מעבר לתוכן

תמונה

MBZ ואמונתו

• Please log in to reply
70 replies to this topic

#1 MeBeZiv

MeBeZiv

!!!!Goooooo Gerbil Gooooo

• רשומים+
  • 1864 הודעות:

פורסם 11/08/2008 - 18:51

הדיון הזה נוהל ביותר מדי מקומות שלא היו המקומות הנכונים, עצבן הרבה אנשים (משום מה) והגיע הזמן לפתוח אותו בצורה מסודרת:

ההגדרה שלי לתודעה: הייחוס של חוויות שנחוות דרך עיני הגוף שלנו ומעובדות על ידי המוח שלנו כ"שלנו" כשייכות לנו. הייחוס של מעשים שנעשים על ידי הגוף, והמחשבות שנחשבות על ידי המוח שלנו כאל "שלנו".

רצון חופשי: יכולת בחירה חופשית שלא תלויה ב"דבר". היכולת של "אני" לבחור מה ש"אני" רוצה, כפי שנובע מהרצון של יישות מטאפיזית שנקראת לרוב "הנשמה שלי".

הטענה שלי (ושל רבים מלבדי) היא פשוטה - המוח שלנו הוא אוסף של נוירונים שהקשרים החשמליים ביניהם קובעים את ההתנהגות שלנו, והוא כל מה שקובע את ההתנהגות שלנו. דפוסי הפעילות החשמלית של רשתות הנוירונים נוצרים ומתוכנתים על פי החוויות שלנו וחלקית על ידי הגנטיקה שלנו.

מה שזה אומר בעצם, הוא שהתודעה שלנו הינה פשוט אלגוריתם ספציפי אשר אמון על ייחוס החוויות שלנו לעצמנו, ושרצון חופשי הוא פשוט אשלייה שנוצרת על ידי האלגוריתם הזה.
אם המוח שלנו הוא יישות פיזית המתוכננת על ידי חוויות החיים שלנו ומתעצבת על פיהם, הרי בחירת המעשים שלנו איננה אלא תוצאה של מערכת חישובית סבוכה, שמחשבת (מקבילית ולכן מאוד מהר) את הפלוסים והמינוסים הזמינים לה של סיטואציה מסויימת ובוחרת דרך סרייה מאוד ארוכה של ifs את הפעולה הספציפית הנעשית.
זה מִיבִּיזִיו!! מִיבִּיזִיו!! לא כזה מסובך!!

I find it a bit hard to believe that infinitely small amounts of good stuff diluted into water will have more effect than the similar amounts of poo that still exists in them

#2 MeBeZiv

MeBeZiv

• רשומים+
  • 1864 הודעות:

פורסם 11/08/2008 - 19:03

למעלה נמצא מה שאני מבין. כלומר - אלגוריתמים חישוביים בשכל שלי שניתחו את המושגים תודעה ובחירה חופשית על פי הידע הזמין להם הגיעו למסקנה הזאת.

איך אני מתנהג - קיים בי אלגוריתם התודעה, כמו בכל אחד אחר. האלגוריתם הזה מפרש כל מה שאני עושה כשייך לי, ומפרש כל דבר שאני חווה כנחווה על ידי. כתוצאה מזה, לא משנה כמה אני אגיד שבחירה היא מכאנית, אני חווה אותה כרצונית. אם מישהו יכריח אותי לעשות משהו, אלגוריתמים של עצבים יופעלו, ואם המערכת תכנס לקונפליקט בגלל שוויון צידי מאזניים או חוסר במידע או כימות של המידע על המאזניים, אני עדיין חש תסכול.
הסיבה שהתופעות הסותרות האלה קורות - הפער בין ההבנה לחוויה, היא פשוט בגלל שאלה שני מנגנונים נפרדים - ובעוד אחד מהם פועל במשך הרבה מאוד שנים ומעצב הכל, השני, זה שאמור לשנות את פעילות הראשון פועל במשך מעט מאוד זמן, והינו בעל השפעה מוגבלת על התנהגות.

ככה, כמו שאומרים שהודאה בבעיה היא רק הצעד הראשון לפתרון שלה, ככה הודאה בתופעה שאתה לא באמת רוצה לשנות, היא לא הצעד הראשון לשינוי ההתנהגות בהתאם לה.

I find it a bit hard to believe that infinitely small amounts of good stuff diluted into water will have more effect than the similar amounts of poo that still exists in them

#3 דורימת

דורימת

לי די נחמד לי דווקא די נעים לשיר באוזנכם את השירים הכי פרועים

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 11/08/2008 - 19:10

הדיון הזה נוהל ביותר מדי מקומות שלא היו המקומות הנכונים, עצבן הרבה אנשים (משום מה) והגיע הזמן לפתוח אותו בצורה מסודרת:

ההגדרה שלי לתודעה: הייחוס של חוויות שנחוות דרך עיני הגוף שלנו ומעובדות על ידי המוח שלנו כ"שלנו" כשייכות לנו. הייחוס של מעשים שנעשים על ידי הגוף, והמחשבות שנחשבות על ידי המוח שלנו כאל "שלנו".

OK אז אתה מסתכל עכשיו על המסך. האם הקיר מאחוריך אינו נכלל בתודעה שלך?
הקריקטורות שלי

"השעה לא תבוא עד שילחמו המוסלמים ביהודים ויהרגו בהם עד כדי כך שכאשר יסתתר יהודי מאחורי עץ או אבן יאומרו אלו מסלמי,עבד האל,ישמאחרי יהודי בואו והרגהו."

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת
דרקולאללה ציפור קטנה לחשה לי על הסיבות להיותך אנטיפט. :)

#4 MeBeZiv

MeBeZiv

• רשומים+
  • 1864 הודעות:

פורסם 11/08/2008 - 19:19

OK אז אתה מסתכל עכשיו על המסך. האם הקיר מאחוריך אינו נכלל בתודעה שלך?

מגניב. צודק, הוא כן. הידע שלי לגבי המקום שבו אני נמצא נכלל בתוך מה ש"מעובד על ידי המוח שלי".

#5 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 11/08/2008 - 19:38

מגניב. צודק, הוא כן. הידע שלי לגבי המקום שבו אני נמצא נכלל בתוך מה ש"מעובד על ידי המוח שלי".

מה זה מעובד? האם חלומות אינם נכללים בתודעה שלך?
הקריקטורות שלי

"השעה לא תבוא עד שילחמו המוסלמים ביהודים ויהרגו בהם עד כדי כך שכאשר יסתתר יהודי מאחורי עץ או אבן יאומרו אלו מסלמי,עבד האל,ישמאחרי יהודי בואו והרגהו."

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

#6 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 11/08/2008 - 20:05

אפשר לשנות את כותרת השירשור למשהו קצת יותר עדין? נניח: "MBZ מארח"? או:
"למה MBZ מתכוון כשהוא אומר "אני""?
תקינות פוליטית היא מפלטו של סתום המוח.

#7 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 11/08/2008 - 21:04

אפשר לשנות את כותרת השירשור למשהו קצת יותר עדין? נניח: "MBZ מארח"? או:
"למה MBZ מתכוון כשהוא אומר "אני""?

מסכים.
זיו, תתייחס לנושא שפתחת בקצת יותר רצינות ואולי גם יהיה דיון ענייני.
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#8 MeBeZiv

MeBeZiv

• רשומים+
  • 1864 הודעות:

פורסם 11/08/2008 - 21:11

מה זה מעובד? האם חלומות אינם נכללים בתודעה שלך?

לא, לדעתי. את פעולת החלימה אנחנו מייחסים לעצמנו, אבל את החלום אני חושב שאנחנו מייחסים למישהו חיצוני.
אני חושב שזמן חלום זה בדיוק הדוגמה לזמן שבו התודעה לא עובדת, אנחנו הרי לא מייחסים את תוכן החלום לעצמנו.
או שאולי כן? זאת שאלה מעניינת בשבילי כי אני כמעט ולא זוכר חלומות, ואם כן בצורה מאוד לא חדה - כשאתה חולם, אתה רואה את עצמך או מהעיניים שלך? מה שקורה, קורה לך? או לדורימת?
ומעניין מה המנגנון המוחי שאחראי על שיפוט "אמיתי לא אמיתי"

#9 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 11/08/2008 - 21:21

לא, לדעתי. את פעולת החלימה אנחנו מייחסים לעצמנו, אבל את החלום אני חושב שאנחנו מייחסים למישהו חיצוני.
אני חושב שזמן חלום זה בדיוק הדוגמה לזמן שבו התודעה לא עובדת, אנחנו הרי לא מייחסים את תוכן החלום לעצמנו.
או שאולי כן? זאת שאלה מעניינת בשבילי כי אני כמעט ולא זוכר חלומות, ואם כן בצורה מאוד לא חדה - כשאתה חולם, אתה רואה את עצמך או מהעיניים שלך? מה שקורה, קורה לך? או לדורימת?
ומעניין מה המנגנון המוחי שאחראי על שיפוט "אמיתי לא אמיתי"

בקשר לאיך שאני "רואה" את החלום, אצלי זה משתנה. רב החלומות שלי הם מגוף ראשון. אבל יש לפעמים חלומות מגוף שלישי. ויותר מכך יש חלומות (אומנם נדירים) שאני יודע שאני חולם ולכן יכול לשלוט במה שקורה.
הקריקטורות שלי

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

#10 MeBeZiv

MeBeZiv

• רשומים+
  • 1864 הודעות:

פורסם 11/08/2008 - 21:54

בקשר לאיך שאני "רואה" את החלום, אצלי זה משתנה. רב החלומות שלי הם מגוף ראשון. אבל יש לפעמים חלומות מגוף שלישי. ויותר מכך יש חלומות (אומנם נדירים) שאני יודע שאני חולם ולכן יכול לשלוט במה שקורה.

חלום צלול זה מגניב. אני חושב שמאוד בקרוב (אולי כבר) יהיה אפשר להכניס אנשים למצב כזה על פי בחירה, כי יודעים מה האיזור המוחי שאחראי על זה (הוא נמצא מעל הרקה שלך)

בכל מקרה, אני חושב שבזמן חלום אתה לא מייחס את מה שאתה חווה ל"עצמך" אתה חווה את זה או מהצד, בצורה שכלתנית, ואז אתה יכול לשלוט בזה, או ההפך, בצורה גופנית לחלוטין, ואז זה חסר קוהרנטיות, חסר הגיון וקשה לך מאוד לזכור את זה. והעובדה שהאיזור המוחי שאחראי על התודעה לא פועל בזמן הזה, זה מה שמונע ממך לייחס את החלום לעצמך.

#11 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 11/08/2008 - 22:07

חלום צלול זה מגניב. אני חושב שמאוד בקרוב (אולי כבר) יהיה אפשר להכניס אנשים למצב כזה על פי בחירה, כי יודעים מה האיזור המוחי שאחראי על זה (הוא נמצא מעל הרקה שלך)

בכל מקרה, אני חושב שבזמן חלום אתה לא מייחס את מה שאתה חווה ל"עצמך" אתה חווה את זה או מהצד, בצורה שכלתנית, ואז אתה יכול לשלוט בזה, או ההפך, בצורה גופנית לחלוטין, ואז זה חסר קוהרנטיות, חסר הגיון וקשה לך מאוד לזכור את זה. והעובדה שהאיזור המוחי שאחראי על התודעה לא פועל בזמן הזה, זה מה שמונע ממך לייחס את החלום לעצמך.

אני לא חושב. יש חלומות בהם אני בטוח שזו המציאות הם גם הגיוניים. כך שבתאוריה גם היתי כותב שורות אלא יכול להיות חלום. אבל אין לי באמת נקודה פה או דיעה מוחלטת בקשר ל"מהי תודעה".

מהו לדעתך גבול התודעה? נגיד אם אני מדמיין 5 קופים כחולים עם ראש של אריה, אז הם נמצאים בתודעה שלי. גם אם אני אומר קוים כחולים עם ראש של אריה לא קיימים גם אז הם נמצאים בתודעה שלי.
הקריקטורות שלי

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

#12 Webworm

Webworm

The Truth Shall Set You Free

• מנהלי פורום
  • 2340 הודעות:

פורסם 11/08/2008 - 22:29

:blink:
בינוני זה הכי,אחי

נגע הסיינטולוגיה הגיע לבאר שבע,לחצו פה כדי ללמוד על הכת המסוכנת הזאת

האמת הלא מצחיקה על סיינטולוגיה,לחצו פה לסרטון (לא לבעלי לב חלש)

סטודנטים בוחרים:סוגיות עקרוניות בארץ ובעולם (בבניה...)

חברים מספרים על webworm

רק פחדן שקרן עושה כאלה דברים. אבל אתה תשלם על זה אני מבטיח לך. יבוא יום וחארות כמוך כבר לא יהוו מחסום ודיכוי לאנשים שרוצים לפרוח ולשגשג וימחצו אותך כמו מקק.

הערה: החבר הוא סיינטולוג

Everything you read in the newspaper is absolutely true except for the rare story of which you happen to have first-hand knowlege

Erwin Knoll

#13 MeBeZiv

MeBeZiv

• רשומים+
  • 1864 הודעות:

פורסם 12/08/2008 - 10:15

אני לא חושב. יש חלומות בהם אני בטוח שזו המציאות הם גם הגיוניים. כך שבתאוריה גם היתי כותב שורות אלא יכול להיות חלום. אבל אין לי באמת נקודה פה או דיעה מוחלטת בקשר ל"מהי תודעה".

מהו לדעתך גבול התודעה? נגיד אם אני מדמיין 5 קופים כחולים עם ראש של אריה, אז הם נמצאים בתודעה שלי. גם אם אני אומר קוים כחולים עם ראש של אריה לא קיימים גם אז הם נמצאים בתודעה שלי.

אבל אתה כן "מבדיל בין מציאות לחלום". הרי מבחינת המוח שלך חלום ומציאות הם כמעט אותו דבר. מבחינת רוב האיזורים במוח זה לא משנה אם אתה רואה 5 קופים כחולים או רק מדמיין אותם. אז למה חוויה אחת מתפרשת בתור חלום או דמיון וחוויה שנייה מתפרשת בתור מציאות? כי קיים איזור, שמחליט מה"ייכנס" לתודעה ומה לא. (המשפט האחרון הוא ההשערה, השאר נתמ על ידי מחקרים)

:blink:

כן כן, מצאו שהדרסולטרל פרה פרונטל קורטקס פועל בחלום צלול ולא פועל בחלום רגיל. זאת אמנם לא הוכחה חותכת, אבל זה מעלה השערה די יציבה שלאיזור הזה יש השפעה או קשר לעניין. כל מה שצריך זה TMS (נראה לי שהוא יכול לגרום גם להפעלה ולא רק לדיספונקציה) בתדירות הנכונה בשביל לגרום להפעלה של האיזור בזמן שינה ולבדוק האם זה מעודד חלום צלול. לצערי עוד לא עשו את זה שאני יודע...

[edit] Neurobiological model
Neuroscientist J. Allan Hobson has hypothesized as to what might be occurring in the brain while lucid. The first step to lucid dreaming is recognizing that one is dreaming. This recognition might occur in the dorsolateral prefrontal cortex, which is one of the few areas deactivated during REM sleep and where working memory occurs. Once this area is activated and the recognition of dreaming occurs, the dreamer must be cautious to let the dream delusions continue but be conscious enough to recognize them. This process might be seen as the balance between reason and emotion. While maintaining this balance, the amygdala and parahippocampal cortex might be less intensely activated.[9] To continue the intensity of the dream hallucinations, it is expected the pons and the parieto-occipital junction stay active

#14 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 12/08/2008 - 12:42

מסכים.
זיו, תתייחס לנושא שפתחת בקצת יותר רצינות ואולי גם יהיה דיון ענייני.

ראשית, טוב לראותך מידי פעם.
דבר שני, אני כבר רשמתי את כל מה שיש לי לרשום בנושא ואם דעתי מעניינת מישהו, אני מוכן לצרף את תגובתי העיניינית האחרונה (שלא קיבלה התייחסות)
דבר שלישי, קוץ גרם לי למצב רוח מבודח שאתה לא מאמין.. חסכתי ממכם לפחות איזה חמש בדיחות שקרעו אותי מצחוק..
תקינות פוליטית היא מפלטו של סתום המוח.

#15 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 12/08/2008 - 13:03

ראשית, טוב לראותך מידי פעם.
דבר שני, אני כבר רשמתי את כל מה שיש לי לרשום בנושא ואם דעתי מעניינת מישהו, אני מוכן לצרף את תגובתי העיניינית האחרונה (שלא קיבלה התייחסות)
דבר שלישי, קוץ גרם לי למצב רוח מבודח שאתה לא מאמין.. חסכתי ממכם לפחות איזה חמש בדיחות שקרעו אותי מצחוק..

התכוונתי לזיו השני...
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים