מעבר לתוכן

תמונה
* * * * - 6 הצבעות

שרשור אחר שבו נוזלי הולך להסביר לאובי מדוע מימון ממשלה בחברה

• Please log in to reply
358 replies to this topic

#1 תומר$

תומר$

$

• רשומים+
  • 3568 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 00:05

נוזלי, הקונכיה בידיים שלך...

#2 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 00:06

:אוףטופיק:
אולי קודם תסביר למה אני בהמה מאוסה??

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#3 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 00:07

מה אכפת לך?

זה לא שלאובי יש נימוסים אנגליים, כפי שכבר ראינו... <_<
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#4 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 00:08

מה אכפת לך?

אבל אני חושב שזה שקר! אני בכלל לא הייתי בהמה כלפיו, לא משנה איך אתה מגדיר "בהמה"!

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#5 תומר$

תומר$

$

• רשומים+
  • 3568 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 00:08

בגלל הדרך שבה בחרת להפנות אלי טיעונים. הדרך ולא הטיעונים. אתה באמת לא מבין על מה אני מדבר?

#6 תומר$

תומר$

$

• רשומים+
  • 3568 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 00:09

מה אכפת לך?

חשבתי שעברה לך האפיזודה.

#7 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 00:14

בגלל הדרך שבה בחרת להפנות אלי טיעונים. הדרך ולא הטיעונים. אתה באמת לא מבין על מה אני מדבר?

ברור שאני לא מבין.
מה הבעייה בדרך? אתה לא מקבל יחס מיוחד, אתה יודע....

Ayn Rand, 1981 --

#8 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 00:21

[quote name='אובייקטיביסט' date='4/12/06 , 23:05' post='1151647']
נוזלי, הקונכיה בידיים שלך...
[/quot

התשובה היא פשוטה מאוד- מאחר וביטוח חוזים על ידי המדינה, מבחינה כלכלית לא יוכל להיות כדאי כל עוד לא מדובר בשירות מונופולי מהסוג הגרוע ביותר.

אם אתה מבין משהו בביטוח- אז אני מניח שהעקרונות שלו ברורים מאוד.
נקודת הכשל כאן היא, שכשאתה הולך ורוכש מוצר מסויים, למשל ביטוח, אתה משלם עליו, ומעונין לשלם רק עליו (כשאתה מדבר בסלולארי למשל, אתה משלם על עוד הרבה מאוד דברים מעבר לשיחה שלך). אם ישנם דברים נוספים עליהם אתה משלם, הרי שבשוק חפשי אמיתי תוכל לקנות זאת במחיר זול יותר אצל ספק אחר.
המקרה של ביטוח החוזים הוא מקרה קלאסי של שיחה בסלולארי שממנת עוד מערך שמן של שירות לקוחות, שלא לדבר על יחסי ציבור ופרסום. כשאתה רוכש ביטוח חוזים כזה (ואני אחזור לשם הנוח יותר קישקשתא), אתה לא משלם רק על הביטוח הזה, אלא גם על אחזקתו של מנגנון ממשלתי (אי אפשר להתחמק מזה), צבא, משטרה, מערכת משפט וכו... וכו...
לכן המחיר של הקישקשתא לא ישקף את הערך האמיתי שלו, אלא איזשהו ערך אחר, שהוא גבוה בהרבה מערך הקישקשתא האמיתי.

#9 תומר$

תומר$

$

• רשומים+
  • 3568 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 00:35

ברור שאני לא מבין.
מה הבעייה בדרך? אתה לא מקבל יחס מיוחד, אתה יודע....

לא מוצא חן בעיניי היחס הלא מיוחד. הבלגתי כשהתייחסת כך לאחרים למרות שזה צורם. אבל מה איכפת לך? אני לא הולך לנסות ולשנות אותך ואם אתה משוכנע שאין בעיה עם ניסוחים שלך אז אדרבא, לך על זה.

נוזלי:
אתה מפספס נקודה מהותית: בחברה חופשית הממשלה מחזיקה במונופול על השימוש בכח פיזי. אין לה ולא יכולים להיות לה מתחרים.

#10 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 00:43

חשבתי שעברה לך האפיזודה.

עברה, עד שראיתי שגם אתה נעלב כשפונים אליך בצורה לא מנומסת.
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#11 תומר$

תומר$

$

• רשומים+
  • 3568 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 00:53

עברה, עד שראיתי שגם אתה נעלב כשפונים אליך בצורה לא מנומסת.

אני עדיין לא מבין מה היה חסר נימוס בהודעה שלי אליך אבל אם היה אז אני מתנצל, לא היתה לי כל כוונה לפגוע בך. מעבר לכך, כמו שציינת שם, זה לא מועיל למטרה שלי - לקבל תשובה. אין שום הגיון לפגוע באדם שממנו אתה רוצה לקבל תשובה המצריכה חשיבה מצדו.

#12 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 00:54

לא מוצא חן בעיניי היחס הלא מיוחד. הבלגתי כשהתייחסת כך לאחרים למרות שזה צורם.

התייחסתי איך לאחרים?
זה צורם לך?! תחשוב כמה צרם לי לראות את מה שכתבת שם, עם כל הניתוחים הרציונליסטיים האלה של טענות הכובען, ועם ה"סיכויים."
זה פשוט שערורייה, וכשראיתי את זה הייתי פשוט בהלם. literally בהלם, אני לא צוחק!

Ayn Rand, 1981 --

#13 the king

the king

ילד מזדקן לומד את הפרנציפ רק אחרי שהוא נופל

• רשומים+
  • 4625 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 01:00

התייחסתי איך לאחרים?
זה צורם לך?! תחשוב כמה צרם לי לראות את מה שכתבת שם, עם כל הניתוחים הרציונליסטיים האלה של טענות הכובען, ועם ה"סיכויים."
זה פשוט שערורייה, וכשראיתי את זה הייתי פשוט בהלם. literally בהלם, אני לא צוחק!

תירגע, תנשום עמוק.... ועכשיו תתבגרו כבר :אוי:
"אני סמוך ובטוח שהיום אנו אדונים לגורלנו. שהמשימה שהוטלה עלינו איננה מעל כוחותינו; שנוכל לעמוד במכאובים ובמאמצים שהיא תובעת. כל עוד אנחנו מאמינים במטרה שלנו ויש לנו רצון ברזל לנצח, הניצחון לא יחמוק מידנו"
וינסטון צ'רצ'יל

"עתידנו אינו תלוי במה יאמרו הגויים, אלא במה יעשו היהודים"
דוד בן-גוריון

"ההיסטוריה מלמדת שמלחמות פורצות כאשר התוקפן מאמין שמחיר האלימות הוא זול"
רונלד רייגן

"האיש המהלך ברחוב - יש לו זכות לחיות רק משום ורק במידה שהוא מכיר בזכותי שלי לחיות; ואולם, אם יש בדעתו להרגני, אין לו שום זכות קיום, וכלל זה חל גם על עמים"
זאב ז'בוטינסקי
על קיר הברזל המוסר של "קיר הברזל"

#14 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 01:34

וואי, ממש נעלבתי- בעיקר ממך אוב. פתחת את השרשור, התיחסתי לנושא כמו שרצית, ובמקום להתעסק עם זה אתה מתעסק עם השטויות שלך ושל אורי. ממש חבל.

#15 תומר$

תומר$

$

• רשומים+
  • 3568 הודעות:

פורסם 05/12/2006 - 03:23

וואי, ממש נעלבתי- בעיקר ממך אוב. פתחת את השרשור, התיחסתי לנושא כמו שרצית, ובמקום להתעסק עם זה אתה מתעסק עם השטויות שלך ושל אורי. ממש חבל.

ברור שהתייחסתי לנושא. פיספסת?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים