. תודה!

#14 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 31/01/2008 - 17:23

מהו פירוש השם המשפחה דובקין? האם זה משתי המילים בירוסית דובס קינג? אנא עזור לי ודחוף- ביתי צריכה את מידע זה לעבודת כיתה בנושא השם.. תודה!

השם הזה (שהוא באלרוסי) לא מופיע במאגר השמות של זולו ובמכון סאלד חיפוש עולה כסף. אני מציעה שהבת שלך תיגש לספרייה ותחפש בספר "מוצא השמות" של אברהם שטאל. היא יכולה גם לשאול מישהו מהמשפחה המורחבת בנושא, בטוח ידעו :)
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

#15 אורח - אורח_..._*

אורח - אורח_..._*
  • אורחים

פורסם 07/02/2008 - 18:00

;) אני ממש חייבת לדעת מה פירוש שם המשפחה שלי .... שם המשפחה שלי הוא מרדכי אשמח אם תעשו את זה ממש מההההההההר... תודה...!

ההודעה נערכה על ידי zabot: 12/06/2008 - 13:57

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים