מעבר לתוכן

- - - - -

המחאה חוזרת

• Please log in to reply
470 replies to this topic

#1 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 02/06/2012 - 17:02

יש היום הפגנה והיא לא בוטלה. אני יודע שזו לא הולכת להיות הפגנה בבאר שבע, ואין הרבה שייסעו לת"א, אבל מי שהתכוון לנסוע לא צריך לבטל.

#2 מיקסולידי

מיקסולידי

שלום, אפשר לבוא אליך ?

• מנהלי פורום
  • 49908 הודעות:

פורסם 02/06/2012 - 18:07

בהתחלה חשבתי bounced check...:אוי:

#3 itsi bitsi

itsi bitsi

כסף

• רשומים+
  • 1259 הודעות:

פורסם 02/06/2012 - 18:40

גם אני :lol:
תמונה מצורפת

#4 Oronis

Oronis

Money is better than poverty, if only for financial reasons

• רשומים+
  • 2196 הודעות:

פורסם 02/06/2012 - 19:31

סיבה טובה להפגנה.
Never underestimate the power of stupid people in large groups

#5 btk

btk

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 535 הודעות:

פורסם 02/06/2012 - 19:51

זה העתיד, במקום "מחשב לכל ילד" זה יהיה "הפגנה לכל תושב"

הזמנת קפה עם חלב דל שומן וקיבלת עם רמת שומן רגילה, ההפגנה מחר.
תדלקת בדיוק לפני שמחיר הדלק ירד, ההפגנה בעוד יומיים.

לא היית בהפגנה לפני יום ואתה רוצה להפגין, ההפגנה עוד כמה ימים :-)

תקף גם לנשים.

סתם שאלה, על מה ההפגנה?? סתם מרמור או שיש סיבה מסויימת?

#6 ELITZUR7

ELITZUR7

ברונזה

• רשומים+
  • 653 הודעות:

פורסם 02/06/2012 - 19:55

זה העתיד, במקום "מחשב לכל ילד" זה יהיה "הפגנה לכל תושב"

הזמנת קפה עם חלב דל שומן וקיבלת עם רמת שומן רגילה, ההפגנה מחר.
תדלקת בדיוק לפני שמחיר הדלק ירד, ההפגנה בעוד יומיים.

לא היית בהפגנה לפני יום ואתה רוצה להפגין, ההפגנה עוד כמה ימים :-)

תקף גם לנשים.

סתם שאלה, על מה ההפגנה?? סתם מרמור או שיש סיבה מסויימת?

ביבי עדיין ראש ממשלה. מספיק טוב לך ?
?

#7 פרוייקט מנהטן

פרוייקט מנהטן

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 372 הודעות:

פורסם 02/06/2012 - 22:25

ביבי עדיין ראש ממשלה. מספיק טוב לך ?

תגובה מגוכחת, בהתחשב בעובדה שהסקרים (לפני שמופז הצטרף לליכוד באופן חצי רשמי) הראו שביבי לוקח את הבחירות הבאות בהליכה עם יד מאחורי הגב.
אנחנו לא ב"דמוקרטיה" נוסח מובארק שהוא (היה) המועמד היחיד.

אם ההפגנה הייתה על משהו קונקרטי וקצת יותר מדוייק מאשר "צדק חברתי" (Been there, done that), אולי הייתי שוקל לעשות משהו בנידון. שיעשו מה שלא עשו לפני שנה - יציבו מטרות ברורות ומדידות. "דיור יקר", "צדק חברתי" ו"ביבי הביתה" זה סיסמאות חלולות שלא אומרות כלום ושום דבר לא עומד מאחוריהן.

#8 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 02/06/2012 - 23:34

תגובה מגוכחת, בהתחשב בעובדה שהסקרים (לפני שמופז הצטרף לליכוד באופן חצי רשמי) הראו שביבי לוקח את הבחירות הבאות בהליכה עם יד מאחורי הגב.
אנחנו לא ב"דמוקרטיה" נוסח מובארק שהוא (היה) המועמד היחיד.

אם ההפגנה הייתה על משהו קונקרטי וקצת יותר מדוייק מאשר "צדק חברתי" (Been there, done that), אולי הייתי שוקל לעשות משהו בנידון. שיעשו מה שלא עשו לפני שנה - יציבו מטרות ברורות ומדידות. "דיור יקר", "צדק חברתי" ו"ביבי הביתה" זה סיסמאות חלולות שלא אומרות כלום ושום דבר לא עומד מאחוריהן.

אלה לא מטרות חלולות, יוקר המחיה ומצוקת הדיור פוגעים ב99% מאיתנו. וצריך להלחם בהם מלחמת חורמה.

העם בישראל לא צריך להשלים עם מחירים כ"כ מופרזים ומטורפים של מוצרי יסוד כמו דיור. אם לא יפתר משבר הדיור ויוקר המחיה - ישראל תהיה בסכנה קיומית.

#9 פרוייקט מנהטן

פרוייקט מנהטן

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 372 הודעות:

פורסם 02/06/2012 - 23:55

אלה לא מטרות חלולות, יוקר המחיה ומצוקת הדיור פוגעים ב99% מאיתנו. וצריך להלחם בהם מלחמת חורמה.

העם בישראל לא צריך להשלים עם מחירים כ"כ מופרזים ומטורפים של מוצרי יסוד כמו דיור. אם לא יפתר משבר הדיור ויוקר המחיה - ישראל תהיה בסכנה קיומית.

אני מסכים איתך. אבל..
מה המטרה הסופית? שהמחיר ירד לכמה? 600,000 ש"ח לדירת 4 חדרים ברמת גן? 700,000? תוספת של כמה דירות מגורים אתה רוצה בשנה הקרובה? 50,000? 100,000?
מתי תגיד מה זה יקר ומה זה זול? עכשיו מחירי הדירות זולים יותר בכ-5-10% מהמחירים בשנה שעברה. זה מספיק? עוד? כמה עוד?
זאת הבעיה בכל המחאה הזאת. אין מטרות מוגדרות, ולא ברור מה יספק.
מחאה כזו פותחת פתח לוינוגרד כזה, שאומר הכל ולא אומר כלום.

קח דוגמא ממחאת האמהות בשנה שעברה. הדרישה הייתה חד משמעית: חינוך חינם מגיל 3. נכון, השנה זה לא קורה בכל המקומות - אבל זה מיושם בפועל (אני מרשה לעצמי להאמין שדבר כזה לא קורה מעכשיו לעכשיו, לוקח זמן להחלטה בכזה סדר גודל להיות מיושמת במלואה).

קראתי עכשיו את הכתבה ב-YNET על ההפגנה שהייתה. ניסיתי להבין על מה הם מפגינים:
"אנשים לפני רווחים" (מה הכוונה בזה?)
"Black is beautiful" (אז לא לגרש את המסתננים הבלתי חוקיים?)
"שלום וצדק חברתי זה מאבק אחד" (אז אתם רוצים להגיע להסכם עם אבו-מאזן? או אולי לא להתקיף באיראן?)
"מחזירים את התקווה - נלחמים לצדק חברתי" (לא הבנתי מה זה אומר)
"צמצום פערים - הרחבת התקציב" (רגע, תן לי להבין, רוצים להיכנס לגירעון יותר גדול? פיספסתם בטעות את מה שקורה ביוון או בספרד?)

בקיצור, מחאה פרווה

#10 מיכאל אידן

מיכאל אידן

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 200 הודעות:

פורסם 03/06/2012 - 00:17

זה כמו שנה שעברה: הופעה = הופעות חינם. או שיש משהו מעבר לזה?

סבבה, אנחנו בעונת המלפפונים כבר, כל שטות קטנה הופכת לחדשות ותרועת החצוצרות של שלושת המהדורות (ששתיים מהן יצר אותו אדם, ע"ע עירד אשל), נפתחות בעוד אונס, עוד פליטים/מסתננים (זה פוליטי להחליט מה הם בדיוק, למרות שיש הגדרה ברורה) ונעבור קצת לשחמט, לכמה חם היה היום, עוד קצת אלימות, גרעין אירני, עוקץ כספי והמחאה מתחדשת.

אונס, ואלימות תמיד היה ובאותו מינון, אבל אז היה פיצוחים, עכשיו מלפפונים, אז יש מקום לדחוף למהדורה בת שעה (מישהו זוכר שפעם חדשות היו חצי שעה, עד שהחלה מלחמת ה"אני אוסיף עוד רבע שעה, אהה ככה? אז אני אוסיף ואשווה לשעה...), קשה למלא מהדורה של שעה בעונה הזאת.

גרעין אירני, טוב נו מה חדש.

שחמט לא מעניין את רוב האוכלוסיה וכבר העם נקעה רגלו בלהכיר אנשים שמייצגים את ישראל בהא ודא כשלעם אין עניין בהא ודא.

עוקץ כספי, סבבה, קצת עגבניות גם הולך.

וגולת הכותרת, המחאה החברתית מתחדשת. עד שלא מסתובבים עם חלוצות פנטר שחור, פנטר לבן, פנטר זברה ופנטר ורוד, המחאה הזאת כמו הקודמת שווה לבזבוז כספים של הפקות ענק על פארש. לא מאמין במחאה הזאת כמו שלא האמנתי בקודמת וכשכולם אמרו לי, אם תבוא זה ישפיע, אמרתי שאבוא רק אם יפזרו אותי בגז מדמיע. כל עוד שמנהיגי המדינה רואים באלו שמוחים כנחמדים כאלו, צוציקים חמודים... אההה - בו, זה לא שווה את זה. כל עוד שהרחובות לא בוערים, תרתי משמע, קשה לי להאמין שמשהו יזוז כאן והלוואי שהיה אחרת, אך לא רואה איך האחרת יכול להתממש.

אז עונת המלפפונים כבר כאן, וכשהיא תיגמר לעורכי המהדורות תהיה סיבה טובה לתקוע בחצוצרות ה"הקשיבו, הקשיבו" שהן בעצם ה"כנסו, כנסו" רק ביותר ממלכתיות... המחאה תגווע מחוסר עניין לעורכי המהדורות ודי נמאס, עוד פעם מחאה ועוד פעם מסגרת האי אפשר להסתובב ברחובות (אלימות כולל רצח ואונס, כלבים תוקפניים, מסתננים/פליטים), סוף סוף חוזרים לדבר על פוליטיקה ואפשר להכניס המון צהוב... יאם יאם ואז יהיה לנו גם רייטינג, כן כן... כי בינינו, גם לנו נמאס לשמוע על מקרים מזעזעים כאלו ואחרים, גם לנו נמאס לשמוע על כמה קשה לחיות כאן, כל זה מדכא אותנו... והחדשות, מזמן הן למטרת בידור הצופה. אחרת, יהיה מאד קשה לצלוח מהדורה הנמשכת שעה ולא משאירה לך טעם טוב כלשהו בפה וכל הנושאים האלו, אמממ קצת קשה להוציא מהם טעם טוב בפה.

#11 מיכאל אידן

מיכאל אידן

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 200 הודעות:

פורסם 03/06/2012 - 00:18

"שלום וצדק חברתי זה מאבק אחד" (אז אתם רוצים להגיע להסכם עם אבו-מאזן? או אולי לא להתקיף באיראן?)

זה פשוט, הם רוצים דיור בר השגה בשטחים.

#12 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 03/06/2012 - 00:24

אני מסכים איתך. אבל..
מה המטרה הסופית? שהמחיר ירד לכמה? 600,000 ש"ח לדירת 4 חדרים ברמת גן? 700,000? תוספת של כמה דירות מגורים אתה רוצה בשנה הקרובה? 50,000? 100,000?
מתי תגיד מה זה יקר ומה זה זול? עכשיו מחירי הדירות זולים יותר בכ-5-10% מהמחירים בשנה שעברה. זה מספיק? עוד? כמה עוד?
זאת הבעיה בכל המחאה הזאת. אין מטרות מוגדרות, ולא ברור מה יספק.
מחאה כזו פותחת פתח לוינוגרד כזה, שאומר הכל ולא אומר כלום.

5% ירידה אחרי 60% עליה זה בהחלט לא מספיק. אתה יודע מתי יהיה אפשר להגיד שזה מספיק? כשזוג צעיר עם הכנסה ממוצעת, יוכל לקנות דירה נחמדה באיזור סביר (שיש בו תעסוקה ותחבורה) בלי לשחות את ההורים שלו ולהיות משועבד 30-40 שנים.

בכל העולם יש מדדים שמראים קשר מסוים בין מחירים לבין משכורות. ישראל רחוקה מאוד מהמדדים האלה...

קח דוגמא ממחאת האמהות בשנה שעברה. הדרישה הייתה חד משמעית: חינוך חינם מגיל 3. נכון, השנה זה לא קורה בכל המקומות - אבל זה מיושם בפועל (אני מרשה לעצמי להאמין שדבר כזה לא קורה מעכשיו לעכשיו, לוקח זמן להחלטה בכזה סדר גודל להיות מיושמת במלואה).

מחאת האמהות היתה חלק מהמחאה החברתית. חינוך חינם מגיל 3 זה הישג של המחאה החברתית, כן כן, זו המבולבלת והמפוזרת (מה שמוכיח שהיא אותנטית אגב).

קראתי עכשיו את הכתבה ב-YNET על ההפגנה שהייתה. ניסיתי להבין על מה הם מפגינים:
"אנשים לפני רווחים" (מה הכוונה בזה?)
"Black is beautiful" (אז לא לגרש את המסתננים הבלתי חוקיים?)
"מחזירים את התקווה - נלחמים לצדק חברתי" (לא הבנתי מה זה אומר)
"צמצום פערים - הרחבת התקציב" (רגע, תן לי להבין, רוצים להיכנס לגירעון יותר גדול? פיספסתם בטעות את מה שקורה ביוון או בספרד?)

בקיצור, מחאה פרווה

המסרים המרכזיים הם יוקר המחיה בדגש על דיור. מעבר לזה אני לא אתייחס לכל שלט אקראי של כל מפגין.

אגב, לפעמים הרחבת תקציב היא הפעולה הכלכלית הנכונה. לקצץ זו תורה שלמה, אם אתה מקצץ בזמן הלא נכון במקום הלא נכון - אתה יוצר בעיה כלכלית קשה מאוד בעתיד.

#13 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 03/06/2012 - 00:29

לכל הזייני שכל שדוחפים לפה בכוח פוליטיקה, אמא שלכם כל כך שמנה שהריבית שהמשכנתה שלה צוברת גדולה מסך כל ההכנסות הרבעוניות בהצמדה למדד החציוני בניכוי הגידול בתל"ג לנפש חלקי ההוצאות המוכרות של כלל המוסדות המוניטריים!

כולה הבנאדם רצה להבין מה עושים עם צ'ק מבוטל, מה התחלתם לחפור מה?

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#14 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 03/06/2012 - 00:32

זה כמו שנה שעברה: הופעה = הופעות חינם. או שיש משהו מעבר לזה?

סבבה, אנחנו בעונת המלפפונים כבר, כל שטות קטנה הופכת לחדשות ותרועת החצוצרות של שלושת המהדורות (ששתיים מהן יצר אותו אדם, ע"ע עירד אשל), נפתחות בעוד אונס, עוד פליטים/מסתננים (זה פוליטי להחליט מה הם בדיוק, למרות שיש הגדרה ברורה) ונעבור קצת לשחמט, לכמה חם היה היום, עוד קצת אלימות, גרעין אירני, עוקץ כספי והמחאה מתחדשת.

אונס, ואלימות תמיד היה ובאותו מינון, אבל אז היה פיצוחים, עכשיו מלפפונים, אז יש מקום לדחוף למהדורה בת שעה (מישהו זוכר שפעם חדשות היו חצי שעה, עד שהחלה מלחמת ה"אני אוסיף עוד רבע שעה, אהה ככה? אז אני אוסיף ואשווה לשעה...), קשה למלא מהדורה של שעה בעונה הזאת.

גרעין אירני, טוב נו מה חדש.

שחמט לא מעניין את רוב האוכלוסיה וכבר העם נקעה רגלו בלהכיר אנשים שמייצגים את ישראל בהא ודא כשלעם אין עניין בהא ודא.

עוקץ כספי, סבבה, קצת עגבניות גם הולך.

וגולת הכותרת, המחאה החברתית מתחדשת. עד שלא מסתובבים עם חלוצות פנטר שחור, פנטר לבן, פנטר זברה ופנטר ורוד, המחאה הזאת כמו הקודמת שווה לבזבוז כספים של הפקות ענק על פארש. לא מאמין במחאה הזאת כמו שלא האמנתי בקודמת וכשכולם אמרו לי, אם תבוא זה ישפיע, אמרתי שאבוא רק אם יפזרו אותי בגז מדמיע. כל עוד שמנהיגי המדינה רואים באלו שמוחים כנחמדים כאלו, צוציקים חמודים... אההה - בו, זה לא שווה את זה. כל עוד שהרחובות לא בוערים, תרתי משמע, קשה לי להאמין שמשהו יזוז כאן והלוואי שהיה אחרת, אך לא רואה איך האחרת יכול להתממש.

אז עונת המלפפונים כבר כאן, וכשהיא תיגמר לעורכי המהדורות תהיה סיבה טובה לתקוע בחצוצרות ה"הקשיבו, הקשיבו" שהן בעצם ה"כנסו, כנסו" רק ביותר ממלכתיות... המחאה תגווע מחוסר עניין לעורכי המהדורות ודי נמאס, עוד פעם מחאה ועוד פעם מסגרת האי אפשר להסתובב ברחובות (אלימות כולל רצח ואונס, כלבים תוקפניים, מסתננים/פליטים), סוף סוף חוזרים לדבר על פוליטיקה ואפשר להכניס המון צהוב... יאם יאם ואז יהיה לנו גם רייטינג, כן כן... כי בינינו, גם לנו נמאס לשמוע על מקרים מזעזעים כאלו ואחרים, גם לנו נמאס לשמוע על כמה קשה לחיות כאן, כל זה מדכא אותנו... והחדשות, מזמן הן למטרת בידור הצופה. אחרת, יהיה מאד קשה לצלוח מהדורה הנמשכת שעה ולא משאירה לך טעם טוב כלשהו בפה וכל הנושאים האלו, אמממ קצת קשה להוציא מהם טעם טוב בפה.

נכון. המחאה רכה ועדינה מדי. אבל בפועל היא כן משפיעה.

#15 free radical

free radical

רובין הוד

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 12023 הודעות:

פורסם 03/06/2012 - 04:52

בטח מרתק בתוך הראש שלכם. רוצים להוריד את מחירי הדיור, אבל גומרים רק מהמחשבה על מסירת כל חלקת נדל"ן אפשרית, ומשוש חייכם הוא הכנסת מאות אלפי מהגרים לפה.
תמונה מצורפת
שלטון החוק

תמונה מצורפת

BECAUSE IT'S ALWAYS TITS SEASON

[url="http://forum.bgu.co....showforum=346"][size="3"]הפורום הציוני[/size][/url], כי עוֹד לֹא אָבְדָה תִּקְוָתֵנוּ

[size="4"]

ח... חפ... חפר... חפרן מדופלם

[/size]

name='אורח/ת' post='1628988' date='14/12/07 , 12:22']לא. כל עוד אין לך בעיה עם ערבי אקראי, ואתה מוכן לגור בשכנות אליו, לבלות איתו בפאב השכונתי ולקיים איתו כל אינטראקציה רגילה בין בני אדם, ואתה תפסול אותו רק אם תדע שהוא שונא אותך ורוצה בחורבן מדינתך. במקרה כזה - הכל סבבה איתך, אני מעניק לך בזאת את עיטור יפי הנפש.[/quote]

חיילים אלמונים הננו, בלי מדים,
וסביבנו אימה וצלמות.
כולנו גויסנו לכל החיים:
משורה משחרר רק המוות.

בימים אדומים של פרעות ודמים,
בלילות השחורים של יאוש,
בערים בכפרים את דגלנו נרים
ועליו: הגנה וכיבוש.

I just want you all to notice me and people to see
that somewhere deep down, there's a decent human being in me
It just can't be found, so the reason you've been seeing this me
is cause this is me now, the recent dude who's being this mean