מעבר לתוכן

- - - - -

בדידותן של המילים המדוייקות

Posted by Rise Against, 11 May 2013 · 43896 צפיות

לא מזמן שנשאלתי לגביי דברים שאני אוהב. הופתעתי שבין לבין יצא ממני גם מילים מדוייקות. כן, אני מוצא עצמי ניתקע המון פעמים קוטע את השטף מפני שהמילה שעומדת לי על קצת הלשון (ואף עם רגל אחת בחוץ) לא מספקת. אני מכווץ איזשהו שריר משונה עד שצצה פתאום המילה אחרת, נאה ומוצלחת מקודמתה. לעיתים אני אפילו מעז להתערב לחברי בבחירה שלהם, מציע מילה חלופית ספק אלטרנטיבית, חדה יותר בעייני. לפעמים כדי להראות שאני אכן עוקב ומקשיב ולפעמים היא "מתפלקת" לה ללא שום הכוונה ושליטה. כאילו לא נעמה לי קודמתה וחוסר מנוח לא ירפה ממני עד שלא אשחרר את אחותה היפה ממנה.

ומתוך אותו זיכרון צמחה גם מחשבה. מה בעצם כל כך קסום ברגע הזה? במילה הלובשת בהלימה מושלמת את הסיטואציה, בעבודה מדוייקת לצד הסרגל והפלס?. וממתי אני ופרפקציוניזם קטנוני ומתיש קשורים בכלל?
תקופה ארוכה שאני מתעסק במטאפורה של טבע – תרבות ביחס להמון מחשבות וחוויות שלי. שני הניגודים, סמלים קשורים ודומיננטים בדפוסי חשיבה רבים ומגוונים שלנו. בראשוני השורה של מר תרבות נמצאות שפתניו ומילותינו. אחוז כה גבוהה מכלל התקשורת שלנו היא באמצעות מילים. מילים הן פן התקשורת שהכי מעוצב ונוכחת בו יישותנו התרבותית על שלל גווניה. [לאום, השכלה, קבוצה חברתית (ערס, פריק, חנון..) וככל שנעמיק את המבט נמצא גם את כל ישותנו התרבותית.]. היכולת שלי לגרום לאנשים להבין אותי קשורה מאוד ליכולת שלי לדייק במילים. להצביע על הרגש המדוייק, לצייר את החוויה כאומן רישום, לצמצם את המרחק, את בדידות מחשבתי הנצחית. אני אוחז במילים וכאילו היו אבני הבניין שלי אני מנסה לבנות בעזרתן את המכשיר שיאחד את נקודות התצפית השונות שלנו. את כל חושינו נחווה כאחד תחת חסותן של המילים המדוייקות.
אך לצערי קנפיהן קצרות, הכיצד יכילו את המופשט? את הרגשי/נפשי והרוחני?? את ההתרגשות הנפעמת שלי מקסמייה ותוואיה של גאיה? את המתחולל בלב האביבי והמאוהב? המסוגלות הן לתת כנפיים למבוקשה של נשמתי אל מול צוקי מדבר? מסוגלות הן להלום את תחושת החום הפנימי שבתוך חיבוק כנה?
או אולי הם פשוט לא הכלי הראוי לכך? אולי גם רב אמן של מילים בעולם הרוח הוא כשם שאצן בבריכה?
ומפחיד אף יותר הוא שמילים הן גם ה"משקפיים" דרכם אנו צופים וחווים את עולמנו ותודעתנו.
כל מבוקשי כרגע הוא לדעת לפרוט על מיתרי הקול פריטה אקראית ובו בזמן ואף משום כך כה מדוייקת.

רופא שיניים בבאר שבע
30/05/2013 - 09:25

דר נבארי טלב רופא שיניים  מדהים ,רציני ומקצוען , טיפולי שיניים רחבים בכל תחום!

השתלות ,טיפולי שורש ,מרפאת שיניים בבאר שבע מקבלת אותכם בחיוך גדול ,

דר נבארי טלב 055678998 סניף מרכז העיר

ספטמבר 2017

ר ש ש ר ח ש ש
     12
3456789
10111213141516
17181920 21 2223
24252627282930

הערות אחרונות