מעבר לתוכן

* * * * - 3 הצבעות

לימודי מדע או שמא לימודי דת?

• Please log in to reply
425 replies to this topic

סקר: אילו מבין התיאוריות הבאות יש ללמד במסגרת לימודי מדעים? (55 משתמשים הצביעו בסקר)

אילו מבין התיאוריות הבאות יש ללמד במסגרת לימודי מדעים?

1. בריאתנות - היקום כולו (ארץ, החיים ובני האדם) נוצרו על ידי ישות עליונה במעשה של בריאה. (6 הצבעות [10.91%])

אחוז ההצבעה: 10.91%

2. תכנון תבוני - יש דברים כגון החיים שלא יכלו להתפתח בצורה "טבעית" והם בהכרח נוצרו על ידי ישות אינטיליגנטית. (2 הצבעות [3.64%])

אחוז ההצבעה: 3.64%

3. אחר... (נא לפרט) (7 הצבעות [12.73%])

אחוז ההצבעה: 12.73%

4. אבולוציה - כל היצורים החיים כנראה התפתחו מאב קדמון משותף. (40 הצבעות [72.73%])

אחוז ההצבעה: 72.73%

הצבע אורחים אינם יכולים להצביע

#16 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 30/01/2006 - 00:24

אתה יותר מדי זמן בפורום.

בזה אתה צודק, לצערי. :(
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#17 arco-iris

arco-iris

אי שם מעבר...

• רשומים+
  • 7843 הודעות:

פורסם 30/01/2006 - 00:26

אני לא כל כך מבינה את השאלה?
למה שאני אלמד בריאתנות בטבע????

אני מאמינה בישות "מרק המולקולות" :punk:
אנורקסיה להמונים!

"ילד הברי הרבה לחלום אותו חלום לא מובן,
מראשו העגול נשאר רק חריץ קטן.
הילדים האחרים הרחיקוהו ממשחקים בגן,
והוא היה הולך תמיד עם שארדונה לבן."

arco-iris - נערה בהפרעה

<{POST_SNAPBACK}>

טוב. לילה טוב, פסיכית.תמונה מצורפת

<{POST_SNAPBACK}>

לפעמים, ניסויים מצליחים...

#18 ברק ג

ברק ג

כסף

• רשומים+
  • 5845 הודעות:

פורסם 30/01/2006 - 00:46

לא ים ה-RNA אם כבר?
מבין כל התאוריות רק האבולוציה ראשית להיקרא בכלל תאוריה מדעית וזה מבלי להתייחס בכלל לנכונותה. חוץ מזה, האבולוציה מוכחת בכל כך הרבה דוגמאות, גם אם יש בה חורים שעדיין לא נסגרו. גם בתורת היחסות יש חורים ובכל זאת אף אחד לא יבוא ויאמר שאין לה קשר למציאות.
Homer: Are you saying you're never going to eat any animal again? What about bacon?
Lisa: No.
Homer: Ham?
Lisa: No.
Homer: Pork chops?
Lisa: Dad, those all come from the same animal.
Homer: Heh heh heh. Ooh, yeah, right, Lisa. A wonderful, magical animal.

משחק בדילמת האסיר איטרטיבית רבת משתתפים ומוגבלת בזמן

#19 לוע-הארי

לוע-הארי

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 560 הודעות:

פורסם 30/01/2006 - 00:51

לא ים ה-RNA אם כבר?
מבין כל התאוריות רק האבולוציה ראשית להיקרא בכלל תאוריה מדעית וזה מבלי להתייחס בכלל לנכונותה. חוץ מזה, האבולוציה מוכחת בכל כך הרבה דוגמאות, גם אם יש בה חורים שעדיין לא נסגרו. גם בתורת היחסות יש חורים ובכל זאת אף אחד לא יבוא ויאמר שאין לה קשר למציאות.

אני בטוח שכבר באיזו מגירה בותיקן יש את הטיוטה ל"תאוריית התנועה התבונית" או "החלקיק התבוני" או משהו אחר שאין לא קשר לתבונה.
:lol:

#20 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 30/01/2006 - 01:18

בתור לימוד מדעי יש ללמוד את תורת האבולוציה.
עם מישהו חפץ ללמוד בריאתנות שילך ללמוד לימודי דת.
הסיבה פשוטה : לבריאתנות יש ראיה אחת "התנך", לאבולוציה יש הרבה ראיות, עדויות וניסויים אמפיריים שתומכים בה.
סיפור הבריאה המקראי אינו עומד מול שתי שאלות פשוטות:
מדוע אנחנו לא מוצאים מאובנים של יצורים החיים בתקופתינו הנוכחית ?
מדוע לא חיים בינינו יצורים שאת מאובניהם אנחנו מוצאים ?

חור הכי גדול באבולוציה:
אם לעולם לא נוצר יש מאין כיצד נוצר היש הראשון שממנו התפתחו כל שאר היצורים?
אם לתורה אין בסיס איך היא יכולה להיקרא מדע או תורה לצורך זה?

חור קטן יותר:

מדוע איננו רואים לעולם שלב של מוטציה בין נגיד האדם לחיה, קרי:
מדוע איני רואה קוף רגיל שנולד ופתאום ומתחיל לחשוב ברמות של תודעה אנושית או אף קרוב לכך וללכת על שתי רגליים,
ואם כבר יוצאת איזו מוטציה שכזו מדוע איני רואה את שאר מינה נהפך להיות כמוה.
(ולכל ההיסטוריה אין ולא אף עדות אחת של מישהו שראה דבר שכזה).

#21 פרה משוגעת

פרה משוגעת

פרה בהפרעה...

• רשומים+
  • 6559 הודעות:

פורסם 30/01/2006 - 01:21

ב"ה

הבחורצ'יק העלה נקודות טובות.

:הממ:

טוב, האמת שכמובן שתוצאות הסקר הזה הן מכורות מראש.מישו פה חשב שהתשובה "אבולוציה" לא תיקח איזה 90% מהקולות?

:מריר:

אני לדוגמא לומדת אבולוציה בנוסף למה שאני מחשיבה כנכון ("בריאתנות",או איך שלא קראת לזה... :) ).מעניין כמה מאלו שלומדים אבולוציה גם חוקרים את שאר הצדדים... :הממ:

דברים שצריכים לדעת בחיים:
אם אתה עסוק בלשפוט אנשים כל העת, אין לך זמן לאהוב אותם!

אל תפתחו פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!!!
גם מיליון מורכב מהמון אפסים.
כל אדם הוא נקודה יחידה ומיוחדת במינה, שכמוה לא היתה וכמוה לא תהיה.
ה
כל לטובה! גם השלשול שיש לך מהאייס-קפה...
מי שקורקבן-מכפכפימותו!

"העבר, אין..העתיד, עדיין..ההווה, כהרף עין.. דאגה-מניין?" רבי יהודה אלחריזי (1170-1235)

אין על החיילים שלנו!!!

#22 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 30/01/2006 - 01:26

חור הכי גדול באבולוציה:
חור קטן יותר:

מדוע איני רואה קוף רגיל שנולד ופתאום ומתחיל לחשוב ברמות של תודעה אנושית או אף קרוב לכך וללכת על שתי רגליים,

ולצד השני אפשר לשאול מאיפה הגיע אלוהים ליקום.

ואם היית כן לומד אבולוציה היית רואה שזה מוטציות שמתפתחות במשך אלפי שנים. זה לא קורה פתאום בבוקר.
ומוטציה גנטית בהחלט לא יכולה להתרחש כי חיה כלשהי ראתה את בת מינה משתנה או חושבת אחרת...
לא חסרים חורים באבולוציה, אבל זה מה שמצאת?
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#23 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 30/01/2006 - 01:29

ולצד השני אפשר לשאול מאיפה הגיע אלוהים ליקום.

ואם היית כן לומד אבולוציה היית רואה שזה מוטציות שמתפתחות במשך אלפי שנים. זה לא קורה פתאום בבוקר.
ומוטציה גנטית בהחלט לא יכולה להתרחש כי חיה כלשהי ראתה את בת מינה משתנה או חושבת אחרת...
לא חסרים חורים באבולוציה, אבל זה מה שמצאת?

1) מה זו הקטנוניות של הצד השני?
הצד השני אינו טוען להיות תיאוריה מדעית ולכן אין להשוותה אליו.

2) אכן למדתי וזה שאומרים לך שזה מוטציות שמתפתחות במשך אלפי שנים ללא שום הוכחה או עובדה שווה ערך לזה שאני אומר לך שקיים אלוהים.

#24 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 30/01/2006 - 01:30

אני לדוגמא לומדת אבולוציה בנוסף למה שאני מחשיבה כנכון ("בריאתנות",או איך שלא קראת לזה... :) ).מעניין כמה מאלו שלומדים אבולוציה גם חוקרים את שאר הצדדים... :הממ:

אין שום סיבה לחקור את "שאר הצדדים."
אין ולעולם לא תהיה סיבה ללמוד, לחקור, לתהות לגבי או אפילו להקדיש שנייה של תשומת לב להצהרות שרירותיות אשר מאחוריהן יש אפס אחד גדול.
Creationism עונה לתיאור הנ"ל. זוהי תאורייה אשר מגובה באפס ראיות. היא לא יותר מאוסף של הבלים מיסטיים, היא מהווה עלבון למדע -- בדיוק כמו דת, ומקומה בפח הזבל -- בדיוק כמו דת.

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#25 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 30/01/2006 - 01:32

1) מה זו הקטנוניות של הצד השני?
הצד השני אינו טוען להיות תיאוריה מדעית ולכן אין להשוותה אליו.

2) אכן למדתי וזה שאומרים לך שזה מוטציות שמתפתחות במשך אלפי שנים ללא שום הוכחה או עובדה שווה ערך לזה שאני אומר לך שקיים אלוהים.

דווקא יש יותר עדויות להתפתחות אבולוציונית מאשר לאלוהים.
וזה שהצד השני לא מתיימר להיות דת אז הוא לא צריך לספק הסברים? סבבה אני אזכור את זה...
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#26 פרה משוגעת

פרה משוגעת

פרה בהפרעה...

• רשומים+
  • 6559 הודעות:

פורסם 30/01/2006 - 01:38

ב"ה

אין שום סיבה לחקור את "שאר הצדדים."
אין ולעולם לא תהיה סיבה ללמוד, לחקור, לתהות לגבי או אפילו להקדיש שנייה של תשומת לב להצהרות שרירותיות אשר מאחוריהן יש אפס אחד גדול.
Creationism עונה לתיאור הנ"ל. זוהי תאורייה אשר מגובה באפס ראיות. היא לא יותר מאוסף של הבלים מיסטיים, היא מהווה עלבון למדע -- בדיוק כמו דת, ומקומה בפח הזבל -- בדיוק כמו דת.

:unsure:

:lol: וואי, אורי יקירי, נשארת בדרן!!! :punk:

וזה שהצד השני לא מתיימר להיות דת אז הוא לא צריך לספק הסברים? סבבה אני אזכור את זה...

לגבי ה"עדויות" האלה-אני מפקפקת... :) השאלה מה אתה מחשיב "עדות"... :שורק:
ואין לי מושג על איזה "צד שני" אתה מדבר, אבל ההסברים שלדוגמא היהדות מספקת הם הסברים מסוג אחר, קצת פחות מדעיים וכן, אולי יותר מיסטיים...

דברים שצריכים לדעת בחיים:
אם אתה עסוק בלשפוט אנשים כל העת, אין לך זמן לאהוב אותם!

אל תפתחו פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!!!
גם מיליון מורכב מהמון אפסים.
כל אדם הוא נקודה יחידה ומיוחדת במינה, שכמוה לא היתה וכמוה לא תהיה.
ה
כל לטובה! גם השלשול שיש לך מהאייס-קפה...
מי שקורקבן-מכפכפימותו!

"העבר, אין..העתיד, עדיין..ההווה, כהרף עין.. דאגה-מניין?" רבי יהודה אלחריזי (1170-1235)

אין על החיילים שלנו!!!

#27 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 30/01/2006 - 01:43

בודאי שהוא לא צריך הסברים מדעיים. דת = מיסטיקה. האם עכשיו גיליתי לך את זה?

עדויות להתפתחות אבולוציונית? שומדבר מוכח רק תהיות לוגיות כתוצאה משרידי עבר.
גם היטלר הבין מאותו דרויניזם שחייב להיות מאבק גזעים בין בני אדם מדוע מסקנתו פחותה ממסקנת הדרויניזם? זהו הרי היקש ישיר משם.
הסיבה לטעות היא ששניהם נשענים על בסיס 0, האבולוציה לא יכולה להראות מיהו אותו אב קדמון וכיצד לעזאזל הוא נוצר.
תיאוריית בריאה שאינה יכולה להסביר כיצד הבריאה הראשונית החלה שקולה כמעט למיסטיקה.

#28 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 30/01/2006 - 02:17

חור הכי גדול באבולוציה:
חור קטן יותר:

לתורת האבולוציה יש בסיס מוצק.
ניסויים הראו שאם מחקים את התנאים ששררו על כדור-הארץ נוצרים באופן ספונטני מולוקולות אורגניות וכד'.
מדוע אינך רואה קוף רגיל שנולד.... ?
בגלל שאין אלוהים. שינויים מוטנטיים קורים באופן מקרי ואין היום שום קוף שיוכל לעבור את המוטציות הדרושות להפיכתו לאדם.
הקוף הכי קרוב לאדם גנטית הוא השימפנזה והא רק בן-דוד רחוק, לא ממש אב קדמון.
יש המון עדויות ליצור שהם בין חיה לאדם - תלוי איזו חיה אתה בוחר.
אם בחרת קוף, אז ישנם עדויות (עצמות) לקיומם של אבותינו שהיו לא ממש קופים ולא ממש כמונו - הומנואידים.
אם תסתכל על הכושים אתה תוכל לראות סימנים נגרואידים - אף פחוס וארובות עין בולטות - דומה מאוד לשימפנזה וגורילה.
ההיסטוריה האנושית כתובה בפחות מ 10000 שנים האחרונות, אך עצמות אדם מודרני נמצאו ותוארכו עד 300,000 שנה אחורה.
לכן לא תמצא אדם שיעיד שראה.

אני לדוגמא לומדת אבולוציה בנוסף למה שאני מחשיבה כנכון ("בריאתנות",או איך שלא קראת לזה... smile.gif ).

כמו שאומרים: יש לך את הדעות שלך ואל תתני לעובדות לבלבל אותך.
יש לך כבר את התכונה הבסיסית של אובייקטיביסט, חשבת להמיר את דתך ?
:הממ:
:P

#29 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 30/01/2006 - 02:25

עדויות להתפתחות אבולוציונית? שומדבר מוכח רק תהיות לוגיות כתוצאה משרידי עבר.
גם היטלר הבין מאותו דרויניזם שחייב להיות מאבק גזעים בין בני אדם מדוע מסקנתו פחותה ממסקנת הדרויניזם? זהו הרי היקש ישיר משם.

זהו לא היקש ישיר משם, אלא טעות ישירה משם.
בדיוק כמו אותם פסודו-מדענים שממש רוצים לקבל תוצאות מופלאות כמו הוכחה ליכולות דיבור ולמידה אצל שימפנזים, ועל-כן מעוותים את תוצאות "מחקריהם," כך עושים היטלר והדרוויניסטים החברתיים: עיוות של העובדות וניסיון להתאימן לקונטקסט שונה לגמרי שבו הן אינן תקפות ואפליקביליות.
אין "מאבק גזעים" בין בני-אדם. הישרדות האדם תלוייה בשימושו בתודעה (= חשיבה), פעולה רצונית שעליו לבחור לבצע.
בניגוד לאדם, אצל חיות השימוש בתודעה הוא אוטומטי. הן לא צריכות (או יכולות) לבחור לחשוב, ועל-כן הישרדותן תלוייה בגורמים חיצוניים וסביבתיים, ובעיקר בשימוש בכוח פיזי על-מנת להרוג חיות אחרות.
אצל האדם מנגנון ההישרדות שונה לגמרי -- האדם מייצר את מה שהוא זקוק לו, והישרדותו תלוייה ישירות בבחירתו להפעיל את תודעתו, כלומר: בבחירתו לחשוב.

מעבר לכך, אני בכלל לא מבין איך היטלר קשור לעניין.
זו עובדה חד-משמעית שיש ראויות מוצקות לקיומם של תהליכים אבולוציוניים. אין בכלל מה להתווכח על זה.

הסיבה לטעות היא ששניהם נשענים על בסיס 0, האבולוציה לא יכולה להראות מיהו אותו אב קדמון וכיצד לעזאזל הוא נוצר.
תיאוריית בריאה שאינה יכולה להסביר כיצד הבריאה הראשונית החלה שקולה כמעט למיסטיקה.

אני לא מבין לאיזה "שניהם" אתה מתכוון כאן: היטלר וה-Creationists, דרווין והיטלר, או דרווין וה-Creationists?
בכל מקרה, תאוריית הבריאה אינה שקולה כמעט למיסטיקה, אלא הנה מיסטיקה מוחלטת, מהגדרה.
מיסטיקה היא הדוקטרינה לפיה לאדם יש אמצעי אחר לזיהוי המציאות מלבד הפקולטה הרציונלית -- אמצעי בלתי-חושי, בלתי-מגדר ובלתי-ניתן-להסבר.
תאוריית הבריאה אומרת לך "המצב הוא כזה וכזה, והסיבה מוכרחה להיות כזו וכזו." המיסטיקה נכנסת לכאן במילים "מוכרחה להיות."
תאוריית הבריאה לא מספקת עדויות לקיומה של אותה סיבה (ישות בוראת), אלא פשוט מבקשת ממך לקבל את "מוכרחה להיות" כתחליף ואלידי לידע, לעדויות ולראויות.

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#30 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 30/01/2006 - 02:32

לתורת האבולוציה יש בסיס מוצק.
ניסויים הראו שאם מחקים את התנאים ששררו על כדור-הארץ נוצרים באופן ספונטני מולוקולות אורגניות וכד'.

1) "מחקים את התנאים ששררו בכדור הארץ"
למה שיוצר בכלל כדוה"א , זו תיאוריית בריאה אז מדוע היא מניחה שיש משהו שנברא בכלל?
אתה לא יכול להוכיח משהו באינדוקציה בלי להוכיח את בסיס האינדוקציה.

2) מי הוכיח שהמולקולות האורגניות נוצרו באופן ספונטני?
האם בניסוי הם קיבלו עולם מקביל שבו נוצרו יצורים אחרים לגמרי (מתוקף הרנדומליות של המוטציות והספונטניות של המולקולות),
האם תוכל/י להפנות אותי לניסויים אלה?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים