מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

דיון מצומצם

• Please log in to reply
468 replies to this topic

#1 הָמשוררת

הָמשוררת

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 210 הודעות:

פורסם 09/12/2008 - 16:13

שאלות לאסופת המפגרים -

1. נא להסביר מדוע לאדם יש זכויות עקב מציאות מטאפיסית שאינה קשורה בקיומה של חברה.
2. אם סתירות לא יכולות להתקיים במציאות, כיצד הן מתקיימות?
3. נא להוכיח שכלכלה מעורבת חייבת להפוך לקומוניזם/אנרכיה(חופש מוחלט בז'רגון שלכם...)
כמה עובדות על הכת האובייקטיביסטית:

1. הם בעד מסחר חופשי בסמים - כל סוג של סמים ולכל אדם בכל גיל!
2. הם בעד זנות חופשית, אפילו זנות של ילדים!
3. הם נגד חוק שאוסר פדופיליה.
4. הם נגד חוק שאוסר ניצול חולי נפש.
מדובר בכת מסוכנת של אנשים חולים - נא להיזהר

חברי הכת בפורום - אורי, mojo jojo, אורח_יניב

#2 אורח_יניב

אורח_יניב

קיצוני

• רשומים+
  • 2068 הודעות:

פורסם 09/12/2008 - 21:18

1. אדם מתקיים באצמעות שכלו.
אם אין לו אפשרות לפעול לפי שכלו כמתחייב מטבעו - הוא חדל לחיות.
זכויות מבטיחות שאדם לא ימנע מאדם אחר לחיות באמצעות שכלו.

2. סתירות אינן מתקיימות.

3. "כלכלה מעורבת" היא שילוב של עקרונות סותרים.
במציאות אין סתירות ולכן מדובר במצב זמני.

4. לידיעתך: קפיטליזם אינו אנרכיה.

5. לידיעתך: הגדרה של מושגים אינה "ז'רגון".

אולי תפרסמי טור שירה ב"דיי שטרמר"?
The best argument against democracy is a five minute conversation with the average voter.

#3 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 09/12/2008 - 22:22

3. "כלכלה מעורבת" היא שילוב של עקרונות סותרים.
במציאות אין סתירות ולכן מדובר במצב זמני.

גם קומוניזם וקפיטליזם הם מצבים זמניים. בסופו של דבר חוזרים לכלכה מעורבת...

זה כמו שאתה תסתכל על פונקציה מחזורית ותחליט שרק אמפליטודה מסוימת היא המצב ה"יציב" - שטות גמורה.

#4 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 09/12/2008 - 22:28

זה כמו שאתה תסתכל על פונקציה מחזורית ותחליט שרק אמפליטודה מסוימת היא המצב ה"יציב" - שטות גמורה.

אתה מתכוון פאזה מסויימת.

זו אכן שטות, אבל גם האנאלוגיה היא שטותית.
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#5 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 09/12/2008 - 22:38

לא שאני מסכים עם מה שאתה אומר, אבל אתה מבין שבעוד קומוניזם נוסה כמעט בכל וריאציה אפשרית ולאורך זמן איש לא ניסה קפיטליזם טהור כמו שהאוביק' מציעים ?

#6 אורח - the king of the zone

אורח - the king of the zone
  • אורחים

פורסם 09/12/2008 - 22:50

לא שאני מסכים עם מה שאתה אומר, אבל אתה מבין שבעוד קומוניזם נוסה כמעט בכל וריאציה אפשרית ולאורך זמן איש לא ניסה קפיטליזם טהור כמו שהאוביק' מציעים ?

גם אי אפשר לנסות.

תאר לעצמך שיש איזה בעל הון שקנה את כל בתי המשפט. יום מגיע והוא דורס לך את הילד תוך כדי עבירת תנועה מטורפת, אתה חושב שתשיג משפט צדק? חבר שלו מיליארדר אחר שולט בכל ערוצי החדשות, אתה חושב שמישהו יפרסם את זה?
מימון של משטרה ואינטרסים אישיים פסולים שעלולים לנבוע מכך?
מימון של צבא ואינטרסים אישיים פסולים שעלולים לנבוע מכך?
פדופיליה מותרת בחוק? ממתי לילד בן 10 יש שיקול דעת?
סחר חופשי בסמים?
מוצרים ציבוריים? (לגבי זה אני לא בטוח)

אני מסכים שבמסגרת הכלכלה המעורבת צריך לנסות למשוך למינימום כפיה האפשרית, אני מסכים שקומוניזם הוא סכנה איומה. אבל עדיין, יש הרבה בעיות...

אני גם לא מסכים שחוסר קונסיסטנטיות בסוף מתכנסת לקונסיסטנטיות. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא.

#7 the king

the king

ילד מזדקן לומד את הפרנציפ רק אחרי שהוא נופל

• רשומים+
  • 4625 הודעות:

פורסם 09/12/2008 - 23:41

גם אי אפשר לנסות.

תאר לעצמך שיש איזה בעל הון שקנה את כל בתי המשפט. יום מגיע והוא דורס לך את הילד תוך כדי עבירת תנועה מטורפת, אתה חושב שתשיג משפט צדק? חבר שלו מיליארדר אחר שולט בכל ערוצי החדשות, אתה חושב שמישהו יפרסם את זה?
מימון של משטרה ואינטרסים אישיים פסולים שעלולים לנבוע מכך?
מימון של צבא ואינטרסים אישיים פסולים שעלולים לנבוע מכך?
סחר חופשי בסמים?
מוצרים ציבוריים? (לגבי זה אני לא בטוח)

אני מסכים שבמסגרת הכלכלה המעורבת צריך לנסות למשוך למינימום כפיה האפשרית, אני מסכים שקומוניזם הוא סכנה איומה. אבל עדיין, יש הרבה בעיות...

אני גם לא מסכים שחוסר קונסיסטנטיות בסוף מתכנסת לקונסיסטנטיות. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא.

1. בית משפט זה לא עסק, אין לו מניות סחירות. לא ברור לי איך לדעתך אפשר לקנות בית משפט (חוץ משוחד לשופט שאת זה ניתן לעשות גם בכלכלה מעורבת ואין אפילו צורך לעשות במדינה קומוניסטית שם מספיק מילה מחבר בכיר במפלגה).
2. לא סביר שבכלכלה חופשית אדם אחד ישלוט בכל אמצעי התקשורת (בניגוד למדינה קומוניסטית שם יש רק את שופר הממשלה), להפך בארץ שזו כלכלה מעורבת אתה צריך אישור של הממשלה לפתוח ערוץ רדיו, לקנות ערוץ טלויזיה וכו'. בכלכלה חופשית כל אחד יכול לפתוח ערוץ מדיה, לכתוב באינטרנט , להדפיס עיתון וכו'. למה התרחישי אימים האלו שלך מגיעים דווקא לכלכלה חופשית כאשר בה הם הכי פחות סבירים ?
3. המשטרה לא צריכה לדעת מי תורם לה.
4. הצבא לא צריך לדעת מי תורם לו, וגם נניח שיש אינטרסים איזה אינטרסים לדעתך יכולים להיות בכלכלה חופשית שלא יכולים לקרות היום ?
5. מי אמר שפדופיליה מותרת בחוק ?
6. כן למה זה כזה נורא ? לדעתי גם כאן בפורום יש רוב בעד סחר חופשי בסמים גם ללא קולות האוביקטביסטים.
7. מה איתם ?
"אני סמוך ובטוח שהיום אנו אדונים לגורלנו. שהמשימה שהוטלה עלינו איננה מעל כוחותינו; שנוכל לעמוד במכאובים ובמאמצים שהיא תובעת. כל עוד אנחנו מאמינים במטרה שלנו ויש לנו רצון ברזל לנצח, הניצחון לא יחמוק מידנו"
וינסטון צ'רצ'יל

"עתידנו אינו תלוי במה יאמרו הגויים, אלא במה יעשו היהודים"
דוד בן-גוריון

"ההיסטוריה מלמדת שמלחמות פורצות כאשר התוקפן מאמין שמחיר האלימות הוא זול"
רונלד רייגן

"האיש המהלך ברחוב - יש לו זכות לחיות רק משום ורק במידה שהוא מכיר בזכותי שלי לחיות; ואולם, אם יש בדעתו להרגני, אין לו שום זכות קיום, וכלל זה חל גם על עמים"
זאב ז'בוטינסקי
על קיר הברזל המוסר של "קיר הברזל"

#8 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 09/12/2008 - 23:50

תאר לעצמך שיש איזה בעל הון שקנה את כל בתי המשפט.

בתי המשפט אינם מוצעים למכירה.

חבר שלו מיליארדר אחר שולט בכל ערוצי החדשות, אתה חושב שמישהו יפרסם את זה?

יש היום משהו שנקרא אינטרנט. בבלוג שלך אתה יכול לפרסם מה שאתה רוצה.

בשביל זה יש הורים.

סחר חופשי בסמים?

כן.

Last.fm

#9 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 09/12/2008 - 23:51

למה יכול להיות שלא?

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#10 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 09/12/2008 - 23:58

לא מדובר כאן על "יציבות" אלא על מה לא יכול להתקיים בעיקרון.
כלכלה מעורבת היא ניסיון ליישם סתירות, אבל סתירות לא יכולות להתקיים במציאות, ולכן באופן עקרוני כלכלה מעורבת לא יכולה להתקיים.
המכניזם הספציפי שבאמצעותו כלכלה מעורבת מתדרדרת לדיקטטורה או הופכת לחברה חופשית הוא מורכב, וזה יכול לקחת הרבה זמן,
אבל העובדה שזה חייב לקרות נובעת ישירות מהעובדה המטאפיזית שסתירות לא יכולות להתקיים במציאות.

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#11 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 10/12/2008 - 00:09

כלכלה מעורבת היא ניסיון ליישם סתירות, אבל סתירות לא יכולות להתקיים במציאות, ולכן באופן עקרוני כלכלה מעורבת לא יכולה להתקיים.
המכניזם הספציפי שבאמצעותו כלכלה מעורבת מתדרדרת לדיקטטורה או הופכת לחברה חופשית הוא מורכב, וזה יכול לקחת הרבה זמן,
אבל העובדה שזה חייב לקרות נובעת ישירות מהעובדה המטאפיזית שסתירות לא יכולות להתקיים במציאות.

אני חושב שהמשוררת היא דוגמא למכניזם שבו זה קורה.

Last.fm

#12 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 10/12/2008 - 00:21

היות וה"סתירות" האלו מתקיימות כבר אלפי שנים, מסתבר שהן כן יכולות להתקיים במציאות.

#13 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 10/12/2008 - 00:29

היות וה"סתירות" האלו מתקיימות כבר אלפי שנים, מסתבר שהן כן יכולות להתקיים במציאות.

טעות.

Ayn Rand, 1981 --

#14 the king

the king

ילד מזדקן לומד את הפרנציפ רק אחרי שהוא נופל

• רשומים+
  • 4625 הודעות:

פורסם 10/12/2008 - 00:32

אני לא חושב שכלכלה מעורבת זה מצב שלא יכול להימשך לאורך זמן, לדעתי זה יכול להימשך לאורך זמן כאשר יהיו תנודות ברמת המעורבות של הממשלה במשק. ההתערבות באופן טבעי נוטה לגדול כל הזמן (כול גוף רוצה להגדיל את סמכויותיו) ככל שההתערבות גדלה מצב המשק מתדרדר עד שמגיעים למצ שאין ברירה ועושים מהלך חד לכיוון כלכלת שוק ואז שוב מתחילים את הדרדרות חזרה וחוזר חלילה.
השאלה היא גם אם זה מצב יציב למה להיות בו ולא במצב טוב יותר של כלכלה חופשית.
"אני סמוך ובטוח שהיום אנו אדונים לגורלנו. שהמשימה שהוטלה עלינו איננה מעל כוחותינו; שנוכל לעמוד במכאובים ובמאמצים שהיא תובעת. כל עוד אנחנו מאמינים במטרה שלנו ויש לנו רצון ברזל לנצח, הניצחון לא יחמוק מידנו"
וינסטון צ'רצ'יל

"עתידנו אינו תלוי במה יאמרו הגויים, אלא במה יעשו היהודים"
דוד בן-גוריון

"ההיסטוריה מלמדת שמלחמות פורצות כאשר התוקפן מאמין שמחיר האלימות הוא זול"
רונלד רייגן

"האיש המהלך ברחוב - יש לו זכות לחיות רק משום ורק במידה שהוא מכיר בזכותי שלי לחיות; ואולם, אם יש בדעתו להרגני, אין לו שום זכות קיום, וכלל זה חל גם על עמים"
זאב ז'בוטינסקי
על קיר הברזל המוסר של "קיר הברזל"

#15 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 10/12/2008 - 00:43

ההתערבות באופן טבעי נוטה לגדול כל הזמן (כול גוף רוצה להגדיל את סמכויותיו)

זה שייך לקטגוריה של סיפורי סבתא, לא לקטגוריה של הסברים.
איך זה שאני (והגוף שלי) לא רוצה להגדיל את סמכויותיי?

ככל שההתערבות גדלה מצב המשק מתדרדר עד שמגיעים למצ שאין ברירה ועושים מהלך חד לכיוון כלכלת שוק ואז שוב מתחילים את הדרדרות חזרה וחוזר חלילה.

למה "אין ברירה"? מה זה, חוק פיזיקלי שכזה - "אין ברירה" לכדור אלא ליפול כשאני עוזב אותו באוויר?
ואיך זה שלקים ג'ונג איל יש ברירה?

Ayn Rand, 1981 --

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים