מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

ארגון קבוצת לחץ למען שירותי מחשוב אוניברסיטאים לא רק ל Win

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#16 אורח - מתן

אורח - מתן
  • אורחים

פורסם 25/01/2008 - 13:54

יש את השרשור הזה:

http://myforum.bgu.a...wtopic.php?t=92

ושרשורים נוספים באותו פורום.

#17 יוני

יוני

כסף

• רשומים+
  • 1094 הודעות:

פורסם 01/02/2008 - 13:14

בואו נכיר במצב הקיים לגבי עמדת האוניברסיטה: הם תומכים ב-windows XP, נספקים מחשבים ציבוריים לסטודנטים ולא מעניין אותם מה קורה עם מערכות אחרות. למרות שגדל מספר המשתמשים במערכות כמו מקינטוש ולינוקס, הם נשארים בעמדתם הנוקשה, ולא איכפת להם גם שאנחנו נראים כמו מדינת עודם שלישי.
כמו כן, האוניברסיטה החליטה לא לתמוך במערכת ויסטה ושלחה חוזר לכל העובדים,, אבל לא מצאה לנכון ליידע את הסטודנטים שעומדים ללכת לקנות מחשב חדש.

פעולות אפשריות לשינויים:
1. לנסות להוכיח שתקן שהאוניברסיטה עובדת בו פוגע בנגישות של בעלי מוגבלויות.
2. לפנות בכתב לאוניברסיטה (בדואר ישראל ולא בדוא"ל, ככה הם צריכים להגיב ולתייק את המכתב והם לא יכולים להתעלם מהפנייה). זה יכול להעלות את המודעות שלהם.
3. לעשות עצומה בנושא ולשלוח לנשיאה, לרקטור, מנכ"ל וסמנכ"ל האוניברסיטה.

#18 eranmark

eranmark

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 149 הודעות:

פורסם 05/02/2008 - 23:09

שלום,

כמו שכולכם בטח יודעים חלק גדול מאוד משרותי האוניברסיטה לא זמינים למי שלא משתמש ב windows.
אין תמיכה רשמית ברשת האלחוטית, ה highlearn ואתרי אינטרנט אחרים של האוניברסיטה לא עובדים עם firefox ובכלל, מבחינת המחשוב מי שלא משתמש ב windows וב internet explorer הוא פריק מוזר ולא ממש ראוי להתייחס אליו (לא שהם מתייחסים יפה לאחרים).

אני יודע שיש פתרונות, בפורומים אפשר למצוא איך להגדיר את הרשת האוניברסיטאית ללינוקס או למק, יש סקריפטים ל firefox שמסדרות את הבעיות בחלק מהאתרים וכו' אבל אלו לא דברים רשמיים וזו לא אמורה להיות הגישה באוניברסיטה. אפילו המחלקה למדעי המחשב בחרה לא להשתמש באתרי האוניברסיטה אלא להקים אתרים משלה שתומכים תמיכה מלאה בכל הדפדפנים ומערכות ההפעלה.

אז בזמן האחרון, לאחר כמו דיאלוגים עקרים עם מחלקת המחשוב החלטתי שאם הם לא רוצים להענות לפניות ישירות אליהם הפתרון הוא להפעיל לחץ על מי שמעליהם.

אני מנסה להקים קבוצת סטודנטים שהנושא מפריע להם, בסה"כ לא מדובר בהרבה עבודה, כרגע הדבר היחיד שאני יכל לחשוב עליו הוא שליחת מיילים ומכתבים בצורה קבועה לכל מיני גורמים מהרבה סטודנטים והגשת תלונות רישמיות למחלקות השונות. אני מניח שאם לאורך מספיק זמן נפעיל מספיק לחץ בירוקרטי (מכתבים ומיילים ושיחות ותלונות) על המערכת בסוף פשוט ימאס להם ואולי הם יעשו משהו. יש באוניברסיטה קבוצות סטודנטים עם הרבה כח שהנושא מפריע להם, כמו הסטודנטים האמריקאים שלומדים כאן ומשלמים שכר לימוד מאוד גבוה (30 אלף דולר לשנה) וחלק גדול מהם משתמש במק.

כרגע מה שאני מחפש זה בעיקר רעיונות למה אפשר לעשות.

עומר

היי לרן עובד עם פיירפוקס בלי בעיה
קונקי, כי אין לנו דרקון אחר

#19 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 05/02/2008 - 23:25

היי לרן עובד עם פיירפוקס בלי בעיה

לא נכון. נסה לגשת למטלות כדי לראות את הציונים וזה לא ממש נראה טוב.
לעומת זאת עם הסקריפט של greasemonkey זה מסתדר.

#20 OBA

OBA

the one horseman of the apocralypse

• רשומים+
  • 1504 הודעות:

פורסם 05/02/2008 - 23:41

לגבי תמיכה במק באוניברסיטה: ישנו איש חביב מאוד שיושב ליד מערך המחשוב שנותן תמיכה בעניני מק לסטודנטים וסגל.
לקח לו שלושים שניות לקנפג את הרשת האלחוטית החדשה אצלי במחשב הנייד.
חלק (לא הלו לרן כמובן) מהאתרים של האוניברסיטה עובד יפה עם הסאפרי. לא ברור למה......

Eric looked down at the broad steps they were climbing. They were something of a novelty; each one was built out of large stone letters. The one he was just stepping on to, for example, read: I Meant It For The Best.
The next one was: I Thought You’d Like It.
He was standing on: For the Sake of the Children.
“Weird, isn’t it?” he said. “Why do it like this?”
“I think they’re meant to be good intentions,” said Rincewind.

תמונה מצורפתתמונה מצורפת

#21 pumiki

pumiki

ברונזה

• רשומים+
  • 730 הודעות:

פורסם 06/02/2008 - 00:22

בואו נכיר במצב הקיים לגבי עמדת האוניברסיטה: הם תומכים ב-windows XP, נספקים מחשבים ציבוריים לסטודנטים ולא מעניין אותם מה קורה עם מערכות אחרות. למרות שגדל מספר המשתמשים במערכות כמו מקינטוש ולינוקס, הם נשארים בעמדתם הנוקשה, ולא איכפת להם גם שאנחנו נראים כמו מדינת עודם שלישי.
כמו כן, האוניברסיטה החליטה לא לתמוך במערכת ויסטה ושלחה חוזר לכל העובדים,, אבל לא מצאה לנכון ליידע את הסטודנטים שעומדים ללכת לקנות מחשב חדש.

פעולות אפשריות לשינויים:
1. לנסות להוכיח שתקן שהאוניברסיטה עובדת בו פוגע בנגישות של בעלי מוגבלויות.
2. לפנות בכתב לאוניברסיטה (בדואר ישראל ולא בדוא"ל, ככה הם צריכים להגיב ולתייק את המכתב והם לא יכולים להתעלם מהפנייה). זה יכול להעלות את המודעות שלהם.
3. לעשות עצומה בנושא ולשלוח לנשיאה, לרקטור, מנכ"ל וסמנכ"ל האוניברסיטה.

1. חלק גדול מהאתרים של האוניברסיטה לא עומדים בתקינה לאנשים עם מוגבלויות, גם של ה W3C, גם של העמותה הישראלית לנגישות, גם של מכון התקנים (למרות שתקן הנגישות של המכון לא מחייב והחלק בנושא נגישות אתרי אינטרנט עדיין לא אושר ע"י וועדות המכון) וגם של התקינה האירופאית (ISO). בנושא זה אולי גם ראוי לפנות לתורמים של האוניברסיטה ולהתלונן או לפנות לחבר הנאמנים, או לפחות לציין הפני הגורמים הרלוונטים שאנחנו שוקלים לעשות זאת. שימו לב שנושא הנגישות לנכים דורש ברובו בתאמה לרוב התקנים ויש חפיפת אינטרסים בין משתמשים בעלי מוגבלויות לבין משתמשים בעלי מערכות לא מיקרוסופטיות.

2. בלי קשר לנגישות לנכים האתר לא עומד בתקן ISO

3. שתי הפעילויות שציינת אכן רלוונטיות ויבוצעו בימים הקרובים

עומר

"כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה הרי זה חלל את השם ובזה את התורה וכבה מאור הדת וגרס רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא"

#22 zaklad

zaklad

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 194 הודעות:

פורסם 08/02/2008 - 22:44

1. חלק גדול מהאתרים של האוניברסיטה לא עומדים בתקינה לאנשים עם מוגבלויות, גם של ה W3C, גם של העמותה הישראלית לנגישות, גם של מכון התקנים (למרות שתקן הנגישות של המכון לא מחייב והחלק בנושא נגישות אתרי אינטרנט עדיין לא אושר ע"י וועדות המכון) וגם של התקינה האירופאית (ISO). בנושא זה אולי גם ראוי לפנות לתורמים של האוניברסיטה ולהתלונן או לפנות לחבר הנאמנים, או לפחות לציין הפני הגורמים הרלוונטים שאנחנו שוקלים לעשות זאת. שימו לב שנושא הנגישות לנכים דורש ברובו בתאמה לרוב התקנים ויש חפיפת אינטרסים בין משתמשים בעלי מוגבלויות לבין משתמשים בעלי מערכות לא מיקרוסופטיות.

2. בלי קשר לנגישות לנכים האתר לא עומד בתקן ISO

3. שתי הפעילויות שציינת אכן רלוונטיות ויבוצעו בימים הקרובים

עומר

לפנות לתורמים (חבר הנאמנים כלול בקבוצה הזו) זה דבר שלא עושים. זה לחתוך את הענף שאתה יושב עליו. תחשוב על זה שהתורמים הם, רובם ככולם, תורמים מחו"ל שמבחינתם הם תורמים למדינת ישראל ולאו דווקא לאב"ג כך שאתה לא ממש רוצה להרתיע אותם. מה אתה רוצה? שהם לא יתרמו לאוניברסיטה? על דבר כזה (מעצבן ככל שיהיה...)? חוץ מזה שלתורמים אין שליטה (או אפילו אפשרות לדעת) לאן בדיוק הכסף שלהם הולך (וטוב שכך- אף אחד מאיתנו לא רוצה שבעלי ההון יכתיבו מדיניות לאוניברסיטה, נכון?).

מה שכן אפשר לעשות, בהמשך לפוסט קודם שלי, זה למצוא תורם שיהיה מוכן לתמוך כלכלית בתהליך תיקנון של שירותי האוניברסיטה. כלומר לא לתת להם אפשרות להשתמש בדגל התקציב כתירוץ למה לא...

או שכן או שלא. מה שבטוח- אולי, וגם זה מוטל בספק
Be carefull with what you wish for- You might just get it!!!
We are the knights who say ni
I'm afraid your son has THE KNACK...
אנשים מטומטמים וההמון טיפש!
He who is not fucked up is boring...

#23 Niv

Niv

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 389 הודעות:

פורסם 15/02/2008 - 02:16

עקשנות עדינה משתלמת:
הבעיה: גישת האינטרנט היום בקמפוס מבוססת פתרונות מיקרוסופט שלפעמים אי אפשר לתמוך בהם בליוקס.
1. רשת צונמי שכבר לא נתמכת רשמית דורשת vpn מבוסס chap של מיקרוסופט. אז נכון שאפשר להתחבר כך מלפטופים תוך שימוש בwpa-supplient , אבל זה מבוסס על מודוים מתאימים בקרנל.
2. הרשת החדשה wl_bgu מבוססת 802.1X/PEAPv0/MS-CHAPv2 שני חלקים כאן מגיעים ממיקרוסופט: גם הPEAP ושוב הchap.
אז יש עוד מכשירים שמריצים לינוקס חוץ מלפטופים, כמו למשל N800 ויש לנו בקמפוס מפתח רשמי שלו. גם הiphone ובקרוב הסלולרי הפתוח הראשון: neo1973 אז יש בסיס לאפשר דרך אחרת לביצוע חיבור לרשת האלחוטית. שמחתי לראות היום שמדור המחשוב ישקיע זמן לאפשר לנו חיבור מבוסס EAP וTLS, זה אפשרי ודורש כיוונים מסויים אצלהם. לוח הזמנים הלא רשמי הוא עד סוף סימסטר ראשון. אז כשיש הסבר הגיוני , הם כן משקיעים מאמץ לעזור לנו.
ניב
twitter:
תמונה מצורפת

#24 אורח - אורח_אור_*

אורח - אורח_אור_*
  • אורחים

פורסם 31/03/2008 - 09:56

יש עדכונים?

#25 אורח - Guest_נועה_*

אורח - Guest_נועה_*
  • אורחים

פורסם 18/11/2008 - 17:52

לגבי תמיכה במק באוניברסיטה: ישנו איש חביב מאוד שיושב ליד מערך המחשוב שנותן תמיכה בעניני מק לסטודנטים וסגל.
לקח לו שלושים שניות לקנפג את הרשת האלחוטית החדשה אצלי במחשב הנייד.
חלק (לא הלו לרן כמובן) מהאתרים של האוניברסיטה עובד יפה עם הסאפרי. לא ברור למה......

אז איך מחברים מקינטוש לאינטרנט????
אני כבר התייאשתי לגמרי... אבל אין מצב שאני עוברת ל-Windows!

ממש אשמח לעזרה,
נועה

#26 יוני

יוני

כסף

• רשומים+
  • 1094 הודעות:

פורסם 18/11/2008 - 22:06

אז איך מחברים מקינטוש לאינטרנט????
אני כבר התייאשתי לגמרי... אבל אין מצב שאני עוברת ל-Windows!

ממש אשמח לעזרה,
נועה

הדרכה בקובץ הנ"ל

אם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לכתוב לי
או לצלצל אלי 054-5408771

קבצים מצורפים

#27 אורח - אורי עידן W3C ישראל

אורח - אורי עידן W3C ישראל
  • אורחים

פורסם 22/12/2008 - 10:18

שלום לכולם,

במקרה ראיתי את ההודעה הזו.
אני מנהל משרד ה W3C הישראלי. ארגון ה W3C למי שאינו מכיר הוא הארגון הקובע את התקנים באינטרנט.
נושא תוכנת High Learn ידוע גם לנו וגם לאוניברסיטאות. חלק מהאוניברסיטאות מנסות לעבור למשהו אחר כמו Moodle אולם כמות הכסף שהושקעה במערכת הזו מונעת מחלק מהמנהלים לאשר מעברים כאלו.
בכל אופן אשמח אם תעבירו לי כתובות מייל וטלפונים של האחראים על האתרים אולי אוכל לעזור לכם.

אשמח לעמוד לשירותכם בכל דבר הקשור לאתרים ותקינה באתרים.

אורי עידן
ori@w3.org

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים