מעבר לתוכן

תמונה
* * * * * 1 הצבעות

ניו זילנד הוציאה שחיטה כשרה מחוץ לחוק

• Please log in to reply
374 replies to this topic

#16 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 14/06/2010 - 01:32

אז לאכול את החיה זה הומאני, אבל להרוג אותה בצורה X זה לא הומאני? ולמה אנחנו לא מתייחסים באותה הומאניות לחולדות, מקקים, עכבישים וכו'?

תקרא לזה הומני לא הומני זה לא משנה , העיקרון הוא שאם כבר משתמשים בחיות צריכים לדואג שהם לא יחיו בסבל וגם שלא ימותו בסבל, זה המעט שאפשר לעשות.

"I think using animals for food is an ethical thing to do, but we've got to do it right. We've got to give those animals a decent life and we've got to give them a painless death. We owe the animal respect."
—Temple Grandin

ממליצה לקרוא את הספר שלה בנושא

#17 Tziff5

Tziff5

אני לא גזען - אני שונא את כולם באופן שווה

• רשומים+
  • 5644 הודעות:

פורסם 14/06/2010 - 22:46

והם עדיין יותר טובים מהאנשים שלא שמים זין על מה נמצא להם בצלחת.

מה הקריטריון שלך ל"אנשים טובים יותר"?

תקרא לזה הומני לא הומני זה לא משנה , העיקרון הוא שאם כבר משתמשים בחיות צריכים לדואג שהם לא יחיו בסבל וגם שלא ימותו בסבל, זה המעט שאפשר לעשות.

למה צריך לדאוג שהם לא ייחיו/ימותו בסבל? אם אנחנו משתמשים בהם כאילו שהם איזה חפץ דומם למה אנחנו צריכים לדאוג לחפץ שכזה יותר מאשר לכלים חד פעמיים? הרי לחיים שלהם אין שום משמעות לגבינו, הם נולדו רק בשביל למות לנו בצלחת.

its better to be drunk than to be smart.
666 is evil, but 25.806975801127880315188420605149 is the root of all evil.
it's so simple to be wise. just think of something stupid to say, and dont say it!
women - can't live with them, can't successfully refute their hypothesis.
z

#18 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 15/06/2010 - 01:10

למה צריך לדאוג שהם לא ייחיו/ימותו בסבל? אם אנחנו משתמשים בהם כאילו שהם איזה חפץ דומם למה אנחנו צריכים לדאוג לחפץ שכזה יותר מאשר לכלים חד פעמיים? הרי לחיים שלהם אין שום משמעות לגבינו, הם נולדו רק בשביל למות לנו בצלחת.

כי הם סובלים!!!

למה אסור להחטיף לכלב, לשרוף/לסקול חתול, להרביץ לילד או לעוזרת בבית ?

זה שהתוצאה הסופית ידועה זה לא אומר שכל הדרך צריכים לגרום לסבל...
גם בני אדם שגורמים לסבל לחיות הרבה פעמים קשה להם לבין את הגבול הדק בין חיות לאדם

#19 אורח - oronis

אורח - oronis
  • אורחים

פורסם 15/06/2010 - 01:31

זה מאוד פשוט, בעל חיים שחי טוב יותר - טעים יותר! זה הוכח :) לראיה, בקר קובי.

#20 JohnnyBoy

JohnnyBoy

מצ'עמם

• רשומים+
  • 3109 הודעות:

פורסם 15/06/2010 - 09:49

כי זה מקל על המגדלים האנושיים שלהם (פסיכולוגית לפחות).
בושה - שומרת על הסדר כבר עשרת אלפים שנה.

מה רע לך עם multithreading?

הרב קוק:

הצדיקים הטהורים אינם קובלים על הרשעות, אלא מוסיפים צדק. אינם קובלים על הכפירה, אלא מוסיפים אמונה. אינם קובלים על הבערות, אלא מוסיפים חכמה.

#21 Tziff5

Tziff5

• רשומים+
  • 5644 הודעות:

פורסם 15/06/2010 - 11:07

כי הם סובלים!!!
למה אסור להחטיף לכלב, לשרוף/לסקול חתול, להרביץ לילד או לעוזרת בבית ?

חולדות לא סובלות? חרקים לא סובלים?

זה שהתוצאה הסופית ידועה זה לא אומר שכל הדרך צריכים לגרום לסבל...
גם בני אדם שגורמים לסבל לחיות הרבה פעמים קשה להם לבין את הגבול הדק בין חיות לאדם

השאלה היא למה צריך להמנע מהסבל הזה?
אם מדובר במשהו שממשיך לחיות, אני יודע את התשובה.
אם מדובר במשהו שהוא בר מינן, השאלה נותרה בעינה.

זה מאוד פשוט, בעל חיים שחי טוב יותר - טעים יותר! זה הוכח :) לראיה, בקר קובי.

עד שאני לא טועם - אני לא מאמין!

כי זה מקל על המגדלים האנושיים שלהם (פסיכולוגית לפחות).

או, מצויין. זו בדיוק הנקודה. אם זה מה שמקל על המגדלים האנושיים שלהם - הם יישחטו את החיה בהומאניות. אם זה לא משנה להם - למה למנוע מהם שחיטה כזו או אחרת?

it's so simple to be wise. just think of something stupid to say, and dont say it!
z

#22 Lance-allot

Lance-allot

כסף

• רשומים+
  • 6779 הודעות:

פורסם 15/06/2010 - 11:10

או, מצויין. זו בדיוק הנקודה. אם זה מה שמקל על המגדלים האנושיים שלהם - הם יישחטו את החיה בהומאניות. אם זה לא משנה להם - למה למנוע מהם שחיטה כזו או אחרת?

כי האיש במפעל הפרות לא קובע את המדיניות. הוא עובד - לא טוב לו ? זכותו להתפטר - לא לקבוע מדיניות.

ועד שלא תלך לבקר במפעל לשחיטת פרות (אני מעריך שלא ביקרת) אז לא תבין על מה מדובר. (אני לא הלכתי, אין לי את הקיבה לזה-מודה).

עריכה : יש גם סרטונים כאלו ברשת..

#23 Tziff5

Tziff5

• רשומים+
  • 5644 הודעות:

פורסם 15/06/2010 - 11:15

כי האיש במפעל הפרות לא קובע את המדיניות. הוא עובד - לא טוב לו ? זכותו להתפטר - לא לקבוע מדיניות.

ועד שלא תלך לבקר במפעל לשחיטת פרות (אני מעריך שלא ביקרת) אז לא תבין על מה מדובר. (אני לא הלכתי, אין לי את הקיבה לזה-מודה).

עריכה : יש גם סרטונים כאלו ברשת..

רגע אחד
אתה רוצה להגיד לי שמי ששוחט את הפרות בשחיטה כשרה הוא לא שוחט יהודי?

z

#24 Lance-allot

Lance-allot

כסף

• רשומים+
  • 6779 הודעות:

פורסם 15/06/2010 - 11:32

רגע אחד
אתה רוצה להגיד לי שמי ששוחט את הפרות בשחיטה כשרה הוא לא שוחט יהודי?

אוי נו, גם בארץ וגם בעולם - השוחטים עצמם הם תמיד, תמיד - אנשי הקצה.

מה שנקרא "פועלים שחורים" ולא יעזור בכמה תארים יקראו להם. כי הם עובדים בתוך הדם והרעש.

אם יש דרך לצמצם את הסבל של החיות אני לא רואה שום סיבה שלא לעשות את זה, בטח ובטח לא סיבה דתית.

* לא שמפעלי שחיטה לא כשרים הם שיא הניסיון להקל על החיות.

* זה תמיד עניין של כסף, אבל יכול להיות שאם ינסו לחשוב על זה - אולי זה (לנסות שלא יסבלו) לא חייב אפילו לעלות הרבה.

#25 JohnnyBoy

JohnnyBoy

מצ'עמם

• רשומים+
  • 3109 הודעות:

פורסם 15/06/2010 - 13:45

אני התייחסתי לגידול בהומניות, אבל OK.

לגבי אופן השחיטה היהודית: הסיבה ששוחטים בצורה ששוחטים (ע"י שיסוף הגרון) חוץ מלמנוע סבל מיותר לבעל החיים (ע"י גרימת מוות איטי יותר) היא גם כדי לבדוק את בריאות אותו הפרט. בהנחה שהפרט בריא, כל הדם צריך להתנקז מהגוף ואם נשאר משהו - כנראה שאותו אזור היה חולה.

הערה: ההסבר הנ"ל ניתן מתוך זיכרון של הסבר מיד שניה שקיבלתי פעם.
בושה - שומרת על הסדר כבר עשרת אלפים שנה.

מה רע לך עם multithreading?

הרב קוק:

הצדיקים הטהורים אינם קובלים על הרשעות, אלא מוסיפים צדק. אינם קובלים על הכפירה, אלא מוסיפים אמונה. אינם קובלים על הבערות, אלא מוסיפים חכמה.

#26 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 15/06/2010 - 16:29

חולדות לא סובלות? חרקים לא סובלים?

השאלה היא למה צריך להמנע מהסבל הזה?
אם מדובר במשהו שממשיך לחיות, אני יודע את התשובה.
אם מדובר במשהו שהוא בר מינן, השאלה נותרה בעינה.

עד שאני לא טועם - אני לא מאמין!

חולדות בהחלט סובולות, אני לא בעד לגרום להם סבל מיותר , לחרקים אין מערכת עצבים מרכזית ולכן לא מרגישים כאב.

למה צריך להימנע מהסבל ?

א. כי אתה לא נותן לבני אדם לסבול, גם בחו"ל במדינות (נורמליות) שיש להם עונש מוות לא גורמים לסבל לאדם.
השאלה היותר נכונה מה הסיבה כן לתת להם לסבול אם אפשר להימנע מזה ??
ב. יש מחקרים שהראו שטעם הבשר פחות טוב עם הבע"ח עבר סטרס לפני השחיטה (יש כל מיני חומרים המופרשים בזמן סטרס לגוף המשנים את טעם הבשר)
ג. להקל על המגדלים
ד. בחברה היום מקובל להימנע מלגרום סבל לבני אדם, אחד מהבעיות שקזה לאנשים לפעמים להבדיל בין סבל של חיות לאדם. הרבה פעמים אדם שגורם לסבל לחיות יעשה זאת גם לבני אדם.

#27 bambalik

bambalik

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 243 הודעות:

פורסם 15/06/2010 - 18:13

ניחוש של הרמב"ם

ניחוש של הרמב"ם לא מרשים אותי יותר מניחוש שלך. הדבר היחיד שמעניין אותי הם הנימוקים

אני מניח שאף פעם אין תירוץ להרבה מאוד תופעות לא רצויות, אבל אני בן 15 וחצי.

תומר רביד הוא בן 15.5 נכון לסוף שנת 2010. הוא תלמיד בית ספר ממוצע שהחליט להכנס לפורום שהוא לא מוזמן אליו ולכפות את עצו. הוא חופר על והוא מציף לנו את הפורום. אין לו מקום בפורום שנועד לסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון. תומר רביד נדחף לפורום הזה בכח למרות שהרבה אנשים ביקשו ממנו לעזוב בגלל שהוא לא סטודנט. צריך להעיף אותו מכאן כי אחרת זה יהפוך לפורום של ילדי בית ספר. וובי!

#28 קקטוס

קקטוס

Ghost in the Machine

• גנרלים בדימוס
  • 32885 הודעות:

פורסם 16/06/2010 - 16:24

אז לאכול את החיה זה הומאני, אבל להרוג אותה בצורה X זה לא הומאני? ולמה אנחנו לא מתייחסים באותה הומאניות לחולדות, מקקים, עכבישים וכו'?

הומאניות זו לא מתמטיקה.
זה שילוב של מוסר, רגש, שכלתנות. כל אחד מרגיש אחרת לגבי סיטואציה מסויימת, מפרש אותה אחרת או מבין אותה אחרת. אין דבר כזה "הומאני" מוחלט כמו שאין דבר כזה מוסר אבסולוטי. (וזה לדיון אחר)
בעיני זה לא הומאני להרוג חיה (בשום צורה שהיא). זו הסיבה שאני צמחונית. (אגב, לאכול חיה זה בהחלט הומאני מבחינתי, אם היא כבר מתה). זה לא אומר שבהריגת חיה אין לדעתי עוד רמות שונות של הומאניות.
אנ לא מתייחסת באותה הומאניות לחולדות, מקקים, עכבישים וכו' כי שם אני בחרתי לשים את הגבול, במקום שאני מרגישה איתו נוח ויכולה לחיות איתו בשלום. כל אחד והגבול שלו כל עוד אינו עובר על החוק.
מתקשים בקורסים מבוא לכלכלה א' או מבוא לכלכלה ב'? דברו איתי.

תמונה מצורפת

.Procrastinate now, don't put it off

מסתובבת פה כמו איזה נסיכה מורמת מעם, חושבת שאת יותר טובה מכולם.

#29 Tziff5

Tziff5

• רשומים+
  • 5644 הודעות:

פורסם 16/06/2010 - 22:40

מה שנקרא "פועלים שחורים" ולא יעזור בכמה תארים יקראו להם. כי הם עובדים בתוך הדם והרעש.

לא ענית לי על השאלה (או שלא הבנתי את התשובה). מי ששוחט חיות בשחיטה כשרה הוא לא שוחט יהודי (כלומר כזה ששחיטה כשרה בעיניו היא הומאנית/מוסרית/וואטאבר)?

חולדות בהחלט סובולות, אני לא בעד לגרום להם סבל מיותר , לחרקים אין מערכת עצבים מרכזית ולכן לא מרגישים כאב.
למה צריך להימנע מהסבל ? 
א. כי אתה לא נותן לבני אדם לסבול, גם בחו"ל במדינות (נורמליות) שיש להם עונש מוות לא גורמים לסבל לאדם.
השאלה היותר נכונה מה הסיבה כן לתת להם לסבול אם אפשר להימנע מזה ??
ב. יש מחקרים שהראו שטעם הבשר פחות טוב עם הבע"ח עבר סטרס לפני השחיטה (יש כל מיני חומרים המופרשים בזמן סטרס לגוף המשנים את טעם הבשר)
ג. להקל על המגדלים
ד. בחברה היום מקובל להימנע מלגרום סבל לבני אדם, אחד מהבעיות שקזה לאנשים לפעמים להבדיל בין סבל של חיות לאדם. הרבה פעמים אדם שגורם לסבל לחיות יעשה זאת גם לבני אדם.

אוקיי, למדתי משהו, לחרקים אין מערכת עצבים מרכזית.
בכל אופן, לא התייחסת למה ששאלתי כלל. אני לא צריך שיסבירו לי למה לא לגרום סבל באופן כללי. אני כן צריך שיסבירו לי מה האינטרס להעדיף רגשות של  יצור (אדם או חיה - זה לא ממש משנה) שעומד למות שנייה (או שעה, גם לא ממש משנה) על פני הרגשות של מי שנשאר בחיים (היהודים שאוכלים את הבשר).
למה כן לתת להם לסבול אם אפשר להמנע מזה - כי זה גורם לשוחט/מגדל/סועד היהודי להרגיש יותר טוב. לכן גם הסיבה של טעם הבשר לא חשובה כאן.

הומאניות זו לא מתמטיקה.
זה שילוב של מוסר, רגש, שכלתנות. כל אחד מרגיש אחרת לגבי סיטואציה מסויימת, מפרש אותה אחרת או מבין אותה אחרת. אין דבר כזה "הומאני" מוחלט כמו שאין דבר כזה מוסר אבסולוטי. (וזה לדיון אחר)
בעיני זה לא הומאני להרוג חיה (בשום צורה שהיא). זו הסיבה שאני צמחונית. (אגב, לאכול חיה זה בהחלט הומאני מבחינתי, אם היא כבר מתה). זה לא אומר שבהריגת חיה אין לדעתי עוד רמות שונות של הומאניות.
אנ לא מתייחסת באותה הומאניות לחולדות, מקקים, עכבישים וכו' כי שם אני בחרתי לשים את הגבול, במקום שאני מרגישה איתו נוח ויכולה לחיות איתו בשלום. כל אחד והגבול שלו כל עוד אינו עובר על החוק.

אז אם אני מרגיש ששחיטה כשרה היא אנושית יותר משחיטה אחרת, למה להכריח אותי אחרת?

z

#30 euchkuh

euchkuh

כסף

• מנהלי פורום
  • 3690 הודעות:

פורסם 16/06/2010 - 23:55

הומאניות זו לא מתמטיקה.

מה זה אומר? שרק לאכול נבלות שנדרסו זה הומאני? כי הרי מי שאוכל חיה שמצאה את דרכה לסופרמרקט תומך במישרין במי שהרג את החיה.

המשפט המודגש אומר "כל אחד והגבול שלו, כל עוד אינו עובר על הגבול של מי שבמקרה חוקק את החוק", ולכן זה לא קונסיסנטי וצריך למצוא גישה אחרת.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים