מעבר לתוכן

- - - - -

אני רוצה לדבר על גזענות מזרחית.

• Please log in to reply
473 replies to this topic

#466 אורח - oronis

אורח - oronis
  • אורחים

פורסם 16/07/2010 - 22:36

הדוגמאות שנתת הן עניין של רקע סוציו אקונומי ולא של גזע.
באותן שכונות ש"בוזגלו" רוצח את "ביטון" בגלל שהסתכל על אשתו, "בוריס" רוצח את "דימה" בגלל ריב על מקום חניה.

יש גם מזרחיים בשכונות עם רקע סוציו אקונומי גבוה, והם מתנהגים בדיוק כמו שכינהם האשכנזים.

והדוגמא הראשונה שלך היא בכלל משפחת פשע. נחש מה - יש גם משפחות פשע אשכנזיות: רוזנשטיין, מולנר וכו'.

למה רק מזרחיים ורוסים חיים בשכונות מצוקה?! את זה אתה לא שואל את עצמך?

בקיצור - אתה גזען.

וגם ילד שמנת ...

אני מעדיף להודות שאני גזען (כמו 99 אחוז מהאוכ' בעולם) מאשר לשחק אותה יפה נפש. אף אחד לא רוצה להיות גזען, גם אני הייתי מעדיף לא להיות, ככה החברה חינכה אותנו (שגזענות זה דבר רע, וזה אכן דבר רע)- אבל האינסטקינט הגנטי מושך אותנו לאנשים שדומים לנו.
מבחינתי גם עולים חדשים מרוסיה הם לא אשכנזים פר אקסלנס מכיוון שהתרבות הרוסית שונה מהותית מהתרבות האירופית.
גם שם יש הרבה עניין של כבוד.

"עיקר הפשעים הנוראים שהתוודענו אליהם, אלו פשעים שהתרחשו בתוך הקהילה הרוסית. הם לא הפעילו את זה כלפי אחרים. היו גם את כנופיות כת השטן שרוב חבריהן היו עולים. בחיפה היתה סדרה של מעשי רצח של הומלסים מחבר המדינות. הרוצח, הומלס בשם ניקולאי בונר, היה שותה עם הקורבן וזה היה נגמר ברצח (הוא הורשע ב-2007). אני לא זוכר אצלנו מקרים שהומלס ישראלי רצח הומלסים ישראלים אחרים. כשפושעים רוסים חברו לפשיעה ישראלית הם לא הביאו עמם את האכזריות, אלא קיבלו עליהם את ההתנהלות של העבריינים הישראלים.

"בפשיעה הרוסית יש מרכיב רגשי גדול", ממשיך אורגל, "הרבה עניין של כבוד. ברגע שהמטרה, לנקום, לחסל, 'הושגה', אז זהו, יש גם הודאה במשטרה ובזה זה נגמר. כחוקרים ציפינו שדווקא אלו שבאו מהשלטון הרוסי יחזיקו מעמד בחקירות ולא ישתפו פעולה, אבל הופתענו - רוב הנחקרים הודו. רוב הפשעים פוענחו ללא תחכום גדול וללא תרגילי חקירה מסובכים".

לכתבה המלאה.

בגדול "דימה" אולי ירצח את "בוריס" בגלל מקום חניה בשכונה שלהם אבל לעיתים נדירות נדירות הוא ירצח את "רונן" בקניון הומה אדם.

#467 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 16/07/2010 - 22:53

אני מעדיף להודות שאני גזען (כמו 99 אחוז מהאוכ' בעולם) מאשר לשחק אותה יפה נפש. אף אחד לא רוצה להיות גזען, גם אני הייתי מעדיף לא להיות, ככה החברה חינכה אותנו (שגזענות זה דבר רע, וזה אכן דבר רע)- אבל האינסטקינט הגנטי מושך אותנו לאנשים שדומים לנו.
מבחינתי גם עולים חדשים מרוסיה הם לא אשכנזים פר אקסלנס מכיוון שהתרבות הרוסית שונה מהותית מהתרבות האירופית.
גם שם יש הרבה עניין של כבוד.

עדיין לא ענית לי על מזרחיים שחיים ברמה סוציו אקונומית גבוה. למה הם לא רוצחים ויורקים ומקללים?
למה להם לא חשוב הכבוד?

חוץ מזה , אולי באמת BY DEFAULT רוב אוכלוסיית העולם היא גזענית.
BY DEFAULT , גם כל הגברים הם אנסים ורוצחים.

מוסר זה לא משהו שנולדים איתו. מוסר זו לא "נטיה טבעית". מוסר זה דבר שמאמצים מתוך הבנה שזה יהפוך את העולם למקום טוב יותר.

ואתה מעדיף להמשיך להיות גזען, למרות שאתה יודע שזה לא מוסרי.

מה גם שאלימות מילולית ופיסית, הן לא הסוג היחיד של אלימות. בנאדם כמוך, עלול בתור מעסיק לזרוק קו"ח של מזרחי מוכשר ונהדר לפח, רק בגלל שהשם משפחה הוא בוזגלו. זו לא אלימות?!

אשכנזים ריססו מזרחיים בDDT והקרינו עליהם קרינה מסוכנת. ובכל זאת - אתה לא תשמע אותי אומר שאשכנזים הם אלימים. למה? כי אני בניגוד אליך לא חיית ג'ונגל פרימיטיבית גזענית שאוהבת הכללות!

#468 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 16/07/2010 - 22:56

אדון אורוניס (השם משפחה במקרה היטלר?!) -

לאבא שלי גילו סרטן בגלל שריססו אותו בDDT.

אני מבטיח לך שלא "מזרחיים אלימים חסרי תרבות" הם אלה שריססו אותו.

#469 אורח - oronis

אורח - oronis
  • אורחים

פורסם 16/07/2010 - 23:11

עדיין לא ענית לי על מזרחיים שחיים ברמה סוציו אקונומית גבוה. למה הם לא רוצחים ויורקים ומקללים?
למה להם לא חשוב הכבוד?

חוץ מזה , אולי באמת BY DEFAULT רוב אוכלוסיית העולם היא גזענית.
BY DEFAULT , גם כל הגברים הם אנסים ורוצחים.

מוסר זה לא משהו שנולדים איתו. מוסר זו לא "נטיה טבעית". מוסר זה דבר שמאמצים מתוך הבנה שזה יהפוך את העולם למקום טוב יותר.

ואתה מעדיף להמשיך להיות גזען, למרות שאתה יודע שזה לא מוסרי.

מה גם שאלימות מילולית ופיסית, הן לא הסוג היחיד של אלימות. בנאדם כמוך, עלול בתור מעסיק לזרוק קו"ח של מזרחי מוכשר ונהדר לפח, רק בגלל שהשם משפחה הוא בוזגלו. זו לא אלימות?!

אשכנזים ריססו מזרחיים בDDT והקרינו עליהם קרינה מסוכנת. ובכל זאת - אתה לא תשמע אותי אומר שאשכנזים הם אלימים. למה? כי אני בניגוד אליך לא חיית ג'ונגל פרימיטיבית גזענית שאוהבת הכללות!

ולמה אשכנזים עניים (שהרי קיימים, לא כל אשכנזי בארץ הוא עשיר) לא רוצחים על רקע של כבוד, לא רוצחים על 50 שקל, לא רוצחים בגלל הערות שטותיות?

יעקב תעשה לי טובה, אתה מאמין למה שכתבת עכשיו? הרי כבר ציינת בעבר שאתה לא מאמין לרוב מה שאתה כותב אז אין טעם להתנצח איתך - זה מבוי סתום. אני לא אזרוק קורות חיים של אף אדם לפח לפניי שאני פוגש אותו, ואם הוא האדם המתאים אין סיבה שלא אקח אותו. עצם זה שהמחשבה שלי היא מסוימת לא מעידה בהכרח על ההתנהגות שלי בחיים האמיתיים. אם יהיו שני אנשים בעלי כישורים דומים - אחד אשכנזי ואחד מזרחי, אעסיק את האדם שאליו התחברתי יותר בראיון, בלי קשר למוצא שלו. מה שאני לא אעשה, זה אעסיק מישהו בעל כישורים פחותים בהרבה רק על סמך מוצא.

אייכמן האמת, למה?

אני מצטער לשמוע על אבא שלך, ואני לא מכיר את זה שריססו אנשים ב-DDT אבל היה מדובר בתקופה שונה ודברים השתנו מאז. אשמח לקישורים למה שציינת שאוכל להרחיב את הידע שלי בנושא.

הרי גם הלבנים המתורבתים וה"נאורים" של ארה"ב היו בעלי עבדים, כולל כמה נשיאים - הדברים הללו לא אומרים כלום.
גם סבא וסבתא שלי גרו במעברה אחרי שהם עלו לארץ, גם ההורים שלי היו צריכים לעבוד קשה כדי להשיג את מה שהם השיגו בחיים. שום דבר לא ניתן בחינם, פשוט יש כאלה שמעדיפים לעשות ולשנות דברים ויש אנשים שמעדיפים לשחק עם בקבוקים ושדים דמיוניים.

#470 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 16/07/2010 - 23:29

ולמה אשכנזים עניים (שהרי קיימים, לא כל אשכנזי בארץ הוא עשיר) לא רוצחים על רקע של כבוד, לא רוצחים על 50 שקל, לא רוצחים בגלל הערות שטותיות?

רוב האשכנזים בארץ מבוססים. אולי לא כולם עשירים, אבל הרוב המוחלט מבוססים ואין כמעט אף עני.

המעט שעניים זה בעיקר אנשים שלקחו הימורים כלכליים לא מוצלחים. אבל הם עדיין מוקפים במשפחות מבוססות.

למה אתה לא שומע עליהם? סטטיסטיקה. הם מעטים מאוד.

אני מצטער לשמוע על אבא שלך, ואני לא מכיר את זה שריססו אנשים ב-DDT אבל היה מדובר בתקופה שונה ודברים השתנו מאז. אשמח לקישורים למה שציינת שאוכל להרחיב את הידע שלי בנושא.

בדרך תלמד גם על חטיפת ילדי תימן, ועוד.

ושוב - אתה לא אשם בזה, גם ההורים שלך בסיכוי של 99% לא אשמים בזה. וגם אני לא אשם במזרחי הברברי שמקלל אותך ברחוב.

אני מזרחי ולעולם לא אנהג באופן כזה.

הרי גם הלבנים המתורבתים וה"נאורים" של ארה"ב היו בעלי עבדים, כולל כמה נשיאים - הדברים הללו לא אומרים כלום.

באיזה מובן לא אומרים כלום?

גם סבא וסבתא שלי גרו במעברה אחרי שהם עלו לארץ, גם ההורים שלי היו צריכים לעבוד קשה כדי להשיג את מה שהם השיגו בחיים. שום דבר לא ניתן בחינם, פשוט יש כאלה שמעדיפים לעשות ולשנות דברים ויש אנשים שמעדיפים לשחק עם בקבוקים ושדים דמיוניים.

שוב אתה עושה הכללה גזענית.

לא כל המזרחיים הולכים לאורן זריף ודומיו, ומבין אלה שכן עושים זאת - לא כולם עושים זאת מהמקום שאתה חושב.

סבא וסבתא שלך לא סבלו מאפליה. הם ידעו שהם צריכים לעשות X Y Z , ויהיה להם טוב.
סבא וסבתא שלי ידעו שהם צריכים לעשות X Y Z ואם המימסד האשכנזי לא יחסום אותם, יהיה להם טוב.

אתה מבין את ההבדל?

ואני בכלל עוד לא דיברתי איתך על זה שסבא וסבתא שלך כנראה ממש פראיירים. כי כמעט כל אשכנזי באותה תרופה קיבל במתנה מגרש במרכז הארץ. מה שהיום שווה מיליונים.

#471 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 17/07/2010 - 07:53

אתה מודע לזה שריססו גם אשכנזים ב DDT ? למרססים למרות שנדמה לך לא עמד ד"ר מנגלה בראש אלא הם באמת חשבו שככה הם מונעים הפצת מגיפות בישראל .
אני מזכיר לך שמדובר בתקופה שיישוב קלט פי 3 מגודלו ויותר בתוך 5 שנים.
זה כמו להגיד שעכשיו ישראל של 7 מיליון תקלוט 22 מיליון איש כולל שיכון דיור ביראות וו'.

לא היה להם מושג בזמנו DDT זה חומר מסרטן.

ואני מסכים איתך, ההכללות כלפי מזרחים ואשכנזים מגעילות אותי.

#472 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 17/07/2010 - 07:57

ואני בכלל עוד לא דיברתי איתך על זה שסבא וסבתא שלך כנראה ממש פראיירים. כי כמעט כל אשכנזי באותה תרופה קיבל במתנה מגרש במרכז הארץ. מה שהיום שווה מיליונים.

אתה כותב שטויות בערך כמוהו.

היתה שכבה דקה של ראשי המנגנון ההסתדרות שקימבנה את עצמה.
חלקם אגב מזרחיים.

רוב הציבור גם אם היה תומך מפא"י לא קיבל שום מגרש במרכז הארץ בשנות ה-50.

#473 אורח - oronis

אורח - oronis
  • אורחים

פורסם 17/07/2010 - 08:21

אתה כותב שטויות בערך כמוהו.

אני לא מבין מה שטויות במה שכתבתי - זוהי רק האמת העצובה.

אני עדיין מחכה לדוגמא שתסתור את דבריי ואם אתה חושב שמשהו כתבתי זה בולשיט אשמח אם תציין מה ותאיר את עיניי לטעויות ששם. אני פשוט כותב ממה שאני ראיתי במהלך שנותיי פה בארץ, אני כותב על מה שאני יודע, רואה ונתקל בו בחיי היום יום.

#474 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 17/07/2010 - 08:32

לא כל המזרחיים הולכים לאורן זריף ודומיו, ומבין אלה שכן עושים זאת - לא כולם עושים זאת מהמקום שאתה חושב.

אתה יודע גם משט,חי קברים וחובבי קמעות ועוד יותר מאמיני שטויות של ניו אייג' כולל "עיתונאים ואקדמאים אשכנזים מצפון ת"א" ? לא פחות ממזרחים.

תמיד תזכור שמישהו אומר לך זה "חוק מרפי" , תזכור שזו הצורה של אשכנזים להגיד שהם מאמינים ב"עין רעה" בלי להתפס פרמיטיבים.
;)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים