מעבר לתוכן

- - - - -

אלוהים

• Please log in to reply
592 replies to this topic

#16 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 27/08/2007 - 17:54

אבל, לדעתי האמונה העיוורת היא מחיר יקר לכך.

ואלי היא דווקא זולה?
אולי במבט היסטורוי רחב היא הוכיחה את עצמה פונקציונלית כטובה ומוצלחת מאשר מסורת של פיקפוק בכל מושג וערך ממשי, כקדושת דור ה-X ?

אתה חושב למשל שלולא האמונה היהודית והקשר המטא-פיסי המאחד , יש סיכוי כלשהו שאתה או כל אחד מאיתנו היה מתקיים בישראל או בכלל?

#17 free radical

free radical

רובין הוד

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 12023 הודעות:

פורסם 27/08/2007 - 18:18

ואלי היא דווקא זולה?
אולי במבט היסטורוי רחב היא הוכיחה את עצמה פונקציונלית כטובה ומוצלחת מאשר מסורת של פיקפוק בכל מושג וערך ממשי, כקדושת דור ה-X ?

אתה חושב למשל שלולא האמונה היהודית והקשר המטא-פיסי המאחד , יש סיכוי כלשהו שאתה או כל אחד מאיתנו היה מתקיים בישראל או בכלל?

כמו האמונה של היהודים באירופה שאלוהים יציל אותם מיד הנאצים?
אכן, השואה הנה מחיר זול תמורת הזכות לחיות בסטלה...
תמונה מצורפת
שלטון החוק

תמונה מצורפת

BECAUSE IT'S ALWAYS TITS SEASON

[url="http://forum.bgu.co....showforum=346"][size="3"]הפורום הציוני[/size][/url], כי עוֹד לֹא אָבְדָה תִּקְוָתֵנוּ

[size="4"]

ח... חפ... חפר... חפרן מדופלם

[/size]

name='אורח/ת' post='1628988' date='14/12/07 , 12:22']לא. כל עוד אין לך בעיה עם ערבי אקראי, ואתה מוכן לגור בשכנות אליו, לבלות איתו בפאב השכונתי ולקיים איתו כל אינטראקציה רגילה בין בני אדם, ואתה תפסול אותו רק אם תדע שהוא שונא אותך ורוצה בחורבן מדינתך. במקרה כזה - הכל סבבה איתך, אני מעניק לך בזאת את עיטור יפי הנפש.[/quote]

חיילים אלמונים הננו, בלי מדים,
וסביבנו אימה וצלמות.
כולנו גויסנו לכל החיים:
משורה משחרר רק המוות.

בימים אדומים של פרעות ודמים,
בלילות השחורים של יאוש,
בערים בכפרים את דגלנו נרים
ועליו: הגנה וכיבוש.

I just want you all to notice me and people to see
that somewhere deep down, there's a decent human being in me
It just can't be found, so the reason you've been seeing this me
is cause this is me now, the recent dude who's being this mean

EMINEM

#18 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 27/08/2007 - 18:51

אני אגיד לך ת באנדר-סטיטמנט זו לא היתה בעיה של אמונה באל. .
אם כבר קרוב יותר להיפוך היוצרות. אובדן הזכרון הזהותי היא שגרמה לכך שהיהודים שחיו חיים חסרי זהות היו כצאן חסר מגן.

כנכד למי שרוב משפחתו נטבחה גרמניה רובם האמינו שהפן הדתי והזהותי כבר לא משחק תפקיד כבר שנים קודם.
רופאים, עו"ד מרצים באקדמיות וכו' הם היו בטוחים שהנאורות המערבית בוודאי בערש התרבות של שטראוס, בטהובן וכו' תמיד תתגבר על עניין הזהות.

והן כמו יהודי המזרח(אירופה) שילמו ת מלוא המחיר של השכחה, אובדן הזהות היהודית והניהליזם של אמונה עוורת הליברליזם האירופי הקדוש.

#19 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 27/08/2007 - 19:57

הצהרת בלפור היתה אמורה לגרום ליהודים לעלות ארצה.
מה לעשות שעד היום מרבית היהודים תקועים בגלות (בין אם נפשי, בין אם פיסי, ובין אם הם סתם מתיוונים חדשים)?

#20 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 27/08/2007 - 20:10

הצהרת בלפור היתה אמורה לגרום ליהודים לעלות ארצה.
מה לעשות שעד היום מרבית היהודים תקועים בגלות (בין אם נפשי, בין אם פיסי, ובין אם הם סתם מתיוונים חדשים)?

לא חושב שזו דווקא הצהרת בלפור שהיתה אמורה לתמרץ יהודים בעלי זהות לממש את ההגיון הקיומי שלהם. לפחות לא הגורם העיקרי.
אני הייתי מצפה כמו ברנר נביא הזעם של שנים קודם לכן שתקף את הגלותיות, ואת מה שהיא מכילה בתוכה שהיהודים יבינו קודם כל את הצורך האוגני שלהם לשוב אל ארץ מולדת וליישבה מחדש.
וכאן ידידי, כפי שאיזנתי את התמונה מול המתקפה המוכרת על דתיים, צריך לאמר את כל האמת בהקשר ההוליסטי.
רוב מי שחבשו כסות לראשם כמו רוב מי שלא חבשו אותה והתאהבו "בנאורות האירופית" המדומה כאחד חטאו באי רציונליות גדולה כשהתנתקו מזהותם הלאומית ומימושה במולדתם.
גם היהודים האלה וגם אלה שילמו את מלוא המחיר.

#21 Kayben

Kayben

אינדיאני במדבר

• רשומים+
  • 5319 הודעות:

פורסם 27/08/2007 - 21:01

ואלי היא דווקא זולה?

תשובה יפה!!!
(אגב, התשובה שנתת היא באמת הסיבה האמיתית ללמה המציאו את הדת, לדעתי)

כאשר היינו בגולה, אין ספק שללא הדת, היה פירוק טוטאלי של העם, כמו שלדוגמא קורה היום ליהדות ארה"ב וכל ההתבוללות שם.
אבל, כאן בישראל, אני כבר תחום לאזור שטח מסוים - ארץ ישראל.
יש לי שפה משלי, ואפילו אפשר להגיד לאום משל עצמי, הלאום היהודי (ללא קשר לאמונה)
ככה שאיני חייב עוד להאמין בדת בשביל לאחד את העם במסגרת זו, כי יש לי מסגרות אחרות, אני לא בסכנת התבוללות בארץ.

אתה יכול לטעון מנגד, שגם בעבר הרחוק, שעם ישראל ישב בציון, באו והגלו אותו. ללא אותה אמונה, לא היה שב אותו עם לארצו אחרי 2000 שנות גלות.
כלומר, לעולם האמונה יכולה לשמש כגורם מקשר נוסף שאינו שפה או אדמה. לכל צרה שלא תבוא.
באלף שנים האחרונות, נכבשה ישראל פעמים כה רבות, שאי אפשר להוציא מכלל אפשרות הגיונית, שהדבר לא יקרה עוד כמה פעמים באלף הבא.
אתה אפילו יכול לטעון, שבחבל ארץ מרכזי כמו שלנו (ולא אי כמו בריטניה), חייבים להיות בעלי אמונה על מנת להחזיק מעמד!
ואני, איני מכיר אמונה יוקדת יותר מאשר האמונה לאל שכבר צברה אלפי שנות מסורת וניסיון.

כאן מגיע הפרדוקס, אני לא יכול להאמין גם באלוהים, וגם באמת האמיתית של הצורך באמונה צד לצד.
זה או זה - או זה... באמת דילמה קשה.
הכנסת אותי לבלבלות.

אולי למישהו אחר יש פתרונים.

#22 free radical

free radical

רובין הוד

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 12023 הודעות:

פורסם 27/08/2007 - 23:49

קיבלתי את התיקונים. אין ספק שגם אמונתם של היהודים החילוניים והמתבוללים בשיוכם האירופי מנעה מהם לעשות מעשה ולהימלט. הנקודה היא שאמונה עיוורת, ולא משנה במה, מובילה בהכרח לאסון. קיבעון מחשבתי והעדר נכונות תמידית לבחינה מחדש של המציאות הם מרשם בדוק לקטסטרופה.
וכמו אז כן עכשיו...
תמונה מצורפת
שלטון החוק

תמונה מצורפת

[url="http://forum.bgu.co....showforum=346"][size="3"]הפורום הציוני[/size][/url], כי עוֹד לֹא אָבְדָה תִּקְוָתֵנוּ

[size="4"]

[/size]

name='אורח/ת' post='1628988' date='14/12/07 , 12:22']לא. כל עוד אין לך בעיה עם ערבי אקראי, ואתה מוכן לגור בשכנות אליו, לבלות איתו בפאב השכונתי ולקיים איתו כל אינטראקציה רגילה בין בני אדם, ואתה תפסול אותו רק אם תדע שהוא שונא אותך ורוצה בחורבן מדינתך. במקרה כזה - הכל סבבה איתך, אני מעניק לך בזאת את עיטור יפי הנפש.[/quote]

וסביבנו אימה וצלמות.
כולנו גויסנו לכל החיים:
משורה משחרר רק המוות.

בלילות השחורים של יאוש,

EMINEM

#23 free radical

free radical

רובין הוד

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 12023 הודעות:

פורסם 28/08/2007 - 00:01

תשובה יפה!!!
(אגב, התשובה שנתת היא באמת הסיבה האמיתית ללמה המציאו את הדת, לדעתי)

כאשר היינו בגולה, אין ספק שללא הדת, היה פירוק טוטאלי של העם, כמו שלדוגמא קורה היום ליהדות ארה"ב וכל ההתבוללות שם.
אבל, כאן בישראל, אני כבר תחום לאזור שטח מסוים - ארץ ישראל.
יש לי שפה משלי, ואפילו אפשר להגיד לאום משל עצמי, הלאום היהודי (ללא קשר לאמונה)
ככה שאיני חייב עוד להאמין בדת בשביל לאחד את העם במסגרת זו, כי יש לי מסגרות אחרות, אני לא בסכנת התבוללות בארץ.

אתה יכול לטעון מנגד, שגם בעבר הרחוק, שעם ישראל ישב בציון, באו והגלו אותו. ללא אותה אמונה, לא היה שב אותו עם לארצו אחרי 2000 שנות גלות.
כלומר, לעולם האמונה יכולה לשמש כגורם מקשר נוסף שאינו שפה או אדמה. לכל צרה שלא תבוא.
באלף שנים האחרונות, נכבשה ישראל פעמים כה רבות, שאי אפשר להוציא מכלל אפשרות הגיונית, שהדבר לא יקרה עוד כמה פעמים באלף הבא.
אתה אפילו יכול לטעון, שבחבל ארץ מרכזי כמו שלנו (ולא אי כמו בריטניה), חייבים להיות בעלי אמונה על מנת להחזיק מעמד!
ואני, איני מכיר אמונה יוקדת יותר מאשר האמונה לאל שכבר צברה אלפי שנות מסורת וניסיון.

כאן מגיע הפרדוקס, אני לא יכול להאמין גם באלוהים, וגם באמת האמיתית של הצורך באמונה צד לצד.
זה או זה - או זה... באמת דילמה קשה.
הכנסת אותי לבלבלות.

אולי למישהו אחר יש פתרונים.

מה שמאחד עמים זה לא רק אמונה, אלא זהות חזקה משותפת המתבססת על מכנה משותף רחב, כמו גם היסטוריה משותפת ואמונה באחדות גורל וסולידריות. דת היא כנראה הדוגמה הטובה ביותר לכך, אך אין זה אומר שבשנות האלפיים יש להאחז בדת כגורם המחבר היחידי בין שני יהודים.
אני מרגיש קשר עמוק אליך ואל כל היהודים, לא בגלל ששנינו מאמינים באותו האל, או מצייתים לאותה הלכה, אלא בגלל ההיסטוריה המשותפת שלנו, והידיעה העצובה שבכל מקום שאליו נלך נהיה קודם כל יהוד(ונ)ים ורק אח"כ בני אדם. הקשר הזה הוא מה שגורם לי להרגיש חלק מהעם היהודי, ושבגללו אהיה מוכן להרוג ולהיהרג למען יהודים אחרים.
אני מאמין שיש חילונים רבים המרגישים כמוני, ללא כל תלות בדת. אגב, זוהי לדעתי אחת הסיבות שאנשים רבים (כמוני) עושים את ההפרדה בין דת למסורת. חגים ומועדים היסטוריים (בין אם מדובר בחג הפסח ובין אם מדובר ביום השואה) הם המחזיקים עם ביחד, לא רק שמירת שבת וכשרות.
היופי שבעידן המודרני הוא שאדם רשאי לחיות את חייו כרצונו, ולקיים את המצוות שמתאימות לתפישת עולמו וערכיו, ואך ורק אותן.
אני אישית מתכוון לנצל את החופש הזה עד תומו.
תמונה מצורפת
שלטון החוק

תמונה מצורפת

[size="4"]

[/size]

וסביבנו אימה וצלמות.
כולנו גויסנו לכל החיים:
משורה משחרר רק המוות.

בלילות השחורים של יאוש,

EMINEM

#24 liransh

liransh

Look at the stars, look how they shine for you

• רשומים+
  • 1567 הודעות:

פורסם 28/08/2007 - 00:04

כאשר דנים פה על הוכחה לקיומו או לאי קיומו של אלוהים, השאלה הראשונה שצריך לשאול היא "מהי הוכחה"?

לכך יש 2 תשובות:

1. הוכחה לוגית, במובן המתמטי של המילה. מתחילים ממערכת אקסיומות וכללי היסק מסויימים (למשל אם A גורר את B וגם A אז B), ואז מנסים להוכיח את הטיעון. השיטה הזאת היא בעייתית במקרה של הוכחת קיומו של אלוהים, משום שקשה מאוד להסכים על אקסיומות מקובלות.

2. הוכחה אמפירית, במובן של מדעי הטבע. לשם כך יש להציע ניסויים ברי שחזור שיוכיחו או יפריכו את קיומו של אלוהים. אשמח לשמוע אם למישהו יש ניסוי אמין כזה.
לא פעם זה קשה
אבל לרוב מילה טובה
מיד עושה לי טוב
רק מילה טובה
או שתיים לא יותר מזה

#25 תומר$

תומר$

$

• רשומים+
  • 3568 הודעות:

פורסם 28/08/2007 - 00:25

כאשר דנים פה על הוכחה לקיומו או לאי קיומו של אלוהים, השאלה הראשונה שצריך לשאול היא "מהי הוכחה"?

לכך יש 2 תשובות:

1. הוכחה לוגית, במובן המתמטי של המילה. מתחילים ממערכת אקסיומות וכללי היסק מסויימים (למשל אם A גורר את B וגם A אז B), ואז מנסים להוכיח את הטיעון. השיטה הזאת היא בעייתית במקרה של הוכחת קיומו של אלוהים, משום שקשה מאוד להסכים על אקסיומות מקובלות.

2. הוכחה אמפירית, במובן של מדעי הטבע. לשם כך יש להציע ניסויים ברי שחזור שיוכיחו או יפריכו את קיומו של אלוהים. אשמח לשמוע אם למישהו יש ניסוי אמין כזה.

כל הוכחה מתבססת על אקסיומות.

#26 liransh

liransh

• רשומים+
  • 1567 הודעות:

פורסם 28/08/2007 - 00:27

כל הוכחה מתבססת על אקסיומות.

הוכחות אמפיריות פחות מתבססות על אקסיומות, אלא במידה מסויימת על אמונה (ערכנו 1000 ניסויים במקומות שונים בכדור הארץ, ובכולם מדדנו כוח של 1 <הכנס יחידת מידה כרצונך> בין שני אלקטרונים - אז "הוכחנו" שבכל מקום בכדור הארץ יש כוח של 1 < > בין שני אלקטרונים.
לא פעם זה קשה
אבל לרוב מילה טובה
מיד עושה לי טוב
רק מילה טובה
או שתיים לא יותר מזה

#27 תומר$

תומר$

$

• רשומים+
  • 3568 הודעות:

פורסם 28/08/2007 - 00:37

אפרופו הדיונים כאן על ידע מוחלט: איך אנחנו יודעים שאלוהים לא קיים?

בין היתר, כי הקיום שלו יוצר פרדוקס:
1. אם הוא יצר את היקום, מי יצר אותו? ומי יצר את מי שיצר אותו? ומי יצר את מי שיצר את מי שיצר אותו? ומי יצר....
2. אם הוא כל יכול, מה עוצר בעדו ליצור אבן שאין בכוחו להרימה?

#28 תומר$

תומר$

$

• רשומים+
  • 3568 הודעות:

פורסם 28/08/2007 - 00:41

הוכחות אמפיריות פחות מתבססות על אקסיומות, אלא במידה מסויימת על אמונה (ערכנו 1000 ניסויים במקומות שונים בכדור הארץ, ובכולם מדדנו כוח של 1 <הכנס יחידת מידה כרצונך> בין שני אלקטרונים - אז "הוכחנו" שבכל מקום בכדור הארץ יש כוח של 1 < > בין שני אלקטרונים.

זאת לא הוכחה. דוגמא לאבסורד הזה בהוכחה שמים רותחים במאה מעלות. עורכים את הניסוי ב1000 מקומות בעולם, מסיקים שהמים רותחים תמיד במאה מעלות וכמה שנים אח"כ מגלים שהגובה מפני הים משפיע על נק' הרתיחה. בניגוד להסקה כושלת כמו זו, הוכחה מחייבת קשר סיבתי.

#29 liransh

liransh

• רשומים+
  • 1567 הודעות:

פורסם 28/08/2007 - 00:45

1. אם הוא יצר את היקום, מי יצר אותו? ומי יצר את מי שיצר אותו? ומי יצר את מי שיצר את מי שיצר אותו? ומי יצר....

שתי הדוגמאות האלה אינן פרדוקסים.
לגבי 1 - זה שהוא יצר את היקום לא אומר שמישהו יצר אותו.
לגבי 2- כרגע, לצורך הדיון יצור X הוא יצור כל יכול. בפרט, הוא יכול ליצור אבן שלא ניתן להרימה. ברגע שהוא יצר אותה הוא הפך את עצמו ל לא כל יכול. אין בכך סתירה. הוא פשוט יכול לבצע דברים שיגרמו לו להיות לא כל יכול.
לא פעם זה קשה
אבל לרוב מילה טובה
מיד עושה לי טוב
רק מילה טובה
או שתיים לא יותר מזה

#30 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 28/08/2007 - 00:48

1. פתאום אתה לא מקבל את קיומו של קיים נטול סיבה? בחיי שזה מוזר...לפני 16 דקות כן קיבלת את זה:

אתה צודק ב100%.

-----------

הבחירה החופשית של האדם היא סוג של בריאה כזו (אבן שאין בכוחו להרימה)
בבריאה טמונה הגבלה (מרצונו ומיוזמתו) מסויימת לכוחו.
העיניין הוא שכל ההוויה של האדם ושל העצים והכוכבים, הכל מקבל חיות בכל רגע.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים