מעבר לתוכן

- - - - -

המחאה חוזרת

• Please log in to reply
470 replies to this topic

#31 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 03/06/2012 - 16:24

שאנשים בתל אביב מוכנים להפגין ולישון באוהלים חודשיים, אבל לא מוכנים לעבור לגור בשכונת התקווה (דירות גדולות ב1000 שקל פחות, 5 דקות מתחבורה לכל מקום בתל אביב, מסעדות/סופר/חנויות לכל דבר על הרחוב הראשי), קצת קשה לי להתחבר.

אני גר מחוץ לתל אביב והשכירות גבוה. תפסיקו לזיין את השכל. בכל הארץ יש יוקר מחיה, תל אביב היא אמנם הכי יקרה אבל הבעיה בכל הארץ.

גם בשכונת התקווה השכירות היא גבוהה מאוד, וביחס למשכורת הממוצעת שוברת בקלות מדדים של כל עיר בעולם.

#32 yedidel

yedidel

ברונזה

• רשומים+
  • 886 הודעות:

פורסם 03/06/2012 - 16:39

אני גר מחוץ לתל אביב והשכירות גבוה. תפסיקו לזיין את השכל. בכל הארץ יש יוקר מחיה, תל אביב היא אמנם הכי יקרה אבל הבעיה בכל הארץ.

גם בשכונת התקווה השכירות היא גבוהה מאוד, וביחס למשכורת הממוצעת שוברת בקלות מדדים של כל עיר בעולם.

בבקשה, אתה מוזמן להשוות:
מרכז - http://www.yad2.co.i...nterDate=&Info=
דרום - http://www.yad2.co.i...nterDate=&Info= (ואל תכניס את השתי דירות של 4000 ש"ח כי הן לכל הדירה ולא פר שותף)

הבדל של 900 ש"ח בממוצע לחודש.

ותירשם לאתר כדי שתהיה יותר אמין, כי אנחנו בתקופה שרובצים יותר מדי טוקבקיסטים בתשלום באיזור פה.

#33 Oronis

Oronis

Money is better than poverty, if only for financial reasons

• רשומים+
  • 2196 הודעות:

פורסם 03/06/2012 - 17:02

אז האם זה אומר שהשכירות גבוהה או שהמשכורות נמוכות? כי מדובר בשתי סוגיות שונות.

יוקר מחיה הוא לא ביחס למשכורת אלא קשור אך ורק לצריכה ולא ביחס להכנסות ובזה ישראל לא יותר יקרה ממדינות מערביות אחרות.

"יוקר המחיה" הוא מונח שתומכי המחאה עיוותו כדי להסביר למה נוכח המשכורות הנמוכות דברים הם יחסית (בדגש על יחסית למשכורת בלבד, כי תל-אביב הרבה יותר זולה מטוקיו, לונדון, ניו-יורק, מינכן, פריז, ברצלונה וכן הלאה וכן הלאה) יקרים.
Never underestimate the power of stupid people in large groups

#34 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 03/06/2012 - 17:33

בבקשה, אתה מוזמן להשוות:
מרכז - http://www.yad2.co.i...nterDate=&Info=
דרום - http://www.yad2.co.i...nterDate=&Info= (ואל תכניס את השתי דירות של 4000 ש"ח כי הן לכל הדירה ולא פר שותף)

הבדל של 900 ש"ח בממוצע לחודש.

ותירשם לאתר כדי שתהיה יותר אמין, כי אנחנו בתקופה שרובצים יותר מדי טוקבקיסטים בתשלום באיזור פה.

עכשיו בוא נפתח את הראש. תאמין לי שאני חרשתי את תל אביב, גרתי שם ב3 דירות. גרתי גם בבאר שבע, ובעוד מקומות בארץ.

רוצה נוסחא נחמדה:
שכירות בגוש דן = שכירות במקום אחר בארץ + נסיעות לגוש דן.

זאת בהנחה שאתה עובד בגוש דן, תאמין לי - הנחה בכלל לא מופרכת.

בוא תגיד למשפחה בישראל עם שני הורים עובדים ו3 ילדים ש900 ש"ח בחודש זו כל בעיית יוקר המחיה בישראל ... בדיחה טובה.

#35 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 03/06/2012 - 17:35

אז האם זה אומר שהשכירות גבוהה או שהמשכורות נמוכות? כי מדובר בשתי סוגיות שונות.

יוקר מחיה הוא לא ביחס למשכורת אלא קשור אך ורק לצריכה ולא ביחס להכנסות ובזה ישראל לא יותר יקרה ממדינות מערביות אחרות.

"יוקר המחיה" הוא מונח שתומכי המחאה עיוותו כדי להסביר למה נוכח המשכורות הנמוכות דברים הם יחסית (בדגש על יחסית למשכורת בלבד, כי תל-אביב הרבה יותר זולה מטוקיו, לונדון, ניו-יורק, מינכן, פריז, ברצלונה וכן הלאה וכן הלאה) יקרים.

זה לא משנה, אנחנו לא פרופסורים לכלכלה והמינוחים המדוייקים לא חשובים. כמובן שאנשים מתלוננים על היחס בין המשכורות למחירים. הרי אין משמעות לאחד בלי השני.

#36 §jhony

§jhony

כסף

• מנהלי פורום
  • 1645 הודעות:

פורסם 03/06/2012 - 17:44

עכשיו בוא נפתח את הראש. תאמין לי שאני חרשתי את תל אביב, גרתי שם ב3 דירות. גרתי גם בבאר שבע, ובעוד מקומות בארץ.

רוצה נוסחא נחמדה:
שכירות בגוש דן = שכירות במקום אחר בארץ + נסיעות לגוש דן.

זאת בהנחה שאתה עובד בגוש דן, תאמין לי - הנחה בכלל לא מופרכת.

בוא תגיד למשפחה בישראל עם שני הורים עובדים ו3 ילדים ש900 ש"ח בחודש זו כל בעיית יוקר המחיה בישראל ... בדיחה טובה.

אוי נו באמת... אני עובד במרכז וגר בבאר שבע, את הנסיעות לגוש דן לא אני משלם... בדיוק בשביל זה יש הוצאות נסיעה. חוץ מזה, שקיימים מקומות עבודה גם מחוץ לגוש דן (למרבה הפלא)

לגבי החלק השני של המשפט, אם משפחה בישראל בחרה לגדל 3 ילדים ומסתבר שהם לא מסוגלים - זאת במידה רבה אשמתם. אם אין לך יכולת כלכלית לפרנס 3 ילדים אל תעשה 3 ילדים!

#37 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 03/06/2012 - 17:50

יש בעיית יוקר מחיה גם ובעיקר בפריפריה. תשאלו אנשים עובדים עם משפחה אם הם מצליחים לסגור את החודש.

תוציאו את תל אביב מכל הסטטיסטיקות - עדיין יוקר המחיה בארץ , ביחס למשכורות , הוא בין ה2 הגבוהים בעולם (יפאן וישראל).

אם אתם לא מאמינים לי אני אביא כמה דוגמאות מחר.

#38 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 03/06/2012 - 17:51

אוי נו באמת... אני עובד במרכז וגר בבאר שבע, את הנסיעות לגוש דן לא אני משלם... בדיוק בשביל זה יש הוצאות נסיעה. חוץ מזה, שקיימים מקומות עבודה גם מחוץ לגוש דן (למרבה הפלא)

לגבי החלק השני של המשפט, אם משפחה בישראל בחרה לגדל 3 ילדים ומסתבר שהם לא מסוגלים - זאת במידה רבה אשמתם. אם אין לך יכולת כלכלית לפרנס 3 ילדים אל תעשה 3 ילדים!

גם עם ילד אחד לא תסגור את החודש עם משכורות ממוצעות.

אז מה מהסקנה? שרק העשירון העליון יוליד?

#39 Oronis

Oronis

• רשומים+
  • 2196 הודעות:

פורסם 03/06/2012 - 17:59

זה לא משנה, אנחנו לא פרופסורים לכלכלה והמינוחים המדוייקים לא חשובים. כמובן שאנשים מתלוננים על היחס בין המשכורות למחירים. הרי אין משמעות לאחד בלי השני.

המינוחים מאוד חשובים ובהפגנה שהייתי פעם אחת ובשאר שראיתי תמונות לא ראיתי שלט אחד שהלין על גובה המשכורות.

אם זורקים ססמאות לאוויר - צריך לפחות לדעת על מה מדברים לא? אחרת המפגינים לא שונים מהפוליטיקאים שנגדם הם מפגינים.

#40 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 03/06/2012 - 18:28

גם עם ילד אחד לא תסגור את החודש עם משכורות ממוצעות.

אז מה מהסקנה? שרק העשירון העליון יוליד?

שוב פעם ססמאות נבובות...
אני מכירה כמה וכמה משפחות עם ילד שסוגרות יפה מאוד את החודש (אף אחד מהם כמובן לא גר בתל אביב).

#41 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 03/06/2012 - 18:29

שוב פעם ססמאות נבובות...
אני מכירה כמה וכמה משפחות עם ילד שסוגרות יפה מאוד את החודש (אף אחד מהם כמובן לא גר בתל אביב).

הוספה- אף אחד מהם לא מהעשירון העליון, שני בני זוג עובדים ומרוויחים ממוצע בערך.

#42 אורח - HardStone

אורח - HardStone
  • אורחים

פורסם 03/06/2012 - 21:15

איזה "יש עבודה גם בבאר שבע"?!
תראה לאין הדרדרתי? :no:

#43 מיכאל אידן

מיכאל אידן

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 200 הודעות:

פורסם 15/06/2012 - 21:51

כמה חבר'ה הקימו אוהלים ליד מרכז המורים הבוקר (כמו שנה שעברה). ראיתי את זה בשעה 10 בבוקר, כשהם דיברו עם כמה שוטרים ופקחים עירוניים. בשעה 13:00 הדשא היה כבר ריק.

מישהו יודע אם בעוד מקומות בארץ, התחילו עם המאהלים?

#44 Oronis

Oronis

• רשומים+
  • 2196 הודעות:

פורסם 15/06/2012 - 22:39

כמה חבר'ה הקימו אוהלים ליד מרכז המורים הבוקר (כמו שנה שעברה). ראיתי את זה בשעה 10 בבוקר, כשהם דיברו עם כמה שוטרים ופקחים עירוניים. בשעה 13:00 הדשא היה כבר ריק.

בקציעות מקימים משהו. אבל בינתיים רק סודנים ואריתראים מוחים.

#45 pythagoras

pythagoras

כסף

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 1396 הודעות:

פורסם 16/06/2012 - 00:52

בכל בוקר מיליוני גברים בעולם מקימים אוהל חדש.

עונה על השאלה?
תמונה מצורפת תמונה מצורפת

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים