מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

"מה ההצדקה המוסרית למיסים?"

• Please log in to reply
594 replies to this topic

#586 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 09/09/2008 - 23:20

שטויות. מוצרים פטרוכימיים מיוצרים במסות. העלות שלהם רק תעלה בטווח הארוך, כי יצטרכו לקדוח יותר ויותר עמוק כדי למצוא נפט.

המחיר שלהם יעלה מכיוון שאין שוק חופשי - כלומר "שוק" הנפט נתון לרגולציה (= כוח ואיומים).
מצד אחד שולטים בו בכוח חבורה של מזייני גמלים וחובשי מגבות-מטבח (סעודיה), ומצד שני שולטים בו בכוח חבורה של "ירוקים" שמונעים קידוח (ארה"ב).
ברגע שישחררו את הנפט מציפורני שתי הקבוצות האלה, המחיר שלו ירד לגרושים.

אין לך שום דרך לקבוע ששכר הלימוד שאתה משלם ירד בטווח הארוך, בטח ובטח שלא העלות שלו (שני הדברים שונים לחלוטין - יש עלות ייצור ויש מחיר לצרכן. בכל מקרה, אינך יכול לדעת לגבי אף אחד מהם).

אין לי דרך - חוץ מהידע שזה קורה לאורך כל ההיסטוריה האנושית המתועדת, עבור כל מוצר שאינו נתון לרגולציה.

שום דבר ממה שכתבת לא מוכיח ששוק חופשי הוא "טוב" לאדם הרציונאלי ומועיל לו. אדם בשוק חופשי יכול למצוא עצמו בפשיטת רגל בלי בעיה, וזה לא "טוב" בשבילו.

ואדם חי עלול למצוא את עצמו חולה/גוסס/מת בלי שום בעייה, לכן זה בטח לא יכול להיות "טוב" בשבילו לחיות. עדיף לא להיוולד מלכתחילה.

אבל האופציה של לשלם רק עבור מה שאתה מעוניין וצריך לא קיימת.
אני רוצה חלב 2.5% אחוז שומן. אין כזה דבר על המדפים. יש רק 1%, 2%, 3% או 5%. אני מחליט לקחת את ה-3% אז אני צריך לשלם.

הטיפשות שלך לא מפסיקה להגיע לשיאים חדשים.
אתה בכלל לא מבין מה אתה משווה עם מה, ומדבר כאלה שטויות שאני נקרע כאן מצחוק.
יופי שאם אתה בוחר לקחת 3% אז אתה צריך לשלם, אבל אני לא בוחר לקחת משהו.
אני מחויב - באיומי כליאה - לשלם על ה-3%, אפילו שאני בכלל לא רוצה אותו!

באותו אופן, אין לך את האופציה לשלם רק תמורת ביטחון. יש רק ביטחון + חינוך + בריאות + התנחלויות + ישיבות חרדיות.

כן, אני יודע. ועוד בחדשות: העולם עגול.
תראה, חתיכת טמפיט: מטרת השירשור היא לא לדווח לי על המצב בשטח (אותו אני יודע), אלא לענות על השאלה "מה ההצדקה המוסרית למיסים".
יש לך תשובה לשאלה הזו, או לא?

נשארת בארץ, דהיינו, צרכת ביטחון - שלם. לא שילמת - לכלא. לא רוצה לשלם בעתיד - אל תחיה כאן.

בדיוק להיפך: אתה רוצה להכריח אותי לשלם? אני לא מוכן לזה.
נא לעבור למדינה אחרת, ולהכריח את התושבים שם לשלם.

סבבה, בתנאי שאתה מקבל את העובדה שזכותו של פרץ לירות לך כדור בראש בשניה שסירבת לשלם על החלב שלקחת מהמדף שלו.

אלוהים, הטיפשות אינה יודעת גבולות.
ראיתי הרבה טיפשים כאן בפורום לאורך השנים, אבל כזה דבר...
זה פשוט נורא!
אתה בטח כל כך טיפש שאתה בכלל לא מבין על שום מה ולמה אני קורא לך טיפש.

אז נא להפסיק לנשום, להשתמש בתאורת רחוב בלילה, ולהיות "בטוח" (דהיינו להשתמש בשירותי הצבא והמשטרה).

הממשלה לא מספקת לי אוויר, ולכן אין לי סיבה להפסיק לנשום.
אני בהחלט אפסיק להשתמש בתאורת הרחוב: זו שברחובות קריית אתא, ובקריית מוצקין, ובכרמיאל, ובבאר-יעקב, ובכל מקום אחר שבו אני לא גר.

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#587 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 10/09/2008 - 01:02

אורי, דווקא התחלת את השרשור רגוע יחסית, למה התעצבנת פתאום?

#588 אורח - הטמפיט הטיפש

אורח - הטמפיט הטיפש
  • אורחים

פורסם 10/09/2008 - 02:08

ככה זה כשאין לו משהו בעל ערך להגיד - לא נותר לו אלא לקלל.

כל טוב.

#589 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 10/09/2008 - 19:04

מחוג טולרנטיות הטיפשות הגיע לאדום. זה לא תלוי בי, מצטער.
ל-39 עמודים של רוגע (מתוך 40) אתה קורא "התחלה"?

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#590 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 10/09/2008 - 22:50

מחוג טולרנטיות הטיפשות הגיע לאדום. זה לא תלוי בי, מצטער.
ל-39 עמודים של רוגע (מתוך 40) אתה קורא "התחלה"?

צודק, באמת רואים שהשתדלת.
הופתעתי שזה לא קרה יותר מוקדם.
אגב, אחד השרשורים המוצלחים.
אותי שכנעת.

#591 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 11/09/2008 - 00:53

מנהלים- ההודעה הזו מיועדת אליכם.

אותי שכנעת.

מי זה "אותי"? שירשור שהיה אמור להיות רציני, והוחרב בידי שלושה אנשים שסירבו להזדהות.
איך אני בדיוק אמור לברור את הבר מהתבן מתוך 40 עמודים כשחצי מהם נכתבו על ידי 4 אנשים שונים שאינם מזדהים?

יש שירשורים שצריך לנעול בפני בילתי מזוהים. אחרי הכל מדובר על נושא שנטחן כאן כבר כמה שנים ועדין לא כל הפינות סגורות.

#592 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 11/09/2008 - 01:44

אגב, אחד השרשורים המוצלחים.
אותי שכנעת.

על מה אתה מדבר, זה אחד השירשורים הגרועים ביותר. שום דבר לא יצא ממנו.
במקום להסביר מה ההצדקה המוסרית למיסים, כל מיני מפגרים בחרו לספר לי בפעם המיליון מהן האופציות העומדות לרשותי (לעבור מדינה),
ולדווח לי שגבייה באיומים של מיסים היא מוצדקת כי אני "מקבל שירותים" שממומנים ע"י המיסים שנגבים ממני באיומים.
הטיפשות בפורום מעולם לא ידעה שיאים כאלה, רמת הטיעונים מעולם לא הייתה נמוכה יותר, והעיקשות שבהצגתם מעולם לא הייתה מגוחכת יותר.
המעטים שכן ניסו להסביר מה ההצדקה המוסרית למיסים התגלו כילדים מפונקים במקרה הטוב - או כנאצים במקרה הרע: ה"הצדקה" שלהם היא פשוט העובדה שהם רוצים משהו. הם רוצים => אני צריך לשלם.

ממש לא ברור לי על בסיס מה השתכנעת. אפילו לא ברור לי במה השתכנעת.

Ayn Rand, 1981 --

#593 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 11/09/2008 - 01:47

מנהלים- ההודעה הזו מיועדת אליכם.

מי זה "אותי"? שירשור שהיה אמור להיות רציני, והוחרב בידי שלושה אנשים שסירבו להזדהות.
איך אני בדיוק אמור לברור את הבר מהתבן מתוך 40 עמודים כשחצי מהם נכתבו על ידי 4 אנשים שונים שאינם מזדהים?

יש שירשורים שצריך לנעול בפני בילתי מזוהים. אחרי הכל מדובר על נושא שנטחן כאן כבר כמה שנים ועדין לא כל הפינות סגורות.

זה בכלל לא משנה מי זה "אותי".
ומה זה "הוחרב"? מה היה צריך לקרות כדי שלא תחשוב שהשירשור "הוחרב"?
חוץ מזה שלהתלונן על אורחים כשאתה עצמך אורח זה מגוחך.

Ayn Rand, 1981 --

#594 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 11/09/2008 - 23:27

זה בכלל לא משנה מי זה "אותי".

אם לא הבנת, יש עיניין כזה שאנשים קוראים דיונים של אחרים. זה בדיוק ההבדל בין מטרתן של הודעות פרטיות ולבין כתיבת הודעות ציבוריות.

ומה זה "הוחרב"?

הוחרב=צריך לבזבז המון זמן על למצוא הודעות ראויות של אורחים, ואלה תופסות חצי מההודעות.

חוץ מזה שלהתלונן על אורחים כשאתה עצמך אורח זה מגוחך.

זו הערה כללית שאין חשיבות למי עומד מאחוריה. פשוט הערה שמיועדת למנהלים שיוכלים להפוך את הפורום הזה, או ליתר דיוק כמה דיונים בפורום הזה, למועילים יותר.

#595 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 11/09/2008 - 23:42

אם לא הבנת, יש עיניין כזה שאנשים קוראים דיונים של אחרים. זה בדיוק ההבדל בין מטרתן של הודעות פרטיות ולבין כתיבת הודעות ציבוריות.

הוחרב=צריך לבזבז המון זמן על למצוא הודעות ראויות של אורחים, ואלה תופסות חצי מההודעות.

זו הערה כללית שאין חשיבות למי עומד מאחוריה. פשוט הערה שמיועדת למנהלים שיוכלים להפוך את הפורום הזה, או ליתר דיוק כמה דיונים בפורום הזה, למועילים יותר.

שיהיה.
אתה רוצה להמשיך בדיון? אמרת שיש פינות לא סגורות...

Ayn Rand, 1981 --

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים