מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

חרם מוצרי המזון

• Please log in to reply
413 replies to this topic

#16 euchkuh

euchkuh

כסף

• מנהלי פורום
  • 3690 הודעות:

פורסם 14/06/2011 - 20:20

אז אנחנו לא מסכימים. אסור לאפשר תיאום מחירים. גם אם אני אקים חברה מתחרה אני כנראה אפסיד, כי אף אחד לא ירצה לעבוד איתי מחשש שהחברה הגדולה (למשל אסם) תפסיק לעבוד איתו. אם אני נכנס למשל לשוק הקוטג' בהפצה של שופרסל, תנובה מורידה את כל המוצרים שלה מהמדפים של שופרסל, מבין?

מדוע אסור לאפשר תיאום מחירים? למעשה כל הזמן יש תיאום מחירים, האם פעם יצא לך ללכת לאגף המזון בכל קניון בארץ, ולגלות שמחירי השתייה זהים לחלוטין? צריך לאזוק את כולם? האם 2 מוצרים זהים במחיר זהה (לחם, חלב וכן הלאה) מהווה הוכחה לתיאום מחירים ועל כן צריך להיות לא חוקי?

#17 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 14/06/2011 - 20:23

אז אנחנו לא מסכימים. אסור לאפשר תיאום מחירים. גם אם אני אקים חברה מתחרה אני כנראה אפסיד, כי אף אחד לא ירצה לעבוד איתי מחשש שהחברה הגדולה (למשל אסם) תפסיק לעבוד איתו. אם אני נכנס למשל לשוק הקוטג' בהפצה של שופרסל, תנובה מורידה את כל המוצרים שלה מהמדפים של שופרסל, מבין?

עזוב, משחקים כאלה עושים כל עוד יכולים. כשצריך להלחם ב20 יצרנים חדשים של קוטג' כבר אי אפשר לשחק משחקים כאלה. ועובדה שאפילו בישראל זה לא ממש עובד - כמות המוצרים כל הזמן עולה.

הפתרון המוסרי היחיד הוא תושיה מצד הצרכנים. לדוגמא - תנסה להבין איך עושים קוטג', תמכור את הידע לחברה בחו"ל, ואחרי כמה שנים יגיע לכאן צונאמי שתנובה לא תוכל לחלום לעצור.

ואם יתגלה שרק הישראלים אוהבים קוטג' ורק תנובה יודעת לייצר אותו כמו שצריך - אז אני מציע להם להעלות את המחיר.

בכל זאת יש איזושהיא תחושה מוצדקת ששום דבר בישראל לא נעשה עם כבוד או סטייל מינימלי. אבל זה בגלל שאנחנו כאלה...

#18 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 14/06/2011 - 20:30

בא לך לא להכניס לי מילים לפה?? אם אתה לא מבין מה אמרתי בקריאה ראשונה, תקרא שוב לפני שאתה מגיב. אמרתי שראנד מאפיינת את היצרנים כאצילי נפש בכל תחומי החיים ולא הכנסתי שום הנחה סמוייה מעבר לזה.

נו באמת.
אם אני לא מחובר למציאות בגלל ההשפעה של ראנד שמציגה את היצרנים כאצילי נפש, מה המסקנה?
המסקנה היא שבמציאות שאליה אני לא מחובר, ההיפך ממה שראנד מציגה הוא הנכון.
כלומר היצרנים אינם אצילי נפש. באיזה מובן הם לא אצילי נפש? אני חושב שזה ברור, לא?
אם אתה לא מודע להנחות הסמויות של עצמך, אתה תמיד יכול לבקש הסבר מדוד אורי...

יצרן צריך למכור לפחות במחיר בו הוא יכול להמשיך לגלגל את העסק שלו להלאה.

נכון, אבל לא משנה את העיקרון: המחיר נקבע לפי היצע וביקוש, לא לפי מה שהיצרן צריך.
אם אין ביקוש במחיר שהיצרן צריך בשביל להישאר רווחי, אז הוא פשוט יסגור את הבסטה.

במשק תחרותי המחיר עצמו נקבע לפי ביקוש והיצע. אבל פה המשק הוא לא משק תחרותי.

זה לא נכון. המחיר נקבע תמיד לפי היצע וביקוש. מה שמשתנה הוא הפקטורים שמשפיעים על ההיצע והביקוש.
בשוק חופשי ("תחרותי") ההיצע והביקוש נקבעים אך ורק ע"י הבחירות הוולונטריות של בני-האדם שמהם מורכבת הכלכלה.
לעומת זאת, בשוק לא חופשי ("לא תחרותי") ההיצע והביקוש נקבעים ע"י פקטורים אחרים, שאולטימטיבית הם תוצר של שימוש בכוח מצד המדינה (= התערבות ממשלתית בכלכלה).

יפה. אז בשביל זה יש חרם צרכנים.

בהצלחה.

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#19 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 14/06/2011 - 20:32

יש היצע וביקוש.
חרם צרכנים, ממש כמו פרסום (ולפעמים שניהם מביאים תוצאות הפוכות), נועד לשנות את תודעתם של הצרכנים ע"מ להשפיע על הביקוש.

זכותם להעלות את המחיר או לתאם אותו. זכותנו להחרים.

אבל איך זה קשור למוסר?!

#20 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 14/06/2011 - 20:37

חרם צרכנים על קוטג'.

רק חבל שאי אפשר לארגן חרם צרכנים על הערוץ הראשון. (כדוגמא מייצגת לשירות שנכפה עליך לממן אותו)
"ישראל היום" שבר את השוק של "ידיעות" ו"מעריב", ערוץ 2 ו10 שברו את ה"שוק" של הערוץ הראשון.
אבל משום מה אנחנו מחוייבים להמשיך לשלם לגוף הרקוב הזה.

ירידת המחיר זה מה שהיה קורה בתחומים אחרים לו רשויות המדינה היו מאפשרות סחר במוצרים ושירותים על בסיס רצון חופשי והדדי.
האשמה היא באנשים שתומכים בהמשך הסיאוב הבירוקרטי, במיסי העתק, ובהתערבות ממשלתית שדורסת את מי שמנסה לייצר אבל אינו מקורב לצלחת של ברוני המיסים*.

*ברוני המיסים הלא הם חבורת הבירוקרטים המכונה חברי הכנסת, שיושבים להם במעלה ההר ומנווטים את כספי המיסים לפי שרירות ליבם ולפי האינטרס להבחר שוב.
תקינות פוליטית היא מפלטו של סתום המוח.

#21 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 15/06/2011 - 19:50

חרם הצרכנים הטוב ביותר הוא הפלת ממשלת נתניהו. מאז שהממשלה הזו עלתה, מחירי כל המוצרים עלו בעשרות או מאות אחוזים.

#22 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 20:05

חרם הצרכנים הטוב ביותר הוא הפלת ממשלת נתניהו. מאז שהממשלה הזו עלתה, מחירי כל המוצרים עלו בעשרות או מאות אחוזים.

כן, בטוח שזו הסיבה.
לאור האישיות הכובשת (או מה שזה לא יהיה) ליבני בטוח תגרום לירידת מחירים...
הרי זה שסטנלי פישל קנה מיליארדי דולרים שלא שווים כלום - זה לא משפיע על ערך השקל.
תקינות פוליטית היא מפלטו של סתום המוח.

#23 euchkuh

euchkuh

כסף

• מנהלי פורום
  • 3690 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 20:17

מה בדיוק אתם רוצים מביבי? שהוא יחוקק חוק שיגביל את מחיר הקוטג'? כמה אטומים אפשר להיות?

ובנוגע למחאה - אני מופתע לגמרי מהתנופה שהמחאה הזו קיבלה, איך יתכן שעל מחירי הדלק לא עשו משהו דומה, אם לא חמור בהרבה?

#24 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 20:30

מה בדיוק אתם רוצים מביבי? שהוא יחוקק חוק שיגביל את מחיר הקוטג'? כמה אטומים אפשר להיות?

ובנוגע למחאה - אני מופתע לגמרי מהתנופה שהמחאה הזו קיבלה, איך יתכן שעל מחירי הדלק לא עשו משהו דומה, אם לא חמור בהרבה?

ההמון הנבער שוכנע שמחירי הדלק עלו בגלל "עליית מחירי הנפט בעולם" ולכן אין לו הרבה מה לעשות בנידון. (כמובן שרק מעטים טרחו להזכיר את הבלו שמהווה יותר מ-1/3 ממחיר הדלק.)
הקוטג' כבר לא בפיקוח, ולכן זו הזדמנות מצויינת בשביל ההמון הנבער, שאין הבדל מהותי בינו לבין שורפי המכשפה בסרט של מונטי פייטון, לעשות עליהום על היצרנים - שכמובן מעלים מחירים סתם ככה כי בא להם, ולא מסיבות כלכליות.

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#25 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 15/06/2011 - 20:42

ההמון הנבער שוכנע שמחירי הדלק עלו בגלל "עליית מחירי הנפט בעולם" ולכן אין לו הרבה מה לעשות בנידון. (כמובן שרק מעטים טרחו להזכיר את הבלו שמהווה יותר מ-1/3 ממחיר הדלק.)
הקוטג' כבר לא בפיקוח, ולכן זו הזדמנות מצויינת בשביל ההמון הנבער, שאין הבדל מהותי בינו לבין שורפי המכשפה בסרט של מונטי פייטון, לעשות עליהום על היצרנים - שכמובן מעלים מחירים סתם ככה כי בא להם, ולא מסיבות כלכליות.

ברור שמסיבות כלכליות. הם רוצים להרוויח יותר. עלויות הייצור לא השתנו מהותית בטח שלא עלו בעשרות או מאות אחוזים.

זכותם להעלות מחירים וזכותינו להחרים. דווקא כאן, בעוינות שלך כלפי חרם צרכנים חופשי וולונטרי, אתה מגלה את עורך האמיתי ואת כוונותיך האמיתיות. ליצרנים מותר להיות מתואמים - לצרכנים אסור. ממש שוק חופשי...

רמאי!

#26 מביט

מביט

מבחן בר-אור

• רשומים+
  • 16621 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 20:58

ה"תנופה" או מה שאנחנו מזהים כתנופה, היא פונקציה מוחלטת של החלטה מודעת של כלי התקשורת לייצר באזז תקשורתי.
כשהם מחליטים לייצר התקפה הם גם יתקפו את הממשלה על כך שחלק מהפסיטוקים לא פתוחים.

זה לא הצליח להם בסופו של דבר עם הדלק (שיעור מס הבלו בישראל דווקא נמוך ביחס לרוב אירופה), כשהציבור הבין שהעליה היא כל עולמית והציבור הלא משוחד נבון מספיק כדי לא לקנות את זה כאן.
"יזכור עם ישראל את אלו מתוכו, בשר מבשרו, אשר השתתפו בתביעות נגד קציניו וחייליו. את אלו אשר בשעת הקרב להגנת עם ישראל עמדו בהפגנות וקראו לחייליו פושעי מלחמה. יזכור את אלה אשר במחשכים חברו לגרועים שבאויבי ישראל"

המלצה על ספר

"מי שמתגלה כאנטי-ציוני הוא בהגדרה אנטישמי, שכן הוא תומך בשלילת הזכות הטבעית של העם היהודי למדינה עצמאית, המוקנית לכל עם אחר." ווינסטון צ'רצ'יל

#27 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 15/06/2011 - 21:00

רק שיהיה ברור - הקוטג' הוא רק אקט סמלי. מחירי כמעט כל מוצרי המזון בישראל הם היקרים ביותר בעולם. כנ"ל לגבי מחירי הרכבים והדירות ועוד.
(רק מוצרי האלקטרוניקה והתוכנה במצב טוב. ממש 1984 ...)

מי שאשמה היא ממשלת ישראל שמצד אחד הורידה את הפיקוח והחוקים הסוציאלים ומצד שני ממשיכה את המגבלות והרגולציות כלפי יבואנים. או שהשוק יהיה חופשי באמת או שיהיה ריכוזי אבל בידי העם. כרגע השוק הוא ריכוזי ובידי בעלי ההון (אלה שהצלנו ממוות רק לפני שנתיים).

היינו פעם מדינת רווחה, ויתרנו על זה תמורת הבטחות לשוק חופשי, ומה קיבלנו? אוליגרכיה!

אני מצטרף לחרם על כל מוצרי החלב. שכנעתי גם את בני משפחתי להצטרף.

#28 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 21:20

ברור שמסיבות כלכליות. הם רוצים להרוויח יותר. עלויות הייצור לא השתנו מהותית בטח שלא עלו בעשרות או מאות אחוזים.

הוכחה?

Ayn Rand, 1981 --

#29 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 15/06/2011 - 21:28

הוכחה?

אני לא עובד אצלך, תבדוק מה הפער בין העליה במחיר החלב לבין עליית מוצרי החלב.

אבל זו בעיה של העם. העם הצביע ליכוד, הוא יקבל את כל הליכוד בלי וזלין!

#30 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 15/06/2011 - 21:33

אני לא עובד אצלך, תבדוק מה הפער בין העליה במחיר החלב לבין עליית מוצרי החלב.

אני צריך לבדוק את נכונות הצהרותיך השרירותיות והאידיוטיות?
עדיף לי פשוט להניח שאתה מדבר שטויות. ההנחה הזו נכונה במובהקות 0.01.

Ayn Rand, 1981 --

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים