מעבר לתוכן

תמונה

מדינת ישראל יכולה וצריכה להרשות לעצמה להעניק לסטודנטים שלה לימודים חינם

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 eyalrofe

eyalrofe
  • רשומים
  • 6 הודעות:

פורסם 31/10/2010 - 18:55

בדיון על הקיצבאות לאברכים, ענתה לי בחורה אינטילגנטית במיוחד שאם נשווה את תנאי הסטודנטים לתנאי החרדים, כל מערכת ההשכלה הגבוהה והמחקר האקדמי במדינה יקרסו. דווקא משום שאני לוקח את דבריה ברצינות רבה, ניסיתי לברר את הנתונים וכמובן לבצע Benchmarking קטן מה קורה אי שם בחוץ: מצאתי מדינה קטנה וחביבה בשם "ישראל מודל 1974", המדינה הזאת היתה הרבה יותר ענייה ממדינת ישראל 2010, היא סבלה מחובות עצומים בשל מלחמה שכמעט וחיסלה אותה ועדיין איפשרה לכל חייל משוחרר, בוגר מלחמת יום כיפור: לימודים אקדמיים חינם לתואר 1 !! טוב, תגידו שמדובר במדינה חשוכה, סוציאליסטית, משהו בסגנון צפון קוריאה של היום. אז מה תגידו על מדינות כמו: גרמניה, צרפת, שבדיה, פינלנד, נורבגיה ושבדיה של ימינו? האם מדובר במדינות מפגרות, מאותגרות הישגים הנואשות עד כדי לכ"א אדם משכיל ואקדמי? להמשך הקריאה

#2 Tomer Ravid

Tomer Ravid

ברור שאני מגדיר את כל מה שאני חושב נכון––אחרת למה הייתי חושב ככה

• רשומים+
  • 1902 הודעות:

פורסם 31/10/2010 - 20:11

אני סובל כבר עכשיו מזה שהחינוך התיכוני מוענק ב"חינם" ברמה שאינך יכול לתאר.
להפוך גם את האוניברסיטה לכזאת, ובעצם לתקוע אותי עם כל מס שאתה רוצה בארץ רק כי הוציאו נגדי צו נגד "להיות שווה קריירה" זה מבחינתי טרור אינטלקטואלי ודיקטטורה ששווה בריחה \ התאבדות (הראשון בא קודם).

"[T]here are two ruling powers, and . . . one of them is set over the intellectual world, the other over the visible."
---Plato, Republic book VI, around 380 BC
"Reason is the greatest enemy that faith has."
---Martin Luther, table talk
"I have, therefore, found it necessary to deny knowledge in order to make room for faith."
---Immanuel Kant, Critique of Pure Reason p.29, 1784
"[E]very actual thing involves a coexistence of opposed elements."
---Georg Wilhelm Friedrich Hegel
"Why? You ask, why? I am not one of those whom one may ask about their why."
---Friedrich Nietzsche, Thus Spake Zarathustra p.238, 1883
"There are only two means by which men can deal with one another: guns or logic. Force or persuasion. Those who know that they cannot win by means of logic, have always resorted to guns."
---Ayn Rand, Philosophy: Who Needs It p.93, 1960

"There is no such thing as truth, either in the moral or in the scientific sense."
---Adolf Hilter, 1938
"Reason, cold, calculating, unimpassioned reason, must furnish all the materials for our future support and defence."
Abraham Lincoln, The Lyceum Address, 1838

#3 אמת אחת

אמת אחת

כסף

• רשומים+
  • 1929 הודעות:

פורסם 01/11/2010 - 11:14

מדינות אירופה עשירות יותר מאיתנו, ואפילו אם היינו עשירים באותה המידה,
עדיין לנו יש הוצאות ביטחון שהן פי 3 לפחות מזו של מדינה אירופית ממוצעת.
הוצאות ביטחון זהות לאלו של אירופה, היו משחררות 5-6 מיליארד דולר מידי שנה, לצרכים אחרים.
ובתנאי כזה לא היתה שום בעיה לספק לימודים אקדמאיים חינם לכל מי שרוצה.

.
אמת יש רק אחת !

אלדוס האכסלי, 'וידויו של כופר מקצועי':
''היו לי סיבות לא לרצות שלעולם תהיה משמעות וכתוצאה מכך הנחתי שאין לעולם משמעות.
ללא שום קושי הייתי מסוגל למצוא נימוקים משביעי רצון להנחה זו.
עבורי, כשם שללא ספק עבור רוב בני דורי,
הפילוסופיה של חוסר משמעות הייתה מכשיר לשחרור מיני ממערכת מסוימת של מוסר.
התנגדנו למוסריות מפני שהפריעה לחופש שלנו''

'וידויו של כופר לא מקצועי':
"אינני יודע מהי הוכחה, אך לא הפסקתי לדרוש מאחרים להוכיח"

הוכחה לקיומה של אנטרקטיקה יש לכופר?

'וידויו של שמאלני מצוי':
"אין לי מושג מהו 'עם', אך זה לא מנע ממני לכנות כנופיות בנדיטים בשם עם"
"אין לי מושג מה זה 'שלום', אך זה לא מנע ממני לשפוך דמם של יהודים תמורת הבלתי ידוע"

........

#4 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 02/11/2010 - 22:18

בדיון על הקיצבאות לאברכים, ענתה לי בחורה אינטילגנטית במיוחד שאם נשווה את תנאי הסטודנטים לתנאי החרדים, כל מערכת ההשכלה הגבוהה והמחקר האקדמי במדינה יקרסו. דווקא משום שאני לוקח את דבריה ברצינות רבה, ניסיתי לברר את הנתונים וכמובן לבצע Benchmarking קטן מה קורה אי שם בחוץ: מצאתי מדינה קטנה וחביבה בשם "ישראל מודל 1974", המדינה הזאת היתה הרבה יותר ענייה ממדינת ישראל 2010, היא סבלה מחובות עצומים בשל מלחמה שכמעט וחיסלה אותה ועדיין איפשרה לכל חייל משוחרר, בוגר מלחמת יום כיפור: לימודים אקדמיים חינם לתואר 1 !! טוב, תגידו שמדובר במדינה חשוכה, סוציאליסטית, משהו בסגנון צפון קוריאה של היום. אז מה תגידו על מדינות כמו: גרמניה, צרפת, שבדיה, פינלנד, נורבגיה ושבדיה של ימינו? האם מדובר במדינות מפגרות, מאותגרות הישגים הנואשות עד כדי לכ"א אדם משכיל ואקדמי? להמשך הקריאה

מה לגבי הנעלה והלבשה חינם?

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#5 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 07/11/2010 - 00:09

מישהו הסתכל על הלינק שלו ? זה נראה כמו בדיחה אחת גדולה:
"משבר הנדל"ן אינו אמיתי הוא נועד לצורך אחד בלבד- הפשרת קרקעות והעשרת כרישי נדל"ן"
"אין להעלות את גיל הפרישה בשל העלייה בתוחלת החיים"
"הפרטה, מיקוד חוץ והעברת עבודה למזרח אינם כלכליים"
"מדינת ישראל יכולה וצריכה להרשות לעצמה להעניק לסטודנטים שלה לימודים חינם"

נראה כמו סוג של תיק דבקה לקומוניסטים

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים