מעבר לתוכן

- - - - -

אני רוצה לדבר על גזענות מזרחית.

• Please log in to reply
473 replies to this topic

#16 Tziff5

Tziff5

אני לא גזען - אני שונא את כולם באופן שווה

• רשומים+
  • 5644 הודעות:

פורסם 02/11/2008 - 23:43

יש גם גזענות מזרחית כלפי אשכנזים אבל זו חסרת ביטוי מעשי מכיוון שהאשכנזים מחזיקים ברוב עמדות הכוח במדינה. לכן כמעט ורק גזענות אשכנזית כלפי מזרחיים מקבלת ביטוי מעשי וחשוב בחיי היומיום.

מה אחוז המזרחים, איך שלא תגדיר אותם, מאזרחי ישראל היהודים?

עובדה: כל פעם שנערך מבחן בוזגלו - הרוב נכשלים.
עובדה: אחוז המזרחים בעמדות השפעה נמוך בהרבה מהאחוז שלהם באוכלוסיה.

הוכחות זה לחלשים?

its better to be drunk than to be smart.
666 is evil, but 25.806975801127880315188420605149 is the root of all evil.
it's so simple to be wise. just think of something stupid to say, and dont say it!
women - can't live with them, can't successfully refute their hypothesis.
z

#17 אורח - me

אורח - me
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 00:06

אני מציע לך לכתוב קורות חיים זהים, פעם אחת עם שם מזרחי, פעם אחת עם שם אשכנזי, לשלוח לאותם מקומות עבודה בדיוק ותראה את ההבדל...

לא הבנת מילה ממה שכתבתי. איך אני יודע? כי אתה בחרת במיוחד להתעלם ממה שכתבתי, והנה מה שכתבתי, להזכיר לך:
"אני מצטער שאני מדבר רק על הגזענות המזרחית כרגע. זה שאני מדבר עליה בלבד, לא אומר שאני מכחיש שיש גזענות ממסדית ואשכנזית – אני אפילו מודה ומסכים לחלוטין. את השורה הזו אני כתבתי במיוחד למי שיגיב ויכתוב לי "כן כן, וכאילו שאין גזענים אשכנזים!""
אז תסביר לי למה אתה בדיוק בוחר שוב להגיד שיש גזענות כלפי מזרחים כשאני מודה ואומר שזה נכון, כבר לפני, במיוחד בשבילך? התגובה שלך לא רק צפויה, אלא שקופה.

יש גם גזענות מזרחית כלפי אשכנזים אבל זו חסרת ביטוי מעשי מכיוון שהאשכנזים מחזיקים ברוב עמדות הכוח במדינה. לכן כמעט ורק גזענות אשכנזית כלפי מזרחיים מקבלת ביטוי מעשי וחשוב בחיי היומיום.

באמת? כמו שציין El Capitan - הגזענות המזרחית כלפי אשכנזים מתבטאת בצורה הרבה יותר יום יומית, והרבה הרבה פחות במישור הפוליטיקלי קורקט שמסתכם סתם ב"אנחנו לא מחפשים עובדים כרגע" שהמזרחים מקבלים... הגזענות המזרחית כלפי אשכנזים (ובראשם רוסים) מתבטאת במכות, קללות, "תחזור לרוסיה יא רוסי" "תראו ת'אשכנזי ההומו הזה ששומע מוזיקת כינורות" וכהאנה כהאנה. אתה יודע על מה אני מדבר. תאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר.

בוא נחזור רגע לנושא המקורי - מדוע אתה טוען שבן אדם חייב לקבל על עצמו את תרבות המערב כדי להתקדם? אני לא מפשפש בצלחת של דן חלוץ או של פרץ או כל אדם אחר - מה שחשוב זה רק לאן הוא הגיע בזכות עצמו. מצידי שיאכל חריימה כל היום. הבעיה מתחילה אצל המזרחים, כאשר הם טוענים שרק בגלל שאותו אדם הגיע לפסגה, אז הוא באחת שייך לממסד האשכנזי... כלומר, גם אם הוא מזרחי בכל אספקט, רק בגלל שהוא בפסגה ה"אשכנזית ממסדית" אז הוא כבר לא מזרחי אלא "משתכנז". זה כאילו שהוא בגד במוצא שלו. זה שיא הגזענות - שנאה עצמית.

#18 אורח - Guest_מביט_*

אורח - Guest_מביט_*
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 00:12

מדעי ההתנהגות??? נו באמת, בינינו, זה לא מדעים ולא נעליים. מדעי ההתנהגות שלהם זה לכתוב על ה"שד העדתי" בכלל חוסר הצלחה במקום להתחיל בחינוך הילדים למצוינות
ולא בובליל!

במקום להיות עצלן כאחרון הבובלילים וה"צברים" וכל שאר תרבות-העילית שאתה צורך, גש אל המחקר והחוקר הוא דווקא רחוק מאוד מלבד על "שדים ורוחות".

#19 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 03/11/2008 - 00:14

-למה אם אני אגיע עם גורמט וקיסם בין השיניים לחברת הייטק לא יקבלו אותי לעבודה גם אם אני הרבה יותר מוכשר מאחרים?

קודם כל, זה שאתה טוען שלהיות מזרחי זה למצוץ קיסם בין השיניים מראה מה אתה חושב על התרבות המזרחית.

אני רוצה לראות אותך בא ככה לבית כנסת ביום כיפור, או לסבא שלך בשבת. תקבל כאפה שלא תשכח בחיים, אז אל תבלבל את המוח.

שנית, האוניברסיטאות מבוססות על התרבות והמסורת היוונית, ותעשיית ההייטק מבוסת על בוגרי האוניברסיטאות, אז ככה זה.
כשאתה תהיה מנהל חברת היי-טק תשב בראיון עם תרבוש ושרשרת חרוזים, אני בטוח שאתה תרגיש מאוד מכובד.
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#20 אורח - the king of the zone

אורח - the king of the zone
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 00:27

באמת? כמו שציין El Capitan - הגזענות המזרחית כלפי אשכנזים מתבטאת בצורה הרבה יותר יום יומית, והרבה הרבה פחות במישור הפוליטיקלי קורקט שמסתכם סתם ב"אנחנו לא מחפשים עובדים כרגע" שהמזרחים מקבלים... הגזענות המזרחית כלפי אשכנזים (ובראשם רוסים) מתבטאת במכות, קללות, "תחזור לרוסיה יא רוסי" "תראו ת'אשכנזי ההומו הזה ששומע מוזיקת כינורות" וכהאנה כהאנה. אתה יודע על מה אני מדבר. תאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר.

אוקיי. אז האשכנזי מקבל קללות ברחוב והמזרחי מופלה בקבלה למקומות עבודה, בוא נתחלף עכשיו?

אם ל"רוסי מסריח" ברחוב מפה של איזה דביל יש יותר חשיבות בעיניך מקבלה למקום עבודה אז יש לך בעיה בלהבחין בין עיקר לטפל...

וזה לא שהמזרחי לא שומע העלבות. הוא שומע אותם כל הזמן! קראת את רענן (גבלס) שקד?

בנוגע לגזענות הספציפית נגד רוסים אז מהניסיון שלי לפחות היא הרבה יותר חזקה מכיוון האשכנזים הותיקים מאשר ממזרחיים. רק שהם יודעים להיות פוליטיקלי קורקט ולא חיים בכלל בסביבה של רוסים.

עם הנתון הבא אי אפשר להתווכח: קשה יותר למצוא משפחה מרוקאית שתנדה או תעקם את הפרצוף לנוכח כניסת רוסי/אשכנזי ותיק למשפחה. גם אותו אחד שצעק "רוסי מסריח" בד"כ אינו גזען נגד רוסים בדיוק כמו שיוסי בובליל באח הגדול קרא לשיפרה "שרמוטה" אבל לא באמת חושב שהיא שרמוטה.

לעומת זאת מזרחי שינסה להיכנס למשפחה אשכנזית (בן זוג) ובימיוחד למשפחה רוסית יתקל כמעט תמיד בהתנגדות ברמה כזאת או אחרת.

בוא נחזור רגע לנושא המקורי - מדוע אתה טוען שבן אדם חייב לקבל על עצמו את תרבות המערב כדי להתקדם? אני לא מפשפש בצלחת של דן חלוץ או של פרץ או כל אדם אחר - מה שחשוב זה רק לאן הוא הגיע בזכות עצמו. מצידי שיאכל חריימה כל היום. הבעיה מתחילה אצל המזרחים, כאשר הם טוענים שרק בגלל שאותו אדם הגיע לפסגה, אז הוא באחת שייך לממסד האשכנזי... כלומר, גם אם הוא מזרחי בכל אספקט, רק בגלל שהוא בפסגה ה"אשכנזית ממסדית" אז הוא כבר לא מזרחי אלא "משתכנז". זה כאילו שהוא בגד במוצא שלו. זה שיא הגזענות - שנאה עצמית.

אף אחד לא קורא לפרץ משתכנז. הניתוח שלך לא נכון. זה לא ההישגים אלא התרבות שאומצה. אם מישהו מאמץ את התרבות המערבית כי היא יותר מתאימה לו (כמוני) שיהיה לו בכיף. אבל אם מישהו עושה את זה בגלל שהוא לא רוצה להיות נרדף או נלעג אז זה מעוות (ויש המון כאלה)

#21 אורח - the king of the zone

אורח - the king of the zone
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 00:35

קודם כל, זה שאתה טוען שלהיות מזרחי זה למצוץ קיסם בין השיניים מראה מה אתה חושב על התרבות המזרחית.

אני רוצה לראות אותך בא ככה לבית כנסת ביום כיפור, או לסבא שלך בשבת. תקבל כאפה שלא תשכח בחיים, אז אל תבלבל את המוח.

אתה צודק, סתם הייתי עני בדוגמאות.

שנית, האוניברסיטאות מבוססות על התרבות והמסורת היוונית, ותעשיית ההייטק מבוסת על בוגרי האוניברסיטאות, אז ככה זה.
כשאתה תהיה מנהל חברת היי-טק תשב בראיון עם תרבוש ושרשרת חרוזים, אני בטוח שאתה תרגיש מאוד מכובד.

אני זה לא האישיו. ואני גם לא בא לקבוע לאנשים מה לעשות עם החברות שלהם.

אבל עצם זה שמעניין אותם בכלל איך אני מתלבש זה מגוחך.

מבוסס על התרבות היוונית? איך זה רלוונטי לשנת 2008? מה, אם אני משחק שש-בש בהפסקה אי אפשר ללמד אותי mux בשיעור?

לא כ"כ ברור...

#22 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 03/11/2008 - 00:36

בנוגע לגזענות הספציפית נגד רוסים אז מהניסיון שלי לפחות היא הרבה יותר חזקה מכיוון האשכנזים הותיקים מאשר ממזרחיים. רק שהם יודעים להיות פוליטיקלי קורקט ולא חיים בכלל בסביבה של רוסים.

אני גרתי בשכונה שבה אנחנו היינו המשפחה הרוסית היחידה. קיבלנו מהשכנים שלנו יחס גרוע ביותר.

השכנים היחידים שהתייחסו אלינו בהגינות היו עולים מרומניה שגרו באותו בניין.

זה מצחיק שאתה מעלה את זה, כי לא מזמן אבא שלי הזכיר לי שכשהייתי קטן לא היתה לנו סוכה ובכיתי כי רציתי סוכה.
אז אבא שלי שאל את השכנים אם אני יכול לשבת איתם קצת בסוכה, סתם כדי שאני ארגע ,והם סרבו. למה? נחש.

לא שאני בט בטענות, אבל דחילק - תסתכלו על עצמכם לפני שאתם מאשימים בגזענות. הרי המזרחיים אפילו גזענים אחד
כלפי השני!

Last.fm

#23 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 03/11/2008 - 00:46

מבוסס על התרבות היוונית? איך זה רלוונטי לשנת 2008? מה, אם אני משחק שש-בש בהפסקה אי אפשר ללמד אותי mux בשיעור?

בדיוק כמו שלמצוץ קיסם זה לא מכובד, גם יש צורות לבוש שנחשבות לא מכובדות וכולם יודעים את זה, ואם אתה מתלבש כך בכל זאת זה
אומר הרבה על האופי שלך. הרי אם אתה מהנדס תותח אבל חרא של בנאדם שאין לו שום טיפת כבוד כלפי הבוס ומקום העבודה, מי ירצה להעסיק אותך?

עכשיו תבין: ידידה שלי שלומדת בהונגריה מספרת לי שהם צריכים לבוא למבחנים בעל פה לבושים בחליפה.

אנחנו המדינה המערבית היחידה בעולם שבה אנשים באים לטקס סיום שלהם בשרוואל וכפכפים. באירופה לא יכניסו אותך
לטקס כזה בלי חליפה ועניבה.

ולמה זה? כי יש פה ערבוב של מערב ומזרח. רק פה אתה יכול לבוא לראיון כשאתה לבוש בטי שרט וג'ינס, כי זו מעין פשרה בין גלביה לחליפה.
למעשה, אם תבוא בחליפה זה יראה מוזר (כפי שלבוא בגלביה יראה מוזר).

לעומת זאת בארה"ב לבוא בלי עניבה זה פשוט נחשב לא מכובד, וגם בערב הסעודית לבוא בג'ינס וטי שרט נחשב לא מכובד.

אז מספיק לבכות על הלבוש, את תרבות הכפכפים שיש כאן לא הבאנו מפולין.

שנית, מקומם שאתה טוען שלהיות מזרחי זה בהכרח להיות ערס. גם במונחים של התרבות המזרחית, הלבוש והסגנון של הערסים נחשב
ללא מכובד. הם בעצמם לא יעזו להתלבש כך לבית כנסת, כפי שכבר ציינתי.

Last.fm

#24 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 00:51

זה מזכיר לי מערכון של כריס רוק .

#25 אורח - El Capitan

אורח - El Capitan
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 00:53

סבא שלי היה פולני ותמיד הוא היה מסתובב בחליפה אלא אם כן זה היה משהו חריג כמו העבודה בנמל או דברים כאלה.

#26 pashut79

pashut79

ו

• רשומים+
  • 1805 הודעות:

פורסם 03/11/2008 - 00:57

כולנו גזענים, בתוכנו בפינה חשוכה ומכוערת נמצאת הגזענות של כולנו. אך כמו כל פינה חשוכה אנו צריכים לדעת להתמודד איתה , להלחם בה ולהשתיק אותה.

כך נמדדים אנשים טובים.
תמונה מצורפת
King of Swamp Castle: One day, lad, all this will be yours
?Prince Herbert: What, the curtains
(Monty Python And The Holy Grail)

www.katamon.co.il

"סינרגיה היא המקבילה המוזיקלית לסלרי" - פייסבוק

#27 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 01:00

בדיוק מה שאני חושב , כולנו גזעניים.

#28 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 01:00

ולהשתיק אותה.

כך נמדדים אנשים טובים.

תגיד אתה קורא הרבה את כתבי לנין ומרקס?

#29 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 01:02

וכמו שאנחנו שוב רואים, הפוסטים הגזעניים מגיעים מאותו בן אדם.
והוא מצדיק את הגזענות שלו, בזה שהיו גזעניים לסבא וסבתא שלו...

#30 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 03/11/2008 - 01:02

סבא שלי היה פולני ותמיד הוא היה מסתובב בחליפה

מה זה בדיוק אומר על סבא שלך?
למה אתה אם ככה לא מסתובב על חליפות כל הזמן?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים