מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

שאלה לתומר$

• Please log in to reply
339 replies to this topic

#1 atcha

atcha

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 213 הודעות:

פורסם 01/03/2007 - 14:41

א. בשירשור אחד שאלתי מי קרא את הקפיטל למרקס ו/או אחד הספרים של ראנד. התגובה שקיבלתי ממך היא:

את שני האחרונים קראתי, את הראשון אני לא מתכוון לקרוא.
ולשאלה שתכף תגיע אענה בשאלה: אם הייתי מספר לך על ספר מדעי שהתיזה שלו סובבת סביב הטענה כי הירח עשוי מגבינה, האם היית קורא אותו?

ב. בשרשור שני הבאת קישור למאמר של ראנד בנוגע למהות הפילוסופיה ונחיצותה לנו. מתוך המאמר הבאתי את זה:

The same is true in philosophy: you have to understand the enemy's ideas and be prepared to refute them, you have to know his basic arguments and be able to blast them.

השאלה: איך א' מסתדר עם ב'?

#2 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 01/03/2007 - 16:41

מה הקשר ל"מהות הפילוסופיה"?
וגם אתה לא מתייחס לטענה היסודית שלו. עבורו אין טעם לקרוא את הספר, אם הוא לא קיבל את הנחות היסוד עליהן הוא נשען.
תקינות פוליטית היא מפלטו של סתום המוח.

#3 atcha

atcha

• רשומים
  • 213 הודעות:

פורסם 01/03/2007 - 16:55

מה הקשר ל"מהות הפילוסופיה"?
וגם אתה לא מתייחס לטענה היסודית שלו. עבורו אין טעם לקרוא את הספר, אם הוא לא קיבל את הנחות היסוד עליהן הוא נשען.

אתה תומר$? או בא כוחו? למה אתה נדחף, כי נדחפתי לשרשור "שלך"?

#4 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 01/03/2007 - 17:06

זה הצעות לייעול. והשירשור ההוא הוא לא "שלי". בכלל, שום דבר בפורום הזה הוא לא שלי. תומר יכנס ויסביר לך בעצמו.

#5 atcha

atcha

• רשומים
  • 213 הודעות:

פורסם 01/03/2007 - 18:22

זה הצעות לייעול. והשירשור ההוא הוא לא "שלי". בכלל, שום דבר בפורום הזה הוא לא שלי. תומר יכנס ויסביר לך בעצמו.

חחחח. וואלה. הוא לא שלך. הוא "שלו".

#6 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 01/03/2007 - 21:15

פורום הינו ציבורי וכל אחד יכול להגיב כאן. מהרגע שפרסמת אין לך ממש זכות לדרוש מי יגיב ומי לא.
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#7 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 01/03/2007 - 21:23

יש לי עוד שאלה לתומר. מאחר והיוזר מסמל עבורך משהו, עם מה אתה מזדהה יותר, עם השם תומר או עם הסמל $?

#8 atcha

atcha

• רשומים
  • 213 הודעות:

פורסם 01/03/2007 - 21:30

פורום הינו ציבורי וכל אחד יכול להגיב כאן. מהרגע שפרסמת אין לך ממש זכות לדרוש מי יגיב ומי לא.

מה הקשר? לא אמרתי שלא יגיב, אלא שלא יענה בשמו, זה הכל. לא נראה לי שהוא זקוק לסיוע, בטח שלא מזיו, שאיתו היתה אמורה להיות הבנה, שכנראה רק אני הבנתי. בכל מקרה, השאלה הופנתה לתומר$ (זה הניק, לא אני בחרתי אותו, תשאל את בעליו על מקורו), לכשימצא לנכון לענות על השאלה. מה הבעיה, אני לא מבין.

#9 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 01/03/2007 - 21:51

מה הקשר? לא אמרתי שלא יגיב, אלא שלא יענה בשמו, זה הכל. לא נראה לי שהוא זקוק לסיוע, בטח שלא מזיו, שאיתו היתה אמורה להיות הבנה, שכנראה רק אני הבנתי. בכל מקרה, השאלה הופנתה לתומר$ (זה הניק, לא אני בחרתי אותו, תשאל את בעליו על מקורו), לכשימצא לנכון לענות על השאלה. מה הבעיה, אני לא מבין.

לא עניתי בשמו. זה פשוט להבין את הכתוב (למרות שאני יודע שתומר לא כותב ברור)
ואני לא יודע על איזו הבנה אתה מדבר. אני שלחתי לך ה"פ שלא נענתה. אתה רוצה להסביר לי משהו, אתה צריך להבהיר לי אותו.

כמו לכל משתתף בדיונים, יש לך שתי אפשרויות עיקריות:
1) להציג טיעונים שפונים לשכל ולהיגיון, ולהציג להם נימוקים, וכל זה רצוי בצורה שנותנת כבוד לזולת.
2) להשתמש בטיעונים שפונים לרגש, ולהשתמש באלימות.

כשתבחר באפשרות הראשונה, אני אשמח לנסות להתחשב בכל דבר שתבקש.

#10 atcha

atcha

• רשומים
  • 213 הודעות:

פורסם 01/03/2007 - 22:47

.

#11 תומר$

תומר$

$

• רשומים+
  • 3568 הודעות:

פורסם 02/03/2007 - 02:21

השאלה: איך א' מסתדר עם ב'?

מאחר ואני יודע בודאות שהירח לא יכול להיות עשוי מגבינה, אינני מבזבז זמן על ספרים שטוענים את ההפך. את האידיאלוגיה של מרקס הבנתי מקריאת המניפסט. קריאת הספר הנ"ל לא תספק לי תחמושת חיונית. במידה והייתי מגלה שבספר הנ"ל עולות שאלות חשובות שאינני יכול לענות עליהן או לסתור אותן, בהחלט הייתי קורא אותו.

אם אתה נמצא בטנק, ירי של כדורי גומי לא צריך להטריד אותך.

#12 תומר$

תומר$

$

• רשומים+
  • 3568 הודעות:

פורסם 02/03/2007 - 02:26

יש לי עוד שאלה לתומר. מאחר והיוזר מסמל עבורך משהו, עם מה אתה מזדהה יותר, עם השם תומר או עם הסמל $?

שאלה מוזרה.

#13 בועז ח

בועז ח

ברונזה

• רשומים+
  • 767 הודעות:

פורסם 02/03/2007 - 05:31

atcha

אני א תומר וגם לא בא כוחו אבל אם יורשה לי (ונדמה לי שיורשה לי) אני רוצה לתת לך תשובה מתוך מה שאני מוצא במובאה שלך. שים לב לסוף הציטוט שאתה מביא:

"you have to know his basic arguments and be able to blast them " - הספר שאתה מציע בדומה לכל הספרים של מרקס מעבר למניפיסט הם הרחבות משמימות של הפילוסופיה שלו. אין בהן הרבה טעם. כל הbasic arguments נמצאים המניפסט. כך שהסרוב של תומר לקרוא את אותו הספר עומד בקנה אחד עם הדברים של ראנד (לי אישית זה לא כל-כך חשוב אבל לצורך הדיון...)

#14 atcha

atcha

• רשומים
  • 213 הודעות:

פורסם 02/03/2007 - 10:21

atcha

אני א תומר וגם לא בא כוחו אבל אם יורשה לי (ונדמה לי שיורשה לי) אני רוצה לתת לך תשובה מתוך מה שאני מוצא במובאה שלך. שים לב לסוף הציטוט שאתה מביא:

"you have to know his basic arguments and be able to blast them " - הספר שאתה מציע בדומה לכל הספרים של מרקס מעבר למניפיסט הם הרחבות משמימות של הפילוסופיה שלו. אין בהן הרבה טעם. כל הbasic arguments נמצאים המניפסט. כך שהסרוב של תומר לקרוא את אותו הספר עומד בקנה אחד עם הדברים של ראנד (לי אישית זה לא כל-כך חשוב אבל לצורך הדיון...)

אני מבין שאתה אתה מבין הלא-קוראים, וזה גם לא חשוב לך, אבל בכל זאת הגבת. אתה בדכ נוהג באופן כזה?

#15 Berry

Berry

-=42=-

• מנהלי פורום
  • 5162 הודעות:

פורסם 02/03/2007 - 10:29

אני מבין שאתה אתה מבין הלא-קוראים, וזה גם לא חשוב לך, אבל בכל זאת הגבת. אתה בדכ נוהג באופן כזה?

אני נוהג באופן כזה לפעמים. למה?
"the best way to predict the future is to create it"
"life is a journey, not a destination"

No credit for you! come back- one year

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים